Προς το περιεχόμενο

Τηλεκατευθυνόμενα quadcopters και helicopters


Tzimmys

Προτεινόμενες αναρτήσεις

εγω το ανεφερα γιατι μου περισευει

 

και αφου τωρα ξεκινας πρεπει να ψηθεις λιγο με φτηνοτερο εξοπλισμο ,ετοιμο η σε κιτ ,κατα τη γνωμη μου παντα

 

εγω ετσι εκανα και πιστευω και αλλοι φιλοι....βεβαια το καθενος το μπατζετ ποικιλει....

 

η ΝΑΖΑ m v2 ειναι απο τα καλυτερα προιοντα οπως και η PIXHAWK αλλα απο τιμες στα 200

 

με GPS και PMU η Ναζα φτανει και 280 σχεδον ολο το σετ h Lite me gps 180 περιπου

 

μελετησε το καλα πριν ξεκινησεις γιαα να εχεις το καλυτερο δυνατο αποτελεσμα

Καλυτερα να το παρει μια και καλη παρα να δινει πεταμενα λεφτα για κατι φτηνο...ετσι την πατησα κ εγω κ κλαιω το 50ρικο κ ουτε το ευχαριστηθηκα καθολου!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 2,2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

κακα τα ψεματα και γω της ιδιας λογικης ειμαι

 

αλλα οι ζημιες στην αρχη αν εισαι και αχαριος  κοστιζουν 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

κακα τα ψεματα και γω της ιδιας λογικης ειμαι

 

αλλα οι ζημιες στην αρχη αν εισαι και αχαριος  κοστιζουν 

το naza και η τηλεκατευθυνση ρυθμιζουν δια μεσου υπολογιστη?τι τηλεκατευθυνση ειναι ιδανικη για να παρω?και τι αλλο θα χρειαστω για χρηση fpv?ξερει κανεις απο εδω μεσα να στεινει ενα drone?γτ θα μου χρειαστει στο build

θα χρειαστω τοσο πολλα πραγματα να αγορασω  οπως το βιντεο?

Επεξ/σία από johnp90s
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εννοειται οτι ολα περνουν απο τον υπολογιστη η ΝΑΖΑ εχει δικο της προγραμματακι για ελεγχο και ρυθμισεις

 

η τηλεκ/ση υπαρχουν ακριβες Futaba αλλα και φτηνες καλες εγω εχω futaba για τα αεροπλανα και μια Taranis plus που ειναι best seller

 

ειναι βασικο να δεις ποσα θελεις να διαθεσεις συνολικα.

 

ανετα χυπας 1000 ευρω αν θελεις και fpv ,,,αν  θελεις και γυαλια καλα ανεβαινει το κασε

 

εγω το κανω με οθονη 7 ιντσων προς το παρον  ποιο οικνομικα

 

βοηθεια θα εχεις μην ανυσηχεις αρκει να εχεις υπομονη.....με το κολλητηρι πως τα πας?????

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ας μας πεί ο φίλος μας

 

1 - τί ακριβώς έχει απο πράγματα

2 - αν η χρήση θα είναι ερασιτεχνική ή επαγγελματική

3 - πόσα χρήματα διαθέτει

 

αυτά σαν βάση και απο εκεί προχωράμε...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

χαχα απο λεφτά μην φοβάστε σιγά σιγά θα γίνουν όλα. απο χρηση ερασιτεχνική θα έλεγα και πιο πολύ για χόμπι. με το κολλητηρι καλά τα παω προς το παρόν. δεν υπάρχει πρόβλημα

εχω παρει το 450 το frame τα μοτερ και ψαχνω για esc τωρα και συνεχίζουμε. εχω ψαξει πολλές ιστοσελίδες για esc ...έχουν απλώς πολλά από αυτά είναι μη διαθεσιμα και θα καθηστερησουμε λίγο. ξερετε ή εχετε τπτ στο νου σας?

ξέρω esc για multicopter από 20a ως 30a

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τωρα εθιξες το ποιο σοβαρο θεμα

 

μαγαζι και να τα βρω γρηγορα....απο ποιο μαγαζι ??ευρωπαικο η τριτη χωρα ΚΙΝΑ ΗΠΑ η Ελλαδα

 

πως θα ερθουν?courier η συστημενα ?   τα μεταφορικα σκοτωνουν απο ΗΠΑ αλλα και απο Ευρωπη μερικες φορες

 

ερχονται και τζαμπα απο Κινα αλλα απο 10 εως 40 μερες υπομονη(αν εχει επιλογη ταχυδρομειου τσεκαρω sweden h swiss post) τα 

 

εχω βρει ποιο γρηγορα 10 με 15 μερες

 

ομως υπαρχουν και δω αξιολογα μαγαζια...οι τιμες εχουν καποιες αποκλισεις αλλα και δω η διαθεσιμοτητα ειναι οριακη .

 

40 μερες εχω παραγγειλει και δεν εχει ερθει απο Hobbyking ακομα ενα gimbal της Tarot που βρηκα σε καλη τιμη...βεβαια δεν βιαζομαι

 

αλλα σε τρωει το περιμενε

 

to Hobbyking εχει σχεδον τα παντα εγω προτιμω το european warehouse που εχει για να αποφυγω τυχον χρεωσεις τελωνειου αλλα και αυτο αργει

 

ας δωσουν και τα παιδια αν εχουν καποιο τιπ για μαγαζια γιατι ειναι το σημαντικοτερο να βρεις αξιοπιστο και γρηγορο και οικονομικο μαγαζι :-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

προτιμω ελλαδα φιλε τα εμπιστευομαι καλυτερα.αν υπαρχει κατι απο εσωτερικο πες μ.ευχαριστω.τα esc που θελω εγω 20a ως 30a  ποιο ειναι καλυτερο και γτ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

ναι και εγω απο helliland παρηγγηλα αλλα καποια τα εχει μη διαθεσιμα σε μεγαλη ποσοτητα η καθολου.ποιο gps μπαινει στην kk2 board και ποιο autopilot για να ξερω...?

Επεξ/σία από johnp90s
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μπαίνει gps στον ΚΚ????

απ'όσο ξέρω στο cc3d μόνο για αναφορά συντεταγμένων και στον naze32 για κανονική χρήση αλλά ακόμα σε πειραματικό στάδιο

 

κανονική χρήση gps μόνο naza για position lock & rtl και στον apm για τα προηγούμενα + way points

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

ειμαι λιγο πριν πατησω το κλικ για την αγορα του cheerson cx20 . τελευταια ερωτηση , το δεμα ειναι μεγαλουτσικο θα μου το κρατησουν στο τελωνειο?θα ερθει με EMS , εχω παρει παρα πολλα πραγραμματα απο Κινα δεν ειχα ποτε προβλημα , με προβληματιζει ο ογκος του δεματος , εχει κανενας εμπειρια απο αναλογη περιπτωση ?

Επεξ/σία από fuzz
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...