Προς το περιεχόμενο

The Witcher 3 [Xbox One][PS4]


panther_512

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Επισκέπτης

Η πραγματικότητα είναι ότι η εταιρία έπρεπε να κάνει κάποιους συμβιβασμούς στον τεχνικό τομέα του παιχνιδιού, σε σχέση με το αρχικό τους όραμα. Το γιατί όλοι λίγο πολύ το ξέρουμε.

Γενικα συμφωνω με το ποστ σου.Μια παρενθεση μονο.

 

Για να χτιστει αυτος ο κοσμος που βλεπουμε στο witcher 3,το οραμα τους (που φανταζομαι δεν ειναι το tessellation ξερω εγω ,αλλα ο ιδιος ο κοσμος), χρειζεται να δημιουργησουν ενα πανακριβο παιχνιδι.

 

Καλως ή κακως το δικαιωμα αυτο τους το δινει η επιλογη τους να το προσφερουν στις κονσολες(σε καλη ποιοτητα) ,αλλα και να δωσουν την δυνατοτητα να μπορει να το παιξει οσο δυνατον περισσοτερος κοσμος στα pcs.

 

Oποτε μπορουμε να μαντεψουμε το γιατι η CDP δινει μεγαλυτερη βαση στους gamers που θα την βοηθησουν να πραγματοποιησει το οραμα της και οχι σε αυτους(ενα κομματι) που το αγορασαν ή το κατεβασαν πειρατικο για φωτογραφιες και μοστρα για τις νεες καρτες τους.

 

Το παιχνιδι ειναι masterpiece και πιο πλουσιο απο τα προηγουμενα, λογο του πληθους των gamers που μπορει σημερα να το παιξει(αφου ειναι multiplatform και δεν το χρηματοδοτει καποια sony,MS,Nintendo). :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 774
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Παιδιά μήπως μπορείτε να μου πείτε η standar edition με τη έρχεται  μαζι?γιατι αλλου διαβάζω οτι θα εχει και αυτο το ωραίο μπρελοκακι αλλου για κατι χαρτες και αλλου τιποτα εγω το εχω προ παραγγείλει απο public εχω καμια πιθανότητα να μου το δωσουνε με το μπρελοκ η αδικα ελπίζω?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Oποτε μπορουμε να μαντεψουμε το γιατι η CDP δινει μεγαλυτερη βαση στους gamers που θα την βοηθησουν να πραγματοποιησει το οραμα της και οχι σε αυτους(ενα κομματι) που το αγορασαν ή το κατεβασαν πειρατικο για φωτογραφιες και μοστρα για τις νεες καρτες τους.

 

Well said, +1000. Είθε να μην καταντήσουμε πότε έτσι, όσες κάρτες γραφικών και να αγοράσουμε.

 

Το παιχνιδι ειναι masterpiece και πιο πλουσιο απο τα προηγουμενα, λογο του πληθους των gamers που μπορει σημερα να το παιξει(αφου ειναι multiplatform και δεν το χρηματοδοτει καποια sony,MS,Nintendo). :)

 

Εγώ θα επιμείνω για μια τελευταία φορά (κι ας γίνομαι κουραστικός) πως η σήψη του "άλλου" thread έχει φτάσει σε τέτοιο σημείο, που το παιχνίδι κοντεύει να χαρακτηριστεί η μούφα της δεκαετίας.

 

Σχεδόν 2 μέρες για το αριστούργημα της χρονιάς...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Oποτε μπορουμε να μαντεψουμε το γιατι η CDP δινει μεγαλυτερη βαση στους gamers που θα την βοηθησουν να πραγματοποιησει το οραμα της και οχι σε αυτους(ενα κομματι) που το αγορασαν ή το κατεβασαν πειρατικο για φωτογραφιες και μοστρα για τις νεες καρτες τους.

 

Μόνο στο steam το πρώτο Witcher πούλησε κοντά στα 2 εκατομμύρια ενώ το Witcher 2 3 εκατομμύρια, δε βάζω μέσα πωλήσεις απο GOG, κλειδάδικα κτλ Λογω αυτων των πωλήσεων βρηκαν το κεφάλαιο για τριπλή κυκλοφορία.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά μήπως μπορείτε να μου πείτε η standar edition με τη έρχεται  μαζι?γιατι αλλου διαβάζω οτι θα εχει και αυτο το ωραίο μπρελοκακι αλλου για κατι χαρτες και αλλου τιποτα εγω το εχω προ παραγγείλει απο public εχω καμια πιθανότητα να μου το δωσουνε με το μπρελοκ η αδικα ελπίζω?

Ειναι Pre order bonus. Σε αλλα καταστηματα ερχεται με Steelbook case σε αλλα με το μπρελοκακι. Πρεπει να το ρωτησεις στο καταστημα που σε ενδιαφερει.

 

Το Seven πχ οπως γραφει και στο Site δινει δωρο το μπρελοκ

http://www.sevenspot.gr//gr/GamesInner/207dcd68c1379a5e55e589a0cb4e62da/610-40441.html

 

Οσο για τα υπολοιπα που εχει μεσα το κουτι δες εδω 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόνο στο steam το πρώτο Witcher πούλησε κοντά στα 2 εκατομμύρια ενώ το Witcher 2 3 εκατομμύρια, δε βάζω μέσα πωλήσεις απο GOG, κλειδάδικα κτλ Λογω αυτων των πωλήσεων βρηκαν το κεφάλαιο για τριπλή κυκλοφορία.

 

 

Ακριβώς.

 

Βέβαια σίγουρα το Witcher 3 έχει το μέγεθος που έχει διότι αναμένεται να έχει έσοδα από 3 συστήματα και όχι ένα. Αν έβγαινε μόνο για PC πολύ πιθανό να μήν είχε το παιχνίδι αυτό το τεράστιο μέγεθος.

 

Σε κάθε περίπτωση όμως, δεν χρειάζεται να το κάνουμε Consoles Vs PC ή XBOXOne Vs PS4 Vs PC το θέμα. Νομίζω μπορούμε όλοι μαζί να κάνουμε την προσπάθεια να συγκρατηθούμε. (δεν αναφέρομαι σε κανέναν προσωπικά)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης

Μόνο στο steam το πρώτο Witcher πούλησε κοντά στα 2 εκατομμύρια ενώ το Witcher 2 3 εκατομμύρια, δε βάζω μέσα πωλήσεις απο GOG, κλειδάδικα κτλ Λογω αυτων των πωλήσεων βρηκαν το κεφάλαιο για τριπλή κυκλοφορία.

Ο κοσμος που δημιουργησε τωρα η CDP παιζει να ειναι μεγαλυτερος των GTA(σε εκταση ειναι), για ψαξε ποσες 10δες φορες περισσοτερο πουλανε αυτα απο τον αριθμο που εδωσες...

 

Mε τα 2 εκατομμυρια που λες δεν προκειται να φτιαξεις witcher 3 ουτε με χρηματοδοτηση απο την MS,sony.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η πραγματικότητα είναι ότι η εταιρία έπρεπε να κάνει κάποιους συμβιβασμούς στον τεχνικό τομέα του παιχνιδιού, σε σχέση με το αρχικό τους όραμα. Το γιατί όλοι λίγο πολύ το ξέρουμε.

 

συμφωνα με τις τελευταιες πληροφοριες η CD Projekt έδωσε ρεσιταλ optimization στο pc, ultra με GTX 770/R9 280X σε 1080p με gameworks και τα 2gb vram υπεραρκετα, επειδή ο PDS ειπε πως πλέον η CD Projekt τυφλώθηκε και έχει χεσμένο το pc gaming :-D

 

ετσι πόνος :-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Mε τα 2 εκατομμυρια που λες δεν προκειται να φτιαξεις witcher 3 ουτε με χρηματοδοτηση απο την MS,sony.

 

ναι ενταξει πήραν δάνειο απο το ΔΝΤ και όχι λεφτά απο τις πωλήσεις στο pc.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης

συμφωνα με τις τελευταιες πληροφοριες η CD Projekt έδωσε ρεσιταλ optimization στο pc, ultra με GTX 770/R9 280X σε 1080p με gameworks και τα 2gb vram υπεραρκετα, επειδή ο PDS ειπε πως πλέον η CD Projekt τυφλώθηκε και έχει χεσμένο το pc gaming :-D

 

ετσι πόνος :-D

 
Oτι θελεις διαβαζεις...ποστ 154

Καλως ή κακως το δικαιωμα αυτο τους το δινει η επιλογη τους να το προσφερουν στις κονσολες(σε καλη ποιοτητα) ,αλλα και να δωσουν την δυνατοτητα να μπορει να το παιξει οσο δυνατον περισσοτερος κοσμος στα pcs.

 

 

πονος μπορει, αλλα οχι εγω. :P

Περαστικα. Kαι αλλη φορα να μην απαντας σε κατι που ΘΕΣ να εχω υποστηριξει.

 

 

ναι ενταξει πήραν δάνειο απο το ΔΝΤ και όχι λεφτά απο τις πωλήσεις στο pc.

Δεν σε κατηγορω εγινες pc gamer οποτε λογικα τα νευρακια:P

 

Me 2εκ παντως και με το the order μπαινεις μεσα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλως ή κακως το δικαιωμα αυτο τους το δινει η επιλογη τους να το προσφερουν στις κονσολες(σε καλη ποιοτητα) ,αλλα και να δωσουν την δυνατοτητα να μπορει να το παιξει οσο δυνατον περισσοτερος κοσμος στα pcs.

 

 

μα συμφωνώ σε αυτό http://www.insomnia.gr/topic/472504-the-witcher-3-wild-hunt/?p=54009168

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης

Δεν το διαβασα, δεν μπαινω στο pc section για να ξερω την αποψη σου, αλλα εφοσον συμφωνεις τι μου τη λες? :P

 

Εγω δεν ειπα οτι εχει χεσμενους τους pc gamers , αλλα οτι δεν τους εχει χεσμενους γιατι μαζι με το συνολο τους και τους κονσολς γκειμερς εφτιαξαν το παιχνιδι.

Χεσμενους εχει τους ελιτιστες με τις 5 οθονες και τις 10 καρτες σε υπογεια εργαστηρια.Αλλα ουτε αυτο το πα ετσι.

 

Ειπα οτι το οραμα τους εκπληρωθηκε κυριως λογο του οτι ασχοληθηκαν με τους πραγματικους χρηματοδοτες τους, κονσολες και μετα τα λογικα pcs.

 

Κυριως γιατι υπαρχει ο μυθος οτι οι κονσολες κρατανε πισω τα παιχνιδια, ενω ισχυει το αναποδο. Γιατι φανταστηκα οτι εκει το πηγε ο πανθερ.

 

Τεσπα ας μεινουμε στο θεμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πραγματικους χρηματοδοτες, αλλος μύθος, δηλαδή οι άλλοι δίνουνε πλαστά λεφτά,

 

άρα πραγματικοι χρηματοδοτες πχ για το skyrim ειναι μονο οσοι το αγορασαν για pc όπου εχει με διαφορα τις περισσοτερες πωλήσεις (10 εκατομμύρια+) και συνεχιζει, οσοι το πήραν για ps3 και 360 δωσαν αέρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...