Προς το περιεχόμενο

NBA 2k15


wazzaa

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Btw το συγκεκριμένο trailer αδικεί κατάφωρα το παιχνίδι. Απορώ γιατί επιμένουν να βγάζουν τέτοια πράγματα όταν οι πραγματικές δυνατότητες του 2k φαίνονται σε κανονικά gameplay videos όπως αυτό (προσπερνώντας το γεγονός πως αδικείται από τον περιορισμό των 30fps του youtube και πως οι περισσότεροι που ανεβάζουν τέτοια κλιπάκια δεν έχουν την παραμικρή ιδέα για το χειρισμό του παιχνιδιού).

 

Επιπλέον στα sports games παραδοσιακά μετράει το gameplay και όχι τα γραφικά. Τώρα βέβαια αν αυτό (2k3) σου φαίνεται συγκρίσιμο με αυτό,  τότε τι να πω. Πάω πάσο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 501
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Ναι, εσύ το έβαλες από Xbox, εγώ το είχα παίξει στο PC που ήταν καλύτερο και ναι συγκριτικά με το καινούργιο δεν βλέπω τρελές διαφορές, υπάρχουν αλλά όχι κάτι το ουάου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τότε μιλάς για το NBA Live, αφού το 2k3 δεν είχε κυκλοφορήσει σε PC (το πρώτο ήταν το 2k9).

 

Σε αυτή την περίπτωση συγκρίνουμε αυτό με αυτό (το περσινό nextgen 2k14 που βγήκε μόνο σε X1/PS4).

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό δεν σημαίνει ότι δεν μπορεί να γίνει και καλύτερο! Απλώς η 2k sports παίζει μονότερμα εδώ και πολλά χρόνια. Αν υπήρχε το αντίπαλο δέος (βλ. ΕΑ), τότε τα μπασκετάκια θα είχαν προχωρήσει ακόμα περισσότερο. Θα είχαμε online της προκοπής, διοργανώσεις με εθνικές ή ευρωπαϊκές ομάδες, ακόμα καλύτερο ΑΙ, ενδεχομένως δεν θα χρειαζόμασταν κάθε χρόνο custom sliders, ενώ φυσικά τα γραφικά/animations θα ήταν ακόμα πιο εξελιγμένα.

 

Τουλάχιστον φέτος... ανασταίνεται το NBA Live, οπότε ελπίζω στα επόμενα χρόνια να έχουμε εξελίξεις.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν πιστευω να αναστηθει το nba live..ενα gameplay video που ειδα ηταν αθλιο.μιλαω για την εκδοση 15!περα απο το τι ειναι απορω γιατι δεν το βγαζουν κ για pc...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι, αλλά είναι ΕΑ. Δεν το έχει σε τίποτα να δώσει ένα σκασμό λεφτά, να ξαναφτιάξει το παιχνίδι από την αρχή και να βγάλει ένα εντυπωσιακό 16. Δεν θα είναι εύκολο να πιάσουν το NBA 2k μέσα σε μια χρονιά (εκτός αν η 2k Sports εγκληματήσει, όπως έκανε η Konami με το PES2008 και έκτοτε την έχει φάει λάχανο το Fifa), αλλά σε βάθος πενταετίας ποτέ δεν ξέρεις τι μπορεί να γίνει.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα παιδια θα ηθελα να κανω μια ερωτηση παιζω το nba 2k14 λιγο καιρο κ εχω μια απορια 

ωταν βαραω free throw μου λεει σινεχεια too late η early τι πρεπει να κανω μηπως χρειαζεται να κανω καποια ρυθμιση στο παιχνιδη ευχαριστω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όχι. Σε ενημερώνει αν άφησες νωρίς ή αργά το κουμπί για να σουτάρει ο παίκτης σου. Ο κάθε παίκτης αντιδρά διαφορετικά, ανάλογα το ποσοστό του στις βολές και όχι μόνο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άντε, πότε θα βγει το ρημάδι, δεν περνάνε οι μέρες. Όχι τίποτα άλλο, αλλά φέτος σκέφτομαι να ξαναρχίσω Association και να συνεχίσω τις ιστορίες. Αυτή τη φορά λέω να πάρω Μπακς λόγω... Αντεμπούτο (έτσι τον λέει η μάνα μου) ή έστω Ρόκετς ένεκα Κωστάκη.

 

Σε συνδυασμό με την (για πρώτη φορά) ετήσια συνδρομή στο ballstreams, πιστεύω πως θα είμαι μέσα στο κλίμα.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θέλω 5 ώρες ακόμα (δυστυχώς το έβαλα να κατεβαίνει σχετικά αργά το απόγευμα), άρα ούτε κι εγώ νομίζω να προλάβω να το δω σήμερα. Θέλω τώρα να δω τι εντυπώσεις θα αποσπάσει το online του παιχνιδιού ώστε να ξέρω αν θα προχωρήσω σε αγορά ή όχι. Έχει γύρω στα 30 ευρώ στα γνωστά cd key sites.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...