Προς το περιεχόμενο

NBA 2k15


wazzaa

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Playstation 4 NBA 2K14

http://youtu.be/yshKB6I1GeU?t=1m45s

 

Vs

NBA 2K15

 

http://youtu.be/8JEj87gh6dA?t=7m50s

 

Που είναι η γυαλάδα του παρκέ και των παίκτων ?

 

Δεν υπάρχει πια στο 15

Μιά χαρά είναι τα γραφικά του ,αυτή η υπερβολική γυαλάδα που είχε το έκανε μη ρεαλιστικό και για αυτό την αφαιρέσανε σε κάποιον βαθμό πιστεύω.Γενικά στο παιχνίδι έχουνε ρίξει πολλές πινελιές και έχει γίνει καλύτερο απο το 14 ,αν και θεωρώ φέτος είχανε βάση την παρουσίαση,τα modes,το menu και τα bugs που είχε πρόβλημα το 14. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 501
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

παιδια τα tutorials που τα βρισκουμε;οχι τα βιντεο τα αλλα που παιζεις γιατι θελω να θυμηθω τα controls

είχε τέτοια επιλογή;

δεν το είχα δει ποτέ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εδώ και κάμποσα χρόνια :) Μέχρι πέρσι το ονόμαζαν Training Camp και ήταν από τα πιο χρήσιμα modes του παιχνιδιού, αφού μας βοηθούσε να μάθουμε όλες τις κινήσεις. Φαντάζομαι και το 2k15 θα έχει κάτι αντίστοιχο, θα το κοιτάξω το απόγευμα που θα γυρίσω σπίτι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το παιχνιδι μεχρι στιγμης εξαιρετικο κ απο γραφικα χαρμα οφθαλμων ειδικα τα μοντελα των παικτων ειναι απιστευτα!!το παιχνιδι τρεχει αψογα χωρις το παραμικρο κολλημα ολα ultra και AA!!

Οριστε κ μερικα screenshots!!

 

 

45yXMSQ.jpg

 

 

ft52ker.jpg

 

 

aUrhbjT.jpg

 

 

5dLg37f.jpg

 

 

BUt0Mjk.jpg

 

 

fX1ta3R.jpg

 

 

Exn3Y5m.jpg

 

 

3qRZmgh.jpg

 

 

p9Q3bCZ.jpg

 

 

IQ25Hvz.jpg

 

 

3zFHLec.jpg

 

 

J0DWK9t.jpg

 

 

k6npYAx.jpg

 

 

GQuA3IE.jpg

 

 

uS5nMUw.jpg

 

 

zIWEFGC.jpg

 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χαλια ρε συ δεν βλεπεται! :P

Το παιζω στην TV σε 4k αναλυση με joystick dualshock 4. Αντε γεια πρωταθλημα ξανα.. (Στην κανονικη περιοδο τωρα ξεκινανε τα play off)

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε core 2 quad πάντως έχει κολλήματα και δεν τρέχει στα 60 fps. 2 πυρήνες μόνιμα 100% και οι άλλοι 2 70-80. Επίσης πλέον δεν έχει υποστήριξη για 5:4 aspect ratio ( έχει μάυρες μπάρες δηλαδή αν παίζεις σε οθόνη 1280x1024 όπως το assassins creed κλπ.) , εκτός αν απενεργοποιήσεις μια επιλογή που έχει , αλλά μετά γίνεται παραμορφωμένη η εικόνα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χμμ...

 

- Δεν φαίνεται να έχει training camp τελικά, τουλάχιστον όχι από τα κεντρικά μενού (δεν ξέρω τι γίνεται στο my player). Μόνο αυτά τα video με το Ντουράντ να μη βάζει γλώσσα μέσα, που όμως δεν μπορούν να υποκαταστήσουν το training camp σε καμία περίπτωση. Αν όντως το αφαίρεσαν, πραγματικά απορώ τι ακριβώς σκέφτονταν.

 

- Τα ρόστερ χρειάζονται επειγόντως ανανέωση, ο Κωστάκης δεν υπάρχει καν στους Ρόκετς. Περιμένουμε μπας και βγάλουν τίποτα καλό στο Operationsports.

 

- Το gamepad του 360 δεν έχει vibration, παρ' ότι η σχετική επιλογή είναι ενεργοποιημένη και στο 2k14 έπαιζε μια χαρά. Να σημειώσω όμως ότι το παρατήρησα παίζοντας freestyle προπόνηση, οπότε ελπίζω στον κανονικό αγώνα να μην είναι έτσι.

 

- Μέχρι στιγμής υπάρχει κάμποση γκρίνια για lag σε όλα τα online modes.

 

Όλα αυτά βέβαια δεν έχουν σχέση με το ίδιο το παιχνίδι. Θα βάλω τώρα ένα πλήρη αγώνα να δω τι λέει.


edit: εντυπώσεις μετά τον πρώτο αγώνα (Ολυμπιακός-Φενέρ, all star με sim sliders)

 

- Τελικά όντως δεν υπάρχει vibration και αν κρίνω από αυτά που λένε εδώ μάλλον είναι γενικό πρόβλημα.

- Εξαιρετική η κίνηση των συμπαικτών μου στο επιθετικό παιχνίδι, διαρκές τρέξιμο, κοψίματα κλπ. Σε αρκετά σκριν όμως μουλάρωναν και δεν ρόλαραν που να τους έταζες 5 ευρώ και βανίλια υποβρύχιο.

- Μου φάνηκε σχετικά εύκολο να πηγαίνω για drive ακόμα και με παίκτες σαν το Σπανούλη ή Μάντζαρη εναντίον των θηρίων της Φενέρ. Οι υπόλοιποι αμυντικοί δεν φάνηκε να δίνουν ιδιαίτερες βοήθειες, ενώ η έλλειψη vibration δεν βοηθάει να καταλάβω πότε υπάρχει σωματική επαφή.

- Πολύ ωραία η προσθήκη του ηθελημένου φάουλ με κρατημένο το Χ από τον παίκτη που ελέγχουμε. Καλύτερα από τον παλιό τρόπο που έκανε το φάουλ όποιος... προλάβαινε (ο οποίος βέβαια έχει διατηρηθεί με R1+L1).

- Η Φενέρ σε ολόκληρο τον αγώνα σούταρε 1 (ένα) τρίποντο. Κακά μαντάτα για το ΑΙ, χρειάζεται οπωσδήποτε sliders. Πήραν όμως αρκετά σουτ από μέση απόσταση.

- Στην κρισιμότερη άμυνα του αγώνα (και μετά από δικό μας καλάθι), κλασικά η άμυνα τραβήχτηκε για... τεχνικό offside, ακολούθησε γιόμα 20 μέτρων και ο αντίπαλος σέντερ βρέθηκε εντελώς μόνος του κάτω από το καλάθι. Τα ίδια που γινόντουσαν (με μεγαλύτερη συχνότητα) στο 2k14 με τα default sim sliders.

- Εξαιρετικές οι νέες οπτικές γωνίες, πρώτη φορά βλέπω τέτοια σκηνοθεσία σε αθλητικό παιχνίδι. Θα ήθελα όμως να μην δείχνει cut scenes στα τελευταία 10" και ενώ το ρολόι κυλάει και θέλω να κάνω επαναφορά από τη baseline (όσο διαρκεί το cutscene δεν σε αφήνει να κάνεις τίποτα και χάνεις τζάμπα χρόνο).

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Moar.

 

Ξεκίνησα MyCareer και έπαιξα 3-4 αγώνες. Μου άρεσε αρκετά. Σαν gameplay δεν είδα σημαντικές διαφορές σε σχέση με το 2k14, αν και οπωσδήποτε παίζεται πολύ πιο ανθρώπινο μπάσκετ αν συγκρίνουμε με το 12 ή το 13. Σαν δυσκολία μοιάζει με το περσινό (δηλ. σου βγαίνει το λάδι για ένα Β-).

 

Η παρουσίαση έχει φτάσει σε άλλο επίπεδο, αφού πλέον ξεφύγαμε από τη βαρετή διαδικασία του draft και τον Γολγοθά των συνεντεύξεων τύπου. Απλώς κάνουμε μια σύντομη κουβέντα μετά τον αγώνα με έναν συμπαίκτη μας και τέλος. Δεν ξέρω αργότερα τι θα γίνει. Το όλο concept (ατζέντης, ρεαλιστικοί διάλογοι, 10ημερο συμβόλαιο κλπ) είναι διασκεδαστικό. Επίσης στο MyCareer, λόγω και της αμπαλοσύνης του παίκτη μας, φαίνεται έντονα η αδράνεια που έχουν φέτος οι αμυντικοί. Αν χάσεις τον επιτιθέμενο έστω και λίγο, είναι εξαιρετικά δύσκολο να αλλάξεις κατεύθυνση και να καταφέρεις να τον φτάσεις.

 

Δεν φαίνεται να έχουν φτιάξει το προαιώνιο πρόβλημα με το σκορ να ξεφεύγει στα ύψη (βλ. κατοστάρες) όταν καθόμαστε στον πάγκο και ο αγώνας γίνεται simulate. Ακόμα και στα εξάλεπτα που έπαιζα, είχαμε τελικά σκορ του στιλ 90-70 και βάλε.

 

Διαπίστωσα πόσο πολύ βασιζόμουν στο vibration του gamepad αφού πραγματικά αδυνατώ να καταλάβω πότε πιάνουν τα σκριν μου, πότε σπρώχνω τον αντίπαλο ή πότε με σπρώχνει αυτός κλπ. Ελπίζω να γίνει κάτι γι' αυτό το θέμα σύντομα.

 

Στη συνέχεια έπαιξα 2-3 αγώνες με ομάδες ΝΒΑ. Νομίζω πως η ταχύτητα του παιχνιδιού θέλει ένα-δυο κλικ κάτω, καθώς πολλές φορές το παιχνίδι τείνει να γίνει ροντέο. Το θέμα με τα τρίποντα παραμένει, καθώς το ΑΙ αρνείται να πάρει μακρινά σουτ (και γενικά προσπάθειες υπό πίεση). Σε γενικές γραμμές όμως μπορώ να πω ότι παίζεται εξαιρετικό μπάσκετ και φαίνεται να είναι σαφώς το καλύτερο 2k που έχει βγει.

 

Περιμένω ένα ρόστερ update και ενδεχομένως μερικές αρχικές προτάσεις σε sliders και είμαι έτοιμος να ξεκινήσω association. Οι Bucks θα διδάξουν μπάσκετ φέτο, θα μας γράψουν στα κατάστιχα της παγκόσμιας ιστορίας (ελπίζω να κάνουμε πάνω από μία νίκες).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα .

Μετα απο μερικα ματς ειδα και γω οτι δεν δουλευει το vibration στο χειριστηριο και επησης 

αναλυση εχει μεχρι 1280χ720?

Δεν εχει καν επιλογη να παω στα 1080?

Εχω q6600 και gtx 650ti λογικα θα επρεπε να με αφηνε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φιλε μου να σε ρωτησω επειδη εχω και γω τον ιδιο επεξεργαστη και σκεφτομαι ναπαρω καμια καλη καρτα γραφικων για να παιζει καλα.

Στο παιχνιδι με το συστημα σου ο επεξεργαστης αντεχει η δουλευει 100%?

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εδώ και κάμποσα χρόνια :) Μέχρι πέρσι το ονόμαζαν Training Camp και ήταν από τα πιο χρήσιμα modes του παιχνιδιού, αφού μας βοηθούσε να μάθουμε όλες τις κινήσεις. Φαντάζομαι και το 2k15 θα έχει κάτι αντίστοιχο, θα το κοιτάξω το απόγευμα που θα γυρίσω σπίτι.

αα training camp..κατάλαβα και έμεινα στην λέξη tutorials

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στην κρισιμότερη άμυνα του αγώνα (και μετά από δικό μας καλάθι), κλασικά η άμυνα τραβήχτηκε για... τεχνικό offside, ακολούθησε γιόμα 20 μέτρων και ο αντίπαλος σέντερ βρέθηκε εντελώς μόνος του κάτω από το καλάθι. Τα ίδια που γινόντουσαν (με μεγαλύτερη συχνότητα) στο 2k14 με τα default sim sliders.

 

 

lol

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπον 

 

-intel i7 4770
- gtx 660 2 gb 
-8 gb ram sta 1600
 και το παιχνιδι ακομα και στο low εχει lag και σπασιματα κ το κανει  να μην παιζεται με τπτ.
Τι παιζει ρε παιδια ? Δεν πιστευω να ειναι τοσο πολυ ta specs μου .....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...