Προς το περιεχόμενο

Τηλεκατευθυνόμενα quadcopters και helicopters


Tzimmys

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 2,2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Και εμενα το quad ειχε ερθει με EMS γιατι δεν ειχε καθολου την επιλογη Parcel Register.

 

Απο banggood δεν μου εχει τυχει τελωνειο. Τα πακετα EMS μου ερχεται με ΕΛΤΑ ταχυμεταφορες στο σπιτι.

 

Να παμε και στα ευρωπαικα τωρα. Οτι παιρνω απο Αγγλια κανει τουλαχιστον 15 μερες να ερθει.

Απο Βελγιο προσφατα εβαλα παραγγελια για ενα διακοπτη της Taranis που μου εσπασε.  (τον SH)

Φυσικα πληρωσα τα διπλα σε σχεση με τον κινεζο, και μεταφορικα για να ερθει πιο γρηγορα.

Η πληρωμη εγινε 27 Απριλιου και ο φακελος μου ηρθε σημερα.....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και εμενα το quad ειχε ερθει με EMS γιατι δεν ειχε καθολου την επιλογη Parcel Register.

 

Απο banggood δεν μου εχει τυχει τελωνειο. Τα πακετα EMS μου ερχεται με ΕΛΤΑ ταχυμεταφορες στο σπιτι.

 

Να παμε και στα ευρωπαικα τωρα. Οτι παιρνω απο Αγγλια κανει τουλαχιστον 15 μερες να ερθει.

Απο Βελγιο προσφατα εβαλα παραγγελια για ενα διακοπτη της Taranis που μου εσπασε.  (τον SH)

Φυσικα πληρωσα τα διπλα σε σχεση με τον κινεζο, και μεταφορικα για να ερθει πιο γρηγορα.

Η πληρωμη εγινε 27 Απριλιου και ο φακελος μου ηρθε σημερα.....

 

έχω παραγγελεία από bangood uk με πληρωμή στις 28.04 και αποστολή στις 02.05 και δεν ήρθε ακόμα τίποτα. ίσως γι αυτό?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ειναι λιγο σπαστικο να περιμενεις γιαυτοπρεπει να προγραμματιεις τις αναγκες σου οταν ειναι για ανταλλακτικα

 

εγω 40 μερες περιμενω το gimbal apo hobbyking την ευρωπαικη αοθηκη και ακομα να φτασει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

 με EMS πάντα υπάρχει η πιθανότητα να περάσει τελωνείο, απλά σε αντίθεση με τις κούριερ που εκτός απο τον φόρο πρέπει να πληρώσεις και κάνα 100άρικο τον εκτελωνιστή, το EMS συνεργάζεται με τα ΕΛΤΑ οπότε η αμοιβή σε περίπτωση εκτελωνισμού είναι στα 15€.

 

Αν δεν ενημερώσεις το banggood να σου δηλώσει χαμηλότερη αξία και σου δηλώσει την κανονική (240€~) τότε ο φόρος εκτελωνισμού αν το σταματήσουν είναι ~80€ και μαζί με το 15άρι πάς στα 95€ έξτρα.

 

Γι αυτό όταν κάνεις την παραγγελία επιλέγεις EMS αλλά στέλνεις μήνυμα στο banggood να το δηλώσει με χαμηλότερη αξία οπότε είτε δεν περνάει απο το τελωνείο είτε περνάει και το κόστος πέφτει στα 50€ στην χειρότερη (ουσιαστικά αυτό που πληρώνεις σε τέτοιας αξίας δέματα είναι το φπα 23%

 

εναλλακτικά παίρνεις το quanum nova (ίδιο ακριβώς με το cx-20) απο την ευρωπαική αποθήκη του hobbyking με 260€ + μεταφορικά 25€, σου έρχεται σε 5 μέρες στο σπίτι και δεν φοβάσαι τελωνεία κτλ
http://hobbyking.com/hobbyking/store/__68864__Quanum_Nova_FPV_GPS_Waypoint_QuadCopter_Mode_2_Ready_to_Fly_EU_Warehouse_.html?strSearch=nova

Επεξ/σία από samniotis
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

αυτά είναι...!!!! πριν δυο λεπτά έκανα την παραγγελιά :)

τώρα αναμονή και προσευχές να μην το σταματήσουν στο τελωνείο

213,00 € έφτασε τελικά - μέχρι τώρα - γιατί είχα κ ένα κουπόνι -5%

Επεξ/σία από fuzz
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Άντε καλορίζικος.

Και προσοχή.

Πρώτα σωστό λοκάρισμα το gps και μετά πέταγμα.

Το gps πιάνει δυσκολότερα με σύννεφα, παρεμβολές, ανάμεσα σε ψηλά κτίρια κτλ κτλ.

Τα gpsάτα quads θέλουν σεβασμό.

 

Εμένα μου ήρθε σήμερα το mini dvr και το έκανα τεστ drive ή καλύτερα τεστ flight πετώντας το wltoys v929 με την πλακέτα του v212 αυτή την φορά.

 

 

Παράγγειλα και τους έλικες που είχε 0,01 το banggood.

Άϊντε ψωνίσαμε πάλι. :-D

 

Σε αυτούς που κυνηγούν τα coupons με το τουφέκι σαν εμένα το banggood έβγαλε και άλλο -10% αρκεί τα προϊόντα που ψωνίζεις να μην είναι ήδη σε προσφορά!

Χρησιμοποιώντας το mobile app του BG και έχοντας κάνει login τραβάς ενα barcode scan σε κάποιο απο barcodes που έχουν τα πακέτα και αποκτάτε αυτόματα το κουπόνι. (Αν είστε τυχεροί και έχετε κρατήσει κάποια απο τις γκρί πλαστικές σακούλες του banggood μπορείτε να το δοκιμάσετε. )

Εμένα μου δούλεψε. :-D

Επεξ/σία από yiannis_1
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

γιατι κανει "παρασιτα"?ποιο ειναι το dvr?

 

Τα παράσιτα είναι απο ηλεκτρονικές παρεμβολές στα 5.8g επειδή πετάω σε κατοικημένη περιοχή. Εχω παρατηρήσει ότι οταν κρύβομαι απο το πομπό χαλάει πολύ το σήμα στα γυαλιά.Όχι τόσο όμως όσο φαίνεται στο βίντεο αφού το dvr όταν εχει poor reception ζορίζεται και χάνει ακόμα και frames κάτι που στα γυαλιά δεν γίνεται.

Επίσης παράσιτα εχω και όταν πετάω κοντά σε μεταλλικές κατασκευές πέργκολες, σκάλες, σκίαστρα καλώδια δεη-οτε κτλ. Οταν βγαίνω τελείως off στο line of site και αν υπάρχουν κτίσματα στην μέση η λήψη γινεται σχεδόν αδύνατη με τον συγκεκριμένο transmitter που εχει το μίνι καμεράκι. Με τον μεγάλο πομπό που ερχόταν μαζί με τα γυαλιά που ήταν 100-150 mw τα πράγματα ήταν καλύτερα. Μπορούσα πχ να πετάξω γύρω γύρω απο το σπίτι αν και κάποια στιγμή το σήμα χαραπάλευε.  Αν πετάς ψηλά 20+ μέτρα όλα είναι πολύ καθαρότερα.

 

Το dvr είναι το mini c-dvr που υπάρχει στο ebay με 25 € και κάνα 2 ευρο παραπάνω στο BG.

Επεξ/σία από yiannis_1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ψαχνω για ενα τουτου σαν το δικο σου  χαχαχαχχαχα

 

 

καλη δουλεια εκανες...και γω τωρα παω να κανω μια δοκιμη χωρις gimbal να δω αν εχω κραδασμους

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

mX5???

Να σου δώσω το δικό μου αν είναι.

 

Αλλαγή οροφής κάθε κάποια χρόνια 700€ +

Πολλ/στης 600 € + !!!

Ψάξε για άλλο... 

Επεξ/σία από yiannis_1
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπόν παιδες όπως σας ειχα πει φτιάχνω κομμάτι κομμάτι ενα Quadcopter το f450 dji.σημερα μου ήρθε το σετ και έχει τα μοτερ τα esc και τους έλικες . αλλά δίπλα από τα μοτέρ έχει και ένα μικρό usb μαζί με ένα καλωδιακι.θελω να ξέρω που χρησιμευει αυτό. μήπως θα πρέπει να προγραμματισω τα μοτερ πριν τα βαλω ή μήπως είναι κανενα driver?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...