Προς το περιεχόμενο

πρόβλημα με nikon d5100


Προτεινόμενες αναρτήσεις

γειά σας γειά σας!

λοιπόν θα μπω αμέσως στο θέμα

ξύπνησα λοιπόν ένα ωραίο πρωινό για να τραβήξω μια βάπτιση και ξαφνικά από το πουθενά η μηχανη δεν συγχρόνιζε το αυτόματο του φακού.ψάχνοντας για αρκετή ώρα συνειδητοποίησα πως το auto focus δούλευε μια χαρά στην επιλογή live view και φυσικά όταν γυρνούσα τον φακό στο manual

 

σημειωτέον δοκίμασα 3 φακούς μέχρι να βγάλω αυτό το συμπέρασμα και έκανα και αναβάθμιση firmwire

 

μήπως ξέρει κάποιος τι μπορεί να έχει πάθει ή να έχει πάθει κάτι αντίστοιχο με δικιά του μηχανή;

οποιαδήποτε συμβουλή θα με βοηθούσε πολύ μιας και σκέφτομαι πως αν δεν γίνει τίποτα να την στείλω τον Δαμκαλίδη αλλά δεν ξέρω αν θα με συμφέρει το service μιας και η εγγύηση έχει λήξει.

 

ευχαριστώ πολύυ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι εννοείς να τραβήξεισ βάπτιση ; Ήσουν ο φωτογράφος της βαπτισης;

 

Μήπως έχεις battery grip και μουφα μπαταρίες στην μηχανη ; Έχω πάθει κάτι αντίστοιχο να μπλοκάρει η μηχανή λόγω της κινεζικής μπαταρίας

 

Sent from my iPhone using Insomnia

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ήμουν βοηθός.

 

πανικοβλήθηκα με το πρόβλημα όντας σε δουλειά αλλά σήμερα που την κοίταξα με πιο καθαρό μυαλό είδα πως κάποιος άλλαξε μια μπαταρία στο grip και πως αυτό ευθυνόταν.οπότε τσάμπα έγραψα στο φόρουμ.

 

ευχαριστώ πάντως!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μέσα έπεσα δηλαδή .

 

Άμα πας να τραβήξεις μυστήριο πάντα δυο μηχανές , την έχω πατήσει έτσι να μου φύγει απο κλειστρο η βασική , ευτυχώς υπήρχε και βοηθός ...

 

Sent from my iPhone using Insomnia

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

είχα δεύτερη άλλα κρίμα θα ήταν να χαλάσει μιας και την προσέχω σαν τα μάτια μου.βασικά όλες μου τις μηχανές τις καθαρίζω και τις προσέχω και δεν τις ταλαιπωρώ αλλά νταξ ευτυχώς που ήμουν βοηθός και που είχα back up μηχανη!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...