Προς το περιεχόμενο

PC Gaming (Συζήτηση)


Psycho_Warhead

Προτεινόμενες αναρτήσεις

7 λεπτά πριν, panakos_thess είπε

Κοιτα καποια στιγμη θα πρεπει διοτι τα 10αρια οσο και upgrades να βγαλουν και τωρα με την 22h2 win10 μενει στο WDDM 2.7 δεν ξερω για το ποσο θα εχει υποστηριξη αλλα οκ

Εδώ ακόμα παίζεις σχεδόν τα πάντα με τα 7άρια. Έχουν αρκετό ζουμί ακόμα τα 10άρια IMHO.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 13,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

4 λεπτά πριν, jmirko15 είπε

Εδώ ακόμα παίζεις σχεδόν τα πάντα με τα 7άρια. Έχουν αρκετό ζουμί ακόμα τα 10άρια IMHO.

Τιποτα δεν παιζεις αλλα τελος παντων 

ουτε drivers εχει ουτε τπτ εχει σταματησει η nvidia

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

25 λεπτά πριν, panakos_thess είπε

Τιποτα δεν παιζεις αλλα τελος παντων 

ουτε drivers εχει ουτε τπτ εχει σταματησει η nvidia

Μία υπερβολή. Δεν ήξερα ότι έπρεπε να έχεις τα latest drivers για να παίξεις games πλέον. Τα ίδια games τρέχω και σε Win7 και σε Win10.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γενικά εγώ δεν έχω αντιμετωπίσει απολύτως κανένα πρόβλημα με τα Windows 11. Όμως. Αναγκαία ήταν η χρήση τους λόγω επεξεργαστή. Αν έχεις 12ης ή 13ης γενιάς επ. Intel απαιτείται η χρήση τους για να δουλεύουν σωστά τα e-cores. Άλλες διαφορές δεν έχω αντιμετωπίσει. Το ίδιο λειτουργικό είναι. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, 7nisiotis είπε

Γενικά εγώ δεν έχω αντιμετωπίσει απολύτως κανένα πρόβλημα με τα Windows 11. Όμως. Αναγκαία ήταν η χρήση τους λόγω επεξεργαστή. Αν έχεις 12ης ή 13ης γενιάς επ. Intel απαιτείται η χρήση τους για να δουλεύουν σωστά τα e-cores. Άλλες διαφορές δεν έχω αντιμετωπίσει. Το ίδιο λειτουργικό είναι. 

Και μιας και το ανέφερες, πριν ένα μήνα σχεδόν έκανα νέο PC και πέρασα τα 10. Αξίζει η αναβάθμιση σε 11; Αν ναι, καλύτερα clean install ή upgrade όπως είμαι τώρα; Υπόψιν φοράω 12900Κ μαζί με DDR5 μνήμες και μία 3080Ti. Καθαρά για θέμα gaming, αξίζει; Θα δω διαφορές; Thanks in advance!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Eγω φοραω τα 11αρια απο τον Φεβρουαριο,προβληματα δεν εχω συναντησει,τουλαχιστον οχι σημαντικα.

Εχω αναλογο συστημα με το δικο σου αλλα δεν εχω κατσει να κανω συγκρισεις στα παιχνιδια με τα 10αρια για διαφορες.

Αυτο που εχω να σου πω ομως ειναι οτι ολα παιζουν και αποδιδουν κανονικα..

38 λεπτά πριν, maniacos93 είπε

Και μιας και το ανέφερες, πριν ένα μήνα σχεδόν έκανα νέο PC και πέρασα τα 10. Αξίζει η αναβάθμιση σε 11; Αν ναι, καλύτερα clean install ή upgrade όπως είμαι τώρα; Υπόψιν φοράω 12900Κ μαζί με DDR5 μνήμες και μία 3080Ti. Καθαρά για θέμα gaming, αξίζει; Θα δω διαφορές; Thanks in advance!

 

Επεξ/σία από optimus prime
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

59 λεπτά πριν, maniacos93 είπε

Και μιας και το ανέφερες, πριν ένα μήνα σχεδόν έκανα νέο PC και πέρασα τα 10. Αξίζει η αναβάθμιση σε 11; Αν ναι, καλύτερα clean install ή upgrade όπως είμαι τώρα; Υπόψιν φοράω 12900Κ μαζί με DDR5 μνήμες και μία 3080Ti. Καθαρά για θέμα gaming, αξίζει; Θα δω διαφορές; Thanks in advance!

Έχει καλύτερη υποστήριξη για Directstorage οπότε θα σου έλεγα να τα περάσεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

50 λεπτά πριν, Psycho_Warhead είπε

Έχει καλύτερη υποστήριξη για Directstorage οπότε θα σου έλεγα να τα περάσεις.

Το σκέφτομαι καιρό είναι η αλήθεια αλλά έχω συνηθίσει τα 10άρια. Καλύτερα clean install ή upgrade;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 λεπτά πριν, maniacos93 είπε

Το σκέφτομαι καιρό είναι η αλήθεια αλλά έχω συνηθίσει τα 10άρια. Καλύτερα clean install ή upgrade;

Clean install μια και καλή να γίνει σωστά.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 λεπτά πριν, maniacos93 είπε

Το σκέφτομαι καιρό είναι η αλήθεια αλλά έχω συνηθίσει τα 10άρια. Καλύτερα clean install ή upgrade;

clean install...

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, maniacos93 είπε

Και μιας και το ανέφερες, πριν ένα μήνα σχεδόν έκανα νέο PC και πέρασα τα 10. Αξίζει η αναβάθμιση σε 11; Αν ναι, καλύτερα clean install ή upgrade όπως είμαι τώρα; Υπόψιν φοράω 12900Κ μαζί με DDR5 μνήμες και μία 3080Ti. Καθαρά για θέμα gaming, αξίζει; Θα δω διαφορές; Thanks in advance!

Clean καλύτερα. Εγώ έκανα καθαρή εγκατάσταση. 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

!! ( και λέει mobile κυκλοφορία ξερω γω 😁

 

 

Ακούγεται και ακόμη ένα, Remake του 2. Time exclusive ps5 και έπειτα κυκλοφορία και στους υπολογιστές.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Psycho_Warhead είπε

 

Τι μου θύμησες τώρα... Είχα παίξει το πρώτο το 1999-2000 χωρίς να καταφέρω να το τερματίσω. Το δεύτερο αναγκαστικά έγινε skip γιατί το PC μου τότε δεν μπορούσε να το τρέξει. 

Θα τιμηθεί σίγουρα μόνο και μόνο λόγω αναμνήσεων...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...