Προς το περιεχόμενο

The Witcher 3 [Xbox One][PS4]


panther_512

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ο κόσμος πάντως στην πλειοψηφία του διαφωνεί μαζί σου.

 

Metacritic User scores:

 

PC: 9.1/10  (1859 ratings)

XBOXOne: 8.9/10  ( 486 ratings )

PS4: 9.1/10  ( 1845 ratings)

 

Αλλά αν ψάξεις, θα δείς ότι υπάρχει μιά πολύ μικρή μειοψηφία από παίχτες που συμμερίζονται την άποψή σου. Ακόμα και στους καλύτερους τίτλους όλων των εποχών θα υπάρχουν και αυτοί που δεν τους άρεσε το παιχνίδι.

 

Μήν παραξενεύεσαι αν τα προβλήματα που διαπιστώνεις στο Witcher 3 για άλλους είναι λεπτομέρειες.

 

Τα Witcher ποτέ δεν πρόσφεραν αψεγάδιαστο gameplay. Αν μή τι άλλο, στο Witcher 1 οι μάχες ήταν απλά κλίκς του ποντικιού. Η ιστορία, η πλοκή, οι χαρακτήρες, οι επιλογές που έκανες και οι οποίες έδειχαν τα αποτελέσματά τους πολύ αργότερα ήταν τα κύρια συστατικά της επιτυχίας αυτής της σειράς.

 

Τώρα αν κάποιος χαλιέται λόγω των animations ή των combat mechanics, μιά χαρά άλλα παιχνίδια υπάρχουν που τα πάνε πολύ καλύτερα σε αυτόν τον τομέα.

 

Θα βρεί όμως την ιστορία, πλοκή και χαρακτήρες του Witcher? Αδύνατον.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 774
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Ο κόσμος πάντως στην πλειοψηφία του διαφωνεί μαζί σου.

 

Metacritic User scores:

 

PC: 9.1/10  (1859 ratings)

XBOXOne: 8.9/10  ( 486 ratings )

PS4: 9.1/10  ( 1845 ratings)

 

Αλλά αν ψάξεις, θα δείς ότι υπάρχει μιά πολύ μικρή μειοψηφία από παίχτες που συμμερίζονται την άποψή σου. Ακόμα και στους καλύτερους τίτλους όλων των εποχών θα υπάρχουν και αυτοί που δεν τους άρεσε το παιχνίδι.

 

Μήν παραξενεύεσαι αν τα προβλήματα που διαπιστώνεις στο Witcher 3 για άλλους είναι λεπτομέρειες.

 

Τα Witcher ποτέ δεν πρόσφεραν αψεγάδιαστο gameplay. Αν μή τι άλλο, στο Witcher 1 οι μάχες ήταν απλά κλίκς του ποντικιού. Η ιστορία, η πλοκή, οι χαρακτήρες, οι επιλογές που έκανες και οι οποίες έδειχαν τα αποτελέσματά τους πολύ αργότερα ήταν τα κύρια συστατικά της επιτυχίας αυτής της σειράς.

 

Τώρα αν κάποιος χαλιέται λόγω των animations ή των combat mechanics, μιά χαρά άλλα παιχνίδια υπάρχουν που τα πάνε πολύ καλύτερα σε αυτόν τον τομέα.

 

Θα βρεί όμως την ιστορία, πλοκή και χαρακτήρες του Witcher? Αδύνατον.

 

 

Panther, ρε φίλε, πραγματικά όμως, πιο cliche' και άθλιο "επιχείρημα" απο το "oι λίγοι Vs των πολλών" δεν υπάρχει, μα τον θεό δλδ...

 

Αυτό το "αρεσει σε όλους αρα εσύ εισαι μαλ@κας"...πραγματικά δηλαδή, πως πρεπει να σας το πει κάποιος οτι δεν γίνεται να αρέσουν σε όλους τα ίδια πράματα δεν ξέρω.

 

Eμένα δεν μου άρεσε - και εξήγησα αναλυτικά το γιατί με επιχειρήματα, οχι επειδή απλά "λόγοι" και herp derp, μπαίνει ο αλλος, και αρχίζει τις βολικές παραθέσεις (οτι γουσταρει δλδ) αλλά απο επιχειρηματολογία σχετικα με το γιατί - κατα την αποψη του - το παιχνιδι ειναι καλό μηδέν όμως, του θίξαμε την εταιρεία ή και το παιχνίδι κι'ετς...ετσι δεν γίνεται συζήτηση όμως.

 

Επίσης : Δεν καταλαβαίνω πραγματικά το γιατί θα πρέπει να δίνουμε πάσο σε καποιες εταιρείες που συνεχίζουν τα ίδια πράματα επι σειρά ετών, ειτε αυτή λέγεται Rockstar (οπου και σε ολα τα παιχνιδια της το shooting τους ειναι επιεικώς απαράδεκτο πλην του MP3), είτε αυτή λέγεται Bethesda (gamebryo engine/animations κτλπ) είτε Βioware (οπου πλεον πιο action ειναι παρα RPG και το jankiness παει σύννεφο) είτε...CDProjekt οπου...τα είπαμε..."Διαμάντια¨" λεει ο άλλος μετά...

Tα όποια "διαμάντια" είναι του Sapkowski, αμα γουστάρετε υποθέσεις ανοιξτε και κανα' βιβλίο στην τελική, το gameplay των παιχνιδιών ειναι αμφισβητήσιμο όμως κατα την άποψη μου.

 

Aμα εσυ, ο καθε big Boss κτλπ παίζετε τίτλους (συγκεκριμένους και μη) καθαρά και μονο για το story/χαρακτήρες...με γεια σας και χαρά σας και γούστο σας καπέλο σας, δεν σημαίνει όμως οτι θα πρεπει και όλοι οι υπόλοιποι να συμφωνούνε μαζί σας ή με την "μεγαλύτερη μερίδα" (οτι σκ@τά και να σημαίνει αυτό), προσωπικά, τα καλα story τα γουστάρω αλλά απαιτώ απο τα παιχνίδια τα οποία και πληρώνω απο το πορτοφόλι μου οπως εσεις να έχουν και μερικους σωστούς μηχανισμούς gameplay ως βάση για να "σηκώνουν" ή, να κοπλιμεντάρουν το ολο story γιατι - σοκ και δεος - στην τελική τα βιντεοπαιχνίδια τα παίζουμε , οποιος θέλει να δει υποθέσεις...υπάρχουν πάντα και τα φιλμ (ή και τα βιβλία/νουβέλες)

 

Το Witcher 3 (1&2) ειναι βιντεοπαιχνίδια, πρεπει να διαθέτουν ενα βασικό στοιχείο βιντεοπαιχνιδιών το οποίο είναι το gameplay, είμαστε σε φορουμ που ασχολείται με αυτά, εκφράζω την γνώμη περί αυτού, το αν αυτο (βλέπε: gameplay) είναι καλό ή κακό..."your mileage may vary" που λένε και στο χωριό μου, θα το ξαναπώ όμως, πιο ανούσιο, βλακώδες, άσχετο, άστοχο και αναμασημένο "επιχείρημα"/μη-επιχείρημα απο το "αρέΖνει σε όλουζ αρά σε όσους δεν αρεΖνει = κουλοί" δεν υπάρχει, φορ ρίαλ μαϊ νιγκα όμως ;)

Το συγκεκριμένο δεν αφορά το Witcher μονο αλλά τα πάντα σ'αυτη την ζωούλα, παρτε το πρέφα κύριοι οτι διαφορετικοί άνθρωποι = διαφορετικά γούστα ή/και standards, πιο απλά δεν γίνεται και κυριολεκτώ.Το αν σας αρέσει κατι το οποίο αρέσει (ή το αντίθετο) στην πλειοψηφία (ή το αντθετο πάλι) δεν σας κάνει πιο "σωστούς", ξεχωριστούς ή μάγκες.

 

Aγαπώ σας

10/10

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οσον αφορα το περιβοητο GOTY,τα ιδια εν μερη ελεγα και περυσι(σε μια απο τις χειροτερες χρονιες του gaming),γιατι πχ το Shadow Of Mordor που σε καμια περιπτωση δεν το θεωρω εγω σαν Goty παιχνιδι(παρολο που ειναι το καλυτερο Lord Of the Rings παιχνιδι μαζι με το Online)βγηκε απο πολλα site goty και το Bayonetta 2 πχ δεν ηταν καν υποψηφιο εχοντας απο τις υψηλοτερες βαθμολογιες(και μεγαλυτερη βαθμολογια προφανως απο το SoM)και οντας ισως οτι καλυτερο απο πλευρας Hack n Slash εχουμε δει τα τελευταια χρονια(ισως απο την εποχη του DMC 3).

 

Τουλαχιστον στην περιπτωση του W3 παρολο που το παιχνιδι χανει στον τομεα μαχης,καμερας,κινησης του χαρακτηρα κλπ εχει αλλα πραγματακια σαν συνολο οπως Story,πλοκη,ηρωες,μεγαλο κοσμο(οχι βεβαια το Open World που διαφημιζουν αλλα εχει αρκετα μεγαλο χαρτη/κοσμο),παρα μα παρα πολυ καλη μουσικη,διαλογους και αποφασεις που εχουν σημασια.

 

Και μενα πχ το συστημα μαχης μου κακοφανηκε ασχημα στην αρχηεχοντας παιξει πριν λιγες μερες το DS2 scholar of the first sin :P

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οσον αφορα το περιβοητο GOTY,τα ιδια εν μερη ελεγα και περυσι(σε μια απο τις χειροτερες χρονιες του gaming),γιατι πχ το Shadow Of Mordor που σε καμια περιπτωση δεν το θεωρω εγω σαν Goty παιχνιδι(παρολο που ειναι το καλυτερο Lord Of the Rings παιχνιδι μαζι με το Online)βγηκε απο πολλα site goty και το Bayonetta 2 πχ δεν ηταν καν υποψηφιο εχοντας απο τις υψηλοτερες βαθμολογιες(και μεγαλυτερη βαθμολογια προφανως απο το SoM)και οντας ισως οτι καλυτερο απο πλευρας Hack n Slash εχουμε δει τα τελευταια χρονια(ισως απο την εποχη του DMC 3).

 

 

post-53948-Shia-LaBeouf-Citizen-Kane-slo

Ναι αλλά, ΟΛΟΙ οι άλλοι "ειπανε" πως ειναι καλύτερο, 10/10, πρεπει και εσυ να συμμεριστείς την ίδια άποψη, καλά τα λέω ? Ανήκεις στους "λιγους" ρε φίλε,  κακό πράμα...

 

Mε κάλυψες πλήρως παιδί μου, εύγε...

 

ΥΓ : Διαφωνώ καθέτως όμως με το "χειρότερες χρονιές του gaming" :-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βρε συ, Red, το Mass Effect και το RDR είχαν art direction και ατμόσφαιρα και το Witcher δεν έχει; 

 

Επίσης, τι σημαίνει αυτό το "gameplay" και τι συμπεριλαμβάνει; Επειδή το πρώτο Mass Effect το θυμάμαι να έχει κατά πολύ χειρότερο gameplay (βλέπε: combat, επειδή γι' αυτό μιλάς, απ' ό,τι έχω καταλάβει) από το Witcher 2 (μιλάω γι' αυτό, επειδή το 3 δεν το έχω αγγίξει ακόμα, και απ' όσο έχω πληροφορηθεί από φίλους που εμπιστεύομαι το 3 είναι βελτιωμένο). Don't get me wrong, ακόμα είναι το πρώτο Mass Effect από τα αγαπημένα μου παιχνίδια, αλλά δεν καταλαβαίνω γιατί στα βιβλία σου εκείνο παίρνει pass λόγω art direction ενώ το Witcher όχι, τη στιγμή που το Mass Effect ήταν a mess when it came to combat, αλλά και όσον αφορά άλλα πράγματα (inventory system ήταν joke τελείως, για να μην αναφερθώ στο planet exploration από το Mako ώς το στήσιμο των πλανητών όπου κατέβαινες - αν και τα προκάτ κτήρια έβγαζαν νόημα within the world, δεν αναφέρομαι μόνο σε αυτά).

 

Το point μου, όπως και να έχει, είναι πως gameplay δεν είναι μόνο το combat ή τα animations. Ειδικά στα rpgs είναι και οι διάλογοι, και η εξερεύνηση και το crafting και πολλά άλλα. Και τα δύο πρώτα Witcher στο role play aspect του gameplay έβαλαν τα γυαλιά σε ό,τι έχει κάνει η Bioware στην ιστορία της, όχι μόνο στο Mass Effect. Οπως και στην αντιμετώπιση του παίκτη ως ενήλικου σκεπτόμενου ανθρώπου. Οπως και στο να μην είναι όλα transparent και χαζά/ασπρόμαυρα "διάλεξε μπλε για να είσαι ευγενικός, διάλεξε κόκινο για να είσαι κόπανος, στο τέλος πάλι ο Σωτήρας Διαστημικός Ιησούς θα είσαι). Χέστηκα αν ο Geralt περπατάει με τη χάρη του όποιου Assassin είναι στο τρέχον installment της σειράς, να το πω πιο απλά, αν μου προσφέρει όλα τα υπόλοιπα το παιχνίδι. 

 

ΥΓ: Ολα αυτά έχοντας παίξει τα δύο πρώτα της σειράς, τα οποία, απ' όσο φαίνεται, ήταν χειρότερα από το 3 στο combat. Αδυνατώ να πιστέψω ότι στο 3 ξαφνικά χάλασαν και όλα όσα έκαναν καλά στα προηγούμενα, τα οποία και ξεχώριζαν το Witcher για μένα από όλα τα υπόλοιπα μοντέρνα rpg.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Aμα εσυ, ο καθε big Boss κτλπ παίζετε τίτλους (συγκεκριμένους και μη) καθαρά και μονο για το story/χαρακτήρες...με γεια σας και χαρά σας και γούστο σας καπέλο σας, δεν σημαίνει όμως οτι θα πρεπει και όλοι οι υπόλοιποι να συμφωνούνε μαζί σας ή με την "μεγαλύτερη μερίδα"

 

ωραια συμφωνει μαζι μας το 92% στο steam οποτε live with that, οκ;

 

Eπισης οπως σου ειπα δεν έχω καμια διάθεση να συζητησω μαζι σου ποσο μάλλον οταν χρησιμοποιεις ακραιους χαρακτηρισμους, ουτε για gameplay, ουτε για γραφικά, ουτε για quest ουτε για τιποτα, δεν αισθάνομαι την αναγκη να σου πω γιατι το παιχνιδι ειναι διαμάντι και καλυτερο απ οτι υπάρχει, δεν το χρειάζεται το ιδιο το Witcher 3, προτιμω δηλαδή 1000 φορές να παιξω Witcher 3. Πιστευε οτι θελεις περι ερασιτεχνων Πολωνών, οτι τα Witcher δεν ειναι καλα παιχνιδια με καλο gameplay. δεν με ενδιαφέρει απλά οπως και την συντριπτική πλειοψηφεια που παιζει και απολαμβάνει το παιχνιδι. Εσυ παιχτη που εισαι εμπειρος φτιαξε κατι καλυτερο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Red, είσαι υπερβολικός, τόσο στις απόψεις σου, όσο και στον τρόπο που εκφράζεσαι.

 

Αφού ξενερωσες τόσο πολύ, move on my friend και ασχολήσου με κάποιο παιχνίδι που σου αρέσει. Τζάμπα χαλιεσαι με τις αντιπαραθέσεις.

 

Αυτά από μένα και καλή συνέχεια.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπορούμε να κρατήσουμε το PC gaming εκτός της συζήτησης; Μόνο αυτό μας έλειπε τώρα, να πλακώσει εδώ η "master race". :eek:

 

Το Witcher 3 μπορεί όντως να είναι το GOTY, δεν αλλάζει όμως το γεγονός ότι το παιχνίδι έχει (κατά πολλούς) σοβαρά προβλήματα. Εγώ επικεντρώνομαι κυρίως στα απαράδεκτα control κίνησης, άλλοι μπορεί να γκρινιάζουν για το σύστημα μάχης κλπ. Το αξίωμα όμως παραμένει: η CDPR θα χρειάζεται πάντα να βγάζει κάμποσα GB patches για να φέρει το παιχνίδι στα ίσια του.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εντάξει, όπως βολεύεται ο καθένας. Για μένα πχ είναι unplayable με gamepad και 30fps. Βρίσκω το σύστημα μάχης τζιτζί με m/k και 50-60 fps. Πατάς dodge και το κάνει αμέσως ρε παιδί μου, άλλη αίσθηση. Το combat system μια χαρά το βρίσκω προσωπικά. Η κίνηση προφανώς και έχει προβλήματα, σε όλα τα Witcher είχε. Αλλά μας δίνουν γάιδαρο και τον κοιτάμε στα δόντια μερικές φορές.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

...

Παιχνιδαρα το witcher σιγουρα δεν λεω,αλλα σαν το batman δεν παιζει. :P

Παντως κακα τα ψεμματα!! το animation του παιχνιδιου(witcher 3)ειναι απο τα χειροτερα που εχω δει μεχρι στιγμης.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης

Οι ιδιοι οι devs του παιχνιδιου, σε προσφατη συνεντευξη παραδεχτηκαν οτι αν το παιχνιδι δν εβγαινε στις κονσολες δεν θα ηταν το huge παιχνιδι που ειναι. Οποτε ακυρη η αρνητικη αναφορα για τις κονσολες, οτι και καλα μας ειναι πολυ ή οτι ειναι pc game και δν μπορουμε να το χωνεψουμε. 

Στην πραγματικοτητα το W3 ειναι πολυ για τους pc gamers με το κοστος που τελικα χρειαστηκε για να γινει.

Το witcher1 ειναι το μονο καθαρα pc game και η ανοδος της σειρας στο 2 και ειδικα στο 3 οφειλεται στην κονσολοποιηση του και στα τεραστια εσοδα για το development του που εφερε αυτη.

Για να τελειωνουμε με αυτο το παραμυθι.

 

 

Ο Red ανεφερε καποια παιχνιδια που εχουν καλυτερο συστημα μαχης οπως ειναι το dragons dogma το οποιο υπαρχει μονο στις κονσολες.Καταραμενες κονσολες δν ξερετε απο RPGs, τα souls αλλωστε απο τα pc ξεκινησαν(Lol).

Επισης εγραψε καποια αρνητικα που εχουν βαση, απλα ειναι υπερβολικος οταν χαρακτηριζει ενα παιχνιδι κακο, επειδη τα αρνητικα που εγραψε(και οντως υπαρχουν) του χαλανε περισσοτερο την εμπειρια απο οτι του τη φτιαχνουν τα πολλα θετικα του παιχνιδιου.

Η ζυγαρια για αυτον γερνει περισσοτερο προς την αρνητικη συνολικη εντυπωση,δεκτο. Για τους περισσοτερους ομως γερνει προς την θετικη γιατι τα θετικα του W3 εχουν μεγαλυτερο βαρος.

Οποτε δεν βρισκω καποιο λογο να μην αξιζει το 90αρι+ που εχει παρει ,ουτε καταλαβαινω την εκρηξη του Red για τις βαθμολογιες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μην μου συγκρινεται τα Witcher με τα Dark Souls ήμαρτον

 

σαν να συγκρινουμε Metal Gear Solid με Splinter Cell :-D

 

άκομη θυμάμαι αυτες τις μπαρουφοσυγκρισεις,

 

σχετικά με το animation οκ δεν ειναι οτι πιο τέλειο υπάρχει δεν ειναι όμως και της πλάκας, αλλά συγγνώμη μετά απο κάποιες ώρες παιχνιδιου νομιζω το συνηθιζεις και με το παραπάνω.

 

επισης ξαναλέω ο Red ειναι τοσο απολυτος και χρησιμοποιει τοσο ακραιους χαρακτηρισμους για το παιχνιδι που προσωπικα εγώ δεν θα καθήσω να γραφω το ένα ποστ μετά το άλλο, για να του αποδείξω τι; για ποιο λογο αρέσει το παιχνιδι σε εννιά στους δέκα; αυτος βαρύνεται περισσοτερο να πει γιατι το Witcher 3 δεν ειναι καν καλο παιχνιδι ενώ αρέσει σε εννιά στα δέκα άτομα με βάση τα user reviews στο steam.

 

ειναι να σαν μου λέει καποιος άλλος πως τα Meta Gear Solid δεν ειναι καν καλά παιχνιδια, ο Κοτζιμα δεν ξέρει, ειναι ερασιτέχνης κτλ.

 

τέλος ποιος μιλησε αρνητικά για τις κονσολες; :-(

 

 

Το witcher1 ειναι το μονο καθαρα pc game και η ανοδος της σειρας στο 2 και ειδικα στο 3 οφειλεται στην κονσολοποιηση του και στα τεραστια εσοδα για το development του που εφερε αυτη.

Για να τελειωνουμε με αυτο το παραμυθι.

 

 

η λογικη πως οταν κάτι εξαιρετικο κυκλοφορει μονο στο pc δεν ειναι κατι το ιδιαίτερο ενώ μολις κυκλοφορει και για κονσολες αναγνωρίζεται ποσο σπουδαιο παιχνιδι ειναι και απο τον αποκλειστικά console gamer, ενώ πριν απλά δεν υπάρχει. :-D

 

Θα στο πω πολύ απλά καθε μικρη ομάδα που δεν εχει το κεφάλαιο κατά κανονα ξεκινάει να κάνει κάτι απο το pc διοτι προκειται για μια ανεξάρτητη πλατφορμα διχως δεσμεύσεις. Αυτο ήταν και η CD Projekt. Mε τα λεφτά που συγκεντρωσε απο τις πωλήσεις των Witcher, Witcher 2 για pc βρήκε το χρηματικο κεφάλαιο για μια μεταφορά και στο 360 και τώρα για τριπλή κυκλοφορια, κάτι το οποιο ήταν αδυνατο για αυτους με τα δύο πρώτα Witcher.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

τέλος ποιος μιλησε αρνητικά για τις κονσολες; :-(

Εγινε διαγραφη των μηνυματων αυτων μαλλον.

η λογικη πως οταν κάτι εξαιρετικο κυκλοφορει μονο στο pc δεν ειναι κατι το ιδιαίτερο ενώ μολις κυκλοφορει και για κονσολες αναγνωρίζεται ποσο σπουδαιο παιχνιδι ειναι και απο τον αποκλειστικά console gamer, ενώ πριν απλά δεν υπάρχει.  :-D

To πας πολυ πισω στο W1 και σε εποχες που το pc μπορουσε να κρατησει τετοια παιχνιδια.Με τα σημερινα δεδομενα(κοστος), επιβαλεται να μη τα κρατησει.Για εκεινη την εποχη λοιπον ρωτα τον εαυτο σου αν ηθελες w1 ,οταν αποθεωνες τα MGS και οχι μονο στο ps σου. :P

Επεξ/σία από Επισκέπτης
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ρε παιδιά αυτό το επιχείρημα "τι λένε οι περισσότεροι" είναι εντελώς άκυρο...δεν νομίζω πολλοι εδώ μέσα να παίζουν τον COD-εμετό που βγαίνει κάθε χρόνο και γίνεται χαμός

 

από εκεί και πέρα δεν νομίζω να διαφωνεί κάποιος στα επιχειρήματα του Red

 

combat system - animation άθλιο και έχουν συμφωνήσει με αυτό αρκετοί στην αρχή εδώ μέσα

 

loot system τραγικό

 

μεγάλο θέμα με τον Geralt να κολάει σε ξύλα των 5 πόντων και να πρέπει να κάνεις στροφές και σβούρες γύρω από απίθανα εμπόδια για να μπεις σε μία πόρτα ή να μπεις σε μία αυλή

 

lag στο inventory/menu

 

από εκεί και πέρα δεν βρίσκω άθλιο το παιχνίδι...μου αρέσει η ατμόσφαιρα του (βράδυ σε μεγάλες πόλεις) και τα γραφικά του που είναι ικανοποιητικά...είναι ένα αξιόλογο παιχνίδι ΑΛΛΑ σε καμία περίπτωση δεν το βρίσκω για 10/10 με τέτοια προβλήματα...έχω γράψει πολλές ώρες αλλά είμαι σίγουρος ότι αν υπήρχε ταυτόχρονα κάποιο άλλο αξιόλογο game, δεν θα αφιέρωνα τόσο χρόνο

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπάρχει μια απόσταση μεταξύ του "είναι ένα πολύ καλό παιχνίδι με κάποια προβλήματα", επειδή τίποτα δε γίνεται να βγει τέλειο, ειδικά όταν είναι κάτι τόσο μεγάλο από μια ένα τόσο μικρό στούντιο, και του "το παιχνίδι είναι άθλιο και οι δημιουργοί του ερασιτέχνες, επειδή δε μου αρέσει το animation κι έχει collision or edge detection θέματα η engine, και είστε θύματα του hype machine και όλοι οι reviewers πληρωμένοι από τη CDPR". Απορώ πού βρήκαν τόσα χρήματα να πληρώσουν τόσο κόσμο δηλαδή :P

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...