Προς το περιεχόμενο

παγωνουν τα παντα στο ubuntu 14.04


iannakis15

Προτεινόμενες αναρτήσεις

πολυ συχνα μου παγωνουν τα παντα και το μονο που μπορω να κανω ειναι να κλεισω τον υπολογιστη απο το κουμπι (με alt+ctrl+f2 , f7 δεν λυνεται το προβλημα) , ειμαι χρηστης linux εδω και καποια χρονια αλλα δυστηχως δεν μπορω να βρω λυση. εχω ενημερωσει και εγκαταστησει και τους τελευταιους drivers.

θα εκτιμουσα πολυ την βοηθεια σας , τωρα εχω ubuntu gnome αλλα και στο unity ειχα ακριβως το ιδιο προβλημα.

το ιδιο προβλημα ειχα και στο ubuntu 12.04 αλλα προς το τελος , για δυο περιπου χρονια πηγαινε ρολόι ,ισως να ειναι κάποιο προβλημα στον πυρηνα η στο hardware του υπολογιστη. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για δοκίμασε καμιά φρέσκια εγκατάσταση μπας και στρώσει αφού πάρεις ένα backup (αν μπορέσεις). Σου το κάνει μόνο όταν τρέχεις βαριά προγράμματα; Και εμένα μου φαίνεται ότι το Ubuntu έχει κάποια θεματάκια και όχι ασήμαντα. Νομίζω πως αντί να ωριμάζει το OS παρακμάζει. Γι' αυτό και πήγα σε Mint και ησύχασα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

με φρεσκια εγκατασταση δεν λυνεται , το εχω δοκιμασει , εφαρμογες βαριες δεν τρεχω , συνηθως ο φιρεφοχ η ο chrome το παθαινει μαλλον εχει να κανει με την καρτα γραφικων η ειναι προβλημα hardware , πως θα καταλαβω αν ο δισκος η η καρτα λειτουργουν σωστα και χωρις προβληματα ?

εχω : Pentium® Dual-Core CPU E5400 @ 2.70GHz × 2 

        memory   1,9 GiB

        graphic card : Intel® G41 x86/MMX/SSE2

to ubuntu einai 32 bit

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...