Προς το περιεχόμενο

NBA 2k15


wazzaa

Προτεινόμενες αναρτήσεις

παιδια καλησπερα..θα θελα να κανω μια ερωτηση..ξερει καποιος πως να κανεις save κ Load οταν εισαι offline?δηλαδη φτιαχνω ενα προφιλ για το my career παιζω καποια παιχνιδια μετα οταν βγω και ξαναμπω μετα απο καποια ωρα θελει να ξαναφτιαξω καινουριο προφιλ και να τα κανω  ολα απο την αρχη..ουσιαστικα δν αναγνωριζει το save..ξερει κανεις καποιο τροπο για να μην γινεται αυτο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 501
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Άντε να ξεκινάω κι εγώ τις δοκιμές μου σιγά-σιγά. Λέω να δοκιμάσω τούτα εδώ τα sliders: http://www.operationsports.com/forums/nba-2k-basketball-sliders/769876-armor-swords-nba-2k15-pro-sim-real-fg-ft-average-joe-sliders.html

 

Δυστυχώς προτείνονται μαζί με ένα συγκεκριμένο custom ρόστερ, το οποίο όμως νομίζω πως υπάρχει μόνο στις κονσόλες. Και βαριέμαι τώρα να παίζω στο Χ1, προτιμώ το PC. (edit: τελικά το εν λόγω roster του timsmooth503pa κυκλοφορεί μόνο για PS4).

 

Θα επανέλθω με εντυπώσεις.

 

ps: τα εν λόγω sliders

 

 

HUM/CPU - (if one value, same for both)

Offense

Inside Shot Success - 45/39
Close Shot Success - 45/39
Mid-range Success - 45
3PT Success - 50/47
Layup Success - 50
Dunk In Traffic Freq - 50
Dunk In Traffic Success - 50
Pass Accuracy - 49/40
Alley-Oop Success - 50
Contact Shot Success - 45

Defense

Driving Contact Shot Frequency - 85
Inside Contact Shot Frequency - 100
Layup Defense Strength (Takeoff) - 54
Layup Defense Strength (Release) - 53
Jump Shot Defense Strength (Gather) - 60
Jump Shot Defense (Release) - 60
Help Defense Strength - 55
Steal Success - 60/55

Attributes

Quickness - 52/50
Vertical - 52/50
Strength - 52/50
Stamina - 50
Speed - 53/50
Durability - 50
Hustle - 50
Ball Handling - 50/47
Hands - 50/47
Dunking Ability - 54/50
On-Ball Defense - 53/50
Stealing - 50
Blocking - 55/50
Offensive Awareness - 55/50
Defensive Awareness - 55/50
Offensive Rebounding - 50/25
Defensive Rebounding - 50
Offensive Consistency - 50
Defensive Consistency - 50
Fatigue Rate - 53

Tendencies

Take Inside Shots - 50/45
Take Close Shots - 50/45
Take Mid-range Shots - 50/55
Take 3PT Shots - 50/80
Post Shots - 50
Attack The Basket - 50/40
Look For Post Players - 50
Throw Alley-Oops - 50
Attempt Dunks - 50
Attempt Putbacks - 50
Play Passing Lanes - 50
Go For On-Ball Steals - 40
Contest Shots - 50
Backdoor Cuts - 50/35


Fouls

Over the Back Foul - 100
Charging Foul - 100
Blocking Foul - 100
Reaching Foul - 100
Shooting Foul - 100
Loose Ball Foul - 100

 

Επεξ/σία από nzeppos
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χμμμ, η πρώτη δοκιμή μάλλον απογοητευτική. Δεν ξέρω αν τα custom rosters είναι απαραίτητα για να δέσει το... γλυκό, πάντως τα sliders από μόνα τους μου φάνηκαν πάρα πολύ εύκολα.

 

Rockets-Hawks, οκτάλεπτα σε Pro. Νίκη 79-62, πολύ πιο εύκολα από όσο δείχνει το τελικό σκορ. Μέχρι το ημίχρονο πηγαίναμε κοντά, αλλά στην τρίτη περίοδο ξέφυγε το πράμα. Ο Harden έβαλε 36π με 14/23 σουτ (6/6 τρίποντα!) και οι Howard-Jones είχαν συνολικά 18π-18ρ για πλάκα. Θα μπορούσα άνετα να τελειώσω τον αγώνα με 7/9 τρίποντα και διαφορά άνω των 20-25 πόντων αν δεν έπαιρνα μερικές βιαστικές προσπάθειες στο τέλος.

 

Άρα τι χρειάζεται:

 

- Μείωση του 3point shot success για μένα, από 50 στο 49 (τουλάχιστον)

- Αύξηση του pass accuracy για το CPU, αφού έκαναν τουλάχιστον 3 εύκολες πάσες στα γ@μίδια. Από 40 θα το πάω 42.

- Ενδεχομένως θα αυξήσω ένα κλικ (από 39 σε 40) το inside/close shot success του ΑΙ, ώστε να είναι περισσότερο επικίνδυνοι από κοντά.

 

Αν και αυτές οι αλλαγές δεν ρεφάρουν κάπως τα όποια προβλήματα, με βλέπω να το αλλάζω σε All-Star.

====================================================================================

 

UPDATE

 

Δεύτερη δοκιμή (ξέρω, θα σας πρήξω τα ούμπαλα μέχρι να βρω σωστά sliders).

 

Αυτή τη φορά σε 6λεπτα για να μην τρώω πολύ χρόνο, αλλά ο ρυθμός ήταν αρκετά πιο γρήγορος οπότε το σκορ κυμάνθηκε πάλι σε υψηλά επίπεδα. Νίκη με 76-71 με τη διαφορά στους 2 πόντους μόλις 2,5 λεπτά πριν τη λήξη. Όμως μέσα σε λιγότερο από 2 λεπτά κατάφερα να πάρω κεφάλι 10 πόντων επειδή:

 

- Το ΑΙ πολλές φορές δεν κλείνει καλά τους διαδρόμους και παίκτες με γρήγορα πόδια μπορούν να πάνε για εύκολο κάρφωμα. Θα κατεβάσω το player speed σε 51 από 53 και το quickness σε 51 από 52.

 

- Ειδικά αν πιάσω την άμυνα ανοργάνωτη, οι αμυντικοί του ΑΙ δεν κλείνουν γρήγορα τη ρακέτα παρά κάθονται... κλαρίνο στις γωνίες μαρκάροντας τον παίκτη που είναι εκεί και αργούν πολύ να βοηθήσουν. Εδώ μάλλον χρειάζεται να ανέβει λίγο το Defensive awareness (είναι 55/50 τώρα), ίσως και το Help Defense Strength (από 55 σε 56-57) αλλά επειδή σκοπεύω να ανεβάσω και τη δυσκολία σε All-Star μάλλον θα περιμένω να δω αν αυτή τη αμυντική συμπεριφορά παραμένει ίδια με του Pro.

 

- Κάπως καλύτερα τα τρίποντα, αν μη τι άλλο ο Harden είχε 4/8 αυτή τη φορά (και 7/16 συνολικά) και πάλι όμως νομίζω ότι το 49 είναι πολύ. Μάλλον θα το κατεβάσω σε 48.

 

- Στο θέμα των ριμπάουντ υπάρχει γενικά ισορροπία, άρα δεν πειράζω τίποτα ακόμα.

 

- Έκανα 2-3 σχετικά εύκολα κλεψίματα, εν αντιθέσει με το ΑΙ που μπορούσε να κλέψει μόνο πάσες που πήγαιναν πάνω του. Θα κατεβάσω ένα κλικ το δικό μου on-ball defense (52 από 53).

 

- Το ΑΙ έχασε πάρα πολλά κοντινά σουτ, με την μπάλα να μπαινοβγαίνει στο καλάθι. Μάλιστα το συγκεκριμένο έγινε τόσες πολλές φορές που θα ανεβάσω το Inside Shot Success σε 41 από 39. Το Contact Short Success θα το αφήσω ίδιο όμως (45/45) γιατί εγώ μπόρεσα να βάλω κάμποσα σουτ μέσα από τη ρακέτα άρα μάλλον αυτό οφειλόταν στο Inside Shot 45.

 

- Επίσης κατεβάζω το δικό μου Dunking Ability σε 54 από 53, γιατί μου φάνηκε πως κάρφωνα πιο εύκολα από όσο θα έπρεπε.

 

- Το δε Close Shot Success για το ΑΙ το πήγα σε 40 από 39. Γενικά οι ψηλοί του έβαλαν αρκετά σουτ υπό πίεση απ' τα 2-3 μέτρα, αλλά είναι και οι δύο (Horford, Millsap) σχετικά υψηλού επιπέδου. Οπότε φαντάζομαι πως οι ψηλοί άλλων ομάδων θα δυσκολεύονται ιδιαίτερα να σκοράρουν από κοντά.

 

- Τέλος το προτεινόμενο Boxout Assist Strength (βρίσκεται στα controller settings και όχι στα sliders) ήταν 100 (από 50), αλλά μου φαίνεται υπερβολικό οπότε το έχω βάλει στο 70.

 

Αυτά για τώρα, η συνέχεια αργότερα, να φάμε πρώτα κανα ντολμαδάκι να στανιάρουμε. Θα κάνω καναδυο δοκιμές πιο μετά και θα γράψω νέα λίστα με τα ανανεωμένα sliders.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στην τρίτη δοκιμή με τα παραπάνω (edited πλέον) sliders έγινε μεγάλος αγώνας και πήραμε τεράστια νίκη 66-63 παρότι βρεθήκαμε να χάνουμε ακόμα και 9 πόντους (και 62-63 23" πριν το τέλος).

 

Τα προβλήματα εστιάζονται στην εξωπραγματική ευστοχία και των δύο ομάδων, αφού εμείς είχαμε κοντά 65% σουτ (6/11 3π) και οι Hawks 58% (4/9 3π). Ο δε Harden πραγματικά παίζει εντελώς μόνος του αφού και αυτή τη φορά πέτυχε πάνω από 35 πόντους (38 σε 20' με 14/21 σουτ, 4/6 3π, ffs). Δεν είναι τόσο ότι βασίζω όλο το παιχνίδι μου σε αυτόν, όσο το ότι σκοράρει τόσο εύκολα που δεν έχει ιδιαίτερο νόημα να περάσω την μπάλα και σε άλλους παίκτες.

 

Θα δοκιμάσω τώρα τα ίδια sliders σε All-Star να δω τι διαφορές υπάρχουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδια για οσους παιζουν το MyPlayer/MyPark πως γινεται μερικοι παικτες να εχουνε 99 overall???? Δηλαδη ποσα season εχουνε παιξει και ξεκλειδωσαν τοσα attributes

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πιθανότερο να έχουν απλώς αγοράσει VCs (με πραγματικά λεφτά) και να έχουν κωλοφτιάξει τον παίκτη τους. Δυστυχώς εκεί έχει καταντήσει η 2k Sports.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ρε παιδιά...
υπάρχει τρόπος να περάσουμε το τελευταίο roster update χωρίς να συνδεθούμε στο internet ? 
θέλω να ξεκινήσω σεζον με ενημερωμένα roster!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στην πρώτη σημερινή δοκιμή, αποφάσισα να το γυρίσω σε All-Star. Η διαφορά ήταν εμφανής, καθώς οι άμυνες ήταν γενικά πολύ πιο σφιχτές και ο Harden, από τους 35+ των προηγούμενων αγώνων, τρόμαξε να βάλει 14 (οι 6 στο τελευταίο λεπτό). Όλο το παιχνίδι πήγαινε στον πόντο και με έσωσε ένα τεράστιο τρίποντο του Μούσια που έκανε το 49-44 στα 30" (τελικό 52-48 σε εξάλεπτα). Δεν είδα κάτι υπερβολικό, πχ. πολλά κλεψίματα, λάθη, αδυναμίες στην άμυνα, αφύσικη ευστοχία ή αστοχία  κλπ. οπότε λέω προς το παρόν να σταθεροποιήσω τα sliders και να αρχίσω να δοκιμάζω και με άλλες ομάδες. Πάντα σε All-Star.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ερωτήσεις

1)υπάρχει κάποιος τρόπος να μην χρειαστεί να το κατεβάσω και να είναι σε CD(retail έκδοση ξέρω γω)

2) Με 3gb Athlon x2 3 ghz και Radeon hd series 6500 λέτε να παίξω σε ικανοποιητικά γραφικά (medium)

3)Κάποιο μαγαζί για να το πάρω ή CD key store αν δν υπάρχει retail έκδοση??

4)Το online αξίζει κυρίως θέλω να παίξω online league Πρωτάθλημα με άλλους παίκτες!!τι ακριβώς γίνεται και οι ώρες που παίζονται τα παιχνίδια είναι λογικές??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Pelicans @ Cleveland 90-85  Game 3

 

Αυτη την φορα ο αντιπαλος μου ηταν Γερμανος ευτυχως δεν υπήρχε lag όποτε το παιχνιδι κύλισε ομαλα!

 

Στο πρώτο δεκάλεπτο όλα μου πήγαιναν καλα! Ο Holiday μοιραζε και εκτελούσε ενώ ακομα και ο Gordon ηταν ευστοχος ο Davis δεν χρειαστηκε να παρει προσπάθειες . Με 2 τριποντα του Freddete το 10λεπτο τελειωσε 23-14.

 

Στο δευτερο μισο του 2ου δεκαλεπτου το παιχνιδι συνεχισε ανετα για μενα με την διαφορα να φτάνει στους 14 ποντους!! Καπου εκει όμως αρχισαν να στραβώνουν όλα Le Bron James και K.Love εκαναν ότι ηθελαν στο γήπεδο. Τριποντα ο Love , καρφώματα απο παντου ο James, χαρακτηριστικό οτι έκανε alley oop απο όπου ηθελε και δεν μπορούσα να κάνω τίποτα.

 

Ημιχρονο 47-44

Ο Γερμανος συνεχισε την πίεση του, εγω σταματησα να παιζω ελευθερα και πήγα στα σιγουρα , βλέπε Anthony Davis , πηρε ο Davis το όπλο του και με κρατούσε εκει στο +3 +5 μπροστα αλλά ο αντιπαλος δεν ελεγε να τα παρατησει, κάποια στιγμή όμως κουραστηκε ο davis και έπρεπε να βγεί , εκει μπήκαν οι αλλαγες ο Whithey εκανε αποσμενα καλο παιχνίδι με συνεχόμενα rebound και ο Salmons με 3/3 διποντα απο μεση αποσταση δυσκόλευε την κατασταση για τον αντιπαλο, ο Anderson όμως δεν τραβουσε επιθετικά είχε ελευθερα σουτ τα οποια και πήρε όμως δυστυχώς αστόχησε σχεδον σε όλα 1/7 με αποτελεσμα το τρίτο δεκαλεπτο να μας βρίσκει ισόπαλους.

 

4ο δεκαλεπτο

Είπα θα κρατησω τις αλλαγες μεσα για 2-3 λεπτα και μετα θα βάλω τους βασικούς καθως είχα μαζεμενα και 4 time out για να βγάλω το παιχνίδι με αυτους. Δεν αντεξα όμως στα συνεχομενα τριποντα του αντιπαλου και βρεθηκα στο -5 και εκει πήρε μια αγρια ομορφια το παιχνίδι καθως τα λαθη και τα καλαθια διαδεχοταν το ενα το αλλο. 2 λεπτα πριν το τελος ημουν πισω -4 ποντους παω να ποσταρω με τον Davis και στελνει 2 αντιπαλους πανω του αφηνοντας τον Gordon στο τρίποντο μόνο του ο οποίος ευστοχεί!!! Προσπαθεί να τρέξει την επιθεση του με τον Lebron ο οποιος εχει μπροστα του τον Asik αλλά δεν προσέχει τον Davis που ερχεται απο πίσω του για το Block!!   

Με το σκορ στο -1 προσπαθω να παω με τον Holiday στο drive αλλά δυστυχως βρισκει αντισταση βλέπω όμως τον Asik κοντα στο καλαθι , του πασαρω και αυτος κανει ενα βημα μπροστα και καρφωνει!!! Σε εκεινη την φαση πεταχτηκα ολοκληρος απο την καρεκλα! Στην συνεχεια ο αντιπαλος πηγε σε 2 τραβηγμενα τριποντα και γω σε ποσταρισματα με τον Davis όποτε καταφερα να παρω την νικη!!

 

Πραγματικα τετοια παιχνιδια με τοση πιεση δεν νομιζω οτι μπορω να παιζω παραπανω απο ενα την ημερα... :)

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδες θα κανουμε καμμια λιγκα να παιζουμε ον-λαιν?

 

Εγω ψηνομαι και αγρια μαλιστα! Αλλά χρειαζόμαστε κόσμο!! Κανω εγω τον κομμισαριο αν θελετε αλλα χρειαζομαστε συμμετοχες!!

 

Game 4 Pelicans@Golden State   82-96

 

Ρεβανς , είχα ξαναπαίξει με το παλληκαρι και τον είχα κερδισει αλλά μαλλον προλαβε να μαθει την ομαδα του καλυτερα :)

 

Εχασα παααααρα πολλα ελευθερα σουτ και το πλήρωσα, πάντως μεχρι 3 λεπτα πριν το τελος το παλευα καθως ήμουν στο -5, μετά απο αστοχα σουτ αρχισα τα φαουλ και ανοιξε το σκορ...

 

That being said το Golden State εχει 10 φορες καλυτερη ομαδα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...