Προς το περιεχόμενο

PC Gaming (Συζήτηση)


Psycho_Warhead

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 13,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

1 ώρα πριν, 7nisiotis είπε

https://www.dsogaming.com/news/sony-will-release-all-of-its-future-first-party-games-on-pc-gaas-games-day-and-date-on-pc/

[...] head of Sony Interactive Entertainment Worldwide Studios, Hermen Hulst stated that it will take them at least a year until they find their way to PC. In other words, we can expect all of the first-party PS5 games to release on the PC. 

Ωχ, ελπίζω μην βγει καλό Σεπτέμβρη το TLOU part 1, το έχω σβήσει και από τον RPCS3 emu γιατί θα φορτώσω τα παλιά GoW :P

Χμμμ, μήπως να μην πάρω PS5 τελικά ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Psycho_Warhead είπε

Χμμμ, μήπως να μην πάρω PS5 τελικά ;

O ενας χρονος ξερεις πως ειναι 2 τουλαχιστον.. Θελουν να κρατησουν ενα συγκριτικο πλεονεκτημα για τους κατοχους της πλατφορμας στην Sony..  

Εγω απλα θα περιμενω λιγο και θα το παρω απο 2023 καποια στιγμη την προηγουμενη γενια το πηρα και το πουλησα 4 φορες για να παιξω μερικα παιχνιδια λολ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, d4ydr33m3r είπε

O ενας χρονος ξερεις πως ειναι 2 τουλαχιστον.. Θελουν να κρατησουν ενα συγκριτικο πλεονεκτημα για τους κατοχους της πλατφορμας στην Sony..  

Εγω απλα θα περιμενω λιγο και θα το παρω απο 2023 καποια στιγμη την προηγουμενη γενια το πηρα και το πουλησα 4 φορες για να παιξω μερικα παιχνιδια λολ

Κοίτα και 1 χρόνος να είναι δεν το λες λίγο..Απ' την άλλη υπάρχει η δυνατότητα πώλησης αφού παιχτούν τα exclusives που γουστάρει ο καθένας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 minutes ago, Psycho_Warhead said:

Χμμμ, μήπως να μην πάρω PS5 τελικά ;

Εγω το πουλησα γιαυτο τον λογο...παει κ αυτο το καστρο!Αν εχεις καλο hardware δε βλεπω το λογο για ps5 ετσι πως παει το πραμα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 ώρες πριν, Anastazio είπε

Εγω το πουλησα γιαυτο τον λογο...παει κ αυτο το καστρο!Αν εχεις καλο hardware δε βλεπω το λογο για ps5 ετσι πως παει το πραμα...

Υπάρχει λόγος να μην περιμένεις 2 χρόνια να παίξεις ένα exclusive, για παράδειγμα το Ghost of Tsushima 2.5 χρόνια τώρα δεν βγήκε για PC.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ok εντάξει η CDPR έχει χάσει την μπάλα. Εδώ παλεύουν να συμμαζέψουν ένα game χρονια τώρα και από delay στο delay για ένα facelift στο Witcher. Και μιλάνε για ποσα projects? Jesus, πως κατέληξαν σε complete greedy assholes?!

how-the-might-have-fallen-wentworth.gif

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
16 ώρες πριν, Anastazio είπε

Εγω το πουλησα γιαυτο τον λογο...παει κ αυτο το καστρο!Αν εχεις καλο hardware δε βλεπω το λογο για ps5 ετσι πως παει το πραμα...

Βασικά λόγοι υπάρχουν(ο βασικότερος αναφέρθηκε πιο πάνω)αλλά ας μην το αναλύσουμε καλύτερα γιατι θα γυρίσει πάλι σε consoles vs pc. 

Ας σου πω μόνο οτι δεν ειναι τυχαίο που το xbox παρόλο που όλα του τα exclusives πλέον βγαίνουν σε PC, πουλάει μια χαρά.

Επεξ/σία από Fulgore
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

18 hours ago, Psycho_Warhead said:

Χμμμ, μήπως να μην πάρω PS5 τελικά ;

Εαν τα οικονομικά για την αγορά νέου υπολογιστή δεν σε αγγίζουν, οι κονσόλες είναι δευτεροτρίτες επιλογές. Το PC πάντα ηταν οι ανώτερη επιλογή ακόμα και όταν τα κονσολο-excusives δεν έρχονταν στον υπολογιστή. Τωρα που έρχονται, η αγορά τους είναι ακόμα πιο niche. 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 hours ago, Psycho_Warhead said:

Υπάρχει λόγος να μην περιμένεις 2 χρόνια να παίξεις ένα exclusive, για παράδειγμα το Ghost of Tsushima 2.5 χρόνια τώρα δεν βγήκε για PC.

Κάπου είδα ότι από δω και πέρα όλα τα first party θα κυκλοφορούν στο pc εντός ενός έτους, αν θες μπορώ να το τσεκαρω ξανά. Προς Θεού δε βγάζω την κονσόλα σκάρτη, απλά θεωρώ ότι εχει απωλεσθεί μέρος της αίγλης της κάνοντας πάσα τα first party στο pc γιατί προσωπικά την είχα αγοράσει για αυτά τα παιχνίδια.

3 hours ago, Fulgore said:

Βασικά λόγοι υπάρχουν(ο βασικότερος αναφέρθηκε πιο πάνω)αλλά ας μην το αναλύσουμε καλύτερα γιατι θα γυρίσει πάλι σε consoles vs pc. 

Ας σου πω μόνο οτι δεν ειναι τυχαίο που το xbox παρόλο που όλα του τα exclusives πλέον βγαίνουν σε PC, πουλάει μια χαρά.

Μιλαω ξεκάθαρα μόνο στη περίπτωση που κάποιος έχει διαθέσιμο hardware, ξεκάθαρα η κονσόλες είναι vfm σε σχέση με το pc hardware.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και ψιλο καλό σύστημα να έχεις, μόνο και μονο τον παράγοντα αναμονής να βάλουμε στην εξίσωση, αλλάζει τα πάντα.

Πόσα χρόνια ακόμα να περιμένω πχ εγώ(και πολλοί άλλοι) αν δεν είχα παίξει πίσω στο 2014 το Infamous ή το 2015 το bloodborne για να βγούν στο PC μελλοντικά(και αν βγουν)?

Το ίδιο ισχύει φυσικά και για όσους περιμένουν πολύ καιρό να πέσει η τιμή σε ένα παιχνιδι, να φύγει εαν εχει denuvo κλπ.

Χάνεται το ενδιαφέρον με αυτο τον τρόπο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...