Προς το περιεχόμενο

The Witcher 3 [Xbox One][PS4]


panther_512

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Παίδες τις επόμενες μέρες περιμένω το Pro..

γενικά μια ζωή ήμουν pc gamer του θανατά, και όλα μου τα rpg / mmo-rpg εχω συνηθίσει να τα παίζω στο PC..

Σε κονσόλα που είναι first-person rpg πως ειναι η εμπειρία.. Αξίζει να πάρω το game για ps4 ή οχι? Οι κινήσεις παλεύονται με χειριστήριο αντί πληκτρολογίου και ποντικιού?

Τηλεόραση έχω 55αρα (όχι 4k)..

Το PC μου ακόμα τσακίζει κόκκαλα αλλα δεν θα με χαλαγε να το παρω για ps4 αν αξίζει..

 

Tα 2 προηγούμενα τα είχα στο pc - το 3ο στο PS4 και είναι απολαυστικό. Ούτως ή άλλως από το 2 το γυρίσανε το παιχνίδι και το pad του ταιριάζει γάντι. Στο PS4 θα έχεις 30fps και settings ένα υβρίδιο high/very-high IIRC , όταν κάνει και όλα τα updates δε θα σε απασχολήσει καθόλου στον οπτικό τομέα. 

Αραχτός + 55" μετράει και αυτό  :-D

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 774
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Προσωπικη αποψη ειναι οτι αξιζει οσο τιποτα αλλο,ειναι ενα αριστουργημα και εαν του δωσεις χρονο θα βυθιστεις στον κοσμο του και θα σε ταξιδεψει!

 

Το παιχνιδι ειναι third person οχι first,επισης ειναι must για μεγαλη TV (Το επαιξα σε 50αρα) οπως και το χειριστηριο ειναι νομιζω απαραιτητο για να μπορεσεις να παιξεις ορθολογικα ακομα και στο pc!

 

Ναι εχεις δικιο 3d person einai, τωρα το ειδα.. Μπερδευτηκα λιγο με skyrim.. Με βαση αυτα που λετε μου φαινεται οτι θα το απολαυσω και οτι παιζει να ειναι και πιο καλα να το παιζεις με Controller αντι πληκτρολογιου και ποντικιου, που αυτο ειναι κατα κυριο λογο το προβλημα που ειχα, το αν θα παιζει καλα με Controller ή θα ειναι ανυποφορο..

Μια χαρα!

 

Φιλε keropi ανεφερε το pad.. Τωρα επειδη ειμαι και λιγο αδιαβαστος σχετικα με το PS4.. Το touchpad στο Dualshock που χρησιμευει? Γενικοτερα οχι μονο στο Witcher 3.

Sorry για την ασχετοσυνη.. εχω να παισω κονσολα απο το PS1..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο W3 με το που κάνει  swipe προς τα πάνω το touchpad σου βγάζει το χάρτη, πολύ βολικό. Γενικά θα ήθελα και άλλα παιχνίδια να έχουν αντίστοιχα shortcuts... γενικώς όταν γράφεις κάτι με το ds4 το γυρνάς σε touchpad mode και διαλέγεις έτσι γράμματα από το virtual keyboard... θα το δεις όταν το πάρεις.

 

Και το Skyrim πάντως 3rd person το έπαιξα στο pc... τώρα μου βάλανε στο steam και το SE δωρεάν οπότε το γλίτωσα στο ps4 , σκεφτόμουν να το πάρω  :-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παίδες τις επόμενες μέρες περιμένω το Pro..

γενικά μια ζωή ήμουν pc gamer του θανατά, και όλα μου τα rpg / mmo-rpg εχω συνηθίσει να τα παίζω στο PC..

Σε κονσόλα που είναι first-person rpg πως ειναι η εμπειρία.. Αξίζει να πάρω το game για ps4 ή οχι? Οι κινήσεις παλεύονται με χειριστήριο αντί πληκτρολογίου και ποντικιού?

Τηλεόραση έχω 55αρα (όχι 4k)..

Το PC μου ακόμα τσακίζει κόκκαλα αλλα δεν θα με χαλαγε να το παρω για ps4 αν αξίζει..

 

Το παιχνιδι σαν παιχνιδι σιγουρα αξιζει,δεν ειναι τυχαιο πως ειναι το most awarded game ever και πως εχει 92 στο metacritic και απο users και απο critics.

 

Απο κει και περα,αν το PC σου εχει καλυτερο hardware απτο PS4 vanilla παιξτο στο PC.Εχει  το κατι παραπανω σε γραφικα σε σχεση με κονσολες(δες youtube videos) και δυστυχως δεν θα βγαλουν patch για το Pro οποτε θα σου τρεχει ακριβως οπως στο PS4 vanilla

 

Εγω που το παιξα με mouse+keyboard ειναι πολυ καλυτερο για τους λογους του οτι εχεις hotkeys σε καθε κατηγορια του inventory+καποια must have mods που θα σου κανουν την ζωη 10 φορες πιο ευκολη.Αν για καποιον λογο θες να το παιξεις σε controller,εχουν patchαρει το game για να κανεις κατευθειαν plug n play το PS4 controller στο PC και εισαι ετοιμος

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ πάλι που το έχω παίξει και στα δύο προτιμώ χίλιες φορές κονσόλα. Σαλόνι, καναπές, 55", ηχοσύστημα, χειριστήριο.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το παιχνιδι σαν παιχνιδι σιγουρα αξιζει,δεν ειναι τυχαιο πως ειναι το most awarded game ever και πως εχει 92 στο metacritic και απο users και απο critics.

 

Απο κει και περα,αν το PC σου εχει καλυτερο hardware απτο PS4 vanilla παιξτο στο PC.Εχει  το κατι παραπανω σε γραφικα σε σχεση με κονσολες(δες youtube videos) και δυστυχως δεν θα βγαλουν patch για το Pro οποτε θα σου τρεχει ακριβως οπως στο PS4 vanilla

 

Εγω που το παιξα με mouse+keyboard ειναι πολυ καλυτερο για τους λογους του οτι εχεις hotkeys σε καθε κατηγορια του inventory+καποια must have mods που θα σου κανουν την ζωη 10 φορες πιο ευκολη.Αν για καποιον λογο θες να το παιξεις σε controller,εχουν patchαρει το game για να κανεις κατευθειαν plug n play το PS4 controller στο PC και εισαι ετοιμος

 

Και εγω ειμαι απο τους τυπους που με τα macros ειχαν πολυ καλες σχεσεις.. απο την αλλη οι 55 ιντσες μου κλεινουν το ματι, + το 5.1 που θα παρω λειαν συντομως.. + το Pro που μπορει να τους σφυριξει αργοτερα να το patcharουν..

Ξερω γω ρε γμτ..

Το pc μου τρεχει με clockαρισμενη 7950 3gb μνημης.. βασικα με το συστημα της υπογραφης μου ειμαι.. Μεχρι στιγμης τα παντα τα παιζω στο Ultra στα settings.. Αλλα full HD 24αρα στο pc, και full HD 55αρα στο σαλονι..

Τεσπα το θεμα ειναι πως ειναι πιο ευχαριστο να το παιζεις, με controller ή με keyboard.. αν το controller σε φτανει σε σημειο να θες να το σπασεις επειδη δεν μπορεις να κανεις σωστες επιθεσεις ας πουμε, να το βρασω..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και εγω ειμαι απο τους τυπους που με τα macros ειχαν πολυ καλες σχεσεις.. απο την αλλη οι 55 ιντσες μου κλεινουν το ματι, + το 5.1 που θα παρω λειαν συντομως.. + το Pro που μπορει να τους σφυριξει αργοτερα να το patcharουν..

Ξερω γω ρε γμτ..

Το pc μου τρεχει με clockαρισμενη 7950 3gb μνημης.. βασικα με το συστημα της υπογραφης μου ειμαι.. Μεχρι στιγμης τα παντα τα παιζω στο Ultra στα settings.. Αλλα full HD 24αρα στο pc, και full HD 55αρα στο σαλονι..

Τεσπα το θεμα ειναι πως ειναι πιο ευχαριστο να το παιζεις, με controller ή με keyboard.. αν το controller σε φτανει σε σημειο να θες να το σπασεις επειδη δεν μπορεις να κανεις σωστες επιθεσεις ας πουμε, να το βρασω..

 

Στο Pro δεν προκειται να το patchαρουν,το εχουν δηλωσει μαλιστα.Για την ακριβεια νομιζω εχουν εγκαταλειψει το support του W3,καθως το GOTY edition ηταν και το κλεισιμο κυκλου του support με patches.Αν το παρεις στο PC,δοκιμαζεις και controller και keyboard και διαλεγεις οποιο σου κανει κεφι

 

Αν θες να αραξεις στο σαλονι με την 55αρα και το νεο σου ηχοσυστημα,τοτε προφανως παρτο για το PS4

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
  • 2 εβδομάδες αργότερα...
  • 3 εβδομάδες αργότερα...

Κλαίω...

 

(δεν έχει spoiler)

 

Κάνω quest σχετικό με έναν άλλο Witcher του School of the Cat. Και λίγο αργότερα βρίσκω αυτό το γράμμα:

 

 

ABXXJfu.jpg

 

 

170 ώρες και συνεχίζουμε. Πλέον πιστεύω ακράδαντα ότι πρόκειται για ένα από τα τρία-τέσσερα καλύτερα παιχνίδια όλων των εποχών. Πιθανώς και το καλύτερο. Σίγουρα το ομορφότερο που έχω δει εδώ και τριάντα χρόνια..

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κλαίω...

 

(δεν έχει spoiler)

 

Κάνω quest σχετικό με έναν άλλο Witcher του School of the Cat. Και λίγο αργότερα βρίσκω αυτό το γράμμα:

 

 

ABXXJfu.jpg

 

 

170 ώρες και συνεχίζουμε. Πλέον πιστεύω ακράδαντα ότι πρόκειται για ένα από τα τρία-τέσσερα καλύτερα παιχνίδια όλων των εποχών. Πιθανώς και το καλύτερο. Σίγουρα το ομορφότερο που έχω δει εδώ και τριάντα χρόνια..

το πήρα στο Ps4 αλλά πιστεύω πως αν δεν έχεις άνεση με τα αγγλικα δεν το εκτιμάς τόσο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το πήρα στο Ps4 αλλά πιστεύω πως αν δεν έχεις άνεση με τα αγγλικα δεν το εκτιμάς τόσο

 

Τα περισσοτερα παιχνιδια οχι μονο αυτο.. Γενικα τα αγγλικα ειναι must στο gaming.. ελαχιστοι τιτλοι εχουν ελληνικους υποτιτλους.. Δεν θελω να φανταστω καν πως θα ηταν οι υποτιτλοι στα ελληνικα για το Witcher 3.. Καλυτερα ετσι οπως ειναι παρα αποτυχημενη αποδοση των μεταφρασεων, αυτο θα κατεστρεφε το παιχνιδι..

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Δεν είναι κάτι νέο όμως. Παιχνίδια με στοιχεία RPG και πάμπολλους διαλόγους, quests, βιβλία να διαβάσεις κλπ, ανέκαθεν απαιτούσαν επαρκή γνώση αγγλικών. Είτε βρισκόμαστε στο 2016, είτε στο... 1989. Θέλω όμως να πιστεύω ότι οι νεότερες γενιές έχουν μεγαλύτερη ευχέρεια με τις ξένες γλώσσες, οπότε δεν υπάρχει πραγματικό πρόβλημα. Διαφορετικά μπορούν πάντα να χρησιμοποιήσουν αυτά τα παιχνίδια για βελτιώσουν τα αγγλικά τους.

 

Θυμάμαι ακόμα ένα πρωί πριν σχεδόν τριάντα χρόνια που παρακαλούσα τη μάνα μου να μου αγοράσει ένα text adventure για το ZX Spectrum (συγκεκριμένα το Gnome Ranger, είχα διαβάσει ένα review του Τσουρινάκη στο Pixel), ακριβώς με τη δικαιολογία ότι θα με βοηθούσε να μάθω καλύτερα αγγλικά. Τελικά όμως δεν το είχε ο πειρατής της γειτονιάς και τελείωσε άδοξα η υπόθεση :P

Επεξ/σία από nzeppos
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εδω εγω εμαθα να μιλαω αγγλικα μεσα απο το teamspeak και το ventrillo εποχες που ελιωνα τον εγκεφαλο μου στον Noobwars (L2) τι λεμε τωρα.. Πτυχια αγγλικων εχω αλλα εξασκηση της αγγλικης εκανα καθαρα και μονο μεσα σε αυτο το game για αρκετα χρονια γιατι παιζαμε μαζι με πολλους Ευρωπαιους.. Μεσα απο ενα game αν ασχοληθεις και μεταφραζεις σιγα σιγα μαθαινεις πολλα πραγματα..

Και κακα τα ψεματα.. πλεον χωρις την αγγλικη δεν παμε πουθενα.. Το λεω και στην κοπελα μου συνεχως που τα αγγλικα της ειναι φτωχα.. δυστυχως ετσι ειναι τα πραγματα. Η παγκοσμιοποιηση εχει και αυτα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...