Προς το περιεχόμενο

SweetFX how to [Οδηγός εγκατάστασης]


Alex21121988

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ο λαός ζητάει και και οδηγό για το radeon Pro. Θεωρώ πως είναι πιο εύκολο για αρχάριους. Σε ευχαριστούμε για τον χρόνο σου. :-)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 144
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

να πω και γω με την σειρα μου ενα μεγαλο μπραβο στον αλεξ για τον οδηγο. στο Skyrim αξιζει να το χρησιμοποιησω ή να προτιμησω τα mods του nexus;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι πρέπει επειγόντως να ανεβεί και ο οδηγός του Radeon Pro εγώ το εγκατέστησα 

και δεν ξέρω πως να το χρησιμοποιήσω και δεν ξέρω αν δουλεύει στα 8.1

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

agonistis21 oταν εισαι μεσα στο game ενα απο τα πληκτρα που αναφερω, θα στο ενεργοποιησει. Αφου εχεις κατεβασει το preset σιγουρα ο uploader αναφερει σε ποιο πληκτρο ενεργοποιειται το preset. Αν εχεις αλλη απορια ή δεν σου δουλεψει, ποσταρε ξανα εδω.
Guys αν θελετε μπορω να ανεβασω και εναν οδηγο για το Radeonpro αν και το video στο λινκ που δινω

 

ειναι απλο και ευκολο.

Αν μου το ζητησετε πολλα ατομα θα το φτιαξω μολις βρω χρονο.

Επεξ/σία από Alex21121988
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γενικα βαζεις οτι πιο καινουριο υπαρχει απο τα αρχεια. Τα αναβαθμιζουν και αυτα ανα περιοδους. Πχ εγω με το radeonpro αυτα εχω βαλει σαν την βαση. 

 

http://www39.zippyshare.com/v/67736824/file.html

 

Και επειτα περνας και το preset του game που θελεις να παιξεις.

 

Υπ'οψιν οτι το radeonpro  δεν δουλευει μερικες φορες σωστα με διαφορα presets ή games, με αποτελεσμα ή να βλεπεις το game να εχει γινει παραλογα πιο σκοτεινο ή και να κρασαρει. 

 

Η manual λυση με τον παροδοσιακο copy paste για μενα ειναι η καλυτερη. Τωρα με τα win 8.1 υπαρχει ενα θεμα εκει απο οτι εχω καταλαβει.

 

Win7 χρησιμοποιω εγω.

 

 

Εχω δωσει και ενα λινκ με ενα guide για το radeonpro και το SweetFX παραπανω.

 

Αν μου ζητηθει απο μεγαλο αριθμο ατομων ευχαριστως κανω και ενα δικο μου παλι guide κτλ.

 

 

 

Tελος, θελω να ζητησω απο εσας, οσοι χρησιμοποειτε SweetFX, να ποσταρετε και καμια φωτο απο τα games σας εδω, γιατι ειναι κριμα να ειναι νεκρο το section.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το κατάφερα τελικά το SweetFX στο Unity, όλα κομπλέ.Επιτέλους έφυγε η άθλια ασπρίλα που έχει by default.Για όσους ενδιαφέρονται, απλά χρησιμοποιήστε τα αρχεία του Boulotaur2024.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

για win7 ultimate 64bit,πρεπει να κατεβασω το αντιστοιχο sweetFX(για 64ρια);

Δεν εχει να κανει τοσο με τα windows, οσο με το game. Δηλαδη αν το game ειναι 32bit ή 64.

 Αν ειναι 64 αναφερω  στον οδηγο μου, οτι απλα βαζεις τα 2 dll's απο τον φακελο X64 του SweetFX. και τα κανεις copy-paste στο directory του game μαζι με τα αλλα αρχεια του SweetFX. 

 

Αν εχεις αλλη απορια, μου λες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με τα 8.1 χρησιμοποιεις το radeon pro. Υπαρχουν βεβαια και πιο νεοτερα αρχεια SweetFX που μπορει να λειτουργουν στα 8/8.1.

 

Δυστυχως δεν μπορω να στο επιβεβαιωσω οτι θα σου δουλεψουν με τον παραδοσιακο τροπο γιατι εγω χρησιμοποιω 7αρια. Οτι εχω διαβασει σου μεταφερω για τα 8.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Εγώ πάντως σε 8.1 είμαι και χρησιμοποίησα το guide του πρώτου post για τα 7άρια, χωρίς radeonpro κλπ.

 

Δοκίμασα το πρώτο Borderlands και δουλεύει κομπλέ, θα δοκιμάσω και το Skyrim σήμερα κι αν συναντήσω πρόβλημα θα σας πω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...