Προς το περιεχόμενο

Nikon Coolpix P310 vs Olympus XZ-10


manic

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ποια κατα την γνώμη σας ειναι η καλυτερη? Ο κυριος σκοπος της θα ειναι απλα πραγματα και ισως να παιξω μετέπειτα με manual ρυθμίσεις. Αυτο που με ενδιαφέρει περισσότερο ειναι να εχω οσο τον δυνατον ελαχιστο χρονο απο την στιγμη που θα την ανοιξω μεχρι να ειμαι ετοιμος να ξαναβγαλω, Καθως επίσης και ο χρονος αναμεσα σε 2 φωτογραφίες (recycle time νμζ λεγεται?)

 

Nikon Coolpix P310

Olympus XZ-10

Επεξ/σία από manic
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ειπα να μην ξεφυγω απο τα 200 κι αυτες τις καμερες απο ebay θα τις επερνα στα 170 αλλα εαν πιστευεται οτι δεν αξιζει οκ για κατι τετοιο τι γνωμη εχετε? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν πας σε Nikon 1, θα βάλεις το χέρι στην τσέπη και για φακούς πέρα του κιτ. Η λογική των κόμπακτ είναι σώμα + φακός, ευχρηστία, φορητότητα (δηλαδή θα την έχεις παντού μαζί). Αν παίζεις με 200 ευρώ τα 220-240 δεν είναι τρελή διαφορά. Μη δίνει σημασία στα megapixels αλλά στο φακό που φοράνε. Πάντως αυτή είναι ότι καλύτερο νομίζω γαι τα λεφτά που μπορείς να δώσεις, έστω και κάτι παραπάνω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

για ποιο λογο να πρεπει να παρω και αλλους φακους? ο φακος που δινει στο κιτ δεν αξιζει τουλαχιστον για τον πρωτο καιρο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...