Προς το περιεχόμενο

Τηλεκατευθυνόμενα quadcopters και helicopters


Tzimmys

Προτεινόμενες αναρτήσεις

παιδες η αγορα με τη πιστωτικη εχει ασφαλεια  δεν ειναι στον αερα  γιατι η viza h master δεν δινει μηχανακια και δεν ανοιγει λογαριασμο σε οτι ναναι μαγαζι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 2,2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

<p>

Ο χρήστης samniotis είπε:<br />

δοκίμασε στο hobbyking την πρώτη επιλογή που έχει (paydollar) μήπως και σου δεχτεί την κάρτα. έχει μία χρέωση ~3% αλλά αν είναι να στο περάσει, 3€ στα 100 δεν είναι και τόσα!<br />

 <br />

συμφωνω... λεω να δω απο εκει και για μοτερ+esc και να τα παραγγείλω εαν τη δεχτεί μια και καλή...<br />

 <br />

τι μοτερ/esc χρειάζομαι για τον sx-650?<br />

 <br />

Τελικα με τα apm που εβαλα πιο πάνω τι να προτιμήσω; (θέλω Gps+telemetry+σταθερότητα+hovering)<br />

 

</p><p> </p><p>

Καμία ιδεα παιδιά; Σκοπεύω να τα παραγγείλω αυριο-μεθαύριο...! Επισης απο μπαταρία-φορτιστή τι προτείνετε; Αξίζει να τα παρω απο έξω ή ειναι μικρή η διαφορα με εδώ;;</p>

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ως τώρα, για όποιον δεν έχει balance υπολοιπο στο paypal, η μοναδική λύση είναι -> αγορά άϋλης κάρτας απο την πειραιώς (μεσω ίντερνετ) και αγορά απο το banggood (το μόνο που σίγουρα δουλεύει αυτή την στιγμη με ελληνικές κάρτες)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωραία η μουσική, αλλά καθόλου φαντασία στις κινήσεις.Όλο γύρω-γύρω το έφερνες...

Πάρε κανένα πλάνο από μέσα από τη θάλασσα και προς τους λουόμενους.Δεν έχει μεγάλη εμβέλεια το συγκεκριμένο;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπράβο ρε Γιαννάκο! Πολύ ωραία το πέταγες!
Όπως είπε και ο φίλος παραπάνω, μάλλον μόνο εσύ είσαι διακοπές!!! χαχαχαχα!!!

 

Εγώ είχα μία πτώση και επι της ευκαιρίας είπα να του αλλάξω frame και να το κάνω λίγο πιο ελαφρύ

έκανα την μεταφορά, πάω να του βάλω και τον flip32 επί τη ευκαιρία και τσούπ, μου μένει το usb στο χέρι!!!

Βρίσκω μετά απο καναδυό μέρες έναν ηλεκτρονικό ονόματι Mωχάμεντ (κατάλαβες) μου τσιμπάω 10€ και μου το κολλάει

Συνδέω κοντρόλερ, πάω να ρυθμίσω μές την χαρά και τσούπ, δεν δουλεύει το ένα μοτέρ (μάλλον απο την πτώση)

Τωρα περιμένω σε κανα 10ήμερο να έρθει μία καινουρια τετράδα (πήρα τα DYS BE1806 2300KV) για να αρχίσει πάλι να ζουζουνάει το μικρό!

 

Μου ήρθε και το καινούριο αεροπλάνο 1.60μ φτερό με 46άρα μηχανή νίτρο και πάμε για άλλα κόλπα

image.php?id=134472

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ρε παιδια στις διακοπες φορτωνουμε καρεκλες τραπεζια σκηνες κλπ δε χωρανε τα quad !!

ωραιος ο Γιαννης με την βαρκα του !!

 

Καλα παει το πραμα..  Calmato χαμηλοπτερυγο... μιλαμε για προχωρημενη κατασταση!

Τσιμπησα και εγω ενα μεταχειρισμενο easy star αλλα το ειχε σενιαρισμενο ο φιλος. δεν το πεταξα ακομα το ρυθμιζω

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ωραία η μουσική, αλλά καθόλου φαντασία στις κινήσεις.Όλο γύρω-γύρω το έφερνες...

Πάρε κανένα πλάνο από μέσα από τη θάλασσα και προς τους λουόμενους.Δεν έχει μεγάλη εμβέλεια το συγκεκριμένο;

 

Δεν είναι για βιντεοσκόπηση το συγκεκριμένο. Είναι για low height flying σε γρήγορες κλειστές διαδρομές σαν πίστες χωρίς gps με τα failsafe του. Όταν τελειώσει το range που παίζει να είναι απο 350  εως και 700 μέτρα max απλά πέφτει σαν τούβλο στο έδαφος ή στην θάλασσα... 

Αλλά επειδή αυτό υπάρχει τραβάμε και κανά βιντεάκι εστω και έτσι.

 

 

 

 

Εγώ είχα μία πτώση και επι της ευκαιρίας είπα να του αλλάξω frame και να το κάνω λίγο πιο ελαφρύ

έκανα την μεταφορά, πάω να του βάλω και τον flip32 επί τη ευκαιρία και τσούπ, μου μένει το usb στο χέρι!!!

Βρίσκω μετά απο καναδυό μέρες έναν ηλεκτρονικό ονόματι Mωχάμεντ (κατάλαβες) μου τσιμπάω 10€ και μου το κολλάει

Συνδέω κοντρόλερ, πάω να ρυθμίσω μές την χαρά και τσούπ, δεν δουλεύει το ένα μοτέρ (μάλλον απο την πτώση)

Τωρα περιμένω σε κανα 10ήμερο να έρθει μία καινουρια τετράδα (πήρα τα DYS BE1806 2300KV) για να αρχίσει πάλι να ζουζουνάει το μικρό!

 

 

Το μοτέρ τι έπαθε;Αν είναι τραχύ στην περιστροφή του και δεν ξεκινάει ίσως να ξεκόλλησαν τα μαγνητάκια που είναι κολλημένα στο εσωτερικο του motor bell.

Eπισκευάζεται με μαγειρική σόδα και κόλλα logo.

Μόλις έφτιαξα ενα απο τα 2 μοτέρ που θεωρούσα νεκρά και δες την διαφορά!

Επεξ/σία από yiannis_1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γυρίζει κανονικά, απλά όταν δίνεις γκάζι, αντί να περιστρέφεται κουνιέται στην ίδια θέση και βαράει μπιπ μπιπ

απ'όσο καταλαβαίνω και με τις μετρήσεις του πολύμετρου, μάλλον κοπηκε/βραχυκύκλωσε κάποιο απο τα καλώδια μέσα στην περιέλιξη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τσίμπα την και μήν σε νοιάζει!

όλες το ίδιο τσιπάκι έχουν - απλά δεν την κάνεις update (όχι ότι χρειάζεται κιόλας) και είσαι μιά χαρά!

 

εγώ που στα ξαφνικά μου ράγισε το τζαμάκι της υποβρύχιας θήκης, έσκασα μόνο για την θήκη 12€!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γυρίζει κανονικά, απλά όταν δίνεις γκάζι, αντί να περιστρέφεται κουνιέται στην ίδια θέση και βαράει μπιπ μπιπ

απ'όσο καταλαβαίνω και με τις μετρήσεις του πολύμετρου, μάλλον κοπηκε/βραχυκύκλωσε κάποιο απο τα καλώδια μέσα στην περιέλιξη

 

χμμ μαλλον κοπηκε. Αυτη τη συμπεριφορα εχει το μοτερ οταν συνδεσεις 2 αντι για 3 καλωδια.

Αμα ειχε βραχυκυκλωσει ενδεχομενως θα σου εκαιγε και το ESC (ετσι καηκε το δικο μου ESC οταν το εστηνα και ειχα χυμα τα καλωδια)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Kαλημερα σας.Σκεφτομαι να παρω ενα drone για αεροφωτογραφησεις-βιντεο με επαρκη διαρκεια πτησεως.Εχω δει αυτα τα 2 παρακατω με σημαντικη διαφορα στα χρηματα.Εσεις ποιο ψαγμενοι ποιο λετε να κοιταξω η εαν εχετε καποιο εφαμιλο και με λιγοτερα χρηματα(ακομα καλυτερα).Να ειναι κομπλε με καμερα κτλ.

 

http://www.drele.com/el/drones-quadcopters/quadcopters/dji-models/dji-phantom-2-quadcopters/dji-phantom-2-drone-v2-with-h3-3d-gimbal.html

 

http://www.banggood.com/Walkera-QR-X350-PRO-Quadcopter-BNF-with-Battery-and-Charger-p-932715.html

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κοιτα αμα το θες για δουλεια phantom θα παρεις

το walkera που λινκαρες δεν εχει ουτε καμερα ουτε gimbal ουτε καν τηλεκατευθυνση

μην πας στο phantom 2 παντος η προταση μου ειναι να πας για το Phantom 3 Standard που βγαινει σε λιγες μερες

και αν δεν σου κανει η καμερα του αργοτερα την αλλαζεις (η ακομη καλυτερα παιρνεις το advanced η το pro κατευθείαν)

λινκ για το standard που είναι στα ιδια $ με το phantom 2

http://www.banggood.com/DJI-Phantom-3-Standard-FPV-With-12MP-Camera-Shoots-2_4K-Video-RC-Quadcopter-RTF-p-989969.html

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...