Προς το περιεχόμενο

NBA 2k15


wazzaa

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ρε παιδιά,εγώ εγκατέστησα το 2k15 και δεν έχω καθόλου ήχο...τι να κάνω;;Εννοείται πως έχω κάνει όλες τις απαραίτητες ενημερώσεις για κάρτα ήχου κτλ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 501
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Καλησπερα σ ολους τους λατρεις του nba 2k15.Μια απορια εχω και θα ημουν υποχρεος αν εβρισκα λυση.Δεν μπορω να ανανεωσω συμβολαια των παικτων  που παιζουν στην ομαδα μου.Μηπως εχει καποιο προβλημα?Μηπως δεν το βρισκω στο μενου...free agent υπογραφω κανονικα.Μιλαω παντα για my league mode.
Σε ποιο option γινετε ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπαρχει κανα mod για να αυξησω τα FPS με καποιον τροπο; Δεν με ενοχλει να χειροτερευσει το οπτικο αποτελεσμα σε καποια ακυρα για μενα σημεια οπως πχ εξεδρες ή court. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 εβδομάδες αργότερα...

Για το stuttering δεν νομίζω να υπάρχει συνολική λύση, ο καθένας δοκιμάζει τα δικά του workarounds με μεγαλύτερη ή μικρότερη επιτυχία. Το lag σε γενικές γραμμές παλεύεται, δεν είναι σαν το έκτρωμα των προηγούμενων ετών.

 

Αυτό που σίγουρα δεν έχει διορθωθεί είναι το τρισάθλιο ΑΙ του MyCareer.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για το stuttering δεν νομίζω να υπάρχει συνολική λύση, ο καθένας δοκιμάζει τα δικά του workarounds με μεγαλύτερη ή μικρότερη επιτυχία. Το lag σε γενικές γραμμές παλεύεται, δεν είναι σαν το έκτρωμα των προηγούμενων ετών.

 

Αυτό που σίγουρα δεν έχει διορθωθεί είναι το τρισάθλιο ΑΙ του MyCareer.

Κατάλαβα...θα συνεχίσω να παίζω το 2k14 μέχρι το επόμενο που ελπίζω να είναι περισσότερο optimized.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό που σίγουρα δεν έχει διορθωθεί είναι το τρισάθλιο ΑΙ του MyCareer.

Αυτό το πράγμα κι εμένα με εξαγριώνει πραγματικά.

 

Μιλάμε ότι όρεξη να 'χεις να γράφεις video να τα στέλνεις στην 2K με attached photo τα τομπολίνια σου.

 

Ο υπεύθυνος του QA ας πούμε το βλέπει, παίζει, και λέει "α ωραίο είναι! πάμε για release!"

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σιγά μην το δοκιμάζουν, αυτοί είναι μόνο για αυτά τα γελοία βίντεο με την γκόμενα και κανα post στα social media. Εδώ 5+ χρόνια τώρα δεν έχουν φτιάξει το πρόβλημα με το σκορ που πηγαίνει στα... 150 σε 6λεπτα παιχνίδια αν βγεις 5 λεπτά στον πάγκο (ή αν κάνεις simulate τον αγώνα).

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ένα από τα μεγαλύτερα προβλήματα του MyCareer είναι η άμυνα (ή μάλλον η έλλειψη αυτής) που παίζουν οι ψηλοί μας. Έχω πάει στους Blazers, είμαστε πρώτοι στο ΝΒΑ, έχουμε την καλύτερη άμυνα στο ΝΒΑ (τουλάχιστον στους αγώνες που γίνονται simulate), οι αντίπαλοί μας έχουν πάντα τα χειρότερα ποσοστά εναντίον μας κι όμως όταν παίζω τον αγώνα κανονικά, οι ψηλοί τους πάντα θα τελειώνουν με 80% και βάλε.

 

Για παράδειγμα στους τελευταίους 2 αγώνες, οι αντίπαλοι έχουν γύρω στο 90% κοντά στο καλάθι (μιλάμε για περίπου 15/16 σουτ τουλάχιστον). Γελοίες καταστάσεις. Είπαμε ότι το μπάσκετ του MyCareer απέχει αρκετά από αυτό του κανονικού παιχνιδιού (και έτη φωτός από την πραγματικότητα) αλλά έχει παραγίνει το κακό.

 

Φωτιά και τσεκούρι στην 2k sports.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επίσης:

 

Φάουλ δεν παίρνεις ούτε με αίτηση. Δίνονται μόνο όσα είναι στο όριο του να παρέμβει ο ΟΗΕ και ο Οργανισμός Προστασίας Ανθρωπίνων Δικαιωμάτων. Αντίθετα, η CPU παίρνει φάουλ με το τσουβάλι.

 

Καλάθι από κάτω. ΚΑΡΚΙΝΟΣ. ΤΕΡΑΣΤΙΟΣ. 3 μέτρα μακριά να υπάρχει κάποιος αντίπαλος, ο συμπαίκτης δεν πρόκειται να σκοράρει 9/10. Αντίθετα, φυσικά η CPU βάζει πχ. ο Ibaka layup με τριπλό σπάσιμο μέσης πίσω από το ταμπλό με 2 άτομα να του τραβάνε τις κάλτσες...

 

Και η άμυνα φυσικά είναι για γέλια. Για γέλια όμως. έτσι και σου φύγει παίχτης απλά έχει σκοράρει χωρίς να τον ενοχλήσει κανείς.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ακριβώς αυτό. Πλέον έχω σταματήσει τα drive αφού δεν ήταν λίγες οι φορές που έπεφταν τρεις παίκτες πάνω μου και με έσπαγαν στο ξύλο, χωρίς να δοθεί τίποτα. 1/5 έδινε και αν. Αντιθέτως τα περισσότερα φάουλ που κερδίζει το AI στα drive είναι είτε ανύπαρκτα, είτε ο αμυντικός ηλιθιωδώς πάει και κατεβάζει τα χέρια του επιθετικού (στα όρια του flagrant) αντί να παίξει κάθετη άμυνα με τα χέρια ψηλά (τέτοια άμυνα κατά 90% αποτρέπει καλάθι, αφού μέσα στη ρακέτα ακόμα και να σε... κοιτάει περίεργα ο άλλος δεν το βάζεις με τίποτα, δεν πάει να είσαι και κάτω από το καλάθι).

 

Όταν οι αντίπαλοι ψηλοί κάνουν hook shot εκτός ρακέτας , ο αμυντικός σπανίως παίζει δυνατή άμυνα ή προσπαθεί να σπρώξει, άντε στην καλύτερη να σηκώσει τα χέρια του. Οπότε κατά 90% είναι καλάθι (στον προτελευταίο αγώνα ο Love είχε 7/8 τέτοια και στον επόμενο ο Lee είχε 4/4).

 

Οι βοήθειες στην άμυνα είναι ανύπαρκτες. Καλείς για double team και ο αμυντικός έρχεται μετά από 2", ενώ οι υπόλοιποι δεν αλλάζουν καθόλου μαρκαρίσματα με αποτέλεσμα να διαλύεται εντελώς η συνοχή της ομάδας. Αν ο επιθετικός σού φύγει, τότε δεν υπάρχει περίπτωση να προλάβει να τον κλείσει άλλος. Αν γίνει pick 'n' roll και κολλήσεις στο σκριν ή πας για αλλαγή, τότε στις μισές φάσεις ο δεύτερος αμυντικός χάνει τα αβγά και τα πασχάλια και δεν καταλαβαίνει καν τι πρέπει να κάνει. 9/10 φορές βγαίνει ελεύθερο σουτ ή διάδρομος για drive (εννοείται κανένας ψηλός δεν τολμάει να τον κλείσει).

 

Φρίκη, φρίκη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα δυο μεγαλυτερα επιπεδα δυσκολιας δεν κανουν καλυτερους τους αντιπαλους (οπως γινοταν μεχρι περυσι) κανουν χειροτερους τους δικους σου + μειωνουν τα ποσοστα ευστοχιας στο τελευταιο 12λεπτο

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για το online κρατάω μια επιφύλαξη, γιατί τουλάχιστον με random αντίπαλο συνήθως είναι ή του ύψους ή του βάθους. Κατ' αρχάς πρέπει να υπάρχει σχεδόν μηδενικό lag και κατά δεύτερον ο αντίπαλος να "μυρίζει" και να μην κάνει exploit ή παλαβομάρες σε κάθε φάση.

 

Έχω παίξει εναντίον παικτών που το μόνο που έκαναν ήταν  να στήνονται διαρκώς για επιθετικό φάουλ και, λόγω του lag, να παίρνουν αρκετά από αυτά. Ή να περνάνε την μπάλα μόνο μέσα στη ρακέτα (του στιλ 45 από τα 50 σουτ να είναι απ' τα 1-2 μέτρα απόσταση). Άλλοι παίζουν μόνο με τον Λεμπρόν, άλλοι μόνο με τον Κόμπι κλπ. Σε όλες αυτές τις περιπτώσεις, αρκούν λίγα λεπτά για να βρεις το κόλπο και να ισορροπήσεις το παιχνίδι αλλά ακόμα κι έτσι δεν είναι μπάσκετ αυτό που παίζεται. Αν βέβαια ο αντίπαλος παίξει ρεαλιστικό μπάσκετ, τότε πραγματικά είναι ό,τι καλύτερο.

 

Στο τοπικό υπάρχει το κλασικό πρόβλημα πως και ο φίλος σου πρέπει να ξέρει καλά το παιχνίδι, τις κινήσεις κλπ. Δεν είναι Fifa που αν κάποιος γνωρίζει τα βασικά (πάσα, σέντρα, σουτ) ή τα μάθει μέσα σε λίγα λεπτά, μπορεί να παίξει καλή μπάλα. Στο 2k άντε τώρα να κάτσει να μάθει ο άλλος πως γίνονται οι post κινήσεις με πλάτη, πως δουλεύει το drive, τις εναλλακτικές περιπτώσεις του pick 'n' roll κλπ.

 

 

Τα δυο μεγαλυτερα επιπεδα δυσκολιας δεν κανουν καλυτερους τους αντιπαλους (οπως γινοταν μεχρι περυσι) κανουν χειροτερους τους δικους σου + μειωνουν τα ποσοστα ευστοχιας στο τελευταιο 12λεπτο

 

Εννοείται πως μιλάμε πάντα για επίπεδο Pro ή (συνηθέστερα) All Star. Το σωστό μπάσκετ παίζεται εκεί. Στα Superstar και HoF το παιχνίδι απλώς κλέβει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...