Προς το περιεχόμενο

NBA 2k15


wazzaa

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 501
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Λοιπον παιδια οσοι ειχατε προβλημα με lag και stuttering με το 1ο patch to game τρεχε αψογα...
Επιτελους μπορουμε να το χαρουμε και εμεις. Και μολις το αγορασα .. δεν υπηρχε περιπτωση να το
 επαιρνα αν δεν εφτιαχναν συντομα   lag και δονηση . Ας ελπισουμε να αρχισουν να σεβονται εστω και λιγο 
τους pc gamers. 

 

Στο online κομματι τι παιζει με το lag ? Παιζεις εστω αξιοπρεπως ματσακια ?

 

Και κατι για την αμυνα ρε guys , παιζω στο hall of fame αλλα η αμυνα ειναι ελεινη ... μου ερχεται να το σπασω καμια ωρα. Μια λαθος κινηση η και καμια...  σε παιρναν  και σουτακι απο τα 4 5 μετρα η λειαπ
 . Επισης εβαλα το τριποντο στα 60 γιατι δεν την παλευα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτο για τα φαουλ δεν υπαρχει πλεον οπως το 14...

Δεν μπορώ να δόσω λογική εξήγηση σε αυτό.... Τι να πω..... ΗΜΑΡΤΟΝ

Μπορεί να κάνω λάθος, αλλά νομίζω πως αυτό που λες είχε ήδη καταργηθεί από το 2k14. Δεν είμαι 100% βέβαιος όμως.

 

Όπως και να έχει υπάρχει μόνο ένα σημείο που μπορείς να ελέγξεις αν υπάρχει αυτή η ρύθμιση, εκεί που πειράζεις τους κανονισμούς του αγώνα (πχ. αν θα υπάρχει μπρος-πίσω κλπ). Αν δεν μπορείς να το βρεις, τότε μάλλον δεν υπάρχει. Δυστυχώς δεν έχω πρόχειρο το παιχνίδι για να τσεκάρω τώρα. Μεγάλη βλακεία της 2k sports αν όντως ισχύει, γιατί πολλοί από εμάς παίζουμε περιόδους λίγων λεπτών και θα θέλαμε η αποβολή να γίνεται στα 3-4 φάουλ.

 

ΑΚΡΙΒΩΣ!!!! Αλλά το βγάλανε απότι φαίνεται! ΉΜΑΡΤΟΝ!!!! Ποιος ο λόγος δεν μπορώ να καταλάβω. Μια Γαμ@@@νη ρύθμιση είναι.... ΉΜΑΡΤΟΝ!!!!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια αν μπορει καποιος να βοηθησει εχω περασει ολα τα patch που εχουν βγει και τα δυο δηλαδη αλλα εχω το εξης θεμα την ωρα που παιζω μου μαυριζει η οθονη ξαφνικα και οταν θα πατησω alt+tab με βγαζει στα windows και μετα απο εκει μου το εχει στην γραμμη εργασιων σαν να εχει κανει ελαχιστοποιηση και οταν το πατησω θα ξαναμπει αλλα συνεχιζει να μου το κανει. Εχω τους καινουργιους drivers απο Nvidia

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χθες βράδυ έπαιξα το πρώτο μου 5vs5 quick online. Και μάλιστα από την 4Mbps DSL του χωριού, συνδεδεμένος σε ασύρματο δίκτυο που κάνω repeat από διπλανό σπίτι (δηλ. wifi πάνω σε wifi).

 

Με λίγα λόγια δεν περίμενα πολλά πράγματα, κι όμως το παιχνίδι ήταν σχεδόν τέλειο. Βρήκα αμέσως αντίπαλο στις 3 η ώρα το πρωί, δεν υπήρξε κανένα κόλλημα πουθενά και το lag ήταν ελάχιστο (σχεδόν δεν το καταλάβαινα και δεν με ενόχλησε σε κανένα σημείο του αγώνα).

 

Να σημειώσω όμως ότι μιλάω για την έκδοση του Xbox One. Οι κονσόλες είχαν παραδοσιακά καλύτερο online στο NBA 2k σε σχέση με τα PC.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια αν μπορει καποιος να βοηθησει εχω περασει ολα τα patch που εχουν βγει και τα δυο δηλαδη αλλα εχω το εξης θεμα την ωρα που παιζω μου μαυριζει η οθονη ξαφνικα και οταν θα πατησω alt+tab με βγαζει στα windows και μετα απο εκει μου το εχει στην γραμμη εργασιων σαν να εχει κανει ελαχιστοποιηση και οταν το πατησω θα ξαναμπει αλλα συνεχιζει να μου το κανει. Εχω τους καινουργιους drivers απο Nvidia

 

βάλε τους προηγούμενους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Χθες επαιξα το πρωτο μου ματς στην λιγκα που συμμετεχω, 4 8λεπτα με simulation sliders και πετυχαμε την πρωτη μας νίκη :)

 

Pelicans - Golden State Warriors 91-82

 

Τα πρωτα 2 δεκαλεπτα πηγαιναν πόντο πόντο, προσπαθουσα να συνηθίσω τους παίκτες μου ενω δεν μου πηγαιναν καθολου τα σουτ απο εξω, μόνο ο holiday βοηθησε λιγο σε αυτον τον τομεα με 2/4 τριποντα ενώ τον Gordon απλα δεν τον αντεχα. Ο Davis τραβουσε το κουπι σε αμυνα και επιθεση.

 

Στο 3ο δεκαλεπτο αποφασισα να παιξω αποκλειστικα μεσα απο την ρακετα και σε συνδυασμο με καλη αμυνα καταφερα να παρω μια διαφορα 7 πόντων η οποια όμως εξανεμίστηκε με 3 συνεχομενα τριποντα του αντιπαλου, συνεχισα με υπομονη στην ρακετα και στο τελος του δεκαλεπτου ανεκτησα την διαφορα 7 ποντων.

 

4ο Δεκαλεπτο ο αντιπαλος σαν να πανικοβλήθηκε εκανε βιαστικες επιθεσεις και βρηκα την ευκαιρια να μεγαλωσω την διαφορα στους 13 ποντους . Κοιμηθηκα σιγουρος και ξυπνησα με την διαφορα στους 6 αλλά μεχρι εκει , με λιγο σωστη διαχειρηση δεν αντιμετωπισα προβλημα .`

 

Ευτυχως ο αντιπαλος (Βελγος) ήταν στο επιπεδο μου (μετριο προς χαμηλο) και εγινε ωραιο παιχνίδι , πάντως εκανε σωστα φαουλ και δεν μου αφηνε ευκολα καλαθια, βαρεσα πολλές βολές και ευτυχως/δυστυχως είχα γύρω στο 65% (το ευτυχως παει στο οτι δεν ηξερα τα release points των παικτων μου). Βασιστηκε υπερβολικα στον Stephen Curry με τον οποίο είχε όμως 3/10 τριποντα .

 

Εγω βασιστηκα στον Anthony Davis που πετυχε 25 ποντους ενώ ο Holiday είχε 11 , οι υπολοιποι μοιραστηκαν το σκοραρισμα ενώ τελειωσα με 42% Field goals

 

Ολα αυτα τα γραφω μήπως καταφερω να σας μεταφερω τον ενθουσιασμό και την αγωνία μου για τον αγωνα , τετοια πίεση και αγωνία ούτε στο Fifa . Μετα το ματς καθισα να προπονηθω με τους Pelicans στο freestyle παιζοντας με τον καθε ενα παικτη ξεχωριστα και κρατώντας σημειώσεις!! Σκέφτομαι να κανω trade τον Gordon αλλά δεν ξερω ποιος θα δεχτει να τον παρει στη θεση ποιου...

 

Να σημειωσω οτι το παιχνιδι ηταν απροβληματιστο και Lag free!!

Επεξ/σία από Orgios
  • Like 12
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια δεν καταλαβα κατι μονο. Ειχα την εντυπωση οτι το roster update γινεται αυτοματα απο το steam. Ισχυει ή πρεπει να γινει manually απο τα settings? . Παντως δεν εχω πειραξει τπτ ακομα (αφου απλα το εχω κανει Install αλλα δεν εχω παιξει) και το Παπανικολαου μου τον εχει στους Houston

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έτσι όπως το περιγράφεις, μάλλον αυτόματα γίνεται. Είχα την εντύπωση ότι έπρεπε να το κάνουμε χειροκίνητα. Το σίγουρο είναι πως με την εγκατάσταση του παιχνιδιού, ο Κωστάκης δεν είναι στο Χιούστον. Άρα μάλλον μπαίνει με steam update (ίσως μπήκε με το τελευταίο που έφτιαξε και το vibration, το stuttering κλπ).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Pelicans @ La Clippers 54-74

 

H δευτερη μου εμπειρια στην λιγκα ήταν και η πιο δυσαρεστη που είχα ποτε στο NBA 2k15 , και αυτό όχι βεβαίως επειδή έχασα αλλά επειδή το lag ήταν απίστευτο και ανυπόφορο σε σημείο που δεν μπορώ να πω οτι επαιξα το παιχνίδι καθόλου.

 

Εχανα 2-3 δευτερολεπτα σε κάθε επιθεση και άμυνα με αποτελεσμα να μην μπορώ να κάνω σουτ της προκοπης όλο τον αγωνά αλλά αναγκάστηκα να πάω σε τυφλά drive των οποίων την κατάληξη έβλεπα μερικα δευτερα μετά (οπου και συνηθως εβλεπα τον αντίπαλο να βγαζει αιφνιδιασμό). Αμυνα εννοειται δεν μπορουσα να παίξω. Ενώ καθε 15-20 δευτερα μου εβγαζε και Connecting to Opponent!!!

 

H πλάκα είναι οτι ο αντίπαλος μου (Βελγος επίσης)  ΔΕΝ ΕΙΧΕ LAG όπως μου ομολόγησε στο τελος του αγώνα

 

Στην αρχη του παιχνιδιου 2-3 πρώτα λεπτα δεν ήταν τόσο χάλια και είπα θα στρώσει (αμ δε...)  και μετά ήταν πολυ αργα για μενα να σταματησω το ματς , έτσι και κάθισα να παρω την ήττα... Τακτική αναλυση εννοείται μη περιμενετε γι'αυτο το ματς :)  :)

 

Τοσο χάλια Online εμπειρια δεν είχα ποτε στο fifa :) xaxaxaxa (να τα λέμε όλα)

 

3-4 λεπτα μετά τον αγώνα έχασα την σύνδεση μου  στο ιντερνετ... Όποτε δεν μπορω να πώ με σιγουριά αν το πρόβλημα ήταν στους servers της 2k ή αποκλειστικά της συνδεσης μου...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...