Προς το περιεχόμενο

Τσαντα Αποθηκευσης και Μεταφορας.


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπερα συμφορουμιτες,

 

Σιγα σιγα ο εξοπλισμος μου ψιλομαζευτικε και πλεων αποτελειτε απο->

 

Nikon d5100

-Φακοι

1)35mm 1.8 Af-s

2)50mm 1.8 Af-d

3)18-105mm  3.5-5.6

4)55-200mm 4-5.6

5)10-20mm sigma 4-5.6

 

-2 flash nissin 622

 

-4 φιλτρα 77mm

 

-Καρτουλες μνημες/10 step up ring/τηλεχειριστηριο nikon/16aa μπαταριες

 

Τον φορτιστη της nikon en-14l+2 φορτιστες 4ΑΑ

 

Κατι μικρα flash diffuser/Γκρι Καρτα

 

Και ψαχνω μια οικονομικη τσαντα που να χωραει ολα τα παραπανω, κυριως για αποθηκευση και ισως σε σπανιες περιπτωσεις μεταφορα απο σημειο Α σε Β με αυτοκινητο.

 

Ας πουμε σκεφτομουνα κατι στο στυλ αυτης->

Nikon Professional Camera Bag

 

Αλλα δεν την εχω δει απο κοντα και δεν εχω καθολου εικονα του τι χωραει..

 

Καποια αλλη αντιστοιχη προταση?

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε τι θές? τυπου ταχυδρόμου? τσάντα πλάτης σακίδιο? 

 

Γνώμη μου μήν πάρεις τσάντα που γράφει Nikon - Canon πάνω γιατι τραβάει την προσοχή

 

H Συγκεκριμένη που βλέπεις δύσκολα θα τα χωράει όλα αυτά

 

Κοίτα για την Lowepro Nova 200 AW

 

ή σε τύπου σακίδιο πλάτης που χωράνε πιο πολλά και είναι πιο φτηνά

 

Eγώ χρησιμοποιώ μια αντιγραφή της Billigham 555 και χωράει δυο σώματα 3 φακούς και 3 flash σχετικά άνετα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Συνηθως οταν βγαινω βολτα ξερω πανω κατω τι θα τραβηξω οποτε προς το παρων βολευομαι με την απλη nikon που ηρθε μαζι με την μηχανη.Τα καταφερνει με σωμα/18-105+10-20 +35mm η 50mm.Χωρις προφανως φορτιστες και ολα τα υπολοιπα συμπραγγαλα.

 

Εχω παραγγειλει και ευελπιστω να παραλαβω (απο ebay,περιμενω ~1,5μηνα)και την lowepro slingshot passport απλα για να μην ειναι τοσο στριμωγμενα οσο ειναι τωρα στην nikon.

 

Αυτο που ψαχνω ειναι μια τσαντα πιθανοτατα στο στυλ της Nikon για να τα εχω κυριως ολα μαζεμενα και τακτοποιημενα στο σπιτι.

Δλδη δεν σκοπευω ποτε να βγω φωτοβολτα και να την κουβαλαω πανω μου.

 

Τετραγωνισμενη και σχετικα φτηνη(~50ευρω) την ψαχνω..Αδιαβροχη,ανατομικη και "τερας προστασιας" δεν ειναι ζητουμενα.. 

 

Y.Γ Την Lowepro Nova 200 AW την κοβω να ειναι στα ιδια "κυβικα" με την Nikon που εχει 27ευρω...

 

Υ.Γ2 Αυτη πιθανοτατα να χαρακτηριζα ιδανικη αλλα μαλλων δεν σκοπευω να δωσω το 150 ευρω που κανει..

Επεξ/σία από @topos
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτή η Νικον πρέπει να χωράει την μηχανή και το πολύ τρεις φακούς. Δεν την κόβω για παραπάνω

 

Η Lowepro Nova 200 την έχω δει και ειναι πολύ καλή και μπορείς να στριμώξεις πολλά

 

Άμα την θές για το σπίτι κοιτα κανένα τύπου μπαουλάκι , Πολλοι βάζουν τους καλούς φακούς σε τέτοια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μιας και άνοιξε το θέμα.

Έχουμε καμία προταςη για φωτογραφικό σακίδιο πλάτης, μιας και η ταχυδρόμου δεν βολεύει πάνω στο moto.

 

Thanks

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

http://store.lowepro.com/flipside-400-awαυτη την εχει φιλος. Την ειχε παρει σε αρκετα χαμηλοτερη τιμη απο το ebay.

 

Η τσαντα ειναι σουπερ, χωραει μπολικο πραγμα, πολυ καλη ποιοτητα κατασκευης, ανθεκτικη.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα συμφορουμιτες,

 

Σιγα σιγα ο εξοπλισμος μου ψιλομαζευτικε και πλεων αποτελειτε απο->

 

Nikon d5100

-Φακοι

1)35mm 1.8 Af-s

2)50mm 1.8 Af-d

3)18-105mm  3.5-5.6

4)55-200mm 4-5.6

5)10-20mm sigma 4-5.6

 

-2 flash nissin 622

 

-4 φιλτρα 77mm

 

-Καρτουλες μνημες/10 step up ring/τηλεχειριστηριο nikon/16aa μπαταριες

 

Τον φορτιστη της nikon en-14l+2 φορτιστες 4ΑΑ

 

Κατι μικρα flash diffuser/Γκρι Καρτα

 

Και ψαχνω μια οικονομικη τσαντα που να χωραει ολα τα παραπανω, κυριως για αποθηκευση και ισως σε σπανιες περιπτωσεις μεταφορα απο σημειο Α σε Β με αυτοκινητο.

 

Ας πουμε σκεφτομουνα κατι στο στυλ αυτης->

Nikon Professional Camera Bag

 

Αλλα δεν την εχω δει απο κοντα και δεν εχω καθολου εικονα του τι χωραει..

 

Καποια αλλη αντιστοιχη προταση?

εχω ακριβως αυτη τη τσαντα

και με το ζορι χωραει 

μηχανη,grip,3 φακους,φλας.

μερικα πραγματα τα εχω το ενα πανω στο αλλο για να χωρεσουν

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

 

Εχω παραγγειλει και ευελπιστω να παραλαβω (απο ebay,περιμενω ~1,5μηνα)και την lowepro slingshot passport απλα για να μην ειναι τοσο στριμωγμενα οσο ειναι τωρα στην nikon.

 

 

 

 

Δεν ηρθε ποτε,χθες ανοιξα case στο ebay και στο καπακι μου επεστρεψαν τα χρηματα.Εκ των υστερων ειδα πως ο πωλητης ειχε λιγες ψηφους.

Το αναφερω για να ειναι καπως προσεκτικοι συμφορουμιτες που τυχων την παραγγειλουν.

 

Οποτε μαλλων θα ακουσω τις συμβουλες σας και θα παραγγειλω κανενα back pack για τα πολλα. Και το τσαντακι της nikon που ηδη εχω για τα λιγα..

 

Y.Γ Μαλλων ειμαι μεταξυ

 

1)Lowepro Transit Backpack 350 Αυτη μαλλων προτιμω,μιας και μπορει να διαμορφωθει ιδιαιτερα,αλλα μου προκαλουν μια ανασφαλεια τα φερμουαρ.Σκεφτομαι οτι ισως σε καποιο ζορι σκιστουν και ψαχνω τους φακους στον δρομο...

 

2)Lowepro CompuTrekker AW Camera Μαλλων χωραει τα περισσοτερα και πιθανοτατα εχει και το πιο ασφαλες κλεισιμο

 

3)Lowepro Fastpack 350 AW Δεν πολυκαταλαβαινω τι διαφορα εχει απο την επομενη.Καινουργιο μοντελο ισως?

 

4)Lowepro Fastpack 350 

Επεξ/σία από @topos
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχω την computrekker από κινέζο για την αποθήκευση χωράει πολλά και την χρησιμοποιώ και για μεταφορά του εξοπλισμού(+λαπτοπ) όταν πάω ταξίδι με το αυτοκίνητο

Η μια fastpack είναι aw ή άλλη όχι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελικα παω για την Lowepro CompuTrekker AW λογω τιμης και χωρου.

 

Σημερα καταφερα και εβαλα τα χρηματα στην Paypal,απλα θελω να ρωτησω εαν ξερετε τι σημαινει ο τροπος αποστολης "Express International Flat Rate Postage"?

 

Αναμενομενη αφιξη ειναι 12-18 Ιουνιου,απλα αναρωτιεμαι εαν ερθει μεσω κουριερ και κατεπεκταση εχω κανενα θεμα με τελωνειο...

 

Linkhttp://www.ebay.com/itm/New-Lowepro-CompuTrekker-AW-DSLR-Camera-Bag-Backpack-15-Laptop-Weather-Cover-/321374717906?pt=AU_Cameras_Photographic_Accessories&hash=item4ad36d07d2#shpCntId

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Απλο ταχυδρομείο δεν ειναι. Σου έχει δώσει tracking no ρωτησε τον αν είναι με courier ή με chinapost ?

Επεξ/σία από TAKE5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Απλο ταχυδρομείο δεν ειναι. Σου έχει δώσει tracking no ρωτησε τον αν είναι με courier ή με chinapost ?

 

Δεν την παραγγειλα ακομα.Τωρα εστειλα ομως ερωτημα για το ποια εταιρεια χρησιμοποιει.

 

Εαν ειναι παντως με chinapost ειμαστε κομπλε?

Επεξ/σία από @topos
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...