Προς το περιεχόμενο

The Witcher 3 [Xbox One][PS4]


panther_512

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Υποτιθεται οτι εχει βγει το 1.0.7 patch για το παιχνιδι, αλλα εγω δεν το βλεπω στο ps4 μου. Εχω ελληνικο account και retail δισκακι. Τι παιζεται;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 774
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

Γεια σας παιδιά.

Ζητώ συγγνώμη αν έχει απαντηθεί ήδη. Η ερώτησή μου είναι.

 

Επειδή ακόμη δεν έχω παίξει το παιχνίδι και σκέφτομαι αν αξίζει να κάνω update ή όχι.

 

Να παραμείνω στην vanilla έκδοση του παιχνιδιού και να κρατήσω τα exploits που υπάρχουν ή να το κάνω update και ότι μπορώ να καταφέρω;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εκανα την 1.0.8 αναβαθμιση αλλα στα notes μου λεει μονο new game+ mode support. Δεν εχει αλλες αλλαγες ενω σε φορουμ διαβαζω οτι εχει πολλες αλλαγες. Εν τω μεταξυ το patch ηταν 7gb!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...
  • 3 εβδομάδες αργότερα...

αφου χασαμε ολο το σαββατο γι ανα κατεβει το update(16gb!!!)σημερα εχασα κανα 2ωρο progress αφου δεν εκανε save με τιποτα.nice work

Tα συλλυπητήρια μου κύριε G...

 

15GB patch...καθε 2 'βδομαδες και ενα patch...Ημι-τελειωμένο παιχνίδι κύριοι, 9/10 και 10/10 βαθμολογίες, κρίμα είναι (για εμας τους καταναλωτές).

Τιποτα το καινουργιο βεβαια για τα standard της CDprojekt - ολα τα Witcher ετσι ηταν (W1 Platinum edition κανεις?), ακομα και το 2ο οπου...αλλάξανε ολο το combat system μετα απο σχεδον 2 χρόνια γιατί..."λόγοι".

 

Προσωπικά, αν είναι να ξαναπάρω τίτλο της εταιρείας αυτής θα περιμένω να τον αγορασω μετα απο 1 χρόνο το λιγότερο για να το παίξω οπως θα'πρεπε (βλέπε: Platinum/definitive edition κτλπ).

το 2 στο 360 τουλάχιστον έτρεχε (σχεδόν) νεράκι και ηταν (σχεδόν) απροβλημάτιστο και ολοκληρωμένο, not so much το 3 όμως οπου απ'οτι φαίνεται, τώρα βγαίνει απο beta-testing, κρίμα, λέμε για ΕΑ, λέμε για Activision, λέμε για Ubisoft σχετικά με την broken κατάσταση πολλών τίτλων τους αλλά να βλέπουμε και των άλλων εταιριών τα "κακώς κείμενα" και να μην τους θεωρούμε "σωτηρες του gaming" επειδή μας δίνουν τσάμπα αμα λάχει μερικά armour set και καμια' αποστολούλα (τα οποία έχουν αφαιρεθέι εξαρχής απο το κυρίως κομμάτι του παιχνιδιού για να πλασαριστούν ως "extra" περιεχόμενο), αυτό και μόνο...

 

Προβλέπω να προλάβει να βγεί το Cyberpunk 20XX μέχρι να φτιάξουν τελείως το Witcher 3 :-D

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλά τα λες, αλλά δεν το ξέραμε από πριν; Δεν το υποψιαζόμασταν; CD projekt είναι αυτή, πότε παρέδωσαν ολοκληρωμένο παιχνίδι με την κυκλοφορία του για να το κάνουν τώρα; Τα προηγούμενα Witcher τα πάτσαραν επί... χρόνια μέχρι να έρθουν στα ίσια τους. Όλοι όσοι δίναμε τα 7/10 στην αρχή γι' αυτό ακριβώς το πράγμα μιλούσαμε.

 

Τα 10/10 τα χαρίζω στους "επαγγελματίες" reviewers και σε όσους έπεσαν στην παγίδα του hype και δεν μπορούσαν να δουν τον άθλιο τρόπο που κινείται ο χαρακτήρας, το ότι δεν μπορούσες να πολεμήσεις πάνω στο άλογο και τα άφθονα glitches και bugs. Προσωπικά το έχω παρατήσει εδώ και μήνες, περιμένοντας να διορθωθούν τα χοντρά. Και μετά από άφθονα updates των δεκάδων gigabyte φαίνεται ότι πλησιάζει η άγια ώρα...

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλά τα λες, αλλά δεν το ξέραμε από πριν; Δεν το υποψιαζόμασταν; CD projekt είναι αυτή, πότε παρέδωσαν ολοκληρωμένο παιχνίδι με την κυκλοφορία του για να το κάνουν τώρα; Τα προηγούμενα Witcher τα πάτσαραν επί... χρόνια μέχρι να έρθουν στα ίσια τους. Όλοι όσοι δίναμε τα 7/10 στην αρχή γι' αυτό ακριβώς το πράγμα μιλούσαμε.

 

Τα 10/10 τα χαρίζω στους "επαγγελματίες" reviewers και σε όσους έπεσαν στην παγίδα του hype και δεν μπορούσαν να δουν τον άθλιο τρόπο που κινείται ο χαρακτήρας, το ότι δεν μπορούσες να πολεμήσεις πάνω στο άλογο και τα άφθονα glitches και bugs. Προσωπικά το έχω παρατήσει εδώ και μήνες, περιμένοντας να διορθωθούν τα χοντρά. Και μετά από άφθονα updates των δεκάδων gigabyte φαίνεται ότι πλησιάζει η άγια ώρα...

 

Zeppo, αυτά λέω τόσο καιρό τώρα και με έχουν πει τρελό και "hipster" εδω μέσα :D

Κανένα παιχνίδι δεν είναι απροβλημάτιστο, σύμφωνοι, το να πλασάρεις 10-ρια όμως σε τιτλο ο οποιος είναι ήμι-ολοκληρωμένος και "φτιάχνεται"/διορθώνεται επι σειρά μηνών με patch που φτάνουν τα 15GB...έχουμε θέμα φίλε, πραγματικά...

 

Δυστυχώς, αυτή είναι η πραγματικότητα τα τελευταία χρόνια στο gaming και εχω αναπτύξει κυνικότητα στο συγκεκριμένο θέμα - πόσες φορές ήθελα να αγοράσω τίτλο και μετά να λέω "κατσε, θα είναι ζίγκα στα προβλήματα"...Ενας απο τους λόγους για τους οποίο ΔΕΝ θα αγοράσω το Star Wars BF με το που βγεί, δεν θα βάλω Ps+ για να παίξω Metal Gear Online, δεν θα πάρω το Fallout4 τον Νοέμβριο κτλπ κτλπ, πλεον, έχουμε φτάσει στο σημείο "αγόρασε τώρα και παίξε μετά" (αμα αξιωθεί η εταιρεία να φτιάξει το προϊόν της δλδ)".

 

θα το ξαναπώ, αμα αυτό είναι το "ΑΑΑ gaming"...να το χαίρονται (όσοι το χαίρονται), κυριολεκτικά, "σπασμένα" προϊόντα - δεν χρειάζεται να αναρτήσω λίστα με τίτλους των τελευταίων ετών νομίζω, σωστά ? ;)

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κατι ακουσα πως θα κυκλοφορησει ενθετο στο παιχνιδι το οποιο θα ειναι επι πληρωμη! Αληθευει γιατι θελω να τ αγορασω οποτε και να περιμενω να βγει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Καλησπέρα σας, μια γρηγορη ερώτηση:

Για το τελευταίο dlc, χρειάζεται το δισκακι απο το παιχνίδι ή παίζει και χωρίς αυτό;

Ευχαριστώ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα σας, μια γρηγορη ερώτηση:

Για το τελευταίο dlc, χρειάζεται το δισκακι απο το παιχνίδι ή παίζει και χωρίς αυτό;

Ευχαριστώ

Μα τωρα ρε συ με συγχωρεις αλλα ειναι σοβαρη ερωτηση αυτη??? Δηλαδη τι αγοραζεις το dlc στα 17ευρω και θα ειχε μαζι και Dlc και το παιχνιδι????Το Dlc αλλωστε δεν σημαινει επιπροσθετο περιεχομενο πανω στο κανονικο πως γινεται να μην χρειαζεται το κανονικο παιχνιδι?

Και οπως και τα περισσοτερα Dlc που βγαινουν σε Retail μονα τους το γραφουν και πανω στο κουτι οτι χρειαζονται το βασικο παιχνιδι https://www.skroutz.gr/s/7436736/The-Witcher-3-Wild-Hunt-Hearts-of-Stone-Expansion-PC.html?from=catspan

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...