Προς το περιεχόμενο

Τηλεκατευθυνόμενα quadcopters και helicopters


Tzimmys

Προτεινόμενες αναρτήσεις

αν στο κανει συχνα πρεπει να το ψαξεις   εκτος και αν τα καις εσυ στη χρηση  :-D

ειναι κακοκατασκευη , ολοι οι χρηστες διαμαρτυρονται για καμμενα μοτερ στο συγκεκριμενο μοντελο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 2,2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

το εχεις ψαξει αν ειναι να βαλεις αλλα μοτερ?

φταινε τα ηλεκτρικα του ?/

 

τι εχεις διαπιστωσει?

δεν εχω δει μκαποιον να αλλαζε μοτερ με αλλα και να λειτουργουν . πειρματα δεν κανω - πρεπειο να βρω αλλα μοτερ στις ιδιες διαστασεις - ιδιο γραναζι κλπ.---- τα ηλεκτρικα του πρεπει να φταινε

λειτουργει με 7,6 V μπαταριες και μαλλον τα μοτερ πρεπει να ειναι σε λιγωτερο ρευμα...δεν εχουν στοιχεια επανω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η μπορείς να πάρεις κάνα custom frame πλαστικό η carbon από regroup για 8αρια μοτέρ τι φοράει το δικό σου και να του πετάξεις τα ηλεκτρονικά του h8c πάνω και να το κάνεις direct drive. Λογικά θα ελαφρύτερο κιόλας και θα καίει λιγότερα μοτέρ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

direct drive σημαινει κ esc ε?!η πλακετα του ειναι καταλληλη?εχεις δει κατι παρομοιο να κυκλοφορει?μη με βαζεις σε μπελαδες τωρα...περιμενω και το cheerson cx20!!!!

οποτε λεω να το πουλησω μολις ερθει το αλλο

Επεξ/σία από fuzz
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Όχι Ρέι καμία σχέση με esc. Τα γραναζια βγάζεις από τα μοτέρ ζεσταίνοντας τα με αναπτήρα. Γυρνάς τα μοτέρ μετά ανάποδα και βάζεις κατευθείαν ελικακια

Μικρότερα από τα default πάνω στο άξονα του brushed motor.

 

Επεξ/σία από yiannis_1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Παλικάρια μια βοήθεια όποιος έχει χρόνο...

Θέλω να πάρω ένα τηλεκατευθυνόμενο quadcopters για να βάλω επάνω την SJ4000.

Σε προηγούμενη σελίδα είδα οτι έχει το banggood -50% το JJRC H8C απο 42$ στα 21$ αλλά δεν το κόβω να μπορεί να <σηκώσει> τη κάμερα...
Μπορείτε να μου προτείνετε ποια αξίζουν τα χρήματα τους και το σημαντικό όπως είπα ποιο πάνω να έχει υποδοχή για τη sj4000 η με κάποιο πρόσθετο να μπορώ να την προσθέσω.
Ευχαριστώ!
 
Η αξίζει καλύτερα να πάρω ένα φτηνό με 2mp camera ενσωματωμένη και να έχω το κεφάλι μου ήσυχο μην το γκρεμοτσακίσω και σπάσω και την sj4000?
Επεξ/σία από dreaming123
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

πωρεεεε γαμωτοο με καηκε το dji naza v2 το κεντρικο μονο motherboard.τι μπορω να κανω τωρα που δεν το καλυβει η εγγυηση?να το παω σε κανεναν με ηλεκτρονικα μηπως το κανει?γτ μου καηκε η θυρα 3,4 που μπουνουν τα brushless

 

 

λειπαμε τα λεφτα που εδωσα απο μλκια δλδ

 

 η αλλιως που μπορω να βρω μονο το mothrboard v2?απο ελλαδα

 

kostasbm Επεξ/σία από johnp90s
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

Λοιπον σκεφτομαι να αγορασω ενα drone με τιμη το πολυ στα 250-300 ευρω. τι μου προτεινετε? Θελω να εχει και καμερα εννοειται και εμβελεια γυρω στα 200-300 μετρα αν αυτο ειναι εφικτο σε αυτη τη τιμη. εκτος αν παρω μικροτερης εμβελειας και με καποιο πομπο μπροω να με μεγαλωσω το σημα για 1χλμ πχ. αυτο δεν το ξερω περιμενω τους γνωστες,,ευχαριστω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

πωρεεεε γαμωτοο με καηκε το dji naza v2 το κεντρικο μονο motherboard.τι μπορω να κανω τωρα που δεν το καλυβει η εγγυηση?να το παω σε κανεναν με ηλεκτρονικα μηπως το κανει?γτ μου καηκε η θυρα 3,4 που μπουνουν τα brushless

 

 

λειπαμε τα λεφτα που εδωσα απο μλκια δλδ

 

 η αλλιως που μπορω να βρω μονο το mothrboard v2?απο ελλαδα

 

kostasbm

 

δεν ξερω να σε βοηθησω σε αυτο

 

το μονο που δεν ξερω και ισως ξερει αλλος φιλος ειναι αν μπορεις να χρησιμοποιησεις την 5 και 6 μαζι με την 1 και 2 αφου σου εχει καει η 3 και η 4

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αμαν αμαν μας καις βραδυατικο και περιμενω και εγω ωσαν τρελος το X5sw (πρώτο quadcopter-οι προηγούμενες αποπειρες με μικρά ελικόπτερακια του εικοσαρικού δεν ήταν και τόσο επιτυχημενες)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

paylidis ωραίο το X5sw  μάλλον και εγω σε αυτό θα πάω...

Υπάρχει κάτι καλύτερο παλικάρια σε αυτα τα χρήματα 50-80 ευρώ ? 

Καλύτερα προς τη κάμερα και την απόσταση ελέγχου...

Επεξ/σία από dreaming123
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τα x5c K X5C-1 εχουν βγει καλα απο οσα διαβασα στο ιντερνετ, ελπιζω οτι και αυτό θα ειναι καλό...

 

το μονο - για εμενα ειναι η σχετικά μικρή εμβέλεια (~100 μ) και το οτι η καμερα δε παιρνει καρτα μνήμης παρα; μονο στέλνει σήμα και γραφεις στη συσκευη σου (Ios & android) στο εδαφος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...