Προς το περιεχόμενο

PC Gaming (Συζήτηση)


Psycho_Warhead

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ε τι να κανουμε να αφησουμε την AMD να διαδιδει ψεματα φημες εναντιον της Nvidia? Δεν γινεται αυτο.

Μόνη της τρώει τα μούτρα της η nvidia. Ούτε μετοχές να είχες κι όλας..
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 13,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Ακριβως αυτο, και αλλωστε ποιος ειπε οτι οι async shaders και τα ACE εγιναν και no1 dx12 feature/hw γιατι θα τρελλαθουμε και ομαδικως οπως παει.. Χωρις ενα επαρκες δειγμα DX12 πραγματικων τιτλων και οχι 1-2 beta benchmark συγνωμη αλλα θα μου επιτρεψετε να μην παρω ακομη, δεν πειθομαι..

Eπισης το τι ειπε ο Hollock θα μου επιτρεψετε να το παρω with a grain of salt για ευνοητους λογους επισης.. Ας κοιταξει να βρει λυση στα δικα της bottleneck προβληματα και ας αφησει τις μεγαλοπνοες marketing δηλωσεις, που χορτασαμε και απο αυτους και απο τους πρασινους.. Η CGN τεχνολογια και το low level API της που την τεσταρε ειναι δυνατα οπλα, αλλα οταν θα χρειαστουν πολυ φοβαμαι οτι θα ειναι αργα για να κανουν αισθητες διαφορες στις τωρινες GPU. Αλλωστε πρεπει να δεις και τον αντιποδα για να κανεις βαρυγδουπες δηλωσεις. Και αν ο Hollock εχει τους λογους του και το λεει, τοτε μακαρι να ειναι ετσι.. Αλλα να το λεει ο Γιαννης και ο Βαγγελης που δεν εχουν δει ουτε ενα DX12 τιτλο, ποσο μαλλον ενα επαρκες δειγμα και να θριαμβολογουν, δεν θα αναφερθω πως το βλεπω.. :)

 

Κουβεντα να γινεται βεβαια αλλα λεμε τωρα.. Ας επικεντρωθουμε στο σημερα και στα σημερινα παιχνιδια, γιατι αυτα παιζουμε και για αυριο βλεπουμε. 

 

Ακριβώς έτσι, εξάλλου όταν θα βγουν όντως DX12 παιχνίδια(Όχι να 'χουν ένα-δυο χαζοεφέ), θα έχουμε αλλάξει όλοι GPU.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ακριβώς έτσι, εξάλλου όταν θα βγουν όντως DX12 παιχνίδια(Όχι να 'χουν ένα-δυο χαζοεφέ), θα έχουμε αλλάξει όλοι GPU.

Καλά μην ορκιζεσαι. Τα πράγματα κινούνται καθοδικα με εκθετικους ρυθμούς. Κ δεν μιλάω για κάρτες. Εγώ να πώ οτι μακάρι να κάνουν σωστο optimization στις τρέχουσες κάρτες γιατί σε κανα 2 χρόνια βλέπω αντί για pc games να ανοίγουμε νήμα για table games στις τοπικές πλατείες.
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

γεια σας θα ηθελα να ρωτησω το God of War III υπαρχει για pc

 

ευχαριστω 

Δεν υπάρχει. 

Κανένα από τη σειρά God of War δεν είναι για PC. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Dragon's Dogma: Dark Arisen στο PC τον ερχόμενο Γενάρη (σύμφωνα με tweet της Capcom UK, που ελπίζουμε να μη διαψεύσει αργότερα)

 

 

 

edit: Επίσης εδώ έχει κάπως περισσότερες πληροφορίες

 

 


As of January 2016, the epic fantasy action-RPG Dragon’s Dogma: Dark Arisen will be available on Windows PC for $29.99 / € 29.99 / £ 24.99, with full Steam platform support.

..

The PC version will feature stunningly high-res graphics and improved fidelity, as well as support for both the Xbox 360 and Xbox One controllers, as well as a traditional keyboard and mouse control scheme.

http://www.capcom-unity.com/gregaman/blog/2015/09/08/dragons-dogma-dark-arisen-coming-to-pc

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν φτιαξουν τα τεχνικα προβληματα που ειχε το παιχνιδι ειναι Day One αγορα απο μενα. Ισως οτι πιο φιλοδοξο και καλο εχει βγαλει η Capcom τα τελευταια χρονια,αλλα στο Ps3 με τα γραφικα που εχει και τα τεχνικα θεματα και εγω το προσπερασα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αξιζει το παιχνιδι? Δεν εχω δει gameplay videos αλλα μου αρεσει η capcom σε γενικες γραμμες.

Αν δεν ειχε βιαστει να το βγαλει η εταιρια το παιχνιδι θα ηταν απο τα top του ειδους του. Εχει καποια πολλα καλα στοιχεια οπως το συστημα μαχης που θεωρειται απο πολλους απο τα καλυτερα,αλλα ειχε πολλα προβληματα στον τεχνικο τομεα κυριως και λιγο με το story/followers(AI).

 

Σε γενικες γραμμες ειναι καλο παιχνιδι και το παραπανω ειναι και το Dlc που βγηκε για αυτο αρα αν το βγαλουν σε καμια τιμη τυπου 19.99 θα τα παει καλα και φτιαξουν και τα τεχνικα προβληματα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αξιζει το παιχνιδι? Δεν εχω δει gameplay videos αλλα μου αρεσει η capcom σε γενικες γραμμες.

Είχα παίξει ένα μισάωρο το πολύ (πριν 2+ χρόνια), μια κακή αντιγραφή Skyrim μου είχε φανεί..
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είχα παίξει ένα μισάωρο το πολύ (πριν 2+ χρόνια), μια κακή αντιγραφή Skyrim μου είχε φανεί..

Εχει στοιχεια απο skyrim? Εστω και λιγο χειροτερο να ειναι απο το skyrim (το κατατασσω στα καλυτερα παιχνιδια που εχουν βγει ποτε) θα μου αρεσει λογικα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ασχολήθηκα και πολύ για να σου απαντήσω με σιγουριά, απλά θυμάμαι πως στο opening επιτίθεται ένας δράκος και γίνεται ένας μικρός πανικός..

Τώρα απο skills κλπ δεν ξέρω, πάντως αν θυμάμαι καλά έχει βοηθό όπως το Skyrim.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...