Προς το περιεχόμενο

Τηλεκατευθυνόμενα quadcopters και helicopters


Tzimmys

Προτεινόμενες αναρτήσεις

test driving το cheerson που παρελαβα χθες πολύ jello ρε γαμωτο.. εχω την απλη βαση που δινει μαζι για αρχη (περιμενοντας το gimbal και μια xiaomi yi) 

balancing props? θα βοηθησει? η απλα η βαση που εχει μαζι είναι για τον...

anyway here it is χαριλαου city from (a bit) high :)

 

https://www.youtube.com/watch?v=3-6nS6JuJkI

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 2,2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Φιλε μου για την καμερα θες gimbal με ελαστικους αποστατες  ΜΗΝ πειραματιστεις με τπτ αλλο 

εχω κατασκευασει ποσααα τετρακοπτερα..

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κπολ εισαι επαγγελματιας η ερασιτεχνης χομπιστας ??? :-D

Για να σου λυσω επακριβως την απορια ειμαι ηλεκτρολογος μηχανολογος με ειδικευση πανω σε στρατιωτικου τυπου συστηματα ασφαλειας.  

η κατασκευη αυτων και η σχεδιαση επειδη δεν εχω καποιο μαγαζι δεν λεγεται επαγγελματιας οποτε θα επιλεξω τον δευτερο ορισμο σου ερασιτεχνης χομπιστας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

http://www.pttl.gr/drones-rules-in-greece-00527/

 

"σε απόσταση ασφαλείας 50 μέτρων από ανθρώπους συμπεριλαμβανομένων των θεατών της ίδιας της πτήσης, ζώα, οχήματα, εγκαταστάσεις κλπ., εξαιρουμένων του χειριστή, των συνεργατών του, των κριτών ή χρονομετρών και οχημάτων ή άλλων βοηθητικών συσκευών, που εξυπηρετούν την πτήση."

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οριστε κατι που εφτιαξα τωρα τελευταια .. δοκιμες σε 5 μποφωρ ανετοτατη πτηση και απο χειρισμο του κανουμε οτι πιο αποτομο γινεται !!

 

https://www.youtube.com/watch?v=DcSqJFxFWvc

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

DJI ειναι ???  τι gimbal εχεις και τι καμερα ????

 

Για να σου λυσω επακριβως την απορια ειμαι ηλεκτρολογος μηχανολογος με ειδικευση πανω σε στρατιωτικου τυπου συστηματα ασφαλειας.  

η κατασκευη αυτων και η σχεδιαση επειδη δεν εχω καποιο μαγαζι δεν λεγεται επαγγελματιας οποτε θα επιλεξω τον δευτερο ορισμο σου ερασιτεχνης χομπιστας.

δεν σε ρωτησα για καποιο ιδιαιτερο λογο....απλα οι χομπιστες ειναι πολλες φορες καλυτεροι απο επαγγελματιες

Επεξ/σία από kostasbm
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οχι καλε σιγα καλα εκανες και ρωτας ισα ισα και εγω αρχισα ν ασχολουμε γιατι απογοητευτικα πληρως απο σχεδον ολα τα καταστημα.

Ακομα και τις custom κατασκευες που τους ανεθετα να κανουν παντα επι αδρα πληρωμη !!! και τελικα το αποτελεσμα με απογοητευε ισως γιατι ειμαι τελειομανης ισως παραξενος απλα εμενα δεν μου εκανε !!!

 

Απο εκει και περα η καμερα ειναι η γνωστη σε ολους Sj 4000 wifi η οποια και σαν κατοχος gopro σας λεω εντιμα πως ειναι ακριβως ιδιες καμερες !!! με την go pro na kanei 400 euro και την sj 100

ο πιλοτος τα μοτερ και ολα τα συναφη ειναι Dji !!! 

To gimbal ειναι δικιας μου εισαγωγης και μαλιστα μου εχει βγει τρομερο !!!!  μου κοστισε 110 ευρω και οπως καταλαβαινεις και αυτο πιο κατω απο τον ανταγωνισμο.

Για να μην φλυαρω μπορει καποιος με 1100-1200 να φτιαξει εξακοπτερο αξιας 2.000 εξω.,

αυτες τις κατασκευες κανω λοιπον φιλε μου !! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μια χαρα σε βρισκω  εγω εχω τελειωσει ενα TBS to οποιο εχει dji arms.. , με 900KV μοτερ  10Χ5 προπ και dji naza v2 και γω μια sj4000 εχω τα τελευταια 2 χρονια σε χιονια και αερα και ειναι μια χαρα πηρα και μια xiaomi ακομα ειναι στο κουτι

αγορασα προσφατα μια 2 axis gimbal  fei yu και σημερα αποφασισα να χρησιμοποιησω βραχιονες για να χρησιμοποιησω ολο το κιτ γιατι μεχρι προτινος παλευα με καποιες βασεις οι οποιες ομως δεν ηταν αυτο που ηθελα...θα δουμε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτο πως σου φαινετε ;;;

Στα 15 μετρα δεν ακους τιποτα

30

Λεπτα πτηση!

ειναι ΤΒS γνησιο με extended βραχιονες και παιρνει προπελες μεχρι 15' !!!!!!!! 

απιστευτη ωση απιστετο πεταγμα ισως οτι καλυτερο εχω δοκιμασει ποτε !

post-241707-0-83080300-1440589167_thumb.jpg

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Το project TAROT 680 PRO άρχισε να παίρνει σάρκα και οστά. Τα μοτέρ έφτασαν και είναι τα Tarot 4006 620KV τα οποία θα συνδυαστούν με προπέλες 1355

post-323777-0-36220300-1440665712_thumb.jpg

Επεξ/σία από nickpsar
  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Γεια σας.
Ψαχνω αμεσα για αγορα 4κοπτερου.
Χαμηλου κοστους,<50> ευρω,με καμερα HD.
Το θελω για 4,5,6 σεπτεμβριου,επιτελους διακοπες,οποτε παραγγελια απο κινα δεν παιζει.......
κατι σαν Spectre X,syma x5c-1.
αν υπαρχουν και εξτρα μπαταριες,φινα!
Αθηνα ειμαι......





 

Επεξ/σία από marioshaidari
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φιλε μου με καθε σεβασμο.... μην δωσεις ουτε 50 ουτε 100 ουτε και 200... 

 

περιμενε μαζεψε τα λεφτα και ξεκινα να κανεις κατι με καποιο σκαφος απο 500 ευρω και πανω... 

 

στις περισσοτερες των περιπτωσεων απλα θα πεταξεις τα λεφτα σου και τα 50-100 ευρω θα τα πεταξεις με μεγαλη σιγουρια !!

 

πηγαινε δες στο Jumbo εχει κατι ελικοπτερακια με 45 ευρω μαλλον παρε απο εκει κατι για παιχνιδι κυριως!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...