Προς το περιεχόμενο

The Witcher 3 [Xbox One][PS4]


panther_512

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Θα σου αρέσει πολύ το HoS. Είμαι στα μισά του και δεν θέλω να τελειώσει.

 

Προετοίμασε όμως τα νεύρα σου για ένα και μοναδικό πολύ απότομο difficulty spike σε μία συγκεκριμένη μάχη στην αρχή της κύριας ιστορίας.

 

Μου θύμισε Dark Souls...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 774
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Το τελειωσα και εγω πριν καμια εβδομαδα...τι να λεμε απιστευτο...ξεκινησα προς το τελος και το gwent και πραγματικα θα ηθελα να βαλουν ενα online multiplayer feature απλα για να συνεχιζω να παιζω μονο gwent!!

 

Ειχα ενα πολυ καλο για εμενα ending και μαλλον παμε για ΗοS αγορα σε λιγες μερες επισης..

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Ειχα ενα πολυ καλο για εμενα ending και μαλλον παμε για ΗοS αγορα σε λιγες μερες επισης..

 

Όλα τα endings είναι καλά, ακόμα και αυτά που δεν είναι "happy".

 

To HoS είναι πολύ καλογραμμένο και θα αρέσει σίγουρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα σου αρέσει πολύ το HoS. Είμαι στα μισά του και δεν θέλω να τελειώσει.

 

Προετοίμασε όμως τα νεύρα σου για ένα και μοναδικό πολύ απότομο difficulty spike σε μία συγκεκριμένη μάχη στην αρχή της κύριας ιστορίας.

 

Μου θύμισε Dark Souls...

Είμαι περίεργος για ποια μάχη λές.

 

 

Τον ofieri mage ή τις μπουνιές στον κλειστό χώρο στην αρχή; Φαντάζομαι όχι τον frog prince γιατί ήταν αρκετά straightforward.

 

Παρόλο που εξακολουθώ να το έχω στο Death March κατάφερα να βγάλω τον mage με την πρώτη μιας και πλέον ήμουν συνηθισμένος στο ξύλο και 3-4 level πάνω απο το Mission οπότε ήταν λίγο πιο ανεκτά. Γενικά το μεγαλύτερο cheat που έχω βρεί είναι το ekhidna decoction. Κάθε φορά που κάνεις qwen γεμίζεις 20% life περίπου. Έτσι προσπερνάς το μεγαλύτερο πρόβλημα του Death March που είναι η έλλειψη life regen και απλά παίζεις με dodge κτλ και υπομονή.

 

Αυτά τουλάχιστον με mastercrafted feline και fast attack build.

 

 

Ελπίζω να λές κάτι απο τα παραπάνω. Αλλιώς αν υπάρχει κάτι πιο εκνευριστικό απο τον mage fml :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τέλος 100% και το Hearts of Stone. Εντάξει ιστορία και διάρκεια μεγαλύτερη (και καλύτερη) απο πολλούς standalone τίτλους. Ότι και να πώ είναι λίγο.
Αυτή η κωλοκάρτα του Zoltan Chivay να μην ήταν...

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τέλος 100% και το Hearts of Stone. Εντάξει ιστορία και διάρκεια μεγαλύτερη (και καλύτερη) απο πολλούς standalone τίτλους. Ότι και να πώ είναι λίγο.

Αυτή η κωλοκάρτα του Zoltan Chivay να μην ήταν...

 

Επειδη τωρα θα το ξεκινησω το παιχνιδι, αυτη η καρτα Gwen βρισκεται πλεον? Εχει διορθωθει?

Ή πρεπει να κανω κατι συγκεκριμενο για την παρω ??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδη τωρα θα το ξεκινησω το παιχνιδι, αυτη η καρτα Gwen βρισκεται πλεον? Εχει διορθωθει?

Ή πρεπει να κανω κατι συγκεκριμενο για την παρω ??

Όσο ηλίθιο και αν ακούγεται, πρέπει να παίξεις το tutorial του gwent στο Inn του White Orchard. Έχει και κάποιες ακόμα missable κάρτες που έχουν να κάνουν με quests κτλ. Αν σε ενδιαφέρει να βγάλεις τα πάντα καλό είναι να προσέξεις λίγο αυτά τα 2-3 quest και θα είσαι κομπλέ. 

 

Εγώ ξεκίνησα δεύτερο Playthrough μόνο για τις κάρτες. Τελειώνω σιγά σιγά. -.-

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

So... Χαρμολύπη.

 

ZwERRga.jpg

Απο τη μία χαίρομαι που μου έφυγε αυτό το microOCD απο το κεφάλι, απο την άλλη είχα επενδύσει τόσο πολύ στο game τον τελευταίο μήνα που θα μου φανεί μια αιωνιότητα ο χρόνος μέχρι το επόμενο expansion.

Το μεγαλύτερο πρόβλημα όπως έχω ξαναπεί πολλές φορές ήταν το gwent. Οι missable κάρτες με ανάγκασαν να ξεκινήσω new game+ αποκλειστικά για το Collect em all.

Δυο - Τρία βασικά πράγματα για το συγκεκριμένο task για όποιον τυχόν θελήσει να ασχοληθεί.

1)Οδηγός για τις missable κάρτες. Στο σύνολο είναι 4-5 σημεία σε όλο το παιχνίδι που μπορούν να χαθούν κάρτες.

2)Ένα card run ξεκινάει απο τα πρώτα 5 λεπτά του παιχνιδιού και καταλήγει περίπου στο τέλος του act 1. Στο σύνολο είναι περίπου 25 ώρες εφόσον κάποιος ξέρει τι κάνει.

3)Υπάρχουν 3 τρόποι να πάρει κάποιος κάρτες. Πρώτον απο quests, δεύτερον να τις αγοράσει απο merchants/inkeepers, τρίτον να τις κερδίσει παίζοντας gwent με τα npc. Τα δύο πρώτα σκέλη είναι αρκετά straightforward. Το τρίτο σκέλος όμως θέλει να παίξεις σχεδόν με όλους τους playable χαρακτήρες στο παιχνίδι. Υπάρχει χάρτης που υποδεικνύει όλους τους gwent players και προτείνω να τον συμβουλεύεστε, να τον ενημερώνετε και να "καθαρίζετε" κάθε περιοχή που περνάτε για να αποφευχθούν τα πισωγυρίσματα.

Γενικά το gwent είναι υπέροχο παιχνίδι και αν κάποιος ξεκινάει να παίζει πρώτη φορά και έχει απο την πρώτη στιγμή έναν οδηγό λογικά θα πάρει τα πάντα περίπου στα 2/3 του παιχνιδιού. Το καλύτερο deck μακράν είναι το northern realm με spies και decoys. 

Για οποιαδήποτε συμβουλή/απορία και για το gwent αλλα και για το Witcher γενικότερα, εδώ είμαστε.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είναι από τα παιχνίδια που με κέρδισαν από την πρώτη στιγμή και θα ηθελα να εχω platinum αλλα νομιζω πως δεν μπορω.. εχω παιξει συνολο κανενα δεκαωρο και ηδη εχω χασει ενα trophy γιατι δεν παιζω στο πιο "hardcore" mode.. και οσον αφορα το gwent νομιζω πως δεν εχω υπομονη..

κατα τα αλλα εξαιρετικο παιχνιδι με πολυ ωραιο main story ( οσο εχω παιξει τουλαχιστον ) που οσο προχωραει γινεται και καλυτερο..

το μονο που δεν με ενθουσιασε ειναι το combat system και θα ηθελα περισσοτερες επιλογες στο "χτισιμο" του παιχτη.. στολες,οπλα κλπ.. οπως π.χ στο skyrim που υπαρχουν 1002 αντικειμενα και μπορεις να craftαρεις αλλα τόσα.. γενικα με τα rpg παιχνιδια αυτο το κομματι παντα με υπερενθουσιαζε.. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχει πάρα πολλές στολές και σπαθιά το παιχνίδι με πολύ μεγάλη ποικιλία, τόσο σε loot όσο και σε crafting.

 

Επίσης βρίσκεις διαγράμματα για Witcher School gear, δηλαδή πανοπλίες και σπαθιά των Witchers ανάλογα με την σχολή (Wolf, Bear, Cat κλπ), ενώ το κάθε ένα έχει 4 επίπεδα να κάνεις craft (normal, enchanced, superior, mastercrafted).

 

O συνδυασμός των αντικειμένων με runes, τα οποία επίσης εσύ μπορείς να κάνεις craft δίνει ακόμα περισσότερες επιλογές.

 

Απλά έχεις παίξει πάρα πολύ λίγο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχθες ειδα λιγο τα στατιστικα μου και γραφει οτι εχω παιξει συνολικα 15 ημερες, 1ωρα και 53 λεπτα! 

 

360 φευγα ωρες δεν με εχει απασχολησει ΚΑΝΕΝΑ αλλο παιχνιδι και ασχολουμαι φανατικα με τα videogames απο το 1986!

 

Και το ποιο ωραιο; Δεν το εχω τελειωσει ακομα :D

Σιγουρα η καλύτερη αγορα παιχνιδιου που εχω κανει αυτη την 10 ετια.. 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κανονικά όμως!

 

Εγώ τερμάτισα το Witcher 3 με το Hearts of Stone, και ο μελαγχολικός τρόπος με τον οποίο τελείωσε, ήρθε και έδεσε με την μελαγχολία μου που τελείωσα το παιχνίδι....

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...