Προς το περιεχόμενο

H Huawei ανακοίνωσε το Honor 3X Pro με οθόνη 5.5 ιντσών full HD


zanskou

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Νομίζω ότι παρά τα ωραία λόγια παραμένει κινέζικο..

Προφανώς δεν γνωρίζεις ότι η Huawei είναι ο Νο.1 κατασκευαστής παγκοσμίως σε τηλεπικοινωνιακό υλικό.

Στη χώρα μας και οι τρεις εταιρίες κινητής χρησιμοποιούν αποκλειστικά και μόνο εξοπλισμό Huawei.

Πάντως εσείς που σνομπάρετε τις κινέζικες εταιρίες πρέπει να διαμαρτυρηθείτε.

Δεν είναι δυνατόν τα high-end κινητά σας να συνδέονται με τόσο μπανάλ μηχανήματα.....

  • Like 16
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 37
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

αυτο με την αποσπώμενη μπαταρια μπορειτε να μου το εξηγήσετε; γιατι την θελετε;

το ταμπλετ μου και ολα τα ταμπλετ νομιζω ειναι χωρις αποσπώμενη μπαταρια και δεν με εχει πειράξει ποτε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μαλιστα δλδ το μελλον ειναι να κουβαλαμε 10 12 ιντσες αντι για κινιτο σε ξεχοριστι τσαντα hmmmmmmmmm μαλιστα

Ξεκινάνε από 3,5 ίντσες και φτάνουν όσο θες. Τώρα ο κλασικός ο Έλληνας θα πάρει την υπερβολή για να το παίξει μούτρο και να κάνει την φιγούρα του. Η τσάντα που σκέφτεσαι φρόντισε να είναι armani.

Απλά έλεος για το πως σκέφτονται ορισμένοι.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν θα μπω σε διαδικασία να δικαιολογήσω αυτά που είπα,ούτε να δικαιολογήσω στον κάθε άσχετο εδώ μέσα με όλα αυτά που γράφει τι είναι λάθος και τι είναι σωστό και φυσικά την προκατάληψη και την μιζέρια του κάθε ενός.Αν και με πρόσβαλαν όλα αυτά που ειπωθήκαν για εμένα και εφόσον δεν με γνωρίζετε προσωπικά θα ήταν κάλο να είστε ποιο ευγενική.Αφήνω λοιπόν την κουβέντα στους σχετικούς.Καλή συνέχεια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μολις ανεβασα ενα βιντεακι για να δειτε που χρησιμευει η μεγαλη οθονη και η πολυ ram που συνεχεια ακουω οτι τα 2gb φτανουν για ολα.

Στο παρακατω βιντεο ειχα κανει clear πριν ολες τις εφαρμογες οποτε στο βιντεο που τις ανοιγω ειναι για πρωτη φορα.Το lag δεν υπαρχει ουτε στο ελαχιστο.Επισης οπως ειναι τα 2 παραθυρα γινετε να παει το αριστερα δεξια και αντιστοιχα οπως σας βολευει.Και μετα μου λετε για 4" οθονες.Ουτε για μια εφαρμογη στην ιδια οθονη δεν φτανουν οι 4".

 

 

http://youtu.be/dnAZOe_f5ow

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αυτο με την αποσπώμενη μπαταρια μπορειτε να μου το εξηγήσετε; γιατι την θελετε;

το ταμπλετ μου και ολα τα ταμπλετ νομιζω ειναι χωρις αποσπώμενη μπαταρια και δεν με εχει πειράξει ποτε.

Με την αποσπωμενη μπαταρια εισαι πιο safe. Πρωτον αν κολλησει μια συσκευη, βγαζεις την μπαταρια στα μπαμ και κανεις restart . Δευτερο πλεονεκτημα ειναι ότι εφόσον η μπαταρια ειναι αποσπώμενη, σε περιπτωση που πάθει κάτι (τα smartphones γενικα τα τελευταια χρονια εχουν τεραστιο θεμα με την μπαταρια πχ), ή σε περιπτωση που δεν σε καλυπτει σαν μπαταρια, μπορεις να της κανεις ειτε αντικατασταση με την ίδια, ή απλα αντικατασταση με μια μεγαλύτερη των 15 ευρω μια άσχετης εταιριας. Είναι θεμα ελευθεριας επιλογων. Τουλαχιστον εμενα αυτα μου ερχονται στο μυαλο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με την αποσπωμενη μπαταρια εισαι πιο safe. Πρωτον αν κολλησει μια συσκευη, βγαζεις την μπαταρια στα μπαμ και κανεις restart . Δευτερο πλεονεκτημα ειναι ότι εφόσον η μπαταρια ειναι αποσπώμενη, σε περιπτωση που πάθει κάτι (τα smartphones γενικα τα τελευταια χρονια εχουν τεραστιο θεμα με την μπαταρια πχ), ή σε περιπτωση που δεν σε καλυπτει σαν μπαταρια, μπορεις να της κανεις ειτε αντικατασταση με την ίδια, ή απλα αντικατασταση με μια μεγαλύτερη των 15 ευρω μια άσχετης εταιριας. Είναι θεμα ελευθεριας επιλογων. Τουλαχιστον εμενα αυτα μου ερχονται στο μυαλο.

το πρωτο στο ταμπλετ μου το εχω παθει πολλες φορες, το πειραζω συχνα. σε μια φαση ειχε κολισει με τον cpu στο 100% για κανα δυορο ενω φορτιζε, αρχισε να μυριζει καμενο και το πηρα πρεφα, δεν ανοιγε δεν εκανε τιποτα,

οταν κραταω πατιμενο το power bottom (ακουγετε και ενα "πακ" απο τα ηχεια) οσο κολημα και να εχει φαει σβινει.

βεβαια στο κινητό μου αυτο δεν υπαρχει, αν παγωσει βγαζω μπαταρια..

οποτε θελω να πιστευω πως οσα εχουν την μπαταρια μεσα και μη αποσπομενη να εχουν την παραπανω λειτουργια, να σβηνουν με πατημένο το power bottom οτι και να εχει γινει.

 

τωρα για το δευτερο, το ταμπλετ μου χωραει διπλάσια μπαταρια σε παχος.(την αλλαξα και εβαλα απο ενα πιο μικρο ταμπλετ προσωρινά) ειναι ανάλογα την συσκευη φαίνεται, αν δεν αλλαζει ευκολα ή καθολου ειναι θεμα όντως.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ξεκινάνε από 3,5 ίντσες και φτάνουν όσο θες. Τώρα ο κλασικός ο Έλληνας θα πάρει την υπερβολή για να το παίξει μούτρο και να κάνει την φιγούρα του. Η τσάντα που σκέφτεσαι φρόντισε να είναι armani.

Απλά έλεος για το πως σκέφτονται ορισμένοι.

για πες πόσα κινιτα υπαρχουν με οθονη απο 4.3 μεχρη 4,7

καλή camera (επίπεδα του galaxy s4)

καλής ποιότητας οθονη (καλεί φωτεινότητα/contrast

καλή μπαταρία 

2 gb ram

 

όλο και όλο 2 κινιτα μου έρχονται στο μυαλό (zte nubia z5s mini και xiaomi mi2s) και τα δυο δεν υπαρχουν στην ελαλδα

 

ετσι οχι δεν υπαρχουν επιλογες 9το iphone δεν το βαζω μεσα με τα λεφτα που το πουλανε παιρνεις porshe)

 

 

Με την αποσπωμενη μπαταρια εισαι πιο safe. Πρωτον αν κολλησει μια συσκευη, βγαζεις την μπαταρια στα μπαμ και κανεις restart . Δευτερο πλεονεκτημα ειναι ότι εφόσον η μπαταρια ειναι αποσπώμενη, σε περιπτωση που πάθει κάτι (τα smartphones γενικα τα τελευταια χρονια εχουν τεραστιο θεμα με την μπαταρια πχ), ή σε περιπτωση που δεν σε καλυπτει σαν μπαταρια, μπορεις να της κανεις ειτε αντικατασταση με την ίδια, ή απλα αντικατασταση με μια μεγαλύτερη των 15 ευρω μια άσχετης εταιριας. Είναι θεμα ελευθεριας επιλογων. Τουλαχιστον εμενα αυτα μου ερχονται στο μυαλο.

 

 

smartphone ναι..... μιλάμε gia tablet γιατί αυτή η συσκευη χτυπάει σιγα σιγα tablet επιπεδα

 

+ για το restart εχεις άδικο όλα τα κινιτα με μη αποσωμένη μπαταρια έχουν έναν συνδυασμό πλήκτρων κάνει hard reboot (όσο και να κολλήσει )

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μαλιστα δλδ το μελλον ειναι να κουβαλαμε 10 12 ιντσες αντι για κινιτο σε ξεχοριστι τσαντα hmmmmmmmmm μαλιστα
όλες οι εταιριες κινούνται στην κατασκευή μεγάλων κινητών. Κάτι παραπάνω θα ξέρουν από εσένα.και σίγουρα έχουν ένα πολύ μεγάλο δείγμα αγοραστών που τους το δείχνει αυτό. Επίσης ποιος μίλησε για 10_12 ιντσες?μόνος σου τα λες αυτα
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με την αποσπωμενη μπαταρια εισαι πιο safe. Πρωτον αν κολλησει μια συσκευη, βγαζεις την μπαταρια στα μπαμ και κανεις restart . Δευτερο πλεονεκτημα ειναι ότι εφόσον η μπαταρια ειναι αποσπώμενη, σε περιπτωση που πάθει κάτι (τα smartphones γενικα τα τελευταια χρονια εχουν τεραστιο θεμα με την μπαταρια πχ), ή σε περιπτωση που δεν σε καλυπτει σαν μπαταρια, μπορεις να της κανεις ειτε αντικατασταση με την ίδια, ή απλα αντικατασταση με μια μεγαλύτερη των 15 ευρω μια άσχετης εταιριας. Είναι θεμα ελευθεριας επιλογων. Τουλαχιστον εμενα αυτα μου ερχονται στο μυαλο.

 

1) Restart κανεις με το στανιο και με τα κουμπια.

 

2) Αν παθει κατι, κατα 99% αλλαζει η μπαταρια, εστω και με ξεβιδωμα.

 

 

Δηλαδη γραφουμε μονο για να γραφουμε;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 Πωωωωω!!! Άστο φίλος μας ξεκώλιασες με την ορθογραφία σου...Δεν... άστο...καλύτερα να μιλάς παρά να γράφεις!!

 

 

ελάχιστα ζούσα στην Ελλάδα (προς πληροφόρηση σου) και όσα ξέρω (να διαβάζω να γράφω και να μιλάω) τα ξέρω από μερικά βιβλία που έκατσα και διάβαζα στο εξωτερικό στον ελεύθερο μου χρόνο, και στα ελληνικά forums που τα επισκέπτομαι εδω και καιρό.

 

Ελα να μιλήσεις(η ακόμη καλύτερα να γράψεις) και εσύ όσες γλώσσες μιλάω εγώ χωρίς να κάνεις λάθη και μετά να δούμε ποιος θα γελάσει εδώ πέρα.

 

Πριν προσβάλλεις κάποιον σκέψου οτι ίσος είσαι χειρότερος σε αυτόν τον τομέα 

 

φιλικά πάντα

 

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ξέχασες το Sony xperia z1 compact και τα Nokia 1020 και blackberry z10 ανεξαρτήτως λειτουργικού. Όλα έρχονται Ελλάδα και το blackberry κοστίζει πολύ φτηνότερα. Σίγουρα υπάρχουν και άλλα...

Όσο για τα σχόλια για την ορθογραφία του ανθρώπου θα ήταν καλύτερα να λείπουν. Δίνουν χειρότερη εικόνα στο φόρουμ από ένα post με κακή ορθογραφία και ρίχνουν το επίπεδο. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...