Προς το περιεχόμενο

The Witcher 3 [Xbox One][PS4]


panther_512

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 774
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

ναι κανονικα :D επειδη δε το διευκρινησα, θα ανεβασω (θα προσπαθησω δλδ) απο το ιδιο μερος screenshot απο ps4/one ισως Pc για να ηρεμησουμε λιγο και να λυθουν οποιεσδηποτε αποριες με τα γραφικα των one/ps4 το βραδυ

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ναι κανονικα :D επειδη δε το διευκρινησα, θα ανεβασω (θα προσπαθησω δλδ) απο το ιδιο μερος screenshot απο ps4/one ισως Pc για να ηρεμησουμε λιγο και να λυθουν οποιεσδηποτε αποριες με τα γραφικα των one/ps4 το βραδυ

 

Φροντισε πριν ανεβασεις screenshots, να εχεις ρυθμισει τη φωτεινοτητα της οθονης/τηλεορασης στα ιδια επιπεδα, να εχεις ρυθμισει το gamma απο τα settings του παιχνιδιου στην ιδια τιμη, να εχεις ρυθμισει το ps4 και το One σε Full RGB απο τα εκαστοτε settings, η τηλεοραση να εχει την ιδια native αναλυση (προτεινομενη στα 1080p) και τα παιχνιδια να ειναι patched στην ιδια εκδοση - π.χ. 1.01

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Αλλο ενα απροσεκτο παιχνιδι.

 

Εχω βαρεθει την μοδα που εχει γινει τωρα τελευταια με τα προβληματικα παιχνιδια, την εχω παθει με αρκετα τωρα τελευταια και με εκνευριζει αφανταστα.

 

Για να μην πολυλογω το παιχνιδι εχει προβλημα και χαλανε τα save, συγκεκριμενα ενω δειχνουν οκ, οταν πας να τα φορτωσεις μετα απο λιγο πριν τελειωσει το loading κρασαρει το παιχνιδι.

Εχω παλιοτερο save που φορτωνει, αλλα οτι σωσο απο κει και μετα δε δουλευει, αρα η μονη λυση να μεινει η κονσολα μονιμα ανοιχτη μεχρι να τελειωσω το παιχνιδι. Να σημειωσω οτι το quick load δουλευει αν χασεις οπως και το fast travel, αλλα επι της ουσιας δε μπορω να σωσω την πορεια μου, αν χρειαστει να κλεισω το μηχανημα.

 

Το παθα σε PS4 αλλα το κανει και στις αλλες πλατφορμες.

 

Μια θεωρια ειναι οτι αν κανεις πολλα sidequest και αφηνεις πισω τα main κλανει το παιχνιδι.

 

Προφανως θα βγει fix αλλα θα πρεπει οι εταιρειες να κατανοησουν οτι τους πληρωνουμε απο πριν αρα και το παιχνιδι πρεπει να δουλευει. Δε με νοιαζει αν τα τερατα πετανε αναποδα ή αν οι ανθρωποι σερνονται αντι να περπατανε, αλλα η πιθανοτητα του να χανεις 50 ωρες αλλα και να μην μπορεις να παιξεις ενα παιχνιδι τωρα ειναι απαραδεκτο.

 

Δε ξερω αλλα πρεπει να βγει ενας κανονισμος, νομος κατι, να μας καλυπτει, γιατι αν εγω παω τωρα στο μαγαζι να το γυρισω ή αν ζηταγα refund θα περνα ξερετε τι.

 

Anyway απλα εχετε το υποψιν σας για να μην παθει κανεις νυλα.

 

Λοιπον το προβλημα δημιουργητε απο το contract The Murders in Byways. Σε αυτην στο τελος ενα Boss είναι ενα Ekhimara 22 lvl αν δεν απατωμαι. Εγω την επαθα γιατι ειμαι Death March και ενω τα περισσοτερα τερατα ειναι γελοια σε θεμα δυσκολιας, ειναι καποια συγκεκριμενα που δεν βγαινουν οταν υπαρχει μεγαλη διαφορα lvl. Αυτη η αποστολη λοιπον ξεκιναει βαζοντας σε να καθαρισεις ενα χωριο απο ghouls, πριν προλαβεις να το καθαρισεις ομως, και ενω πολεμας τα ghouls σε ενημερωνει οτι το καθαρισες και προχωρα παρακατω, απο αυτο το σημειο και μετα buggarei το παιχνιδι. Λενε οτι αν την βγαλεις τελικα ξεκολλανε ολα τα save.

Επεξ/σία από hollow_83
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Περίμενε κανείς κάτι διαφορετικό από τη CDPR; Σε σχέση με τα δύο προηγούμενα Witcher, το τελευταίο είναι απείρως πιο polished. Ακόμα κι έτσι όμως δεν παύει να έχει άφθονα προβλήματα. Είναι βέβαιο ότι αυτό το bug δεν διορθώνεται με το τελευταίο patch; (το οποίο παρεμπιπτόντως ακόμα δεν έχει κυκλοφορήσει σε Χ1)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καπου εκει τον ηπια και εγω ... πηγα στα back up saves  στο usb και συνεχισα απο 10 ωρες πισω , ok το ψιλοπεριμενα να γινει μπαχαλο με τοσα patch.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν φταινε τα Patch. Το κανει απο τo πρωτο version του παιχνιδιου. Εγω δυστυχως δε μπορω να κανω κατι. Θα πρεπει να ματωσω για να βγαλω την κωλο αποστολη ή να περιμενω να το φτιαξουν. Ενα save εχω που δουλευει αλλα αφου το φορτωσω μετα οτι και να σωσω δε δουλευει γιατι εχει περαστει το bug.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν είναι true Witcher εμπειρία αν δεν τον πιείς έτσι τουλάχιστον μία φορά :P

Αν και πιο true Witcher εμπειρία είναι να παίρνεις το παιχνίδι και να περιμένεις κάνα 6μηνο για να το παίξεις με το κεφάλι σου σχετικά ήσυχο  :devil:

 

Εχουν ενδιάφερον αυτά, πάντως, για όσους είχαν θεοποιήσει τη CDPR. Είναι πολύ αξιόλογο στούντιο και με τις καλύτερες προθέσεις - και σε κάποια πράγματα παράδειγμα προς μίμηση - αλλά στο τεχνικό κομμάτι δεν το έχουν και πολύ. Το ότι είχε βγει το W2 στο 360 τόσο καλό δεν έλεγε από μόνο του κάτι, καθώς βγήκε πολύ μετά το PC και είχαν ήδη κάνει πολλή έξτρα δουλειά πάνω του (και σίγουρα θα είχαν βοήθεια κι από την MS). 

 

Anyway, καλή τύχη σε όσους ρισκάρουν το χρόνο και τα νεύρα τους (δεν ειρωνεύομαι, σας νιώθω, απλώς μετά το πρώτο Witcher εκτίμησα την αρετή της υπομονής).

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το προβλημα ειναι οτι δεν ειναι το μονο παιχνιδι.

 

Εχω πανω απο 6 παραδειγματα.

 

Και αυτο συμβαινει και θα συμβαινει επειδη δεν υπαρχει τιμωρια. Αν υπηρχε καποιος που να με καλυπτει εμενα σαν καταλωτη θα σας ελεγα αν καναν μαλακιες. Προιον ειναι θα επρεπε να εχει εγγυηση. Δε δουλευει στο καλο ή πουλα το μου στη μιση τιμη και οταν βγαλεις patch ζητα μου λεφτα και αν θελω το πληρωνω.

 

Τι να το κανω αν το χ στουντιο εχει τις καλυτερες προθεσεις. Στα ματια μου οτι επαθα με παιχνιδια της ταδε επαθα και με της ταδε.

 

Και το εγραψα και πιο πανω, δε με νοιαζει αν τα συννεφα δε κουνιουνται ή αν οι κακοι περπατανε στα μισα fps, εδω μιλαμε οτι δε μπορεις να παιξεις και το κακο ειναι οτι αυτο πλεον εχει αρχισει και γινεται μοδα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αποφυγε την αποστολη που λεω Σωκρατη και δε θα εχεις προβλημα.

 

Γενικα επειδη το πραγμα ειναι γενικευμενο εχω αρχισει να σκεφτομαι σοβαρα να αφησω στην ακρη το σπορ.

 

Ουτως η αλλως περα απο τα καλυτερα γραφικα πλεον δεν βλεπω κατι καινουριο στα παιχνιδια και απο την στιγμη που κανεις τους δε σεβεται τα χρηματα μου και το χρονο μου, μαλλον πρεπει να κανω και γω το ιδιο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πήρα και εγώ το παιχνίδι.

 

Το βάζω στο ps4, κάνει το update, το install, όλα κομπλέ. Βάζω να παίξω, μου δείχνει το εισαγωγικό βίντεο, και μετά...κολλάει στο loading screen για 3 τέταρτα. Τι παίζει? Έχει γίνει σε κανέναν σας? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...