Προς το περιεχόμενο

NBA 2k15


wazzaa

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μολις πηρα την πρωτη μου νικη με default sliders στο hall of fame με τους αστρονομικους Thunder.. Westbrook,Durant απλα ΔΕΝ παιζονται αν βγαζεις μερικα σωστα συστηματα. Κλασσικα πηγε με clutch να μου το γυρισει στο τελος αλλα το κρατησα απεναντι στους Warriors.

Το διασκεδαζω πολυ και εγω μαλλον θα το τιμησω φετος γιατι περισυ δεν, οποτε δεν λεει..

Βεβαια αρκετα κουσουρια απο τα περισυνα, τα περισσοτερα τα εχει περιγραψει ο Zeppos, αλλα δεν ξερω.. Εχει ενα feel λιγο πιο δυναμικo στις μονομαχιες ειδικα και μου αρεσει.. Αυτα τα drive με τις ελευθερες διαβασεις εχουν καταντησει κομωδια.. Ειδικα εγω που εχω το κουσουρι και αλλαζω συνεχως να παιζω αμυνα στον παικτη με ματσακωνει ολη την ωρα..

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 501
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Θα συμφωνήσω 100% για την αίσθηση στις μονομαχίες και εκεί είναι που φαίνεται έντονα η έλλειψη vibration στο χειριστήριο. Τελικά πρόκειται για γενικό θέμα και δεν νομίζω να έχει να κάνει μόνο με τα gamepads των 360/Χ1. Κλασικά η 2k sports έκανε port από τις κονσόλες χωρίς να δοκιμάσει καν το παιχνίδι σε PC :-(

 

33 ευρώ από G2A, έστειλαν το κλειδί μέσα σε 3 λεπτά και περιμένω να κατέβει (προφανώς δεν προλαβαίνω σήμερα, είναι 40,8GB download). Ε ρε και να είναι πάλι τίγκα στο lag και να πρέπει να το κατεβάζουμε στο ultra low, ε ρε και να γίνει καμια τέτοια στραβή. Θα μπω στο φόρουμ της 2k και δεν τους ξεπλένει ούτε ο Νιαγάρας..

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Ε ρε και να είναι πάλι τίγκα στο lag και να πρέπει να το κατεβάζουμε στο ultra low, ε ρε και να γίνει καμια τέτοια στραβή. Θα μπω στο φόρουμ της 2k και δεν τους ξεπλένει ούτε ο Νιαγάρας..

 

Εδώ λες για το vibration, πιστεύεις ότι έφτιαξαν το online μετά από τόσα χρόνια; ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχεις τεραστιο δικιο με το feedback απο το χειριστηριο. Ο κυριος λογος που ειχα παρει το 14 στο  xb1 ηταν ακριβως αυτος..

Αλλη διασταση στο παιχνιδι οταν υπαρχει δεν το συζητω.. Βεβαια φετος παιζει στην μεγαλη σε 2160p και μου εχουν πεσει τα σαγωνια στο πατωμα απο την διαυγεια και την λεπτομερεια της αναλυσης ,οποτε κονσολα δεν παιζει με την καμια να το παρω.. Θα το τιμησω ομως και εγω στο PC..

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πήρα την απόφαση να το αγοράσω, κυρίως για το χαβαλέ του My Park. Σας το λέω όμως από τώρα, αν είναι τίγκα στο lag ή δεν έχει κόσμο ή είναι γενικά για το μπ... καβάλα, θα κράζω από τώρα μέχρι το 2017 (για το PES2008 ακόμα κλαίω τα λεφτά μου και καταριέμαι τον Τσακατσούκα).

 

Για μένα προσωπικά κακώς δίνεις λεφτά. Όσο και να τους κράξεις ουσιαστικά τους έχεις επικροτήσει...

 

Εγώ χρήματα για ένα κακό port δεν ξαναδίνω. Μόνο αν η τιμή πέσει κάτω από 5 ευρώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδια εχω φαει τον κοσμο να βρω το πρωτο official roster update και δεν υπάρχει πουθενά σε κανενα σιτε.

Παρασκευή βγηκε νομιζω αλλα δεν εχω το παιχνιδι original να το βρω απο το steam.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πήρα την απόφαση να το αγοράσω, κυρίως για το χαβαλέ του My Park. Σας το λέω όμως από τώρα, αν είναι τίγκα στο lag ή δεν έχει κόσμο ή είναι γενικά για το μπ... καβάλα, θα κράζω από τώρα μέχρι το 2017 (για το PES2008 ακόμα κλαίω τα λεφτά μου και καταριέμαι τον Τσακατσούκα).

Εεεμ αν ακούς τον Χαραλαμπόπουλο για PES δε φταίει αυτός αλλά εσύ :P

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδιά το my park στο ps3 που υπάρχει τελικά; στο online δεν μου βγάζει καν παίκτη για να παίξω... Υπόψην ότι το interface του μενού του PS3 σε σχέση με το PS4 δεν έχουν καμία σχέση, όπως λείπουν και κάποια Modes... γι' αυτό φοβάμαι ότι το my park υπάρχει μόνο σε next gen κονσόλες...

 

Γενικά όσοι σκέφτονται να το πάρουν σε PS3 δεν αξίζει τα λεφτά του... προχειροδουλειά μιας και φαίνεται ότι έδωσαν έμφαση στο PS4 και xbox one... Κρίμα τα 60 ευρώ που ξόδεψα... :(

 

ΥΓ αν βρείτε κανα καλό slider μοιραστείτε το κ δω!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τούτα εδώ τα sliders φαίνονται να είναι τα πιο δημοφιλή στο operationsports: http://www.operationsports.com/forums/nba-2k-basketball-sliders/766609-lets-ball-baby-sim-sliders-project-w-myleague-settings.html

 

Αυτό φυσικά δεν σημαίνει ότι είναι και τα καλύτερα, αφού ήδη βλέπω κάμποσα πράγματα που δεν μου αρέσουν. Πχ. "GameSpeed 56" όταν προσωπικά θεωρώ πως το παιχνίδι είναι ήδη υπερβολικά γρήγορο στο 50. Επίσης τα φάουλ στο 100, όταν ήδη σφυρίζονται κάμποσες ανύπαρκτες επαφές (ή τουλάχιστον έτσι φαίνονται).

 

Εδώ αποδεικνύεται πόσο μπροστά είναι το Impact Engine της ΕΑ που μας έχει κάνει να ξεχάσουμε τι σημαίνει clipping και πως η παραμικρή επαφή ανάμεσα σε δύο παίκτες έχει επιπτώσεις στα physics. Στο 2k15 έχω δει πάμπολλες περιπτώσεις (ειδικά στα replay) που όχι μόνο το χέρι, αλλά και ολόκληρο το σώμα του αμυντικού μπαίνει μέσα στο... στομάχι του αντιπάλου. Και όταν ο τελευταίος σηκώνεται για σουτ, δεν υπάρχει καμία απολύτως επαφή (μιλάμε για 10-20 cm απόσταση) παρ' ολ' αυτά ο διαιτητής σφυρίζει φάουλ.

 

Μάλλον θα περιμένω λίγο ακόμα μέχρι να κατασταλάξει κάπως το θέμα με τα sliders και μετά θα δοκιμάσω διάφορες custom-ιές.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η πρώτη εμπειρία από το MyPark ήταν μάλλον θετική. Παρ' ότι δεν περίμενα να βρω αντιπάλους στις 8 το πρωί, έπαιξα ένα 2vs2 (με αρκετά ανθρώπινο μπάσκετ είναι η αλήθεια) ενώ υπήρχαν καμια δεκαριά ακόμα παίκτες στα γήπεδα. Έχω την εντύπωση ότι υπήρχε ελάχιστο lag αλλά δεν γινόταν ιδιαίτερα αισθητό. Απ' την άλλη βέβαια ο παίκτης είναι τόσο αργός και δυσκίνητος, αφού ακόμα δεν έχω παίξει ούτε στα tryouts του ΝΒΑ και δεν έχω ανεβάσει τίποτα, που μπορεί το lag να ήταν και ιδέα μου...

 

Σε κάθε περίπτωση δεν είχα καθόλου stuttering κλπ, με "τέρμα" γραφικά εννοείται. Φυσικά όλα αυτά δεν σημαίνουν τίποτα, σε βάθος χρόνου θα δούμε τι ακριβώς γίνεται με το online.

 

Roster update δεν κατάφερα να κάνω αφού τουλάχιστον για το official μού έβγαζε ότι το save file είναι corrupted (what?). Απ' ότι είδα το έχουν κι άλλοι αυτό το πρόβλημα, αλλά δεν κατάφερα να βρω λύση ακόμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Roster update δεν κατάφερα να κάνω αφού τουλάχιστον για το official μού έβγαζε ότι το save file είναι corrupted (what?). 

Αγαπάμε 2Κ...

 

Και όντως θα συμφωνήσω με το φίλο παραπάνω που είπε "ούτε ένα € στην 2K". Αυτά βλέπουν (τις πωλήσεις) και σου λέει "φάτε σανό πρόβατα. Ότι σκατά και να τους σερβίρω θα το αγοράσουν".

 

Αυτά κάνει βέβαια η έλλειψη ανταγωνισμού...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αγαπάμε 2Κ...

 

Και όντως θα συμφωνήσω με το φίλο παραπάνω που είπε "ούτε ένα € στην 2K". Αυτά βλέπουν (τις πωλήσεις) και σου λέει "φάτε σανό πρόβατα. Ότι σκατά και να τους σερβίρω θα το αγοράσουν".

 

Αυτά κάνει βέβαια η έλλειψη ανταγωνισμού...

 

Κι εγώ είμαι αυτής της λογικής, άλλωστε είναι το πρώτο 2k που αγοράζω (το περσινό δεν μετράει γιατί το πήρα 6 ευρώ στο Steam μέσα στο καλοκαίρι και εννοείται το μετάνιωσα). Αλλά φέτος είπα να κάνω το απονενοημένο διάβημα επειδή με ψήνει λίγο το MyPark και επειδή ακούγεται ότι δεν έχει πολύ lag (βαριέμαι οικτρά να παίξω MyCareer αλλά θέλω και ένα χαβαλετζίδικο mode, όχι μόνο association). Θα δείξει...

 

Είναι κάτι παραπάνω από βέβαιο ότι το παιχνίδι θα είναι τίγκα στο bug, ειδικά στα PC. Ήδη έχουμε το gamepad vibration και το θέμα με τα official roster updates (τα υπόλοιπα rosters κατεβαίνουν κανονικά). Άρα το θέμα είναι αν φέτος η 2k Sports θα φιλοτιμηθεί να τα φτιάξει ή θα έχουμε πάλι τις αισχρότητες των προηγούμενων παιχνιδιών, που τα παρατούσαν στη μοίρα τους ή έβγαζαν το patch κάποια στιγμή την... άνοιξη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...