Προς το περιεχόμενο

SweetFX how to [Οδηγός εγκατάστασης]


Alex21121988

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εγώ με τον οδηγό που υπάρχει Link.png Site: εδώ κατάφερα πολύ απλά σε Windows 8.1 να βάλω profile του Kputt χτες στο Alien Isolation. Είναι πολύ αναλυτικός και κατατοπιστικός. Τον παραθέτω για τα παιδιά που ζητούσαν guide γιατί στην ουσία χρησιμοποιεί τα προαναφερθεντα από άλλους αρχεία αλλά δουλεύει και σε 64bit.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 144
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Φιλε μου με αυτον τον οδηγο προσπαθησα και εγω και ειμαι κοντα να τα καταφερω (noobαρος :-D ).Μια ερωτηση μονο,το preset που κατεβαζω το φορτωνω αντι του sweetfx settings?Πρεπει να το μετονομασω σε sweetfx settings ή το αφηνω οπως ειναι?Το εκανα στο ryse και μεσα στο παιχνιδι με το κουμπι που ορισα για on-off εβλεπα την επιλογη να αλλαζει αλλα δεν εβλεπα διαφορα καμια στην οθονη και λεω μηπως εκανα κατι λαθος εγω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τhanks φιλε μου.Το τεσταρω τωρα.


Δε παρατηρησα καμια διαφορα στο Ryse ειτε με sweet fx on ειτε με off.Μπορει να ειναι σε συγκεκριμενα σημεια οι διαφορες παντως το πως μπαινει το εμαθα και ειναι πανευκολο.Θα δοκιμασω και με αλλα παιχνιδια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο ryse δεν πρεπει να γινεται με τον παραδοσιακο τροπο. Το αναφερουν και στο σαιτ με τα presets οτι το SweetFX στο ryse λειτουργει μονο μεσω Radeonpro.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν γινεται guys για να μπορω/μπορουμε να σας βοηθησουμε, να αναφερετε και ποια windows εχετε και ποια αρχεια SweetFX βαζετε.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν γινεται guys για να μπορω/μπορουμε να σας βοηθησουμε, να αναφερετε και ποια windows εχετε και ποια αρχεια SweetFX βαζετε.

8.1, προσπαθώ να ενεργοποιήσω το sweetfx στο wow64

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν δεν λειτουργει με τον τροπο που δινω στο guide μου, δοκιμασε με το radeonpro. Εχω παραθεσει ενα λινκ μς ενα ευκολο guide οπως και ενα αλλο μελος πιο πανω. Αν θες αλλη βοηθεια, πες.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ξαναλέω ότι με τον οδηγό που πόσταρα πιο πάνω δεν χρειάζεται καμιά αντιγραφή αρχείων .dll πουθενά αρκεί να επιλέξετε δεξιά κάτω το 32/64 bit. Αν επιλεγεί το σωστό .exe του κάθε game και με ενεργοποιημένο το SweetFX απλώς κάνετε import το .txt αρχείο από την αντίστοιχη επιλογή. Δε θέλει όυτε rename ούτε τίποτα. Με Scroll Lock (default κουμπί) σας βγάζει ingame δεξιά επάνω SweetFX ON/OFF οπότε καταλαβαίνετε και αν έχει ενεργοποιηθεί σωστά. Όλα αυτά με συνδυασμό SweetFX και RadeonPro.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάρτε eFX + SweetFX για 8.1 που όμως έχει ''d3d11.dll'' για να δουλεύει και στα DX11 παιχνίδια.Είναι το μόνο που δουλεύει βασικά, απλά κάνετε copy-paste τα αρχεία στο φάκελο του παιχνιδιού(Να είναι τα αρχεία εκεί που βρίσκεται και το application/.exe του παιχνιδιού).Το μόνο που πρέπει να κάνετε είναι να αντικαταστήσετε το ''SweetFX_Settings'' με το preset που κατεβάσατε.Δοκιμασμένο σε Far Cry 4 και Dragon Age: Inquisition.

 

http://www.mediafire.com/download/tnnezo00gtouzct/Far+Cry+4+eFX.7z

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και με τον παραδοσιακο τροπο γινεται να ορισεις εσυ σε ποιο πληκτρο θελεις να ενεργοποιειται το SweetFX, με ποιο να κανει reload και με πoιο ScreenShot. Το αναφερω και αυτο στον οδηγο μου εκει που λεω πως κανουμε activate/deactivate. 

 

Τα κλασσικα πληκτρα αναφερω ποια ειναι στις πιο πολλες περιπτωσεις επισης. Αν δεν ειναι καποιο απο αυτα, εχει γινει καποιο λαθος απο μερια σου. 

 

Επισης αν γινεται να λετε σε ποιο game πατε να το κανετε inject γιατι σε μερικα games πχ Wolfenstein (λογω ΟpenGL)απλα δεν γινεται με κανενα τροπο να βαλουμε preset που να λειτουργει. 

 

Αν δεν εχετε 8/8.1 και ειστε με τα 7 ακομα καποιοι (οπως εγω) να προτιματε παντα τον παραδοσιακο τροπο. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...