Προς το περιεχόμενο

The Witcher 3 [Xbox One][PS4]


panther_512

Προτεινόμενες αναρτήσεις

δεν μπορεις να το συνηθισεις με τιποτα τον χειρισμο nzeppos?απο περιεργεια εβαλα χθες το witcher 2 στο 360 και πανω κατω το ιδιο αποτομος ηταν!επρεπε να κανουν καλυτερη δουλεια και ισως επρεπε να κοπει και κανας βαθμος απο ολα αυτα τα δεκαρια..ειναι αρνητικο οπως και να το κανουμε..

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 774
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Το PS4 για 400 ευρω συστημα μια χαρα το παιζει το παιχνιδι, εξαλλου τις κονσολες δεν τις εχουμε για τα γραφικα.
Οικονομικοτερο ομως δεν θα το ελεγα καθως το εχω μολις 1.5 χρονο και εχω μονο 14 παιχνιδια και psn plus, και συνολικα ηδη μου εχει κοστισει περισσοτερο απο οτι το PC μου σε 5 χρονια με 40-50 παιχνιδια. :P

 

Θα το παρω και εγω καποια στιγμη στο PC να δω και εκει πως παει, λογικα θα παιζει καπως καλυτερα, αν και το PC μου ειναι 5ετιας με i5 και GTX480 οποτε δεν περιμενω να παιζω και πανω απο 1080p. Αλλα οταν πεσει κατω απο τα 15 ευρω, τωρα ειναι στα 26. Γιατι το εχω ηδη πληρωσει 58 ευρω στο PS4 (για να το παιζει και ο αδερφος μου).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μια χαρα ειναι τα γραφικα στο 4ρι ...προφανως και στο one ...οποιος θελει παραπανω σε τετοιου ειδους παιχνιδι ξερει την λυση...Και ελπιζω να ερθουν τα specs (οσον αφορα το Pc) πιο ψηλα απ οτι ειναι τωρα, υπαρχει δεν υπαρχει λογος , για να ερθει πλεον η αγορα στα ισα της , να υπαρχει κινηση και κερδος για να εχουν αφορμη να βγαζουν παιχνιδια της προκοπης...

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@nzeppos Το τι ειναι playable και τι unplayable ειναι κατι εντελως αντικειμενικο για τον καθε εναν.
Ο κολλητος μου που ειναι καμμενος με το CS GO εχει 144hz οθονη και παιζει στα 144fps εδω και δυο χρονια, τα 60fps γι αυτον ειναι unplayable. Για εμενα που παιζω σε PS4 και σε PC 5ετιας, αντιστοιχα παιχνιδια στο PS3 και Xbox360 μου ειναι unplaybable πλεον και δεν θα καθομουν ποτε να παιξω κατι εκει.

Ετσι και καποιος με καινουριο gaming PC που εχει συνηθισει να παιζει καπως ετσι ή ετσι, λογικο μου φαινεται να του ειναι unplayable ολα τα αλλα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωραία. Κι εγώ λοιπόν λέω να φτιάξω αυτό:

 

f2cd6189cc735032c64b100c9623853b.jpg

 

και οτιδήποτε άλλο να το χαρακτηρίσω unplayable. Η κοινή λογική μπορεί να πάει περίπατο.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Unplayable απο πλευρας γραφικων λεμε... δεν μιλαμε για δωματια playrooms κτλ.

BTW στη φωτο εχει PS3 στην TV το οποιο για εμενα ειναι unplayable :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

 

Επίσης, καλύτερο launch της χρονιάς στο UK, 53% πάνω από το BF Hardline στην πρώτη του βδομάδα, 600% πάνω από το Witcher 2.

 

http://www.eurogamer.net/articles/2015-05-26-the-witcher-3-biggest-uk-launch-of-2015-so-far

 

 

 

63 per cent of physical copies were sold on PlayStation 4, 32 per cent on Xbox One and five per cent on PC. Of course, the lion's share of PC sales will be digital (Chart-Track's data does not include download sales).
Επεξ/σία από Vole Maulder
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και στις κονσόλες πλέον είναι πάρα πολλοί αυτοί που αγοράζουν digital copies. Προσωπικά δεν βλέπω γιατί να προτιμήσω δισκάκια και κουτάκια, αν δεν ενδιαφέρομαι για την collector's edition.

 

Παραθέτω κάποια ενδεικτικά νούμερα. Πριν ένα χρόνο, οι ψηφιακές πωλήσεις στις κονσόλες ανέρχονταν στο 30% των συνολικών, αλλά είναι λογικό να υποθέσουμε ότι από τότε έχουν αυξηθεί σημαντικά. Τον Ιανουάριο πχ. μόνο στο Playstation είχαμε πάνω από 260 εκατομμύρια δολάρια τζίρο από digital sales.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και στις κονσόλες πλέον είναι πάρα πολλοί αυτοί που αγοράζουν digital copies. Προσωπικά δεν βλέπω γιατί να προτιμήσω δισκάκια και κουτάκια, αν δεν ενδιαφέρομαι για την collector's edition.

 

 

 

Ενας λογος ειναι να μπορεις να τα πουλησεις .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ενας λογος ειναι να μπορεις να τα πουλησεις .

 

 

Και να ανταλαξεις.Και λιγοτερο σημαντικο να παιξεις το παιχνιδι σε οποια κονσολα θες.

 

Για να τα εχεις ολα σε ψηφιακα πρεπει να αγορασεις και δισκο σιγουρα απο καποιο σημειο και μετα.Ειδικα αν εχεις παιχνιδια του Plus και βιντεο στο capture gallery.

 

Συν το να κανεις download με τις ωρες,εκτος αν εισαι απο τους ευνοημενους που εχουν VDSL.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και στις κονσόλες πλέον είναι πάρα πολλοί αυτοί που αγοράζουν digital copies. Προσωπικά δεν βλέπω γιατί να προτιμήσω δισκάκια και κουτάκια, αν δεν ενδιαφέρομαι για την collector's edition.

 

Παραθέτω κάποια ενδεικτικά νούμερα. Πριν ένα χρόνο, οι ψηφιακές πωλήσεις στις κονσόλες ανέρχονταν στο 30% των συνολικών, αλλά είναι λογικό να υποθέσουμε ότι από τότε έχουν αυξηθεί σημαντικά. Τον Ιανουάριο πχ. μόνο στο Playstation είχαμε πάνω από 260 εκατομμύρια δολάρια τζίρο από digital sales.

Σαν τις retal εκδοσεις τιποτα δεν μπορει να συγκριθει(ειναι αλλη φαση να ανοιγεις το κουτακι,και να μυριζεις την πλαστικιλα του) :P

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμένα πάλι μου φαίνεται πως απλώς πιάνει χώρο, αλλά εντάξει, γνώμη είναι αυτή. Δεν είναι μακρυά πάντως η μέρα που οι retail εκδόσεις θα θεωρούνται πολυτέλεια και θα διατίθενται μόνο από επιλεγμένα καταστήματα ή μόνο σε έκδοση collector's. Όπως δεν είναι πολύ μακρυά και η μέρα όπου οι κονσόλες δεν θα έχουν καν υποδοχή για δισκάκι (όπως γίνεται ήδη με τα high end laptop).

 

Η συγκεκριμένη γενιά μπορεί να γλύτωσε τους περιορισμούς μεταπώλησης τίτλων, κάτι μου λέει όμως πως η επόμενη δεν θα έχει την ίδια τύχη. Είναι δεδομένο ότι κάποια στιγμή οι εταιρείες θα ελέγξουν πλήρως την αγορά των μεταχειρισμένων παιχνιδιών.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@nzeppos Το τι ειναι playable και τι unplayable ειναι κατι εντελως αντικειμενικο για τον καθε εναν.

Ο κολλητος μου που ειναι καμμενος με το CS GO εχει 144hz οθονη και παιζει στα 144fps εδω και δυο χρονια, τα 60fps γι αυτον ειναι unplayable. Για εμενα που παιζω σε PS4 και σε PC 5ετιας, αντιστοιχα παιχνιδια στο PS3 και Xbox360 μου ειναι unplaybable πλεον και δεν θα καθομουν ποτε να παιξω κατι εκει.

Ετσι και καποιος με καινουριο gaming PC που εχει συνηθισει να παιζει καπως ετσι ή ετσι, λογικο μου φαινεται να του ειναι unplayable ολα τα αλλα.

Υπαρχουν παιχνιδια στο Ps3 που ανεφερες που μια χαρα playable σε σχεση με του Ps4 βλεπε MGS4,Ni No Kuni,Uncharted,TLOU,God Of war κλπ μην τρελαθουμε κιολας. 

Να σου θυμισω δε οτι το Resident Evil Remastered με γραφικα 2002 ηταν το πρωτο σε πωλησεις Digital στο Ps4 :D

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δυστυχώς (ή ευτυχώς κατά άλλους) πολλές φορές το αν κάτι είναι playable ή unplayable καθορίζεται από τα γραφικά, τα textures, τις αναλύσεις ή τα refresh rates και μόνο... Ανάλογα πως έχει μάθει ο καθένας. Δεν είναι καινούριο φαινόμενο, ακόμα και για όσους μεγαλώσαμε με τα 256x192 του ZX Spectrum (πόσο μάλλον για τους παλιότερους).

 

Θυμάμαι ακόμα τις κριτικές και το μπούγιο που είχε προκληθεί όταν κυκλοφόρησαν παιχνίδια όπως το Dragon's Lair ή ακόμα και το Unreal (ειδικά στο 2D level). Σαν gameplay μπορεί να μην έλεγαν απολύτως τίποτα, όμως τα γραφικά ήταν αρκετά για να προκαλέσουν το ενδιαφέρον του κόσμου. Το Witcher ευτυχώς δεν είναι τέτοια περίπτωση, αφού συνολικά πρόκειται για εξαιρετικό παιχνίδι.

 

Σχετικά με το θέμα μας τώρα, όπως και είπα και πριν μιλάμε πάντα για το μέσο όρο και πάντα σε πλαίσια κοινής λογικής. Είναι δηλαδή λογικό να λέμε ότι ένα ραλάκι καλό είναι να παίζει στα 60fps και όχι στα 30. Ή ότι είναι πολύ πιο ευχάριστο να διαλύω την πόλη στα 60 fps στο GTA V. Ή ότι για ένα flight simulator είναι σχεδόν απαραίτητο ένα χειριστήριο HOTAS, έστω και φθηνό (αν και πολλοί θα διαφωνήσουν).

 

Όμως όταν πχ. λέω πως οτιδήποτε δεν είναι 144 Hz το θεωρώ unplayable, μάλλον πάω γυρεύοντας να προκαλέσω το γέλιο του κόσμου και, σίγουρα, όχι την κατανόησή του.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...