Προς το περιεχόμενο

PC Gaming (Συζήτηση)


Psycho_Warhead

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

επειδη δεν θα το εχει δει αρκετος κοσμος στο τοπικ του....ειμαστε πλεον εδω:

Corporate would like you to find the difference between these 2 photos

etq3qnt8qy1a1.jpg

The Callisto Protocol - Render vs Reality

Επεξ/σία από panagiotis54
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 13,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

14 ώρες πριν, panagiotis54 είπε

επειδη δεν θα το εχει δει αρκετος κοσμος στο τοπικ του....ειμαστε πλεον εδω:

Corporate would like you to find the difference between these 2 photos

etq3qnt8qy1a1.jpg

The Callisto Protocol - Render vs Reality

cool. τωρα βαλε το προσωπο να μιλαει in-game ενω παιζεις σε ενα PS5.

CGpdawL.jpeg

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, KilliK είπε

cool. τωρα βαλε το προσωπο να μιλαει in-game ενω παιζεις σε ενα PS5.

CGpdawL.jpeg

Και οχι μονο τα facial gestures/captures/animations αλλα και γενικοτερα το μοντελο να ειναι ετσι. Το οτι μας το δειχνουν σε render δεν λεει και πολλα εχω δει πολυ πιο εντυπωσιακα πραγματα απο αυτο tbh..

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Πόσο πιο καλό δηλαδή ; Ίδιο με την φώτο είναι αν εξαιρέσεις τα φρύδια, λολ..Μιλάμε για φωτορεαλισμό στην παραπάνω φώτο και ονειρεύομαι ένα Witcher με τέτοια ποιότητα και μου τρέχουν τα σάλια..Δυστυχώς θέλουμε χρόνια ακόμα, ας πιάσουμε τέτοια ποιότητα σε ένα linear SP game που γίνεται motion capture και βλέπουμε για RPG με δεκάδες NPCs.

Επεξ/σία από Psycho_Warhead
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Εννοω να δουμε το μοντελο να γινεται ετσι render στα videos και σαν μοντελο in game, μπορει να ειναι απλα ενα PR render που απο μονο του δεν λεει κατι αν εγινε για σκοπους προωθησης.. 

Επεξ/σία από d4ydr33m3r
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 λεπτά πριν, d4ydr33m3r είπε

Εννοω να δουμε το μοντελο να γινεται ετσι render στα videos και σαν μοντελο in game, μπορει να ειναι απλα ενα PR render που απο μονο του δεν λεει κατι αν εγινε για σκοπους προωθησης.. 

Στο PS6 ίσως.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια στα προχειρα γρήγορη γνώμη: 

Εδώ και χρόνια έχω μόνο GTA5/GTO, MSG5 και το Witcher 3 αλλά κανένα δεν  έχω τελειώσει, αλλά εντάξει θα τα τελειώσω στο μέλλον. 

Λέω να βάλω ένα από τα καινούρια που γύρισα Ελλάδα και στο desktop μου, αλλά δεν παίζει και πολύ χρόνος πάλι

Δοκίμασα λίγο το Horizon και God of War αλλά δυστυχώς μου φάνηκαν κάπως άδεια? χοντροκομένα κονσολίστικα με την κακή έννοια ? οπότε έφαγαν uninstall πολύ γρήγορα και είπα να πάρω την γνώμη των ειδικών και γλιτώσω χρόνο. 

 

.... οπότε (από EPIC store)

1.Days Gone? (περιέργως με ψήνει παρ ότι δεν μ αρεσουν τα ζομπι) 

2.Death Stranding? (Αυτό το έχω δοκιμάσει με DSR 2.25% / mod FOV, όπως και το MSG5, ανοιγμένο UW και είναι πολύ ωραίο αλλά πρέπει να έχεις τον άπειρο χρόνο πάντως λέω να το δοκιμάσω "κανονικά" και online)   

3.Farcry 6?  - ( μου είχε αρέσει το farcry 2 πριν χρόνια )

4.Cyberpunk 2077? κάποιο άλλο ? 

και το Nier: Automata έχω βάλει στο μάτι. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, dem είπε

Μια στα προχειρα γρήγορη γνώμη: 

Εδώ και χρόνια έχω μόνο GTA5/GTO, MSG5 και το Witcher 3 αλλά κανένα δεν  έχω τελειώσει, αλλά εντάξει θα τα τελειώσω στο μέλλον. 

Λέω να βάλω ένα από τα καινούρια που γύρισα Ελλάδα και στο desktop μου, αλλά δεν παίζει και πολύ χρόνος πάλι

Δοκίμασα λίγο το Horizon και God of War αλλά δυστυχώς μου φάνηκαν κάπως άδεια? χοντροκομένα κονσολίστικα με την κακή έννοια ? οπότε έφαγαν uninstall πολύ γρήγορα και είπα να πάρω την γνώμη των ειδικών και γλιτώσω χρόνο. 

 

.... οπότε (από EPIC store)

1.Days Gone? (περιέργως με ψήνει παρ ότι δεν μ αρεσουν τα ζομπι) 

2.Death Stranding? (Αυτό το έχω δοκιμάσει με DSR 2.25% / mod FOV, όπως και το MSG5, ανοιγμένο UW και είναι πολύ ωραίο αλλά πρέπει να έχεις τον άπειρο χρόνο πάντως λέω να το δοκιμάσω "κανονικά" και online)   

3.Farcry 6?  - ( μου είχε αρέσει το farcry 2 πριν χρόνια )

4.Cyberpunk 2077? κάποιο άλλο ? 

και το Nier: Automata έχω βάλει στο μάτι. 

Days Gone ειναι καπως generic στο gameplay του και εφοσον δεν σου αρεσουν τα ζομπι ισως να μην το ευχαριστηθεις. Εγω εριξα κοντα 80 ωρες και μπορω να πω οτι το αγαπησα για τους χαρακτηρες του για τις ορδες ζομπι που εχει την ατμοσφαιρα και το progression που στην αρχη νιωθεις νουμπας με ενα μαχαιρακι και 2-3 σφαιρες στην πεφτουν 2 ζομπι και τρεχεις σαν το βεγγο και στο τελος θεριζεις ορδη με 500 ζομπι σχετικα ανετα. Η πρωτη ορδη ειναι ισως και η πιο επικη γιατι δεν ξερεις τι να περιμενεις. Εχει και ψυχη το παιχνιδι στους χαρακτηρες και κριμα που δεν θα βγει 2. Γραφικαρες επισης και τρεχει πολυ καλα. 

Το Death Stranding απο αυτα που εχω δει δεν το εχω παιξει ακομα πρεπει να εχει πολυ WTF ιστορια απλα το gameplay του ειναι καπως ιδιαιτερο ισα πρακτικα κουριερ και διασχιζεις την Αμερικη? νομιζω. Μεγαλο παιχνιδι κοντα 100 ωρες για φουλ οποτε σιγουρα θελει χρονο.

Far Cry 6. Αν σου αρεσαν το 5 και το new dawn θα σου αρεσει και αυτο μιας και ειναι ακριβως στο ιδιο μοτιβο. Επαναλαμβανομενο οπως ειναι σχεδον ολα της ubisoft αλλα ευχαριστο gameplay δυνατο gunplay οκ χαρακτηρες και οπτικα κρυσταλλο χωρις physics ομως αυτα εχουν τελειωσει απο το 3 και μετα. Το 2 ειχε τρελα physics παρεμπιπτοντως. 

Για το cyberpunk δεν ξερω ανεμενε εντυπωσεις απο τα παιδια που το επαιξαν αρκετα. Το Nier Automata τρομερη παιχνιδαρα και αρκετα underrated για μενα με μια μουσικαρα κολαση και αρκετα fucked up ιστορια. 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
38 λεπτά πριν, Arkin είπε

Days Gone ειναι καπως generic στο gameplay του και εφοσον δεν σου αρεσουν τα ζομπι ισως να μην το ευχαριστηθεις. Εγω εριξα κοντα 80 ωρες και μπορω να πω οτι το αγαπησα για τους χαρακτηρες του για τις ορδες ζομπι που εχει την ατμοσφαιρα και το progression που στην αρχη νιωθεις νουμπας με ενα μαχαιρακι και 2-3 σφαιρες στην πεφτουν 2 ζομπι και τρεχεις σαν το βεγγο και στο τελος θεριζεις ορδη με 500 ζομπι σχετικα ανετα. Η πρωτη ορδη ειναι ισως και η πιο επικη γιατι δεν ξερεις τι να περιμενεις. Εχει και ψυχη το παιχνιδι στους χαρακτηρες και κριμα που δεν θα βγει 2. Γραφικαρες επισης και τρεχει πολυ καλα. 

Το Death Stranding απο αυτα που εχω δει δεν το εχω παιξει ακομα πρεπει να εχει πολυ WTF ιστορια απλα το gameplay του ειναι καπως ιδιαιτερο ισα πρακτικα κουριερ και διασχιζεις την Αμερικη? νομιζω. Μεγαλο παιχνιδι κοντα 100 ωρες για φουλ οποτε σιγουρα θελει χρονο.

Far Cry 6. Αν σου αρεσαν το 5 και το new dawn θα σου αρεσει και αυτο μιας και ειναι ακριβως στο ιδιο μοτιβο. Επαναλαμβανομενο οπως ειναι σχεδον ολα της ubisoft αλλα ευχαριστο gameplay δυνατο gunplay οκ χαρακτηρες και οπτικα κρυσταλλο χωρις physics ομως αυτα εχουν τελειωσει απο το 3 και μετα. Το 2 ειχε τρελα physics παρεμπιπτοντως. 

Για το cyberpunk δεν ξερω ανεμενε εντυπωσεις απο τα παιδια που το επαιξαν αρκετα. Το Nier Automata τρομερη παιχνιδαρα και αρκετα underrated για μενα με μια μουσικαρα κολαση και αρκετα fucked up ιστορια. 

Τhx !!

Απο τα Farcry μονο το 2 είχα παίξει.. πριν πολλά χρόνια. To Death Stranding το έχω δοκιμάσει είναι πολύ καλό, απλά κατάλαβα ότι αν δεν είσαι Online παίζει να καείς με τις ώρες και δεν έχω το χρόνο, πάντως το έχει προσφορά και αυτό το epic οπότε θα το κατεβάσω και αυτό μπας και... 

Επέλεξα το Days gone, μου φαίνεται ότι έχει ψυχή, για να δούμε..... 

Γιατί γελάει ρε ο @{TDi}Dj2k..infc  😁 😛

Επεξ/σία από dem
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, dem είπε

Τhx !!

Απο τα Farcry μονο το 2 είχα παίξει.. πριν πολλά χρόνια. To Death Stranding το έχω δοκιμάσει είναι πολύ καλό, απλά κατάλαβα ότι αν δεν είσαι Online παίζει να καείς με τις ώρες και δεν έχω το χρόνο, πάντως το έχει προσφορά και αυτό το epic οπότε θα το κατεβάσω και αυτό μπας και... 

Επέλεξα το Days gone, μου φαίνεται ότι έχει ψυχή, για να δούμε..... 

Γιατί γελάει ρε ο @{TDi}Dj2k..infc  😁 😛

Αν εχεις να πιασεις κατι απο το far cry 2 δοκιμασε σιγουρα το 3 και το primal. Ειναι εξαιρετικα και τα καλυτερα των τελευταιων χρονων. Το 5 new dawn πιο κατω και το 4 κατι ενδιαμεσο. Το death stranding σιγουρα online αξιζει μιας και εχει δημιουργιες απο τους αλλους παιχτες οποτε σου κανει και τη ζωη ευκολοτερη στη μετακινηση μεσα στο χαρτη. Ελπιζω να σου αρεσει το days gone αναμενω εντυπωσεις μολις το αρχισεις και παιξεις λιγες ωρες. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
20 ώρες πριν, dem είπε

Μια στα προχειρα γρήγορη γνώμη: 

Εδώ και χρόνια έχω μόνο GTA5/GTO, MSG5 και το Witcher 3 αλλά κανένα δεν  έχω τελειώσει, αλλά εντάξει θα τα τελειώσω στο μέλλον. 

Λέω να βάλω ένα από τα καινούρια που γύρισα Ελλάδα και στο desktop μου, αλλά δεν παίζει και πολύ χρόνος πάλι

Δοκίμασα λίγο το Horizon και God of War αλλά δυστυχώς μου φάνηκαν κάπως άδεια? χοντροκομένα κονσολίστικα με την κακή έννοια ? οπότε έφαγαν uninstall πολύ γρήγορα και είπα να πάρω την γνώμη των ειδικών και γλιτώσω χρόνο. 

 

.... οπότε (από EPIC store)

1.Days Gone? (περιέργως με ψήνει παρ ότι δεν μ αρεσουν τα ζομπι) 

2.Death Stranding? (Αυτό το έχω δοκιμάσει με DSR 2.25% / mod FOV, όπως και το MSG5, ανοιγμένο UW και είναι πολύ ωραίο αλλά πρέπει να έχεις τον άπειρο χρόνο πάντως λέω να το δοκιμάσω "κανονικά" και online)   

3.Farcry 6?  - ( μου είχε αρέσει το farcry 2 πριν χρόνια )

4.Cyberpunk 2077? κάποιο άλλο ? 

και το Nier: Automata έχω βάλει στο μάτι. 

Days Gone και μετά CB2077. Εκτός αν δεν έχεις παίξει God of War και Horizon Zero Dawn οπότε πάς εκεί.

Επεξ/σία από Armoral
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

On 25/11/2022 at 23:56, dem said:

Μια στα προχειρα γρήγορη γνώμη: 

Εδώ και χρόνια έχω μόνο GTA5/GTO, MSG5 και το Witcher 3 αλλά κανένα δεν  έχω τελειώσει, αλλά εντάξει θα τα τελειώσω στο μέλλον. 

Λέω να βάλω ένα από τα καινούρια που γύρισα Ελλάδα και στο desktop μου, αλλά δεν παίζει και πολύ χρόνος πάλι

Δοκίμασα λίγο το Horizon και God of War αλλά δυστυχώς μου φάνηκαν κάπως άδεια? χοντροκομένα κονσολίστικα με την κακή έννοια ? οπότε έφαγαν uninstall πολύ γρήγορα και είπα να πάρω την γνώμη των ειδικών και γλιτώσω χρόνο. 

 

.... οπότε (από EPIC store)

1.Days Gone? (περιέργως με ψήνει παρ ότι δεν μ αρεσουν τα ζομπι) 

2.Death Stranding? (Αυτό το έχω δοκιμάσει με DSR 2.25% / mod FOV, όπως και το MSG5, ανοιγμένο UW και είναι πολύ ωραίο αλλά πρέπει να έχεις τον άπειρο χρόνο πάντως λέω να το δοκιμάσω "κανονικά" και online)   

3.Farcry 6?  - ( μου είχε αρέσει το farcry 2 πριν χρόνια )

4.Cyberpunk 2077? κάποιο άλλο ? 

και το Nier: Automata έχω βάλει στο μάτι. 

 

Όλα αυτά είναι χοντρό κομμένα κονσολοπαιχνιδα. 

Ξεκινάς με Dwarf Fortress και Kerbal Space Program ή αν θες κάτι πιο απλό πας σε Crusader Kings ή κάποιο άλλο της ίδιας εταιρείας. 

Δες και το Dominions 4.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, NickTG είπε

 

Όλα αυτά είναι χοντρό κομμένα κονσολοπαιχνιδα. 

Ξεκινάς με Dwarf Fortress και Kerbal Space Program ή αν θες κάτι πιο απλό πας σε Crusader Kings ή κάποιο άλλο της ίδιας εταιρείας. 

Δες και το Dominions 4.

Δεν αντιλαμβάνομαι το ποστ, αλλά το Factorio έχει σίγουρα θέση στη λίστα.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...