Προς το περιεχόμενο

Αποτυχία σύνδεσης κοινόχρηστου εκτυπωτή


tetod17

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Το πρόβλημα εμφανίστηκε σήμερα ενώ ο εκτυπωτής δούλευε σαν κοινόχρηστος εδώ και καιρό. Το πρόβλημα είναι το εξης έχω πάνω σε win 7 64bit έναν usb HP τον όποιο έβλεπα και από ένα άλλο pc με το ίδιο λειτουργικό, σήμερα που πήγα να εκτυπώσω μου έβγαλε το εξης πρόβλημα Διακομιστής RPC δεν ειναι διαθέση. Παω μέσα στους εκτυπωτές και βλέπω τον κοινόχρηστο εκτυπωτή με αχνή εμφάνιση και να μου λεει δεν είναι δυνατή η σύνδεση ενώ ο υπολογιστής που είναι εγκατεστημένος ηταν ανοιχτός και ο εκτυπωτης το ίδιο. Πήγα και τον κατάργησα με την εντύπωση ότι θα τον ξανα προσθέσω, αλλα άνθρακες ο θησαυρός, όταν κάνω αυτόματη αναζήτηση δεν τον βλέπει καθόλου όταν πάω στο δίκτυο βλέπω τον υπολογιστή που έχει πανω τον εκτυπωτη αλλα όταν κάνω κλικ μου ζητα password & username βαζω το  password & username του υπολογιστη που εχει τον εκτυπωτή αλλα τίποτα, έβαλα password και στον υπολογιστή που θέλω να βάλω τον εκτυπωτή και δοκίμασα με αυτό αλλα τίποτα τι μπορεί να φταίει δεν εχω βγάλει άκρη

Ευχαριστώ εκ των προτέρων  

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τιποτα φίλε αναγκαστικά και τον έβαλα σε άλλο υπολογιστη και τον είδαν όλοι οι υπολογιστές δεν ξέρω τι του φταίει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...