Προς το περιεχόμενο

PC Gaming (Συζήτηση)


Psycho_Warhead

Προτεινόμενες αναρτήσεις

2 ώρες πριν, dem είπε

Καλό είναι, απλό το concept αλλά τίμιο.

Συνήθως κανένα ΣΚ αν βρω χρόνο πάιζω λίγο GTAO ή MGS5. Έχουν δοκιμάσει και άλλα παιχνιδια να πάρουν την θέση τους αλλά έφαγαν unistall  με συνοπτικές διαδικασίες. 

Το Days Gone τους πηρε ώρες, και μέχρι στιγμής μετράει 2 συνεχόμενα ΣΚ : P

Σε 3440x1440 δεν έχω πρόβλημα, αλλά εγώ πάντα βάζω frame cap στα 70-80fps ακόμα και στο γερασμενο GTA. Οπότε δεν ξεπερνάει τους 50-55C με τα fans σε χαμηλές στροφές και 80fps κολλημένα.  Δεν καταλαβαίνω γιατί κάποιοι δεν θα βάζουν Limit στα fps τελοσπαντων άλλη κουβέντα αυτή. 

όταν κατάλαβα το gameplay και το loop σκέφτηκα νταξ άκλαφτο θα πάει και αυτό αλλά περιέργως δεν το έκανα unistall. 

Με τα γραφικούλια και το concept που έχει θα μπορούσε να έχει καλυτερη ατμοσφαιρα από κλασική ταινία ζομπι κυριακή μεσιμέρι αλλά στην πορεία μπορεί να γίνει καλύτερο. Δεν νομίζω να καταφέρω να το τερματίσω αλλά δεν φταίει το game δεν υπάρχει χρόνος πλέον.. θα ήθελα να δω τι θα γίνει μετά. 

thx για την πρόταση !  Είναι ωραίο απλό και ευχάριστο. 

Ναι το cap ειναι το καλυτερο ουτε εγω ξερω γιατι αρκετοι παιζουν uncap single player παιχνιδια. Ακομα και 100fps να πιανω ανετα βαζω cap 95 η αν πιανει 80-90 βαζω cap 80 και τελος η εμπειρια ειναι τερμα smooth. Δωσε χρονο στο days gone ειδικα μετα την camp του Mike ανεβαινει πολυ θα το αγαπησεις ελπιζω. Ειναι generic στο gameplay το ειχα αναφερει αλλα ο κοσμος του οι χαρακτηρες του ειναι πολυ ψηλα. Και με τις ορδες μετα τη μεση θα γουσταρεις πολυ. Σιγουρα θελει χρονο παντως 80 ωρες στο νερο για 100% και 35-40 μονο για ιστορια. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 13,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

20 ώρες πριν, 7nisiotis είπε

 

 

Doesn't look good Jim.🤣 Ή για να είμαι πιο σαφής άλλη μια ανεγκέφαλη μπούρδα σαν το πρώτο. Τζάμπα το έχω και πάλι σκέφτομαι να το παίξω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Να σου πω την αλήθεια επειδή είχα αγοράσει φουλ price (κουτατο από Multirama) το πρώτο στην εποχή του, πρώτη εβδομάδα κυκλοφορίας και βλέπω ακολουθεί ίδια γραμμή με πιο ευφάνταστα killing animations και νέα ζόμπι. Οπότε αν έχεις φίλους που τους αρέσει η θεματολογία θα περάσεις ωραία. Εγώ δεν έχω παρέα όπως άλλοτε, διαφορετικά θα το κρατούσα (από AMD Rewards) αλλά το δίνω γιατί μόνος δεν λέει καθόλου να παίξεις coop oriented games. Coop +  σαχλαμάρα με την παρέα=pure fan 

40 λεπτά πριν, ilos είπε

Doesn't look good Jim.🤣 Ή για να είμαι πιο σαφής άλλη μια ανεγκέφαλη μπούρδα σαν το πρώτο. Τζάμπα το έχω και πάλι σκέφτομαι να το παίξω.

 

Επεξ/σία από 7nisiotis
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, 7nisiotis είπε

Να σου πω την αλήθεια επειδή είχα αγοράσει φουλ price (κουτατο από Multirama) το πρώτο στην εποχή του, πρώτη εβδομάδα κυκλοφορίας και βλέπω ακολουθεί ίδια γραμμή με πιο ευφάνταστα killing animations και νέα ζόμπι. Οπότε αν έχεις φίλους που τους αρέσει η θεματολογία θα περάσεις ωραία. Εγώ δεν έχω παρέα όπως άλλοτε, διαφορετικά θα το κρατούσα (από AMD Rewards) αλλά το δίνω γιατί μόνος δεν λέει καθόλου να παίξεις coop oriented games. Coop +  σαχλαμάρα με την παρέα=pure fan 

 

Το πρώτο και εγώ το έπαιξα με παρέα, μια κοπελιά και έναν Ρώσο που γνωρίζαμε από το L4D.🤣 Ε από ένα σημείο και μετά ήταν τόσο βαρετό που κρυβόμουνα σε θάμνους και τους έκανα cook nades όταν περνάγανε με το τζιπάκι just 4 lolz. Για solo ούτε λόγος άντε να παίξει λίγο κανένα ανιψάκι μου που μπορεί να γουστάρει τίποτα σπλατεριές.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Με λεπτομέρειες του γιατί έχουμε πρόβλημα με το shader compilation.

A little clarification on modern shader compile times

Επεξ/σία από Psycho_Warhead
  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...