Προς το περιεχόμενο

εχει παραγινει με τα προιοντα TURBO X


pc_master_

Προτεινόμενες αναρτήσεις

ψαχνωντας στο ebay βρισκω συνεχως προιοντα που υπαρχουν και με την σταμπα turbo x , μονο που στο ebay ειναι 50 φορες ποιο φθηνα. για κοροιδα μας περνανε ρε παιδια ? για παραδειγμα , ποντικι πληκτρολογιο  

 

turbo x    http://www.plaisio.gr/ypologistes-anavathmisi/periferiaka/pliktrologia-keyboards/Turbo-X-DWC-3000-Wired-Desktop.htm

 

ebay   ενδεικτικη τιμη ΑΣΥΡΜΑΤΟΥ ποντικιου     http://www.ebay.com/itm/Slim-Mini-Wireless-Optical-Mouse-Mice-USB-2-4G-1600DPI-Computer-Laptop-PC-White-/200765713445?pt=Mice&hash=item2ebe91ac25

 

 

δηλαδη το κερδος τους απο αυτα τα κινεζοτουρμπο χ ειναι απιστευτο . και ο ασχετος κοσμος παει και τα περνει ..

 

συνηθος πιανουν κοροιδο ανθρωπους που δεν γνωριζουν και πουλανε για χρυσο πλασαροντας τα σαν ανταγωνιστικα προιοντα μεγαλων εταιριων η ακομα και καλυτερα αυτων , 

 

να μην αναφερθω σε αλλα , πιστευω πως το παραδειγμα υπερκαλυπτει.

 

μεγαλλο επισης παραδειγμα ειναι τα bluetooth που τα πουλανε ενα 10αρικακι , και στο ebay  κοστιζουν 70 λεπτα ακριβως τα ιδια .. 

 

τραγικοι οι τυποι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν είμαι με το ΠΛΑΙΣΙΟ αλλά πρέπει να υπολογίσεις κόστος εισαγωγής και μεταφορικών-ενοίκιο-υπαλλήλους-φόρους-εγγύηση.

Δεν είναι δίκαιο να κάνουμε τέτοιες συγκρίσεις. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ναι αλλα επισης δεν ειναι δικαιο να λενε ψεματα στον κοσμο που δεν γνωριζει, οτι ειναι ανωτερα απο τα επωνυμα η ισαξια . το κοστος εισαγωγης οταν εγω το περνω 2 ευρω. ποσο να ειναι ? οταν μιλαμε για μαζικη εισαγωγη φυσικα . 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εφοσον υπαρχει κοσμος που τα αγοραζει(ΝΑΙ υπαρχει τετοιος κοσμος που παιρνει και λαπτοπ-και δεν αναφερομαι στα clevo-και ποντικια και πληκτρολογια και κλπ κλπ κλπ)με την σταμπα τουβλα χ τοσο θα συνεχιζουν.

Προσφατο σχετικα παραδειγμα,ειχα αγορασει ενα docking station raidsonic μιας κ ειχα πιστωτικο.

ΤΟ station μετα απο 6 μηνες περιπου ξαφνικα ενω μετεφερα αρχεια επαψε να λειτουργει,ουτε ρευμα επαιρνε ουτε τιποτα.

Το παω πισω και μου λεει ο τυπας οτι δεν μπορω να παρω πιστωτικο αλλα μπορω να διαλεξω ενα οποιδηποτε προιον που θελω και να γινει η αφαιρεση της τιμης.

Παω να δω στα docking stations και ειναι ΟΛΑ tublo x και σε τιμες ακριβοτερες απο του raidsonic.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

λες κι είναι οι πρώτοι ή οι τελευταίοι που κάνουν κάτι τέτοιο, όχι μόνο με προϊόντα τεχνολογίας αλλά γενικά...

 

ελεύθερη είναι η αγορά, επιλογή μας να μην τα αγοράζουμε...

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ναι αλλα το να τα πλασαρουν ως τα καλυτερα του κοσμου .... ειναι ξεφτιλα .. 

 

το καλο με το πλαισιο ειναι οτι επιδη εχει ως στοχο να φερνει μονο τα τουβλο χ , στο τελος θα το ψιλιαστουν και οι πιο ανιδεοι , και το παραμυθι θα σταματισει εκει ..

 

εγω προσωπικα οτι τουρμπο χ ειχα παρει χαλασε , το μονο που π λεον θα επερνα απο αυτη την εταιρια θα ηταν κανα κουτι Η/Υ τα οποια τα εχουν παρει απο coller master και τους κολανε την σταμπα.

 

εχω στην κατοχη μου δυο τετοια και μαλιστα στο ενα δεν εχουν αφαιρεσει την σταμπα της καννονικης και μεγαλης εταιριας. απλα εχουν κολλησει και λιγο πιο πανω την δικια τους

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν είμαι με το ΠΛΑΙΣΙΟ αλλά πρέπει να υπολογίσεις κόστος εισαγωγής και μεταφορικών-ενοίκιο-υπαλλήλους-φόρους-εγγύηση.

Δεν είναι δίκαιο να κάνουμε τέτοιες συγκρίσεις. 

 

 

ακριβως. χωρίς να εννοώ ότι θα αγόραζα τουρποχ προϊόντα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειχα κανει το λαθος και αγορασα πριν 6 μηνες ενα ποντικι απο το πλαισιο που υποτιθεται ηταν σε προσφορα.. Ηταν η πρωτη και η τελευταια φορα που παιρνω προιον TurboX.

 

Το ποντικι λειτουργει με το ζορι τωρα και οποτε θυμαται, ζω για την στιγμη που θα παρω καινουργιο και θα πεταξω το τουβλοΧ απο τον τριτο οροφο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τώρα είναι αργά τους κάναμε τόσο πλούσιοιυς πρίν κάποιοα χρόνια που πέσανε όλοι επάνω στα turbo x τα οποία τα πέρνανε απο κίνα απο την εταιρία ''clevo'' (η οποία κατα τραγική σύμπτωση στα ελληνικά ακουγετε ''κλέβω'') σε τιμές κίνας και τα πουλούσαν εδώ σε τιμές Ευρώπης και λέγαμε ''Μα τί φτινά ειναι!''

Οχι απλά πρέπει να μήν ξανα αγωράσει κανένας τίποτα απο το πλέσιο αλλά πρέπει να πέσουν βροχή οι καταγγελίες απο όλους όσους έπεσαν θύματα αγωρών μέσα σε αυτούς και εγώ.

τηλέφωνο-ποντίκι-λάπτοπ turbo x..Ολα είναι στα σκουπίδια.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μηπως να αναφερθουμε και στα μελανια work του πλαισιο ? που οπως γραφουν και λενε ειναι ανταξια των αυθεντικων ?  

 

υπαρχουν παρα πολλες αναφορες οτι αυτα τα μελανια κατεστρεψαν εκτυπωτες, οτι δεν  κρατανε ουτε για 10 εκτυπωσεις , και γενικως οτι μας κοροιδευουν...

 

εκμεταλευονται το οτι ο κοσμος δεν εχει λευτα και πουλανε σε λιγο πιο χαμηλες τιμες , απο τα αυθεντικα, τα δικα τους που ειναι κατωτατης ποιοτητας... ( και δεν αναφερομαι μονο στα no-work ) αλλα και στα τουβλο -χ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ έχω αυτό το setακι και είμαι πολύ ευχαριστημένος Ειδικά το πληκτρολόγιο κάνει πολύ λιγότερο θόρυβο από το παλιό logitech που είχα και έχει πολύ μεγαλύτερη εμβέλεια από το παλιό ασύρματο ποντίκι microsoft που είχα.

 

 

φυσικά δεν διαφωνώ ότι τα tubo-x προϊόντα είναι γτπ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...