Προς το περιεχόμενο

Τηλεκατευθυνόμενα quadcopters και helicopters


Tzimmys

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 2,2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Θα πάρω μισακό (μισό μισό) με έναν συνάδελφο ένα walkera qr x350pro...

έχει κανείς άποψη ποιο θα πρέπει να είναι το χειριστήριο; devo f7 vs devo 10?

υπάρχει κάποια άλλη πρόταση μέχρι τα 500€;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

ηταν σετ για f450 e310.esc μοτερ και ελικες


δεν μου λετε αξιζει να παρω αυτο http://www.myhelis.com/AV200-Pan-360-w-Skids-Optional.html

 

 

 

για το f450 που φτιαχνω??????

Επεξ/σία από johnp90s
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

γνωμη μου επειδη ειχα παρει  skids ψηλα στην αρχη που ειχα χορταρια οκ αλλα μετα ηταν λιγο ασταθες γιατι ηταν ψηλα το κεντρο βαρους

παρε τα εξτρα ποδια που το σηκωνουν 4 με 5 ποντους

 

αυτο που ανεφερες παρα ειναι επαγγελματικο αλλα και ακριβο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδιά μου ήρθε το Syma x5c-1 και έχω τρελαθεί :P Τα σπάει το τετρακόπτερο!!! Δε προλαβαίνω να φορτίζω τις μπαταρίες!!! 

Ηδη παρήγγειλα άλλες 5 με τον φορτιστεί τους και το απόγευμα πάω και για ένα μικρό cheerson 10 για μέσα στο σπίτι γιατί δεν το χορταίνω με τίποτα!!

 

Ερώτηση!

Καμία καλύτερα αλλά αντίστοιχα οικονομική πρόταση με το cheerson cx10?? 

Και τον USB φορτιστή του SYMA μπορώ να τον κουμπώσω και σε φορτιστές κινητών ή είναι πολύ δυνατοί και θα μου χαλάσουν τη μπαταρία? 

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων!!

Ζάχος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οσο αργοτερα φορτιζεται τοσο μεγαλωνει και η διαρκεια ζωης της...γρηγορη φορτιση την μικραινει 

 

δεν ξερω τι μπαταριες εχει  LIPO η κατι αλλο ???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα και απο εμενα.Πολυ νεος στο αθλημα...εψαχνα ενα πολυ σταρτερ quad για να μαθω να πεταω και διαβαζοντας αρκετα αγορασα απο bangood ενα suma x5c-1.Απο 5 Μαιου ακομη να ερθει απο UK Wharehouse ....παραδοση 5-7 εργασιμες ελεγε...ειμαι ετοιμος να ζητησω τα χρηματα πισω απο paypal..Αυτο που με τρελαινει ειναι πως ολα τα ανταλλακτικα (ελικες μοτερ μπαταριες) εχουν ερθει εκτος απο το quad...Α και μια πολυ παιδικη ερωτηση..Το mode 2 τι ακριβως κανει και πως βοηθαει??

Ευχαριστω εκ των προτερων 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

περιμενε  απλα ξεχασε το και θα ερθει

 

 

Ζαχαρια αφου ειναι LIPO διαβσε προσεχτικα τις οδηγιες φορτισης η τσεκαρε στο ιντερνετ γιατι θελουν λιγο προσοχη πως φορτιζουμε

 

εγω φορτιζω με λιγοτερα αμπερ και ας κανει λιγο παραπανω ...δεν θελω να τη πιεζω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλησπέρα και απο εμενα.Πολυ νεος στο αθλημα...εψαχνα ενα πολυ σταρτερ quad για να μαθω να πεταω και διαβαζοντας αρκετα αγορασα απο bangood ενα suma x5c-1.Απο 5 Μαιου ακομη να ερθει απο UK Wharehouse ....παραδοση 5-7 εργασιμες ελεγε...ειμαι ετοιμος να ζητησω τα χρηματα πισω απο paypal..Αυτο που με τρελαινει ειναι πως ολα τα ανταλλακτικα (ελικες μοτερ μπαταριες) εχουν ερθει εκτος απο το quad...Α και μια πολυ παιδικη ερωτηση..Το mode 2 τι ακριβως κανει και πως βοηθαει??

Ευχαριστω εκ των προτερων

 

Το mode 2 ή mode 1 είναι επιλογή για το πως θα είναι η τηλεκατευθυνση. Που θα ναι το γκάζι που θα είναι το pitch η κλίση, η ταχύτητα που περιστροφής κτλ.

Δεν είναι βοήθεια είναι συνήθεια.

Σαν δεξιοτιμονο αριστερoτίμόνο ένα πράγμα.

Οι περισσότεροι παίρνουμε Mode 2

Επεξ/σία από yiannis_1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αφού το ένα syma δεν ήρθε ποτε από bangood και το 2ο είπαν ότι το εστειλαν πριν 1 εβδομαδα αλλα τωρα με ειπαν οτι δεν εχει τελικα διαθεσιμότητα και μου κάνουν τα λεφτά refund στο paypall, τι να πάρω και από που ώστε να μου έρθει έως 29.06 σαν το syma ή καλύτερο στα ~100-120 ευρώ 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...