Προς το περιεχόμενο

NBA 2k15


wazzaa

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 501
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Το online του 15 είναι πραγματικά από τις καλύτερες εμπειρίες σε αθλητικό παιχνίδι, γενικά, για PC. Μηδέν lag, εξαιρουμένων πολύ κακών συνδέσεων.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ πιστεύω ότι αν το αγοράσεις αποκλειστικά (ή έστω κυρίως) για το online, θα μετανιώσεις τα λεφτά σου. Καλώς ή κακώς το συγκεκριμένο mode, όσο κι αν έχει βελτιωθεί, δεν είναι το ισχυρότερο σημείο του παιχνιδιού. Δεν έχει ιδιαίτερο βάθος ενώ το αν θα ευχαριστηθείς τον αγώνα ή όχι εξαρτάται κυρίως από τον αντίπαλο που θα πετύχεις. Αν δηλαδή θα έχει καλή σύνδεση, αν θα μυρίζει από μπάσκετ, αν θα παίζει ορθόδοξα κλπ.

 

ps: Η έκδοση για PC έχει περίπου 20 ευρώ στα γνωστά κλειδάδικα site, οπότε φαντάζομαι ότι τα 50 ευρώ ισχύουν για τις κονσόλες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι διάολο, έπεσε το δίκτυο της 2k sports; Δεν μπορώ να συνδεθώ με τίποτα.

 

edit: εδώ τα δείχνει όλα καλά, αλλά γενικά φαίνεται να υπάρχει πρόβλημα. Τώρα μου βγάζει error a21468b6. Ουφ βαρέθηκα, βάζω κανα Kerbal που θα κάθομαι να ασχολούμαι με τους μλακες.

 

edit2: με τα πολλά φαίνεται να ήρθε, άντε να δούμε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συνολικά καλύτερο δεν νομίζω. Το 2k15 είναι βελτιωμένο σχεδόν σε όλους του τομείς του gameplay ή έτσι τουλάχιστον μου φαίνεται εμένα.

 

Αυτό με τα practices πάντως είναι τεράστιο φάουλ. Θέλω να δουλέψω πάνω σε πάμπολλες κινήσεις που έχω ξεχάσει πως γίνονται και ουσιαστικά δεν μπορώ, αφού δεν υπάρχει καμία απολύτως περίπτωση να κάτσω να δω τα video του Durant που εξηγεί τους συνδυασμούς κουμπιών. Γιατί αφαίρεσαν το training camp, τι διάολο σκέφτηκαν. Και καλά εμείς που παίζουμε το παιχνίδι χρόνια. Τι να πουν κι αυτοί που το πιάνουν για πρώτη φορά. Δεν έχουν καμία ελπίδα να βγάλουν άκρη με τις δεκάδες κινήσεις του 2k...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Τι να πουν κι αυτοί που το πιάνουν για πρώτη φορά. Δεν έχουν καμία ελπίδα να βγάλουν άκρη με τις δεκάδες κινήσεις του 2k...

κανεις αγωνα και τρως ταμπανια :P(και έκατσα να δω τα βιντεακαι χωρίς νόημα βέβαια)....ερώτηση ποίος είναι ο καλύτερος τρόπος για αμυνα????

 

Εμένα με τον i72600 και την HD6800 2gb τρέχει σε full το μόνο θέμα που έχω είναι οτι κάνει πολύ συχνά minimize το game 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ό,τι λέει το βίντεο:

 

 

Παλιότερα η άμυνα ήταν ευκολότερη, καθώς στις περισσότερες περιπτώσεις αρκούσε να κρατάς πατημένο το LT/L2 για intense-D. Τώρα το μεγαλύτερο βάρος έχει πέσει στην ίδια την κίνηση του αμυντικού (βλ. κυρίως αριστερό αλλά και λίγο δεξί στικ), αφού το intense-D δεν έχει τόσο μεγάλη επίδραση.

 

Δεν υπάρχει "καλύτερος" τρόπος για άμυνα. Κάνεις ό,τι και στο πραγματικό μπάσκετ. Κολλάς πάνω στους σουτέρ, κρατάς τα χέρια σου υψωμένα ή απλωμένα (με δεξί στικ), δεν προσπαθείς να κλέψεις συνέχεια την μπάλα σπαμάροντας το σχετικό κουμπί, δίνεις λίγο χώρο σε όσους παίζουν με drive και στέλνεις τον παίκτη στο διάδρομο που τον βολεύει λιγότερο (ή που υπάρχει περισσότερη κάλυψη από τους άλλους αμυντικούς). Κοντά στο καλάθι παίζεις κάθετη άμυνα για να γλυτώσεις τα πολλά φάουλ. Καλείς παγίδες (βλ. double team) μόνο όπου είναι απαραίτητο, γιατί τα τελευταία 2-3 χρόνια η ΑΙ έχει βελτιωθεί αρκετά και έχει μάθει να εκμεταλλεύεται τον ελεύθερο παίκτη με έξτρα πάσες (δοκίμασε να κάνεις παγίδες συνέχεια και θα δεις πόσα αμαρκάριστα σουτ θα βγάλει ο αντίπαλος).

 

Η άμυνα διαφοροποιείται σημαντικά μόνο στο MyCareer αφού εκεί δεν ελέγχεις τους συμπαίκτες σου και αναγκαστικά επικεντρώνεσαι σε ένα παίκτη μόνο (ο οποίος συνήθως δεν έχει καν την μπάλα). Σε αυτή την περίπτωση χρησιμοποιώ αρκετά το δεξί στικ για να κρατάω τον αντίπαλο όσο μπορώ εκτός φάσης και συστημάτων.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να φτιάξεις εντελώς δικό σου σύστημα από το μηδέν, δεν γίνεται. Νομίζω πως το μόνο που μπορείς να κάνεις είναι να επιλέξεις ένα custom σετ από τα ήδη υπάρχοντα συστήματα, δες εδώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να φτιάξεις εντελώς δικό σου σύστημα από το μηδέν, δεν γίνεται. Νομίζω πως το μόνο που μπορείς να κάνεις είναι να επιλέξεις ένα custom σετ από τα ήδη υπάρχοντα συστήματα, δες εδώ.

ναι ήθελα να δοκιμάσω κάτι τα playbooks τα εχω βρεί

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...