Προς το περιεχόμενο

The Witcher 3 [Xbox One][PS4]


panther_512

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μα ρε μακακες γιατι προσπαθειτε να πεισετε τον εαυτο σας πρωτα και μετα τους αλλους φυσικα οτι διαφερετε απο την μαζα???αμφισβητησε κανεις το παιχνιδι??οσον αφορα τα sex scenes τονισα τι εννοουσα....τεσπα το παιχνιδι σκιζει μη τα ξαναλεμε ...ας αφησουμε το θεμα χαλαρο να μπει κανας χρηστης να μορφωθει για το παιχνιδι οχι για τις γνωσεις μας και προτιμησεις μας...το χα πει πριν καιρο, μην καταπιανεστε με λεξεις..δε μπορουμε να γραφουμε εκθεσεις συνεχεια....Η-ΜΑΡ-ΤΟΝ.....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 774
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

ΥΓ : Πήγα αγόρασα 15Kg καυσόξυλα σήμερα και 5lt βενζίνης για να πέσω στην πυρά (απο μόνος μου) - Big Boss, σου έχω κρατήσει 1ο τραπέζι σΜπίστα φιλαράκιδιν, σήμερα κατα τις 22:00 λέω... ;)

Λάικ γι' αυτό πάντως :D

 

Το metacritic εγώ θεωρώ πως δεν έχει καμία θέση όταν συζητάμε μεταξύ μας για το πώς μας φάνηκε ένα παιχνίδι που παίξαμε. Οπως έχω ξαναπεί, οι "επαγγελματικές κριτικές" (που κανονικά είναι opinion pieces και τίποτα παραπάνω) έχουν χρησιμότητα είτε ως αφετηρία συζήτησης είτε αν προέρχονται από άτομα για τα οποία έχεις μια αρκετά καλή εικόνα σχετικά με το τι τους αρέσει και πώς τα δικά σου κριτήρια δένουν με τα δικά τους. 

 

Πέρα από αυτό, χαλάει λίγο και η συζήτηση όταν γίνονται επικλήσεις στην αυθεντία του ενός μέσου όρου. Αυτό ισχύει και για τις δύο πλευρές στη συγκεκριμένη διαφωνία όμως. Οσο δε βοηθάει να λέει κάποιος "έχει τόσο στο metacritic, άρα είναι καλό κι εσύ είσαι χίπστερ ή εξυπνάκιας που δε σου αρέσει", τόσο δεν προωθεί τη συζήτηση το να λέει κάποιος άλλος "είστε θύματα του hype ή του metacritic που σας αρέσει το παιχνίδι" (Red, nudge nudge  :P )

 

Πάντως, οφείλω να πω ότι μου φαίνεται πολύ παράξενο να θεωρούνται δευτερεύουσας τελείως σημασίας σε ένα RPG πράγματα όπως τα themes, οι χαρακτήρες, τα quest lines, η ατμόσφαιρα και ο κόσμος, όλα τα role playing aspects (από την προετοιμασία που χρειάζονται τα quests και οι μάχες μέχρι το σύστημα διαλόγων και επιλογών). Ειδικά αυτά τα τελευταία είναι ζωτικό κομμάτι του gameplay σε ένα τέτοιο παιχνίδι. Το βρίσκω πολύ άδικο ή/και αφελές να γίνεται reduced ένα παιχνίδι αυτού του είδους στο combat. 

Μα ρε μακακες γιατι προσπαθειτε να πεισετε τον εαυτο σας πρωτα και μετα τους αλλους φυσικα οτι διαφερετε απο την μαζα???αμφισβητησε κανεις το παιχνιδι??οσον αφορα τα sex scenes τονισα τι εννοουσα....τεσπα το παιχνιδι σκιζει μη τα ξαναλεμε ...ας αφησουμε το θεμα χαλαρο να μπει κανας χρηστης να μορφωθει για το παιχνιδι οχι για τις γνωσεις μας και προτιμησεις μας...το χα πει πριν καιρο, μην καταπιανεστε με λεξεις..δε μπορουμε να γραφουμε εκθεσεις συνεχεια....Η-ΜΑΡ-ΤΟΝ.....

Εδώ διαφωνώ. Φόρουμ συζήτησης είναι και αυτό κάνουμε, συζητάμε τις απόψεις και τις προτιμήσεις μας. Αν κάποιος θέλει να μορφωθεί για ένα παιχνίδι - τι εννοείς, αλήθεια; - μπορεί να πάει σε ένα wiki page. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To metacritic, όπως και το imdb και οποιοδήποτε άλλο site που παρέχει στατιστικά δεδομένα και μέσους όρους προσφέρει ακριβώς αυτό: στατιστικά δεδομένα και μέσους όρους.

 

Απλά επειδή έγινε εκτενής αναφορά για πληρωμένα reviews και ψεύτικα δεκάρια, τα user scores από τους παίχτες καί των τριών πλατφόρμων συμφωνούν με τον μέσο όρο των επαγγελματιών. Σε περιπτώσεις με πληρωμένα reviews για ένα κατώτερο στην πραγματικότητα παιχνίδι, σχηματίζεται εμφανής ψαλίδα μεταξύ reviewers και users.

 

Παραδείγματα υπάρχουν πολλά. Δείτε Dragon Age 2.

 

Οπότε 2 είναι οι πιθανότητες:

 

α) Το παιχνίδι άρεσε. Το 10 δεν σημαίνει απαραίτητα τεχνική αρτιότητα όπως και το 0 δεν σημαίνει τεχνική αθλιότητα. Αντίθετα δείχνει την ψυχολογική διάθεση του ατόμου που βάζει βαθμολογία εκείνη τη στιγμή.

 

β) Όλα είναι ψεύτικα και πληρωμένα. Επαγγελματικά reviews και μή.

 

Φυσικά το (β) αποτελεί υπερβολή.

 

Ακόμα και ο πομπώδης Angry Joe που έβαλε 10 στην PC έκδοση (και 9 στις κονσόλες) το είπε ξεκάθαρα: Το παιχνίδι δεν είναι τέλειο, έχει τα θέματά του, αλλά δεν μπορούν  να επισκιάσουν το σύνολο του παιχνιδιού. Δηλαδή αν συμμερίζεσαι αυτή την άποψη θεωρείσαι πρόβατο ή δεν ξέρω και γώ τί? 

 

Αυτοί που συνήθως χλευάζουν sites όπως το metacritic, το κάνουν όταν τα αποτελέσματα διαφέρουν σημαντικά από την προσωπική τους άποψη, παρά το γεγονός ότι σίγουρα υπάρχουν και ομοϊδεάτες μέσα στο σύνολο των βαθμολογιών του συγκεκριμένου τίτλου. Απλά είναι μειοψηφία.

 

Από κεί και πέρα, το να μήν αρέσει ένα παιχνίδι για τον οποιοδήποτε λόγο είναι δικαίωμα του καθενός. Τώρα το πώς το εκφράζει αυτό, είναι τελείως άλλο θέμα.

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To metacritic, όπως και το imdb και οποιοδήποτε άλλο site που παρέχει στατιστικά δεδομένα και μέσους όρους προσφέρει ακριβώς αυτό: στατιστικά δεδομένα και μέσους όρους.

 

Απλά επειδή έγινε εκτενής αναφορά για πληρωμένα reviews και ψεύτικα δεκάρια, τα user scores από τους παίχτες καί των τριών πλατφόρμων συμφωνούν με τον μέσο όρο των επαγγελματιών. Σε περιπτώσεις με πληρωμένα reviews για ένα κατώτερο στην πραγματικότητα παιχνίδι, σχηματίζεται εμφανής ψαλίδα μεταξύ reviewers και users.

 

Παραδείγματα υπάρχουν πολλά. Δείτε Dragon Age 2.

 

Οπότε 2 είναι οι πιθανότητες:

 

α) Το παιχνίδι άρεσε. Το 10 δεν σημαίνει απαραίτητα τεχνική αρτιότητα όπως και το 0 δεν σημαίνει τεχνική αθλιότητα. Αντίθετα δείχνει την ψυχολογική διάθεση του ατόμου που βάζει βαθμολογία εκείνη τη στιγμή.

 

β) Όλα είναι ψεύτικα και πληρωμένα. Επαγγελματικά reviews και μή.

 

Φυσικά το (β) αποτελεί υπερβολή.

 

Ακόμα και ο πομπώδης Angry Joe που έβαλε 10 στην PC έκδοση (και 9 στις κονσόλες) το είπε ξεκάθαρα: Το παιχνίδι δεν είναι τέλειο, έχει τα θέματά του, αλλά δεν μπορούν  να επισκιάσουν το σύνολο του παιχνιδιού. Δηλαδή αν συμμερίζεσαι αυτή την άποψη θεωρείσαι πρόβατο ή δεν ξέρω και γώ τί? 

 

Αυτοί που συνήθως χλευάζουν sites όπως το metacritic, το κάνουν όταν τα αποτελέσματα διαφέρουν σημαντικά από την προσωπική τους άποψη, παρά το γεγονός ότι σίγουρα υπάρχουν και ομοϊδεάτες μέσα στο σύνολο των βαθμολογιών του συγκεκριμένου τίτλου. Απλά είναι μειοψηφία.

 

Από κεί και πέρα, το να μήν αρέσει ένα παιχνίδι για τον οποιοδήποτε λόγο είναι δικαίωμα του καθενός. Τώρα το πώς το εκφράζει αυτό, είναι τελείως άλλο θέμα.

 

 

Le sigh...

Τα ίδια Παντελάκη μου, τα ίδια Παντελή μου...Δεν καταλαβαίνετε...

 

Για 5η φορά - μπας και το εμπεδώσεις Πάνθηρα : Σεβάσου τις απόψεις των αλλωνών γιατι δεν γίνεται να γουστάρουμε ολοι τα ίδια πράματα, 6η φορά δεν θα το (ξανα)αναφέρω, αμα το έκανα όμως, θα ηταν επειδή πραγματικά το παίζετε κουτοί πραγματικά, τόσο πολύ γουστάρετε να τα λέτε.

Ωραίο πράμα η ευγλωττία αλλά...

 

Η συζήτηση δεν έχει πλέον με το Witcher αλλά με το πόσο μάγκες είστε εσείς που συμφωνείτε με τους "όλους" και το πόσο κόμπλες και hipsters είναι οι "υπόλοιποι" που πάνε "κόντρα" με το ρεύμα...καταπληκτική επιχειρηματολογία, internet psychology 101...

Και ναι, έτσι εκφράζομαι γιατί 1,2, 3...ΟΚ, την 4,5 και 6η φορά όμως που συνεχίζετε να μασάτε την ίδια καραμέλα, συγγνώμη αλλά γίνεστε και κουραστικοί, το πιάσαμε ρε 'σεις, είστε οι "normal" και οι υπόλοιποι το τελείως αντίθετο.

 

Σου άρεσε ? Πολυ όμορφα, κανενα πρόβλημα, εμένα απο την άλλη δεν μου άρεσε, πως να το κανουμε δλδ, με το ζόρι ρε φίλε ?

 

Θα το ξαναπώ : δεν έχει η συζήτηση πλέον καμια σχέση με την ποιοτητα του W3 αλλά με την omerta που ορίζετε μερικοί - και επειδή δεν γουστάρω να κρύβομαι πίσω απο τις λέξεις μου, αναφέρομαι σε εσένα Πανθηρα καθώς και στον φίλο μου τον Boss.

Η όλη "συζήτηση" με παραπέμπει στο γνωστό youtube φαινόμενο : ανεβάζει καποιος σκυλάδικο Πάολα (λέμε τώρα), μπαίνει άλλος γραφει "πωπω ποιότητα" και η κλασσική απάντηση απο τον 1ο στο στυλ "ενω εσύ ο εναλλακτικός...τετοια ακούμε ολοι στην Ελλάδα" :-D

Και οχι δεν εξισώνω προφανώς το W3 με την γ@νω-Πάολα (αν και μάλλον θα υπάρχει defence force και γι'αυτήν) αλλά τον τρόπο σκέψης - ΔΕΝ ΓΙΝΕΤΑΙ ρε φίλε ο αλλος να διαφωνεί μαζί μας/με τις απόψεις μας, καλά τα λέω ? (ρητορική).

 

Τελικά, απ'οτι έχω καταλάβει στα 3Χ χρόνια που ζω είναι το εξής : Δεν πρεπει να ποτε μα ποτέςςς να τολμήσεις καν να έχεις διαφορετική άποψη απο τον διπλανό σου, να μη διανοηθείς καν να φορέσεις κατι διαφορετικό απο ροζ polo και ξεβαμμένο τζινάκι αμα λάχει (είναι της μόδας τα...τελευταία 4 χρόνια), μην τυχόν και σου αρέσει κανα' εργάκι διαφορετικό απο το top 20 στο IMDB γιατι τοτε..."κοντρα στο ρευμα", τι διάολο ρε πστ, επιστροφή στα Λυκειακά χρόνια κι'ετς...Χωρίς την χρήση του DeLorean κιόλας, και γ@νώ... :-D

 

A ρε Ελλαδίτσα με τα ωραία σου...Αμα ξανα-ποστάρω, θα είναι για να παραθέσω τα 2 τελευταία έργα που είδα και μου άρεσαν - οχι τίποτα άλλο, αλλα για να μοιράσω κανα' εγκεφαλικό στα φιλαράκια μου εδω μέσα.

 

Τις ευλογίες μου.

 

 

ΥΓ : Πάνθηρα, αμα μάθω πως φοράς ροζ polo μπλουζάκι...και έχεις και "επιμελώς ατημέλητο" μουσάκι/γενειάδα...θα ξαπολήσω endregas lvl 45 προς την αφεντιά σου  :P 

ΥΓ2 : + 5 necrophages lvl 25 αμα μάθω οτι φοράς και τατουαζάκι

YΓ3 : Αμα το tattoo το έχεις απο την κατω μεριά του πήχη - ή ακόμα χειρότερα - έχεις μανικάκι...θα εισηγηθώ στην CDPRO για να βγάλουν ειδικό patch για 'σένα που θα δίνει αλλα 50ms input lag στα control του W3 - για να μπορέσεις να ευχαριστηθείς την μάχη ακόμα περισσότερο

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε μαν, δεν είπαμε να μην σου αρέσει. Ας το θεωρείς το χειρότερο παιχνίδι που έχεις παίξει. Δεν καταλαβαίνεις όμως ότι με προσβάλλεις (τουλάχιστον εμένα, αλλά υποθέτω και τους άλλους) όταν μου λες ότι για να μου αρέσει, σημαίνει ότι είμαι θύμα του hype και των reviews. Στο είπανε και άλλοι πιο πίσω αυτό. Μην μας βάζεις όλους στο ίδιο σακί, δεν απευθύνεσαι σε παιδάκια που μόλις ξεκίνησαν το gaming και θεωρούν το καλύτερο παιχνίδι που έχουν δει το skyrim.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε μαν, δεν είπαμε να μην σου αρέσει. Ας το θεωρείς το χειρότερο παιχνίδι που έχεις παίξει. Δεν καταλαβαίνεις όμως ότι με προσβάλλεις (τουλάχιστον εμένα, αλλά υποθέτω και τους άλλους) όταν μου λες ότι για να μου αρέσει, σημαίνει ότι είμαι θύμα του hype και των reviews. Στο είπανε και άλλοι πιο πίσω αυτό. Μην μας βάζεις όλους στο ίδιο σακί, δεν απευθύνεσαι σε παιδάκια που μόλις ξεκίνησαν το gaming και θεωρούν το καλύτερο παιχνίδι που έχουν δει το skyrim.

 

Τidus, καρδούλα μου, ποτε δεν είπα οτι "ειναι το χειρότερο παιχνίδι που που εχω παίξει", μη βάζουμε ρε'συ και λόγια στο στόμα, έτσι ?

Είπα οτι δεν μου άρεσαν πολλά πράματα και οτι - προσωπικά - απογοητεύτηκα καθώς περίμενα περισσότερα (τουλάχιστον σε σχεση με τα 2 προηγούμενα)  - όλα και όλα ;)

 

Το αλλο περι "θυμάτων"... ισχύει και το αντίστροφο βέβαια οταν σου λένε οτι η άποψη που εκφέρεις είναι απλά για να είσαι "hip" - παρόλο το γεγονός οτι Α) ανέφερα το γιατι με επιχειρήματα και Β) ακομα και αυτοι που το γουστάρουν έχουν να λένε για collision detection/animations/laggy menus/patch στο patch κτλπ κτλπ...

 

Tώρα, οταν παίρνεις κατι προσωπικά επειδή κάποιος "κράζει" (βλέπε: "ερασιτέχνες") την αγαπημένη εταιρεία σου...λες και παίρνεις μηνιάτικο απο αυτούς...Η παροιμία λέει "δουλειά δεν είχει ο Διάολος γ....... τα παιδιά του" ;)

Πολύ σημασία για ανουσια πράματα - την κριτική ενός προϊόντος στη παρούσα φάση...(ξέρω, απαγορεύεται).

 

Τι να πω.

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Mε "επιχειρηματολογία" ad hominem δεν πάς πουθενά. Ο λόγος σου είναι το λιγότερο εριστικός.

 

Προσωπικά θα σε κάνω ignore για το προσεχές μέλλον. Αν πιστεύεις ότι σε αδικώ, μπορείς να μου το εξηγήσεις σε pm.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χθες ανακοινώθηκαν κάποια επίσημα στατιστικά στοιχεία για το παιχνίδι:

 

- 4 εκατομμύρια πωλήσεις σε 2 εβδομάδες χωρίς να γίνεται λόγος για τις αναλογίες σε PC/κονσόλες

- οι δύο προηγούμενες εκδόσεις πούλησαν συνολικά 10 εκατομμύρια κομμάτια

- 3 χρόνια development με κόστος γύρω στα 30 εκατομμύρια ευρώ (συγκριτικά το GTA V κόστισε περίπου 130 εκατομμύρια)

- έβγαλε τα λεφτά του από την πρώτη μέρα κυκλοφορίας (συγκριτικά το GTA V είχε βγάλει $800 εκατομμύρια με 11+ εκατομμύρια πωλήσεις και 1 δις μέσα στις 3 πρώτες μέρες)

- 35 εκατομμύρια ευρώ σε marketing, εξού και τα "10/10" που λέγαμε... (το αντίστοιχο νούμερο του GTA V ήταν 120 εκατομμύρια)

- στην Ιαπωνία δεν πήγε ακριβώς άπατo, αλλά  δεν έγινε και η σούπερ επιτυχία

 

Αυτά τα ολίγα, όχι άσχημα.

 

Δεν ξέρω αν οι πωλήσεις και τα έσοδα αναφέρονται μόνο σε hard copies ή και στα digital downloads. Το πιθανότερο είναι το δεύτερο, αφού τα νούμερα ανακοινώθηκαν από τη CDPR και θεωρητικά αυτοί ξέρουν ακριβώς τι έχουν πουλήσει (όχι όπως τα διάφορα site/περιοδικά που απλώς παίρνουν κάποια ενδεικτικά νούμερα από τους μεγάλους retailers, τα οποία συνήθως συμπεριλαμβάνουν ακόμα και το απούλητο στοκ ή τις δεσμεύσεις προπαραγγελιών κλπ)

 

Κάποια στιγμή θα ήταν ενδιαφέρον να μάθουμε από που βγήκαν τα περισσότερα λεφτά τελικά, από τις κονσόλες ή τα PC.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Kανω μια παρενθεση και γυρναω πισω στη συζητηση για τα 2-3 εκατομ. που πουλησε το W2 και ο φιλος μου ο Bigboss θεωρουσε αρκετα.

 

 

Witcher 3 sold 4 million copies in the first 2 weeks!

http://www.neogaf.com/forum/showthread.php?t=1059547

 

Να ναι καλα τα ps4-One ,πλεον η CDP θα εχει τη δυνατοτητα να φτιαξει οτι γουσταρει απο δω και περα(με αρχη το W3)

 

it prints money.

 

 

Πρώτον το Witcher 2 πουλησε 3 εκατομμύρια μόνο στο steam χωρις να βάζω μέσα τις πωλήσεις απο GOG. Eπισης το πρώτο Witcher πουλησε μόνο στο steam 2 εκατομμύρια χωρις να βάζω μέσα πωλήσεις οταν πρωτοκυκλοφόρησε και ήταν εκτος steam ή τις πωλήσεις που σημείωσε στο GOG. Kάνοντας μια μικρή έρευνα βρήκα οτι μέχρι τον Σεπτέμβριο του 2014 οι συνολικές πωλήσεις των Witcher και Witcher 2 έφθασαν τα 8 εκατομ. κομμάτια συμφωνα με την CD Projekt

 

"As of May 2012, the game had sold 1.7 million copies.[58] As of February 2013, the combined sales of the game and its predecessor exceeded 5 million.[59] As of March 2014, The Witcher franchise has sold 7 million copies of both games.[60]As of September 2014 they reached Source.png Πηγή: 8 million copies, according to a financial report by CD Project RED. [61]"

 

https://en.wikipedia.org/wiki/The_Witcher_2:_Assassins_of_Kings

 

Aπο αυτά τα 8 εκατομμύρια περίπου 7 εκατομ. πουλήθικαν στο pc , οι πωλήσεις του Witcher 2 στο 360 ειναι τουλάχιστον τρεις φορές μικροτερες, πουλησε περίπου 830000 κομμάτια, οποτε να ειναι καλα οι πωλήσεις που σημειωσε το franchise στο pc και έτσι καταφεραν να το μεταφέρουν και στις κονσολες.

 

Eπειδή αυτές οι 7170000 στο pc δεν έγιναν ολες στην ιδια τιμή, αλλα άλλες στα 50 , αλλες στα 38, αλλες στα 20 και άλλες στα 10 ευρώ, αν βάλουμε μια μέση τιμή στα 30 ευρώ απο όλες αυτές τις πωλήσεις έβγαλαν  περίπου 215100000 ευρώ. Αν αναλογιστουμε πως το Witcher 3 τους στοιχισε 30 εκατομμύρια ευρώ αυτο σημαινει πως μπορούνε με αυτά τα λεφτά να φτιαξουνε 7 Witcher 3. Oποτε άντε γεια :-D

 

Ακομη και αν τα έσοδα απο το pc τα ειπα στο περίπου και το καθαρο τους κέρδος ειναι το μισό δηλαδή 100+ εκατομ. ευρώ ειναι σαφές πως έβγαλαν εκατομμύρια απο τις πωλήσεις των δύο πρώτων Witcher στο pc και έτσι έιχαν ενα μεγάλο αποθεμα για κάτι μεγαλύτερο στο Witcher 3 συν την ταυτόχρονη τριπλή κυκλοφορία.

 

nzeppos σε ανάπτυξη ξοδεψαν περίπου 3 εκατομμύρια ευρ'ω και σε marketing τα δεκαπλασια, και όχι 30 εκατομμύρια ευρώ στην ανάπτυξη και αλλα 35 εκατομμύρια ευρώ σε διαφήμιση.

Επεξ/σία από BigBOSS
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης

Απολυτα ακριβης στους υπολογισμους σου.

 

Οτι να ναι BigBoss χαχα.Ειδικα με τους υπολογισμους των κερδων το καρασκοτωσες..

 

Κατσε να μετρησουμε ποσα θα πουλησει το W3 που βγηκε σε ολα τα συστηματα μαζι day one. Προς το παρον λογο κονσολων κανει πλακα. 

4 μυρια σε 2 εβδομαδες. ;)

Δεν σου φτανουν μαλλον οι δηλωσεις της CDP για τις κονσολες.

 

Καιρος ειναι να παρεις ps4, εχεις παρααγχωθει :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άλλα σου λέει, άλλα του απαντάς. Φοβερός διάλογος.

 

- Για να φτάσει σε καλό σημείο κερδών για να κυκλοφορήσει το W3 όπως το ήθελε, τα κέρδη απ' το PC έπαιξαν το σημαντικότερο ρόλο.

- Ναι, αλλά το W3 πούλησε περισσότερο στις κονσόλες.

 

Amazing.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης

Άλλα σου λέει, άλλα του απαντάς. Φοβερός διάλογος.

 

- Για να φτάσει σε καλό σημείο κερδών για να κυκλοφορήσει το W3 όπως το ήθελε, τα κέρδη απ' το PC έπαιξαν το σημαντικότερο ρόλο.

- Ναι, αλλά το W3 πούλησε περισσότερο στις κονσόλες.

 

Amazing.

Εχμ ναι..

Oι της CDP υποστηριξαν οτι για να κυκλοφορησει το παιχνιδι στην huge μορφη που ειναι επρεπε να βγει στις κονσολες.fact.

"If the consoles are not involved there is no Witcher 3 as it is," answers Marcin Iwinski, definitively. "We can lay it out that simply. We just cannot afford it, because consoles allow us to go higher in terms of the possible or achievable sales; have a higher budget for the game, and invest it all into developing this huge, gigantic world.''

 

google it.

Απανταω αλλα ε?lol

 

Για να βγαλει ενα παιχνιδι οπως θα ηθελε θα επρεπε να επενδυσει σε κατι huge, γνωριζοντας οτι θα βγαλει πολλα απο τις κονσολες(Δεν χρειαζοταν να τα εχει στο χερι, αλλιως δεν θα εβγαινε ποτε κανενα παιχνιδι).Δεν καταλαβαινω γιατι σου ειναι τοσο δυσνοητο.

 

Αmazing.

 

ΥΓ.Kανεις δεν υποστηριξε οτι τα πρωτα κερδη δεν επαιξαν ρολο, ομως αν θες να φτιαξεις W3 σε τετοια μεγεθη θα πρεπει να το βγαλεις στις κονσολες.Το λεγαμε και πριν μηνες, το  ειπε και η CDP το αυτονοητο και ακομα σας δυσκολευει...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To glitch με τους εμπορους και τα γρηγορα λεφτα στη Novigrad το διορθωσανε στο ps4; Γιατι παω στον εμπορο με τα seashells αλλα δεν εχει αλλα για να αγορασω...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...