Προς το περιεχόμενο

Τηλεκατευθυνόμενα quadcopters και helicopters


Tzimmys

Προτεινόμενες αναρτήσεις

για να ειμαι ειλικρινης κατω απο 3,5 δεν το αφηνω και μια φορα το αφησα στο γρασιδι στο 1 μετρο hover να δω τι θα κανει καποια στιγμη ειχα βαλει και το volt protection εκαατσε μονο του αλλα αν ηταν μακρυα μου απλα θα εψαχνα να το βρω γιατι αφου δεν προλαβαινει να γυρισει με το failsafe απλα κανει landing και οπου κατσει (μου εχει κατσει σε κληματαρια ).

 

καλο ειναι που ξερεις τα ορια του γιατι ετσι εχεις τη σιγουρια και το κατεβαζεις την καταλληλη στιγμη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 2,2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Μετά από αρκετές πτήσεις πλέον με δύο φθηνούς pvc σκελετούς δεν κατάφερα να μειώσω τις δονήσεις με αποτέλεσμα να μην έχω και καλή ποιότητα video. Αποφάσισα λοιπόν να πάω ένα βήμα παραπέρα και να αγοράσω για πλάισιο το Tarot 680 Pro Hexacopter. Θα το πλαισιώσω αρχικά με τα turnigy Plush Esc's μοτέρ τα   ΜΤ2213 935KV Multistar (αργότερα θα πάω στα Tarot 4006/620Kv) 2 μπαταρίες 4s 5000mAh και flight controler apm 2.6 ή 

                                       Naza M lite. Αυτό που θέλω είναι αν κάποιος φίλος έχει το πλαίσιο ή γνωρίζει κάτι για αυτό να μας δώσει καμιά πληροφορία, πριν ανοίξουν οι τράπεζες και το paypal και στείλω την παραγγελία.

Ευχαριστώ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

φιλε μου μιας και ασχολεισαι με αυτό μήπως μπορείς να με βοηθήσεις και εμενα στο χθεσινο ερώτημα μου; επειδη ειμαι τελειως αρχαριος...

 

 

Παλικάρια,

 

τελικά κατεληξα να κανω λιγο υπομονη και να παω σε apm με Gps και τηλεμετρίες κλπ...

 

Κατα τα αλλα το πλαίσιο μου είναι αυτό http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/__34237__Hobbyking_SX650_Glass_Fiber_Hexcopter_Frame_650mm.html

 

τι κομμάτια προτείνετε να ρίξω επανω; το hobby king προτείνει κάποια αλλα δε βγαζω ευκολα ακρη!

 

για τηλεκατευθυνση με τηλεμετρία τι λεει αυτή; http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/__62710__Turnigy_TGY_i6_AFHDS_Transmitter_and_6CH_Receiver_Mode_2_.html

 

(δε θα ήθελα να ξεφύγω απο τα 55€ rx/tx σετ)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Λοιπόν σημερα είχα όρεξη να ασχοληθώ λίγο με το c-dvr το οποίο χρησιμοποιούσα μόνο με το παρεχόμενο τροφοδοτικό σε μπρίζα, Οπότε και ήταν άχρηστο χωρίς μπρίζα κοντά.

Μπαταρία 3 cell απο το diatone + κορκοδειλάκια σε power plug που υπήρχαν στην συσκευασία του imax b6 charger.

 

 

Και τσουπ έτοιμο το φορητό DVR.

Rft9h4B2gh-D115tmc_2Qn3EX59TDcb3baToXriz

 

Και ενα recording test με το  v929

 

 

Μπορείτε να παρατηρήσετε και τις οριζόντιες γραμμές που αρχίζει να κάνει το βίντεο προς το τέλος όταν ή αυτόνομη μπαταρία 1s του VTX αρχίζει να πέφτει σε επικίνδυνα επίπεδα ~3,6-3,7v.

Σε μικρότερες τιμές 3,5v χάνει τελείος την συχνότητα και δείχνει χιόνια αφήνοντάς σε τυφλό στα googles. 

Επεξ/σία από yiannis_1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλημερα παιδια.φτιανω ενα rc plane και θα ηθελα να ξερω για την τηλεκατευθηνση που εχω την dji μπορω να την συνδεσω η θα χρειαστω κανενα transmitter?ευχαριστω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Τελικά βρήκα και πως ρυθμίζονται τα rates με την flysky fs i6 στα wltoys v646 - v676.

Ανέβασα τις πληροφορίες στο rcgroups στο thread του quad μαζί με ενα βιντεάκι.

 

 

To knob VrA το οποίο χειρίζεται το channel 5 κάνει την δουλειά!

Επεξ/σία από yiannis_1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

παιδια οποιος εχει καμια παραπανισια τηλεκατευθυνση 5,6 καναλιων με transmitter για αεροπλανακι να μου πει

 

yiannis_1

 

 

kostasbm Επεξ/σία από johnp90s
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν εχω δυστυχως

 

κανε οικονομιες να παρεις κατι αξιολογο αφου θελεις να εχει 5 με 6 καναλια ...ειναι η βαση για να κανεις τα υπολοιπα

 

εγω εχω την Taranis plus και εχω ξεχασει τη παλια Futaba που ειχα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχω το εξης θεμα με το WL v666. Δεν παει αριστερα-δεξια. Μονο μπροστα και πισω. Ο μοχλος ο δεξιος απο το χειριστηριο υπακουει μονο στο μπρος πισω. Δεξια αριστερα δεν κουνιεται. Ο αριστερος μοχλος δουλευει κανονικα. Οι 4 ελικες δουλευουν κανονικα. Καμια ιδεα;

 

Τελικα το ελυσα το χεειριστηριο. Ειχε ξεκολλησει το καλωδιο απο τον συγκεκριμενο μοχλο. Τωρα ειναι ενταξει. Ολα λειτουργουν κανονικα!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Μπράβο τώρα θα σου Φαίνεται πιο γλυκό το Πέταγμα γιατί το έφτιαξες μόνος σου.

Θα μάθουμε να φτιάχνουμε κιόλας εκτός από να τα παίρνουμε ετοιμα.

Επεξ/σία από yiannis_1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...