Προς το περιεχόμενο

PC Gaming (Συζήτηση)


Psycho_Warhead

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μαγκες ποιο MMORPG θα μου προτεινατε να ξεκινησω αυτον τον καιρο? Θα προτιμουσα να μην εχει μηνιαια συνδρομη, αλλα δε με νοιαζει αν ειναι b2p. To TESO αξιζει?

 

Σημειωση: Ξερω λιγα πραγματα απο  mmorpg αλλα οχι τιποτα τρομερο, το μονο που εχω παιξει ειναι lineage 2 αρκετα χρονια πριν. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 13,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Μαγκες ποιο MMORPG θα μου προτεινατε να ξεκινησω αυτον τον καιρο? Θα προτιμουσα να μην εχει μηνιαια συνδρομη, αλλα δε με νοιαζει αν ειναι b2p. To TESO αξιζει?

 

Σημειωση: Ξερω λιγα πραγματα απο  mmorpg αλλα οχι τιποτα τρομερο, το μονο που εχω παιξει ειναι lineage 2 αρκετα χρονια πριν. 

Rift,wildstar,Guild Wars 2,Tera(ισως και Star wars)  δες αυτα. το Elder scrolls online ειναι μαπα(οχι τοσο τραγικο αλλα κατεληξε αδυναμο να σταθει στο μεγαλο ονομα της σειρας των Elder Scrolls και για μενα ειναι και ξεφτιλα που ζητανε τοσα χρηματα για ενα παιχνιδι που επρεπε να ειναι Free to play οπως και αλλα παιχνιδια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Rift,wildstar,Guild Wars 2,Tera(ισως και Star wars)  δες αυτα. το Elder scrolls online ειναι μαπα(οχι τοσο τραγικο αλλα κατεληξε αδυναμο να σταθει στο μεγαλο ονομα της σειρας των Elder Scrolls και για μενα ειναι και ξεφτιλα που ζητανε τοσα χρηματα για ενα παιχνιδι που επρεπε να ειναι Free to play οπως και αλλα παιχνιδια.

Επειδη απο δεκαλεπτα βιντεο δε μπορω να καταλαβω και πολλα για το καθε παιχνιδι, ποιο απο αυτα θα μου προτεινες να ξεκινησω? Με ενδιαφερει να μην ειναι υπερβολικα δυσκολο για εναν θεωρητικα απειρο παιχτη σαν εμενα, και να ειναι "ζωντανο" δηλαδη να μην παιζουν 3 και ο κουκος.. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

These Mind-Blowing Images Are Not Real, But Rather Rendered In Real-Time In Unreal Engine 4

 

18542824813_cbb8f37a5c_o.jpg

 

18977287049_821f6b9bcd_o.jpg

 

μονο που δε θα δουμε τιποτα σαν κι αυτο να ειναι playable για τα επομενα 15 χρονια, because... consoles!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν καταλαβαινω που ειναι το προβλημα σου. Free to play παιχνιδια ειναι,τα κατεβαζεις αν σου αρεσουν παιζεις αν οχι Uninstall :)

Αυτο ειναι το καλο αλλωστε του Free to play οτι δεν σε δεσμευει .

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Rift,wildstar,Guild Wars 2,Tera(ισως και Star wars)  δες αυτα. το Elder scrolls online ειναι μαπα(οχι τοσο τραγικο αλλα κατεληξε αδυναμο να σταθει στο μεγαλο ονομα της σειρας των Elder Scrolls και για μενα ειναι και ξεφτιλα που ζητανε τοσα χρηματα για ενα παιχνιδι που επρεπε να ειναι Free to play οπως και αλλα παιχνιδια.

 

Το wildstar λεει free to play και διπλα εχει το buy button

 

Το rift το ειχα αγορασει οταν βγηκε και μου φανηκε τοσο βαρετη απομιμηση του WoW που ουτε τον πρωτο μηνα δεν εβγαλα.

 

Τα αλλα δεν τα ειδα.

Ποια απο αυτα ομως ειναι πραγματικα free και οχι freemium (pay to win)?

 

 

Το μονο που εχω βρει προσφατα και παιζω ειναι το diabloειδες path of exile που οντως φαινεται να ειναι free, αλλα δεν ξερω κατα ποσο μπορει να θεωρηθει ΜΜΟ. Απο το diablo 3 παντως πιο διασκεδαστικο το βρισκω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παντως εμμεσα πρεπει να θεωρειται αρνητικο και οι οποιες επιπτωσεις εχουν στις Online αγορες για το Pc gaming η αφαιρεση της δυνατοτητας paysafe καθως και οι αγορες απο εξωτερικο(στην περιπτωση μας παιχνιδια,Collector edition κλπ)μεσω καρτων.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παντως εμμεσα πρεπει να θεωρειται αρνητικο και οι οποιες επιπτωσεις εχουν στις Online αγορες για το Pc gaming η αφαιρεση της δυνατοτητας paysafe καθως και οι αγορες απο εξωτερικο(στην περιπτωση μας παιχνιδια,Collector edition κλπ)μεσω καρτων.

Αυτο σημαινει οτι δνε θα πουλανε πλεον paysafe καρτες τα περιπτερρα? Η οτι το steam δεν θα δεχεται αγορες με paysafe? Μπορει να ειναι κατι προσωρινο . Δεν γινεται να σταματησουν να υποστηριζουν paysafe σε μια χωρα της Ευρωπης . Ειναι παρανομο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...