Προς το περιεχόμενο

Βραχύς χαλινός πέους και επέμβαση


funbreaker

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ελιωσα με μερικους που λετε νιωθεις σαν μοναχος μετα απο τοση αποχη. Και εχετε δικιο διοτι εχοντας κανει περιτομη τραβηχτηκα πολυ καιρο και οταν ηρθε η πρωτη φορα μετα απο βδομαδες ενιωσα αλλος ανθρωπος. Σαν να εχεις κοψιμο και επιτελους να βρισκεις τουαλετα. Νιωθεις μια ανακουφιση  B)  B)

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 103
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Παιδια, εκανα διατομη χαλινου με νυστερι και σημερα ειμαι στην 3η μερα! Αυτο που προσεξα ειναι οτι η περιοχη εκει κατω (ακροπροσθια) ειναι καπως φουσκωμενη (πρισμενη) και δεν ξερω αν αυτο ειναι φυσιολογικο! Επισης, εχω ενα ραμμα το οποιο ο γιατρος ειπε ειναι απορροφησιμο, οποτε μεχρι να απορροφηθει καλο ειναι να αποφυγω κατασταση στυσης? 

 

Για το πρήξιμο να σου πω την αλήθεια δεν θυμάμαι πως ήμουν για να σου πω. Αν δεις να χειροτερεύει ρώτα τον γιατρό.

Για την στύση ναι προφανώς καλά είναι να την αποφεύγεις το πρώτο 5ήμερο μην κοπεί κανένα ράμμα. Φυσικά δεν αποφεύγεται καθώς στον ύπνο δεν την γλιτώνεις αλλά μην το προκαλείς κιόλας. Από αυνανισμό αποχή πάνω απο 15-20 μέρες, θα καταλάβεις μόνος σου πότε μπορείς. Από σεξ πάνω απο 30 μέρες, θα καταλάβεις επίσης.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω που ειχα κανει περιτομη την 3η μερα το εβλεπα και τρομαζα. Τι πρηξιμο μου λες μιλαμε για πουτ..να ολο. Με τις μερες ομως εστρωσε μια χαρα. Καλο ειναι βεβαια να ριξεις ενα τηλ στον γιατρο να του το πεις.

Τι μου θυμισες τωρα! Ασχετο αλλα και λιγο σχετικο. Μολις βγηκα απο το ιατρειο πηγα αγορασα την αντιβιωση που μου εγραψε, εφαγα μια τυροπιτα και πηρα την πρωτη. Μετα απο 20 λεπτα και ενω ειχα μπει στον ηλεκτρικο αρχισε το αλλεργικο σοκ. Ημουν αλλεργικος τελικα στην συγκεκριμενη (ceclor). Σταδιακο μουδιαδμα αλλα γρηγορο απο τα ποδια μεχρι το κεφαλι, εχασα ακοη και οραση, ειχα γατζωθει απο το καγκελο γιατι ισα που στεκομουν ορθιος και ειπα ηρθε το τελος. Λεω Γιωργο κρατα συγκεντρωσου, αρχισα να περνω βαθιες αναπνοες. Μετα υποχωρησε παλι σταδιακα επανηλθαν οι αισθησεις, εγω εσταζα απο ιδρωτα μουσκεμα η μπλουζα και παρατηρησα καποιους να με κοιταζουν. Βγηκα σε καποια σταση και εκατσα στο παγκακι καμια ωρα. Ηταν η πρωτη φορα που τα χρειαστηκα πραγματικα.

Σκεφτομουν πως αν πεθαινα θα με βλεπαν με τις γαζες στο που... και αυτον να μοιαζει σαν αρουραιος.

  • Like 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειμαι στην 5η μερα μόλις και νιώθω οτι δεν αντέχω άλλο, θέλω να αδειάσω , το χερι μου όλο προς τα εκει κατω τείνει... Ακομα και η κυρα σουλα η περιπτέρου, μονικα μπελουτσι μου φαίνεται :P 15-20 μερες θα κρατήσει συνολικά απο οτι καταλαβα

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειμαι στην 5η μερα μόλις και νιώθω οτι δεν αντέχω άλλο, θέλω να αδειάσω , το χερι μου όλο προς τα εκει κατω τείνει... Ακομα και η κυρα σουλα η περιπτέρου, μονικα μπελουτσι μου φαίνεται :P 15-20 μερες θα κρατήσει συνολικά απο οτι καταλαβα

 

Ναι κι εγώ έτσι ήμουν, προσπάθησε να μην έχεις ελεύθερο χρόνο αυτές τις μέρες και θα περάσουν πιο εύκολα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 μήνες μετά...

Υπολείμματα νεκρού ιστού δεν είχε κάποιος από εσάς που έκανε την επέμβαση; Ο γιατρός μου είπε ότι θα φύγουν σε λίγο καιρό αλλά έχουν περάσει μήνες και έχουν μείνει κάνα 2 σημαδάκια.

 

Τί είναι αυτό δηλαδή?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 μήνες μετά...

Παιδια την εκανα και γω αυτη την επεμβαση και μετα απο 6 μερες συνεχιζω να ειμαι ματωμενος σε αυτη τη περιοχη. Ειναι φυσιολογικο αυτο; επίσης τα βραδυα ξυπναω λογω στυσης η οποια προκαλει πονο..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Παιδια την εκανα και γω αυτη την επεμβαση και μετα απο 6 μερες συνεχιζω να ειμαι ματωμενος σε αυτη τη περιοχη. Ειναι φυσιολογικο αυτο; επίσης τα βραδυα ξυπναω λογω στυσης η οποια προκαλει πονο..

 

Άργησα να το δω.

Το να είσαι ματωμένος 6 μέρες μετά όχι δεν είναι φυσιολογικό.

Το να πονάς όταν σου σηκώνεται είναι.

 

Λογικά τώρα θα είσαι οκ μετά από τόσες μέρες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά Καλημέρα, θα πάω σήμερα το απόγευμα να την κάνω την επεμβαση με laser..Ο γιατρος μου ειπε στο ιατρείο του με τοπικη ανισθησια-κρεμα...Επισης μου ειπε οτι ειναι 5' υπόθεση...Ηθελα να ρωτησω εκεινη την ωρα με το laser νιωθεις τιποτα; κανεναν πονο η την θερμοτητα απο το laser? Στο youtube ειδα οτι η επεμβαση κραταει 34 δευτερολεπτα...Ευχαριστω για τον χρονο σας..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 μήνες μετά...

enim1995 επειδή με ενδιαφέρει πάρα πολύ μπορείς να μου πεις πόσο κόστισε τελικά και με ποια μέθοδο το έκανες νυστέρι ή laser.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

enim1995 επειδή με ενδιαφέρει πάρα πολύ μπορείς να μου πεις πόσο κόστισε τελικά και με ποια μέθοδο το έκανες νυστέρι ή laser.

Το λεει στην 1η σειρα, 14η λεξη. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πριν απο περιπου 11 μερες εκανα και εγω την επεμβαση με laser ολα πηγαν καλα ! Ο γιατρος μου ειπε οτι μετα απο 10 μερες λογικα θα ειμαι οκ και ετοιμος να ξαναμπω στο παιχνιδι .Χθες προσπαθησα ...αλλα τπτ και μετα ειδα κιολας οτι ειχα λιγακι αιμα επανω στην επεμβαση ...λετε να να ειναι σοβαρο ? ή απλως ηταν πολυ νωρις και δεν εχει γινει ακομα καλα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...