Προς το περιεχόμενο

PC Gaming (Συζήτηση)


Psycho_Warhead

Προτεινόμενες αναρτήσεις

38 λεπτά πριν, maniacos93 είπε

Παίδες, καταρχάς καλησπέρα σας.

Παίζει κανείς Battlefield; Όχι το 2042 συγκεκριμένα αλλά γενικά τέτοιου είδους. Έπαιξα το 2042 για 10 ώρες με 1 ευρώ που έχει το EA Play για 1 μήνα και θυμήθηκα λίγο τις παλιές καλές εποχές με το BF4 και ύστερα με το BF1(2016). Να πω επίσης ότι με ψιλοάρεσε το 2042 (σταυρώστε με 😅). Δεν ξέρω σε τι κατάσταση πρωτοβγήκε αλλά τώρα είναι καλούτσικο και με ξαναέβαλε το μικρόβιο αυτών των παιχνιδιών. Οπότε προτείνετε κανένα game σαν το Battlefield. Δηλαδή να είναι tactical, όσο tactical θεωρούνται τα Battlefield games τέλοσπαντων, αλλά ταυτόχρονα όχι και πολύ hardcore-sim όπως το Squad.

Να αναφέρω επίσης ότι είδα μερικά παρόμοια games στο YT όπως το Isonzo, το Hell Let Loose και το Enlisted. Αυτό που μου τράβηξε λίγο παραπάνω την προσοχή είναι το Enlisted. Τι γνώμη έχετε, αν το έχει παίξει κανείς βέβαια.

EDIT: Είδα να αγοράσω και το 2042 αλλά δεν παίζει με τέτοια τιμή που είναι τώρα (60-70 ευρώπουλα). Είπαμε είναι καλούτσικο αλλά για τέτοιο Battlefield νομίζω ότι είναι πολλά τα χρήματα. Ίσως σε καμιά μείωση τιμής στο μέλλον.

Το BF 2042 επαιζε επισημα απο το Γερμανο πριν κανα 2 βδομαδες στα 15 ευρω με το κουτι του και κανονικα DVD μεσα και κλειδι για origins. Ισως ξανα βγει να τσεκαρεις κατα διαστηματα την παρακατω σελιδα.

https://www.germanos.gr/category/gaming/games/pc-games/?categoryId=cat10081

 

Επισης το βρηκα μολις στο 30αρι απο εδω παλι κουτατο με το κλειδι και το dvd του και αμεσα διαθεσιμο. Οποτε το χτυπας σε τετοια τιμη χωρις συζητηση. 

https://www.theconsoleclub.gr/el/?option=com_virtuemart&view=productdetails&virtuemart_product_id=64444&Itemid=0

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 13,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

1 ώρα πριν, Arkin είπε

Το BF 2042 επαιζε επισημα απο το Γερμανο πριν κανα 2 βδομαδες στα 15 ευρω με το κουτι του και κανονικα DVD μεσα και κλειδι για origins. Ισως ξανα βγει να τσεκαρεις κατα διαστηματα την παρακατω σελιδα.

https://www.germanos.gr/category/gaming/games/pc-games/?categoryId=cat10081

 

Επισης το βρηκα μολις στο 30αρι απο εδω παλι κουτατο με το κλειδι και το dvd του και αμεσα διαθεσιμο. Οποτε το χτυπας σε τετοια τιμη χωρις συζητηση. 

https://www.theconsoleclub.gr/el/?option=com_virtuemart&view=productdetails&virtuemart_product_id=64444&Itemid=0

Να 'σαι καλά βρε @Arkin. Δεν κοιτάω συνήθως τα ελληνικά καταστήματα γιατί έχω να αγοράσω physical, όσο physical θεωρείται το κλειδί σκέτο 😅, για PC καμιά 15ετία με μερικές εξαιρέσεις τύπου preorder, κ.τ.λ. Το 99% των παιχνιδιών μου για PC πλέον είναι από αγορές digital.

(Γενικό σχόλιο το παρακάτω)

Παίδες, όπως έγραψα και νωρίτερα αν έχετε κάποιο παρόμοιο να προτείνεται και ίσως καλύτερο από το BF2042 ευπρόσδεκτες οι προτάσεις σας να κάνουμε συζήτηση κιόλας.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, maniacos93 είπε

Να 'σαι καλά βρε @Arkin. Δεν κοιτάω συνήθως τα ελληνικά καταστήματα γιατί έχω να αγοράσω physical, όσο physical θεωρείται το κλειδί σκέτο 😅, για PC καμιά 15ετία με μερικές εξαιρέσεις τύπου preorder, κ.τ.λ. Το 99% των παιχνιδιών μου για PC πλέον είναι από αγορές digital.

(Γενικό σχόλιο το παρακάτω)

Παίδες, όπως έγραψα και νωρίτερα αν έχετε κάποιο παρόμοιο να προτείνεται και ίσως καλύτερο από το BF2042 ευπρόσδεκτες οι προτάσεις σας να κάνουμε συζήτηση κιόλας.

Παντα να τα κοιτας παιζουν κατα διαστηματα πολυ αξιολογες προσφορες ειδικα ο Γερμανος εδωσε ρεστα τελευταια. Για παιχνιδια με παρομοιο στυλ του 2042 τσεκαρεις 

Vanguard

Infinite

και το νεο call of duty εκεινο παραμενει πανακριβο εχει λιγο καιρο που βγηκε. Και εννοειται και το BF 1/BF 5 με χαμηλες τιμες και αυτα εχουν ακομα κοσμο ειδικα το 1. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Arkin είπε

Παντα να τα κοιτας παιζουν κατα διαστηματα πολυ αξιολογες προσφορες ειδικα ο Γερμανος εδωσε ρεστα τελευταια. Για παιχνιδια με παρομοιο στυλ του 2042 τσεκαρεις 

Vanguard

Infinite

και το νεο call of duty εκεινο παραμενει πανακριβο εχει λιγο καιρο που βγηκε. Και εννοειται και το BF 1/BF 5 με χαμηλες τιμες και αυτα εχουν ακομα κοσμο ειδικα το 1. 

To Vanguard δεν το έχω παίξει, ούτε το Infinite. Το νέο CoD το αγόρασα και το έχω λιώσει κανα δυο εβδομάδες αλλά δεν έχει την ίδια αίσθηση το ground war με το conquest των BF. Το gunplay του βέβαια είναι έτη φωτός καλύτερο από το BF2042 αλλά μέχρι εκεί. Άλλο στυλ το ένα game, άλλο το άλλο άσχετα που το BF2042 έγινε πιο γρήγορο παικτικά για να χτυπήσει(;) τα CoD games.

Τα BF1/BF5 τα έχω ήδη. Ειδικά το BF1 το είχα λιώσει όταν είχε πρωτοβγεί. Το τελευταίο καλό BF για εμένα προσωπικά. Αλλά τα βαρέθηκα και επίσης είναι full στους cheaters πλέον, ειδικά οι official servers. Θέλω να δω κάτι καινούριο με περισσότερη αληθοφάνεια και καλύτερο gunplay, ειδικά πλέον που εδώ και ένα 2μηνο έχω νέο PC που τα τρέχει όλα σφαίρα.

Σε υπερευχαριστώ πάντως για την απάντηση σου. 🙂👍

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, maniacos93 είπε

To Vanguard δεν το έχω παίξει, ούτε το Infinite. Το νέο CoD το αγόρασα και το έχω λιώσει κανα δυο εβδομάδες αλλά δεν έχει την ίδια αίσθηση το ground war με το conquest των BF. Το gunplay του βέβαια είναι έτη φωτός καλύτερο από το BF2042 αλλά μέχρι εκεί. Άλλο στυλ το ένα game, άλλο το άλλο άσχετα που το BF2042 έγινε πιο γρήγορο παικτικά για να χτυπήσει(;) τα CoD games.

Τα BF1/BF5 τα έχω ήδη. Ειδικά το BF1 το είχα λιώσει όταν είχε πρωτοβγεί. Το τελευταίο καλό BF για εμένα προσωπικά. Αλλά τα βαρέθηκα και επίσης είναι full στους cheaters πλέον, ειδικά οι official servers. Θέλω να δω κάτι καινούριο με περισσότερη αληθοφάνεια και καλύτερο gunplay, ειδικά πλέον που εδώ και ένα 2μηνο έχω νέο PC που τα τρέχει όλα σφαίρα.

Σε υπερευχαριστώ πάντως για την απάντηση σου. 🙂👍

Ναι παιχνιδαρα το νεο COD και σιγουρα ανωτερο του 2042. Ψαχνεις κυριως online νεα fps ετσι εννοειται με καλα γραφικα και gunplay? Απο νεα μου ερχεται και το overwatch 2 αλλα σε αλλο στυλ γραφικων και το destiny 2 και αυτο βλεπω καλα πουλαει και ειναι αξιολογο. Απο single player υπαρχουν πολλα αλλα να προτεινω αλλα βλεπω ψαχνεις κυριως για online. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
12 λεπτά πριν, Arkin είπε

Ναι παιχνιδαρα το νεο COD και σιγουρα ανωτερο του 2042. Ψαχνεις κυριως online νεα fps ετσι εννοειται με καλα γραφικα και gunplay? Απο νεα μου ερχεται και το overwatch 2 αλλα σε αλλο στυλ γραφικων και το destiny 2 και αυτο βλεπω καλα πουλαει και ειναι αξιολογο. Απο single player υπαρχουν πολλα αλλα να προτεινω αλλα βλεπω ψαχνεις κυριως για online. 

Ψάχνω συγκεκριμένα να είναι στυλ Battlefield με full-scale war όπως το conquest mode. Καλές οι προτάσεις σου αλλά δεν με ενδιαφέρει αυτό το στυλ προς το παρών (hero shooter και looter shooter). Γενικά υπάρχουν πολύ καλά online fps απλώς δεν είναι αυτό που ψάχνω τώρα.

Από single player δόξα το Θεό το backlog είναι τεράστιο οπότε δεν έχω θέμα. Online ψάχνω όπως έγραψες.

Τα games που έγραψα νωρίτερα τα έχεις παίξει μήπως; Αν ναι, ποια η άποψή σου; 

Υ.Γ.: Μια και αναφέρθηκε το νέο CoD, περιμένω και το Warzone 2.0 να δω και αυτό τι φάση θα είναι και ίσως με κρατήσει για κάποιο καιρό.

Επεξ/σία από maniacos93
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 λεπτά πριν, maniacos93 είπε

Ψάχνω συγκεκριμένα να είναι στυλ Battlefield με full-scale war όπως το conquest mode. Καλές οι προτάσεις σου αλλά δεν με ενδιαφέρει αυτό το στυλ προς το παρών (hero shooter και looter shooter). Γενικά υπάρχουν πολύ καλά online fps απλώς δεν είναι αυτό που ψάχνω τώρα.

Από single player δόξα το Θεό το backlog είναι τεράστιο οπότε δεν έχω θέμα. Online ψάχνω όπως έγραψες.

Τα games που έγραψα νωρίτερα τα έχεις παίξει μήπως; Αν ναι, ποια η άποψή σου; 

Υ.Γ.: Μια και αναφέρθηκε το νέο CoD, περιμένω και το Warzone 2.0 να δω και αυτό τι φάση θα είναι και ίσως με κρατήσει για κάποιο καιρό.

Κατάλαβα περίπου τι ψάχνεις οπότε έχω να προτείνω τα

Squad 

Arma 3

Hell let lose 

Ready or not 

Είμαι κυρίως του single player κάποτε λιωναμε CS και BF μετά από πολλούς cheaters όμως είπα τέλος. Ξέρω γενικά όμως και από online παιχνίδια μιας και το ψάχνω οπότε ελπίζω να σε καλύψει κάποιο από τα παραπάνω. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, Arkin είπε

Κατάλαβα περίπου τι ψάχνεις οπότε έχω να προτείνω τα

Squad 

Arma 3

Hell let lose 

Ready or not 

Είμαι κυρίως του single player κάποτε λιωναμε CS και BF μετά από πολλούς cheaters όμως είπα τέλος. Ξέρω γενικά όμως και από online παιχνίδια μιας και το ψάχνω οπότε ελπίζω να σε καλύψει κάποιο από τα παραπάνω. 

Όπως ανέφερα και στο πρώτο σχόλιο, τα Squad και Arma είναι πιο hardcore. Και τα δύο πάνε στην κατηγορία του military sim. 

Το Hell Let Loose, από αυτά που είδα πάντα στο YT, είναι κάτι ενδιάμεσο σε arcade και sim. Οπότε καλό μου φάνηκε και θα το κοιτάξω καλύτερα σίγουρα.

Το Ready or Not αν και δεν είναι στην κατηγορία που ψάχνω το γλυκοκοιτάω καιρό. Μου θυμίζει R6Siege και αυτό είναι το θετικό. Tactical όσο δεν πάει σε κλειστά περιβάλλοντα. Σίγουρα θα αγοραστεί αν βγει σε καλή προσφορά στις χριστουγεννιάτικες προσφορές του Steam.

Να 'σαι καλά και πάλι @Arkin. Σε ευχαριστώ και καλό βράδυ! 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, maniacos93 είπε

Όπως ανέφερα και στο πρώτο σχόλιο, τα Squad και Arma είναι πιο hardcore. Και τα δύο πάνε στην κατηγορία του military sim. 

Το Hell Let Loose, από αυτά που είδα πάντα στο YT, είναι κάτι ενδιάμεσο σε arcade και sim. Οπότε καλό μου φάνηκε και θα το κοιτάξω καλύτερα σίγουρα.

Το Ready or Not αν και δεν είναι στην κατηγορία που ψάχνω το γλυκοκοιτάω καιρό. Μου θυμίζει R6Siege και αυτό είναι το θετικό. Tactical όσο δεν πάει σε κλειστά περιβάλλοντα. Σίγουρα θα αγοραστεί αν βγει σε καλή προσφορά στις χριστουγεννιάτικες προσφορές του Steam.

Να 'σαι καλά και πάλι @Arkin. Σε ευχαριστώ και καλό βράδυ! 

Δεν τα προσεξα με συγχωρεις που τα ξανα προτεινα. Hell let loose και ready or not σιγουρα δες τα το δευτερο εχει και πολυ δυνατα γραφικα οποτε θα εισαι καλυμμενος και εδω. Και το arma ειναι πιο πιο sim οπως σωστα λες.

Τσεκαρε και τα παρακατω μηπως καποιο σου κανει κλικ

https://store.steampowered.com/app/16900/GROUND_BRANCH/

https://store.steampowered.com/app/594650/Hunt_Showdown/

https://store.steampowered.com/app/581320/Insurgency_Sandstorm/

https://store.steampowered.com/app/677620/Splitgate/

https://store.steampowered.com/app/950180/Lemnis_Gate/

Υπαρχει και το GTFO αλλα ειναι στο horror κομματι.

Καλο βραδυ. 

 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
4 λεπτά πριν, maniacos93 είπε

Το Ready or Not αν και δεν είναι στην κατηγορία που ψάχνω το γλυκοκοιτάω καιρό. Μου θυμίζει R6Siege και αυτό είναι το θετικό. Tactical όσο δεν πάει σε κλειστά περιβάλλοντα.

+1 για το RoN, αλλά θέλει tweaking το ΑΙ, γιατί μερικές φορές είναι υπερβολικά εύστοχο και από τους "όχι τόσο καλούς" NPCs. Δεν είναι τόσο R6Siege όσο SWAT4, αν είχες παίξει. Πάντως για tactical ναι, λέει. Παίζεις solo με τα 4 bots ή online (καλό με παρέα να έχετε ίδιο mentality, γιατί ακόμη και στο discord του, παίζει πολύ randomιά). Σημείωση ότι online, όσοι παίχτες (μέχρι 5) μπείτε, τόσοι θα είστε, δεν γεμίζει το κενό με τους AI officers.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, GhostRiderLSOV είπε

+1 για το RoN, αλλά θέλει tweaking το ΑΙ, γιατί μερικές φορές είναι υπερβολικά εύστοχο και από τους "όχι τόσο καλούς" NPCs. Δεν είναι τόσο R6Siege όσο SWAT4, αν είχες παίξει. Πάντως για tactical ναι, λέει. Παίζεις solo με τα 4 bots ή online (καλό με παρέα να έχετε ίδιο mentality, γιατί ακόμη και στο discord του, παίζει πολύ randomιά). Σημείωση ότι online, όσοι παίχτες (μέχρι 5) μπείτε, τόσοι θα είστε, δεν γεμίζει το κενό με τους AI officers.

Σίγουρα θα αγοραστεί όπως έγραψα. Απ' ότι βλέπω όμως είναι ακόμη σε early access. Από περιεχόμενο πως πάει; Χάρτες, όπλα, customization, κ.τλ.;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
Μόλις τώρα, maniacos93 είπε

Σίγουρα θα αγοραστεί όπως έγραψα. Απ' ότι βλέπω όμως είναι ακόμη σε early access. Από περιεχόμενο πως πάει; Χάρτες, όπλα, customization, κ.τλ.;

Έχει αρκετούς χάρτες που αλλάζουν και με μερικά modes. Επίσης φτιάχνει καμπόσους και το modding community. Από όπλα δεν το έχω πολυψάξει, δεν το έχω και installed τώρα (not big enough SSD :P), αλλά όπως και στο SWAT4, διαλέγεις ανάλογα με το πόσο lethal ή non-lethal (beanbag shotgun, tasers, pepper spray, κλπ) θες να είσαι. Καλύτερο score παίρνεις με το να μην σκοτώνεις κανέναν, αλλά δεν πάω για το score. ^_^
To φίλιο ΑΙ γενικά είναι καλό, αλλά δεν μπορεί να χρησιμοποιήσει τον πολιορκητικό
κριό ή την ασπίδα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@maniacos93 Hell let loose είναι πολύ ωραίο αργό κάπως γιατί προσέχεις όσο μπορείς με παρέα αξίζει ή και μόνος σου έχει ωραίο community που μιλάνε αρκετά. 

Επίσης μπορείς να επιστρέψεις στο BF1 που έχει μαζέψει πολύ κόσμο τελευταία και εγώ μπαίνω και χαλαρώνω και το απολαμβάνω. απίστευτο ότι είναι του 2016 παιχνίδι...

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...