Προς το περιεχόμενο

SweetFX how to [Οδηγός εγκατάστασης]


Alex21121988

Προτεινόμενες αναρτήσεις

πλακα  μου κανετε??  εδω στα  πιο  πολλα παιχνιδια δεν παιζει το sweet fx ειδικα σε dying   light  following

 

και εχω  κανει τα παντα  

 

πλακα μου κανετε?? εχω δοκιμασει σε  πολλα παιχνιδια και δεν λειτουργει το  sweet  fx  και εχω  τα  windows10

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 144
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

πλακα  μου κανετε??  εδω στα  πιο  πολλα παιχνιδια δεν παιζει το sweet fx ειδικα σε dying   light  following

 

και εχω  κανει τα παντα  

 

πλακα μου κανετε?? εχω δοκιμασει σε  πολλα παιχνιδια και δεν λειτουργει το  sweet  fx  και εχω  τα  windows10

nope x2

 

πιο απλά από δω δε γίνεται..

 

https://youtu.be/RYwdp9flySs

 

---

(το έχουν ποστάρει και πιο πριν)

 

διάβασε και για το reshade τί κάνει εδώ

 

https://www.reddit.com/r/sweetfx/comments/3aafg7/what_is_the_difference_between_sweetfx_and_reshade/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπον  κατεβασα   TO DIRECT 10 APO TO LINK..Just a quick tip for fixing Windows 10 incompatibility with SweetFX and sometimes any sort of ENB. Install DirectX 2010, located here: https://www.microsof...ls.aspx?id=8109



μετα εκανα  ολλες τις οδηγιες στο  LINK http://www.overclock...-windows-8-1-10


KAI OTAN LEME EKANA TA PANTA TA EKANA GRAMI PROS GRAMI


μετα  πηγα στο  https://sfx.thelazy....es/preset/6823/

για να κατεβασω  TO Horror Atmosphere -DDark

Preset for Dead Space 1

Created by dedicateddark

Added Feb. 2, 2017

Updated 2 Feb 15:33 CET

Shader used: SweetFX 2.0



και στο παιχνιδι δεν δουλευει.το  SWEET FX 2.0


οποτε  πιο να εινε το προβλημα??

 

και επισημανω εκανα κατα  γραμμη τα παντα  

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οποτε  πιο να εινε το προβλημα??

θέλεις την πραγματική απάντηση;

---

 

Θα απαντήσω δημόσια,ώστε να έχουν γνώση όποιοι κάνουν το λάθος:

 

στα pms σε παρακάλεσα και σου εξήγησα ..

και όχι μόνο δεν καταλαβαίνεις..αλλά συνεχίζεις να με βομβαρδίζεις με PMs, και μάλιστα με ξεχωριστά μηνύματα λες και δεν φτάνει ένα θέμα,μου κάνεις copy paste ότι γράφεις εδώ και στα PMs.

 

Σου απάντησα 2 μέρες πριν ότι δεν έχω χρόνο να ασχοληθώ,παρόλα αυτά από καλή καρδία και μόνο,έκατσα ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΗΣΑ το google, σου έστειλα όλες τις πληροφορίες που μπορούσα να βρω+πως να το κάνεις να τρέξει,από κει και πέρα σε παρακαλώ να μην με ξαναενοχλήσεις. Δηλαδή θα πρέπει να σε προσβάλω για να μην μου ξανά στείλεις PMs?

 

Στρώσου,διάβασε,μπες σε ξένα φόρουμς,μπες guru3d,μπες reddit και θα βρεις τί κάνεις λάθος.Δηλαδή δε γίνεται ποια,ολόκληρη βιβλιοθήκη σου έχω κατεβάσει και σου έχω δώσει,το ότι το κάνεις ακόμα λάθος με ξεπερνά.

 

Δεν είμαι προσωπικό help-desk κανενός,πόσο μάλλον σε άτομα που δεν δείχνουν τον απαιτούμενο σεβασμό.

FYI,τα 4 τελευταία pms που έστειλες μέσα σε 20 λεπτά,πάτησα delete απευθείας.

 

 

 

κανενα sweetfx preset για το Broforce υπαρχει;

δε νομίζω να χει βγεί κάτι,δεν έχει και το site του μέσα.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

θελω να  μου πειτε  γιατι αυτο δεν το εχω καταλαβει και δεν μπορω να το βρω..

 

 

οταν θελουμε να  χρησιμοποιησουμε το reshade 2,3 και  θελουμε πχ να  βαλουμε  ενα custom  present  το  οποιο εχει  φτιακτει  για sweet fx 1,5  και 2,0  αυτο  γινετε?? και πως>> >?>?  γιατι αυτο δεν  μπορω να το βρω.

 

 

εννοω  γινετε να  βαλουμε ενα   ενα custom  present  το  οποιο εχει  φτιακτει  για sweet fx 1,5  και 2,0  στο reshade 2,3???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παρακαλώ οι admins να κάνουν κάτι,δεν αντέχω με αυτόν εδώ.

Εμ τα γράφει στο thread,εμ με γεμίζει copy-paste PMs όλη την ώρα.

Δεν ξέρω που να πρωτοκάνω report..
οπότε τον έκανα block στα PMs.

 

36ttPMe.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

απλα  ρωτησα αν  αυτο  γινετε>... δεν  σου  μιλησα  ασχημα. απλα  ρωτησα αν οταν θελουμε να  χρησιμοποιησουμε το reshade 2,3 και  θελουμε πχ να  βαλουμε  ενα custom  present  το  οποιο εχει  φτιακτει  για sweet fx 1,5  και 2,0  αυτο  γινετε?? και πως>> >?>?  γιατι αυτο δεν  μπορω να το βρω.

 

 

εννοω  γινετε να  βαλουμε ενα   ενα custom  present  το  οποιο εχει  φτιακτει  για sweet fx 1,5  και 2,0  στο reshade 2,3???

 

 

ειπα κατι το κακο>>??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 εβδομάδες αργότερα...

Έχω κάνει εγκατάσταση το Hitman 2016 μέσω steam όμως λογο λιγοστού χώρου στον SSD C:\\ εγκατέστησα

το steam και το παιχνίδι στον HHD D:\\ σκληρό που έχει μπόλικο χώρο προς μεγάλη μου έκπληξη όμως

κατεβάζωντας το preset το οποίο δούλευε κανονικά όταν παλιότερα το έιχα το παιχνίδι στον SSD C:\\

μου βγάζει το μύνημα όταν κάνω launch το παιχνίδι '' compiling effect failed'' τι μπορεί να κάνω λάθος

μήπως δεν βλέπει το directX 11 που είναι εγκατεστημένο στο directory C:\\

 

 

post-94552-0-66686900-1489707910_thumb.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...