Προς το περιεχόμενο

NBA 2k15


wazzaa

Προτεινόμενες αναρτήσεις

παιδια καλησπερα! εχω λαπτοπ με επεξεργαστη intel core i5 2410M και καρτα γραφικων nvidia GeForce gt 525m! πηρα το παχνιδι το κατεβασα μεσω steam και κολλαει! μεχρι στιγμης οτι παιχνιδι εχω παιξει ετρεχε καλα.. αλλα εχω μια εντυπωση οτι το τρεχω με τα ενσωματομετα γραφικα του λαπτοπ και οχι με τις nvidia ! ( το ειχα παθει και με τα αλλα αλλα το αλλαζα με δεξι κλικ στο παιχνιδι και εκτελεση με την καρτα γραφικων που ηθελα) ξερει κανεις αν οτνως δεν μπορω να το σηκωσω η πως θα ειμαι σιγουρος αν μπορω και απλα δεν κανω κατι καλα στις ρυθμισεις στο steam ή και απο μεσα στο παιχνιδι?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 501
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Αυτό ήθελα να ρωτήσω.

Αν υπάρχει κάποιο patchάκι για δύο βασικά πράγματα.

1) Ανανέωση ροστερ
2) Fix Bugs και αυτού το ελεινού frame Drop. Lag χωρίς καμία λογική μιλάμε....

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό ήθελα να ρωτήσω.

 

Αν υπάρχει κάποιο patchάκι για δύο βασικά πράγματα.

 

1) Ανανέωση ροστερ

2) Fix Bugs και αυτού το ελεινού frame Drop. Lag χωρίς καμία λογική μιλάμε....

 

 

.. αυτο ακριβως ψαχνω και εγω ! αλλα δεν εχει απαντησει καποιος αν παιζει αψογα εντελως στα high setting kai με τα φιλτρα στο οn

και με ποια gpu.. :huh:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδες καλημερα εχω αυτο το λαπτοπ http://www.skroutz.gr/s/2749136/Lenovo-G580-i3-3110M-4GB-1TB.htmlστο nba2k14 μου ετρεχε πολυ καλα τωρα με ολα στο low,800χ600,με απενεργοποιημενο το τοιχος προστασιας σερνεται.Το εχω κανει εγκατασταση-απεγκατασταση πολλες φορες αλλα τιποτα δεν ξερω τι αλλο να κανω μπορει καποιος να βοηθησει αν γνωριζει;ευχαριστω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στα προηγούμενα 2k υπήρχε κάτι σαν video benchmark όπου επιβεβαίωνες αν το παιχνίδι τρέχει σωστά στο σύστημά σου, και έδειχνε και τα fps...Εδω δε το βρίσκω πουθενά, ξέρει κανείς κάτι; Γενικώς στα σύστημά μου αρκετό lag, δε ξέρω κιόλας αν φταίει αυτό, αλλά μου φαίνεται ότι το παιχνίδι δεν πολύαξίζει από gameplay... Αν δεν υπάρξει σύντομα λύση, παει για απεγκατάσταση...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια το παιχνιδι ειναι καπως καλο και οι κινησεις λιγο πιο γηηνες .

Λιγο υπομονη για τα patch και πιστευω οτι θα δικαιωθουμε,.

Τωρα οσο αφορα συγκριση με το 2κ14 μην περιμενετε ειναι αρκετα πιο βαρυ το 15..

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μετά απο διπλό με φίλο μπορώ να πω ότι είναι καλύτερο από το 14. Οι παίκτες κινούνται περισσότερο στο γήπεδο, ενώ τα φάουλ έχουν βελτιωθεί ως ένα βαθμό. Στο 14 έδινε πολλά ανύπαρκτα. Όχι ότι εδώ δεν δίνει, αλλά είναι λιγότερα.

 

Στο presentation οι τύποι πάντως έχουν ξεφύγει. Είναι αιώνες μπροστά από οτιδήποτε άλλο έχω δει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό που με χάλασε πολύ σε σχέση με πέρσι είναι που δεν έχει Play-off ή να φτιάξεις ένα μίνι πρωτάθλημα με τους φίλους σου....(πχ 4 ομάδες , 4 παιχνίδια μεταξύ τους, Νίκη 2 πόντοι , ήττα 1ας).
Αυτό είναι το χειρότερο.
TO lag θα φτιάξει όπως και τα roster. Τις βολές και τα 3ποντα τα συνήθισα που στην αρχή φαινόντουσαν δύσκολα.
Τα skills (barge πως τα λένε) θα ήθελα να είναι κάπου μαζεμένα όλα για να τα βλέπω αλλά και αυτά δεν με χαλάνε τόσο ποια. Το βασικότερο είπα ποιο είναι.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το lag δεν έχει φτιάξει εδώ και 5 χρόνια (τουλάχιστον αν μιλάμε για PC), οπότε δεν βλέπω γιατί πρέπει να διορθωθεί φέτος. Η αλήθεια πάντως είναι πως στο MyPark το lag είναι σχεδόν ανύπαρκτο. Δεν έχω δοκιμάσει ακόμα σε αγώνα 5vs5.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ αναφέρομαι σε lag που στην ουσία εννοώ frame drops σε Offline, quick game.
Παίζω με τους φίλους μου και ξαφνικά τρώει κάτι γονατιές χωρίς λόγο.
Δεν είχα ξανασυναντήσει ποτέ αυτό το πρόβλημα ειδικά τώρα με αυτό τον υπολογιστή και ειδικά όταν ρίχνω τις απαιτήσεις κιόλας....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ αναφέρομαι σε lag που στην ουσία εννοώ frame drops σε Offline, quick game.

Παίζω με τους φίλους μου και ξαφνικά τρώει κάτι γονατιές χωρίς λόγο.

Δεν είχα ξανασυναντήσει ποτέ αυτό το πρόβλημα ειδικά τώρα με αυτό τον υπολογιστή και ειδικά όταν ρίχνω τις απαιτήσεις κιόλας....

κανε μια δοκιμή με ολα στο τερμα γραφικα ,AA 4-8 και βαλε μονο τα special effects off.σε εμενα παιζει αψογα ετσι

 

 

http://www.nba2k.org/2014/10/stuttering-lag-fix-pc-nba-2k15.html

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια επειδη σκεφτομαι σοβαρα να το αγορασω εχω 2 αποριες :

1)Τα ευρωπαικα ροστερ εχουν ανανεωθει η ειναι τα περσινα ?

 

2)Στο mycareer εχει διαθεσιμες ολες τις επιλογες δυσκολιας και διαρκειας αγωνα γιατι στα παλαιοτερα δεν τις ειχε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1) Μέχρι στιγμής είναι τα περσινά (πχ. Περπέρογλου στον Ολυμπιακό). Το official roster update που κυκλοφορήσε πριν λίγες μέρες, ανανέωσε μόνο τις ομάδες του ΝΒΑ (πχ. Παπανικολάου στους Ρόκετς) αλλά όχι τις ευρωπαϊκές. Φέτος όμως, εν αντιθέσει με το 2k14, είπαν ότι θα βγάζουν roster updates και για την Ευρωλίγκα. Απομένει να το δούμε και στην πράξη...

 

2) Εγώ νομίζω πως πάντα το MyCareer (τέως MyPlayer) είχε επιλογές για δυσκολία για διάρκεια αγώνα. Εδώ και μια πενταετία θυμάμαι να αλλάζω το default Pro level σε All Star και φυσικά τη διάρκεια σε εξάλεπτα. Το φετινό εννοείται τα έχει αυτά, όμως δεν μπορείς να σετάρεις τις διάρκειες στους simulated αγώνες των άλλων ομάδων (όπως γινόταν παλιά). Φαντάζομαι ότι γίνεται το αυτονόητο, δηλαδή ό,τι σετάρεις εσύ ισχύει για όλους. Επίσης η ελάχιστη διάρκεια είναι τα 6 λεπτά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μετα απο αρκετα παιχνιδια στο Road to Playoffs (myteam) 7th seed πλεον, μπορω να πω οτι προβληματα με lag δεν ειχα (καποια frame drops υπαρχουν true) . Μου αρεσε ιδιαιτερα και εκτιμησα το γεγονος οτι κοιταει το παιχνιδι απαιτει στην αρχη all bronze squad (μακαρι να το καναν και στο φιφα αυτο...

 

Τι δεν μου αρεσε? Ο τρελος ρυθμος και τα τριποντα, είναι καποιοι τυποι που βαρανε μονο τριποντα με τρελα ποσοστα , επισης δεν βοηθαει οταν παιζουν και οι 2 ομαδες fast break και πηγαινει μονιμως πανω κατω το παιχνιδι, (υπαρχει τροπος να το πειραξεις αυτο?? sliders ή παιρνει default για το Road to playoffs?)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...