Προς το περιεχόμενο

NBA 2k15


wazzaa

Προτεινόμενες αναρτήσεις

All star για εμενα στο My career ειναι οτι πρεπει.Με 10λεπτα τα σκορ ειναι φυσιολογικοτατα.Λιγο κανα σουτ να εβαζαν dragic-bledsoe απο τριποντο θα τα πηγαιναμε καλυτερα :P

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 501
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

MyCareer.

 

Κάθε χρόνο οι devs του 2k θα βρουν κάτι καινούριο για να αποδείξουν ότι η απύθμενη μαλακία ανικανότητά τους δεν έχει όρια. Φέτος έχουμε τα φάουλ που λέγαμε πιο πριν, όπου πραγματικά η κατάσταση έχει αρχίσει να ξεφεύγει (μιλάμε για 25+ βολές του ΑΙ σε 6λεπα σχεδόν σε κάθε αγώνα, αφού οι αμυντικοί παίζουν λες και αποβάλλονται στα 12 φάουλ). Σε κάθε drive του αντιπάλου, θεωρούν σωστό να του σπάνε τα παΐδια χωρίς έλεος (και προφανώς μυαλό). Και μιλάμε τώρα για την πρώτη ομάδα του ΝΒΑ (Blazers) με την καλύτερη άμυνα σε σχεδόν όλες τις κατηγορίες (εννοείται στα simulated παιχνίδια, όχι στα κανονικά).

 

Αλλά και η εντεταλμένη διαιτησία δεν πάει πίσω, αφού οι τύποι σφυρίζουν ασύλληπτα πράγματα. Το τελευταίο ήταν ένα φάουλ που έδωσαν σε μένα, σε κρίσιμη φάση του αγώνα, όπου πραγματικά το μόνο πράγμα που έκανα ήταν να πατάω πάνω το δεξί στικ για να σηκώσει τα χέρια ο παίκτης. Ο αντίπαλος σηκώθηκε κι αυτός να σουτάρει σε οριζόντια θέση (ούτε καν να πέσει πάνω μου) και φρρρρρ, αμέσως φάουλ.

 

Στην δε τελευταία επίθεση του ίδιου αγώνα, είδαμε στιγμές σπάνιας μαλακίας ομορφιάς του αθλήματος, με τη διαφορά στους 3 πόντους στα 6" και το τριάρι μας να φτάνει μέχρι τα 7,5 μέτρα αλλά να μην αποφασίζει να σουτάρει. Τουναντίον θεώρησε καλύτερη ιδέα να ξαναγυρίσει σχεδόν μέχρι το κέντρο και να αμολήσει τρίποντο από τα 10 μέτρα με την εκπνοή. Μπορεί να νόμισε ότι θα μετρούσε για περισσότερους πόντους, ποιος ξέρει...

 

Αν ήμουν αυτοκράτορας στην αρχαία Ρώμη και μου έφερναν τους devs της 2k, τα μαρτύρια που θα περνούσαν θα τα είχε γράψει η ιστορία και θα τα συζητούσε ακόμα ο κόσμος με φρίκη.

 

:mad: :mad: :mad:

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ήθελα να 'ξερα δεν τους κράζουν στα forum? Γιατί δεν έχει πάρει το μάτι μου κανένα ξεχεστήριο thread. Ούτε στα official ούτε στο operationsports.

 

Εγώ πλέον δεν έχω διάθεση να παίξω mycareer και φταίνε αυτές οι αηδίες.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τις προηγούμενες χρονιές θυμάμαι υπήρχε άφθονο κράξιμο στα official forum (εγώ τουλάχιστον είχα φάει καναδυο ban με όλα αυτά που τους έσουρνα). Εννοείται δεν ίδρωνε το αυτί τους ούτε στο ελάχιστο και γιατί να γίνει άλλωστε, αφού έχουν το μονοπώλιο.

 

Σε operationsports και σία δεν πρέπει να πολυασχολούνται με τα προβλήματα του παιχνιδιού, μάλλον είναι της λογικής του positive feedback. Βλ. "βλέπουμε ελάχιστα στραβά στο παιχνίδι και θεωρούμε ότι οι devs είναι φιλότιμα παιδιά που αργά ή γρήγορα θα τα λύσουν" (και μετά θα πετάξουν οι γάιδαροι).

 

Ή στις ερωτήσεις "η 2k είπε ψέματα ότι φέτος θα έχουν euroleague roster updates, γιατί δεν έχουν βγάλει ακόμα τίποτα" απαντάνε ειρωνικά "ποιος ασχολείται με την Ευρωλίγκα" κλπ.

 

ps: για να είμαστε δίκαιοι πάντως, το gameplay του MyCareer δεν είχε και δεν έχει καμία σχέση με αυτό του "κανονικού" παιχνιδιού. Όχι ότι το τελευταίο είναι τέλειο, αλλά τουλάχιστον έχει πολύ λιγότερα/μικρότερα προβλήματα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τις προηγούμενες χρονιές θυμάμαι υπήρχε άφθονο κράξιμο στα official forum (εγώ τουλάχιστον είχα φάει καναδυο ban με όλα αυτά που τους έσουρνα). Εννοείται δεν ίδρωνε το αυτί τους ούτε στο ελάχιστο και γιατί να γίνει άλλωστε, αφού έχουν το μονοπώλιο.

 

Σε operationsports και σία δεν πρέπει να πολυασχολούνται με τα προβλήματα του παιχνιδιού, μάλλον είναι της λογικής του positive feedback. Βλ. "βλέπουμε ελάχιστα στραβά στο παιχνίδι και θεωρούμε ότι οι devs είναι φιλότιμα παιδιά που αργά ή γρήγορα θα τα λύσουν" (και μετά θα πετάξουν οι γάιδαροι).

 

Ή στις ερωτήσεις "η 2k είπε ψέματα ότι φέτος θα έχουν euroleague roster updates, γιατί δεν έχουν βγάλει ακόμα τίποτα" απαντάνε ειρωνικά "ποιος ασχολείται με την Ευρωλίγκα" κλπ.

 

ps: για να είμαστε δίκαιοι πάντως, το gameplay του MyCareer δεν είχε και δεν έχει καμία σχέση με αυτό του "κανονικού" παιχνιδιού. Όχι ότι το τελευταίο είναι τέλειο, αλλά τουλάχιστον έχει πολύ λιγότερα/μικρότερα προβλήματαοταν

 

 

Τις προηγούμενες χρονιές θυμάμαι υπήρχε άφθονο κράξιμο στα official forum (εγώ τουλάχιστον είχα φάει καναδυο ban με όλα αυτά που τους έσουρνα). Εννοείται δεν ίδρωνε το αυτί τους ούτε στο ελάχιστο και γιατί να γίνει άλλωστε, αφού έχουν το μονοπώλιο.

 

Σε operationsports και σία δεν πρέπει να πολυασχολούνται με τα προβλήματα του παιχνιδιού, μάλλον είναι της λογικής του positive feedback. Βλ. "βλέπουμε ελάχιστα στραβά στο παιχνίδι και θεωρούμε ότι οι devs είναι φιλότιμα παιδιά που αργά ή γρήγορα θα τα λύσουν" (και μετά θα πετάξουν οι γάιδαροι).

 

Ή στις ερωτήσεις "η 2k είπε ψέματα ότι φέτος θα έχουν euroleague roster updates, γιατί δεν έχουν βγάλει ακόμα τίποτα" απαντάνε ειρωνικά "ποιος ασχολείται με την Ευρωλίγκα" κλπ.

 

ps: για να είμαστε δίκαιοι πάντως, το gameplay του MyCareer δεν είχε και δεν έχει καμία σχέση με αυτό του "κανονικού" παιχνιδιού. Όχι ότι το τελευταίο είναι τέλειο, αλλά τουλάχιστον έχει πολύ λιγότερα/μικρότερα προβλήματα.

οταν διαφημίζουν την euroleage στο game τους κ οταν λενε οτι θα το κανουν καλος η κακος η ειρωνια στα μουτρα τους , απο εκει κ επιτα θα μπορουσαν να ειχαν ελευθερες οπως στις ομαδες του νβα το να μπορει κανεις να φτιαχνει παιχτες κ να τους προσθετει η τους ελευθερους ωστε να μπορουσε ο καθενας να εφτιαχνε τα πληρης ροστερ των ομαδων της euroleage με τις ομαδες της euroleage

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάποια του operationsports είχα δοκιμάσει όταν έπαιζα MyGM αλλά ήταν πριν το τελευταίο μεγάλο patch (που εκτός των άλλων έκανε και αλλαγές στο gameplay). Αν θυμάμαι καλά, μετά το γύρισα στα sim default και δεν το έψαξα πολύ περισσότερο. Γενικά πάντως θέλει σκάλισμα, ειδικά σε σουτ κοντά στο καλάθι. Όχι μεγάλες αλλαγές όμως.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα υπόλοιπα φυσικά έχουν παραμείνει εκτρωματικά.

 

Χθες ο Durant έβαλε 35π σε 25' με 15/20, αφού όποιος και να τον μάρκαρε, απλώς τον... κοίταζε διακριτικά. Αναγκάστηκα να τον πιάσω εγώ, κάνοντας πάμπολλα leave assignment μέχρι να πειστεί ο κανονικός αμυντικός να πάει στον δικό μου παίκτη. Στον επόμενο αγώνα ο Derozan έκανε τον Jordan να ωχριά μπροστά του αφού πέτυχε για πλάκα 27π σε 23' και δεν μπορούσε να χάσει σουτ με τίποτα. Στον μεθεπόμενο αγώνα παίξαμε εναντίον της πιο σάπιας ομάδας της τελευταίας δεκαετίας (βλ. Knicks) και κοντέψαμε να φάμε 70 πόντους σε 6λεπτα. Εννοείται χάσαμε σε όλους τους παραπάνω αγώνες.

 

Οι κατάρες όλων των νησιών βουντού της Καραϊβικής να πέσουν στα κεφάλια της 2k sports.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό που νομίζω ότι άλλαξαν είναι ότι αν βγεις αλλαγή και επιστρέψεις μέσα, ναι μεν έχουν μπει 35000 πόντοι σε μισό Q αλλά τουλάχιστον δεν συμβαίνει πλέον το αισχρό να είσαι στο +5 και μετά από 3' να είσαι στο -38. Προσπαθεί δλδ να μην αλλοιώνει τη γενική εικόνα του αγώνα.

 

Κατά τα άλλα...τα ίδια σκ@τά. ΕΙΔΙΚΑ ΤΟ ΘΕΜΑ ΜΕ ΤΑ ΦΑΟΥΛ ΘΑ ΜΕ ΣΤΕΙΛΕΙ ΦΥΛΑΚΗ.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Από το +5 στο -38 όντως δεν έχει δει πλέον, αλλά έχω πετύχει περίπτωση να βγω στο 20-18 δυο-τρία λεπτά πριν το ημίχρονο και τελικά αυτό να λήξει με 39-20 (οπότε πρακτικά τελείωσε ο αγώνας, αφού τέτοια διαφορά δεν γυρίζει σε εξάλεπτα).

 

Προσέξτε όμως, μιλάμε για μια ομάδα που θεωρητικά ΔΕΝ βασίζεται αποκλειστικά πάνω μου, αφού στους simulated αγώνες έχω μεν πάνω από 35' συμμετοχής αλλά οι μέσοι όροι μου είναι της τάξης του 10-5-6. Οπότε πως διάολο πρόλαβε να πάρει το σκορ τέτοιες διαστάσεις; Τεσπά, αφού έγινε μόνο μια φορά δεν έχω μεγάλο παράπονο.

 

Για τα φάουλ η κατάσταση είναι πραγματικά γελοία, πλέον όταν κάνω drive δεν προσπαθώ να αποφύγω τον αμυντικό γιατί αν με ακουμπήσει... λίγο είναι σχεδόν βέβαιο ότι δεν πρόκειται να πάρω σφύριγμα. Προσπαθώ να πέσω πάνω του και να αφήσω την μπάλα τελευταία στιγμή, ώστε η επαφή να μεγιστοποιηθεί. Με αυτό τον τρόπο είναι σίγουρο ότι δεν πρόκειται να βάλω καλάθι, αλλά θα πάρω τουλάχιστον το φάουλ (εννοείται αν δεν το δώσει, τότε μιλάμε για αισχρό σουτ). Στην άμυνα όμως δεν υπάρχει λύση, αφού ο τρόπος που μαρκάρει το ΑΙ των συμπαικτών μας (ειδικά πάνω σε drive) είναι πραγματικά έγκλημα κατά της ανθρωπότητας.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...