Προς το περιεχόμενο

NBA 2k15


wazzaa

Προτεινόμενες αναρτήσεις

παιδιά ερώτηση εσείς που παίζεται online βρίσκετε πάντα αντιπάλους ή περιμένετε με τις ώρες;

 

αξίζει δηλαδή η αγορά ή σε κανα 5μηνο δεν θα ναι κανένας μέσα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 501
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Μεχρι στιγμης δεν είχα προβλημα, στο myteam πχ το μεγαλυτερο διαστημα που εκανε να μου βρει αντιπαλο ήταν 2 λεπτα.

 

Δεν γίνεται πανικος απο παίκτες σίγουρα αλλά προβλημα δεν νομιζω οτι θα υπάρξει, το παιχνίδι είναι ακομα full price στις πρώτες εκπτώσεις θα ερθει και αλλος κόσμος , αν καταφερουμε παντως να μαζευτουμε 15-20 ατομα εδω μεσα να κανουμε μια λιγκα θα μπορουσαμε να παιζουμε για πάντα (in theory)

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μπορει καποιος να μου εξηγησει γτ εχω τετοιο λαγκ στο ον-λαιν κομματι του παιχνιδιου? ειναι απιστευτα εκνευριστικο, δινω κατοχες χανω σουτ κλπ κλπ... θεμα πισι δν εχω ειναι καινουριο κ εχω ριξει πολλα λεφτα ( στο οφ-λαιν παιζω με ολα τερμα κ δνν κολλαει για κανενα λογο)... ενω επαιρνα ιντερνετ ασυρματα το γυρισα στο καλωδιο( το ρουτερ ειναι στα 3 μετρα) δν αλλαξε κατι... πηρα τον οτε κ η γραμμη μου ειναι μια χαρα, πραγματικα εχω κανει σχεδον τα παντα, αν καποιος εχει αποψη ας μου πει...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μεχρι στιγμης δεν είχα προβλημα, στο myteam πχ το μεγαλυτερο διαστημα που εκανε να μου βρει αντιπαλο ήταν 2 λεπτα.

 

Δεν γίνεται πανικος απο παίκτες σίγουρα αλλά προβλημα δεν νομιζω οτι θα υπάρξει, το παιχνίδι είναι ακομα full price στις πρώτες εκπτώσεις θα ερθει και αλλος κόσμος , αν καταφερουμε παντως να μαζευτουμε 15-20 ατομα εδω μεσα να κανουμε μια λιγκα θα μπορουσαμε να παιζουμε για πάντα (in theory)

Ήθελα να ρωτήσω.

 

1)Η Λίγκα που αναφέρεσαι πως λειτουργεί??? Δηλαδή φτίαχνουμε με όσα άτομα θέλουμε ένα πρωτάθλημα με ότι ομάδες θέλουμε???

2)Οι παίκτες είναι Stock ή γίνονται μεταγραφές??

3)Τα παιχνίδια γίνονται στάνταρ ώρα ή παίζει ο καθένας όποτε μπορεί. Αλλά αυτό δεν καθιστά κάποιον που δεν μπορεί να παίζει συχνά σε αδύναμη κατάσταση?

4)Το Lag καθορίζεται όπως και στα άλλα παιχνίδια? Δηλαδή μεγάλο ρόλο παίζει το από που είναι το άτομο που παίζεις αντίπαλος?

5)Αν υπήρχε και ένα Link που να τα εξηγεί όλα, θα ήθελα να του ρήξω μια ματιά.

 

ΕΥχαριστώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ήθελα να ρωτήσω.

 

1)Η Λίγκα που αναφέρεσαι πως λειτουργεί??? Δηλαδή φτίαχνουμε με όσα άτομα θέλουμε ένα πρωτάθλημα με ότι ομάδες θέλουμε???

2)Οι παίκτες είναι Stock ή γίνονται μεταγραφές??

3)Τα παιχνίδια γίνονται στάνταρ ώρα ή παίζει ο καθένας όποτε μπορεί. Αλλά αυτό δεν καθιστά κάποιον που δεν μπορεί να παίζει συχνά σε αδύναμη κατάσταση?

4)Το Lag καθορίζεται όπως και στα άλλα παιχνίδια? Δηλαδή μεγάλο ρόλο παίζει το από που είναι το άτομο που παίζεις αντίπαλος?

5)Αν υπήρχε και ένα Link που να τα εξηγεί όλα, θα ήθελα να του ρήξω μια ματιά.

 

ΕΥχαριστώ.

 

1)H Λιγκα λειτουργει ως εξης, καθε παικτης παίρνει μία ομαδα του nba (ιδανικά 30 παικτες αλλά γίνεται και με λιγοτερους) . Ο κομισαριος (ας πουμε εγω) οριζει τον αριθμο αγωνων και επιπεδο δυσκολιάς όπως και την διάρκεια των παιχνιδιών (πχ 82 αγωνες + playoff με Hall of fame difficulty με sim sliders και 4*8λεπτα )

2)Οι παίκτες μπορουν να είναι στοκ και να επιτρέπονται trades (μεσα σε λογικά πλαίσια), υποστηριζονται και custom rosters αλλα αυτό θελει κόπο

3)Τα παιχνιδια παιζονται όποτε μπορει ο καθενας (πχ αν σημερα θελώ μπορώ να παιξω και 5-6 μαζεμενα) μετα απο συννενοηση με τους αντιπάλους βεβαιως (μεσω steam συνηθως) . Ο κομισαριος μπορει να καθορισει μεχρι ποτε θα πρεπει να γινουν καποια παιχνιδια αλλιως μπορει να τα τρεξει simulated (για να μην μεινει πισω το προγραμμα πχ ενας παικτης ειναι ανενεργος ή αλλος δεν προλαβαινει)

4)Παιζει ρολο και το που βρισκεται ο αντιπαλος και η ταχυτητα συνδεσης και αλλα πολλα που πιθανως αγνοω , μονο σε ενα παιχνιδι ειχα προβλημα προσωπικα

5)Θα ψαξω αργοτερα και αν βρω θα σου στειλω :)

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΝ!!!!! Θα το σκεφτώ πολύ σοβαρά.....
 

1) Με λιγότερους πως γίνεται? φαντάζομαι λιγότερα παιχνίδια? Δηλαδή με 16 ομάδες δεν μπορείς να παίξεις 82 αγώνες....
2)Τα costum Rosters αν εννοείς costum Draft που έχει, τότε αυτό πραγματικά είναι δύσκολο.
3)Ενδιαφέρον. Μπορεί να υπάρχει και συννενόηση ειδικά άμα είναι όλοι γνωστοί.
4)Σωστό....
5)Ευχαριστώ.

α)Φαντάζομαι γίνεται να διαλεχτούνε οι ίδιες ομάδες από παραπάνω από ένα παίκτη?
β)Επίσης δείχνει Username φαντάζομαι δίπλα σε κάθε ομάδα?

Πάντος αν δω ότι υπάρχει ένταση και μαζευτούνε καμια 10αριά άτομα, τότε θα το ψήσω και εγώ....
 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΝ!!!!! Θα το σκεφτώ πολύ σοβαρά.....

 

1) Με λιγότερους πως γίνεται? φαντάζομαι λιγότερα παιχνίδια? Δηλαδή με 16 ομάδες δεν μπορείς να παίξεις 82 αγώνες....

2)Τα costum Rosters αν εννοείς costum Draft που έχει, τότε αυτό πραγματικά είναι δύσκολο.

3)Ενδιαφέρον. Μπορεί να υπάρχει και συννενόηση ειδικά άμα είναι όλοι γνωστοί.

4)Σωστό....

5)Ευχαριστώ.

 

α)Φαντάζομαι γίνεται να διαλεχτούνε οι ίδιες ομάδες από παραπάνω από ένα παίκτη?

β)Επίσης δείχνει Username φαντάζομαι δίπλα σε κάθε ομάδα?

 

Πάντος αν δω ότι υπάρχει ένταση και μαζευτούνε καμια 10αριά άτομα, τότε θα το ψήσω και εγώ....

 

count me in στις πρωτες εκπτώσεις λεω να το πάρω.

 

btw αν δει κανενας καμια προσφορα ας τη γραψει και εδω γιατι στο θεμα με της προσφορες παιζει να χαθει.

Επεξ/σία από nrkmaiden
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

count me in στις πρωτες εκπτώσεις λεω να το πάρω.

 

btw αν δει κανενας καμια προσφορα ας τη γραψει και εδω γιατι στο θεμα με της προσφορες παιζει να χαθει.

Πολύ σωστό. Με κανένα 25άρι θα ήτανε τέλεια.

 

Με μια γρήγορη ματιά στο skroutz. Το 14 στα μέσα Νοεμβρίου έπεσε η τιμή του.... Δηλαδή πιστεύω το αργότερο εγώ αρχές Δεκεμβρίου να φτάσει κανένα 25άρι....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αμα επιθυμειτε μπορω να ξεκινησω ενα group στο steam και να μαζεψουμε συμμετοχες αλλά για να εχει ενδιαφερον πρεπει να εχει 10+ ομαδες/παικτες. Όποιος ενδιαφερεται ας μου στειλει ενα pm και θα κραταω ενημερωμενη μια λιστα με συμμετεχοντες την οποια θα ποσταρω οταν υπαρχουν αλλαγες.

 

Υποψιν ψαχνουμε παικτες που θα θελουν να παιξουν ολα τους τα παιχνιδια ακομα και αν δεν τα πηγαινουν καλα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν κρατηθηκα το εφτιαξα!

 

Δηλώστε συμμετοχές !

 

http://steamcommunity.com/groups/NBA2K15_EU

 

Οσοι μπουν στο group πρεπει να δηλωσουν και με ποια ομαδα θελουν να παιξουν εδω

 

http://steamcommunity.com/groups/NBA2K15_EU#announcements/detail/230009254926336744

 

Μολις ολοκληρωθουν οι συμμετοχες θα φτιαξω την λιγκα στο nba 2k15 και θα λαβετε Invites και in game, σε ποσο χρόνο θα κλείσουν οι συμμετοχες δεν ξερω ακομα θα σας ενημερωσω αναλογα με το ενδιαφερον.

 

Παμε για 4*8λεπτα παντως

 

Μη δηλωσετε συμμετοχη αν δεν εχετε σκοπο να παιξετε, more to come soon

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω μπηκα και δηλωσα συμετοχη ελπιζω να μαζευτούμε αρκετοι για να μπορέσουμε να παιξουμε

Ωραίο θα είναι να φτιαξουμε και ομαδουλα στο 3vs3 με τους παικτες μας και να παίζουμε στο my park  

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...