Προς το περιεχόμενο

PC Gaming (Συζήτηση)


Psycho_Warhead

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 13,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Nα κάνω μια ερώτηση.Έχω την ATI HD 5770 1GB...

 

http://www.sapphiretech.com/presentation/product/product_index.aspx?pid=341&lid=1

 

Μπορώ να συνδέσω πάνω της 3 οθόνες?Αν ναι πώς?Θα πρέπει να έχουν κάποιες ειδικές θύρες οι οθόνες ή με hdmi?Τις αντέχει η κάρτα?Οι οθόνες αν μπουν θα είναι FHD μάλλον 27αρες.

 

Θα τις χρησιμοποιώ σε cockpit γιατί τώρα έχω μια προπολεμική 15άρα είναι αν δεν κάνω λάθος...

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Aξίζει να τη δώσω και να πάρω μια άλλη κάρτα?Αν ναι τι μοντέλα να κοιτάξω?

Θα παίζω κυρίως racing games όπως asseto corsa και άλλα.Θα πρέπει να πάω σε κάτι σαν τη r9 280 ή θα μπορώ να κάνω τη δουλειά μου με μια φθηνότερη?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για ραλλακια αλλά σε 3 οθόνες όπως το θέλεις νομίζω ότι θα χρειαστεί κάτι σε 280 όπως λες. Βέβαια δεν είπες σε τι αναλύσεις θέλεις να παίξεις αλλά και πάλι θα χρειαστεί.

 

Αποστολή από το GT-I9100 με τη χρήση Insomnia App

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λογικά αν εννοείς την ανάλυση και των τριών,φαντάζομαι είναι 1920*3= 5760x1080 

Βλέπω όμως ότι η 280 ζορίζεται και δεν μπορεί να τρέξει max settings στο Asseto corsa με 3 οθόνες,μήπως να κοιτάξω για κάτι δυνατότερο?Δεν θέλω να ξεφύγω από τα 170-200 ευρώ για καινούργια ή μεταχειρισμένη.Αν πάω σε gtx760 θα είναι πιο αποδοτική?

 

https://www.reddit.com/r/assettocorsa/comments/36bwu9/triple_1080p_screens_gpu_requirement/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βρίσκω μεταχειρισμένες 200-220 ευρώ r9 280x και gtx770.Ποιά να προτιμήσω?Κάποιες 770 έχουν 4gb γιατί αν και 2gb περισσότερα από άλλες 770 δεν έχουν και μεγάλες διαφορές στην τιμή?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Pete Hines (Bethesda) απαντάει σε tweet που τον ρώτησαν για Fallout 4: "BGS will not be talking about its next game for a long time. We simply wanted people to know not to expect any kind of announce anytime soon. I don't know for certain when it would be."

 

 

...χμμμ μόνο για το Doom θα κάνουν την e3 presentation ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ηταν σχεδον αναμενομενο οτι θα εβγαινε το RE Zero,και θυμαμαι που το αναφερανε και πριν κατι μηνες μεσω Leak οτι λογικα θα εβγαινε. Ξεφτιλα για μενα που θα το βγαλουν και για τις παλιες κονσολες γιατι αυτο σημαινει αυτοματως και λιγο κατωτερα γραφικα(οχι οτι γενικα περιμενα θαυματα αλλα λεμε τωρα). Σιγουρα ευχαριστα νεα καθως ειναι αξιολογο παιχνιδι(οχι σαν το αρχικο RE αλλα εχει και αυτο τις στιγμες του).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Που ειναι το ευχαριστο ? Που θα ξαναπλασαρουν στα νεουδια remaster του remake του HD  αντε μονο 39,99  αντι να κατσουν να φτιαξουν τιποτα καινουργιο ? Αυτο κυκλοφορησε το 2002 και οι modders το ειχαν κανει να τρεχει σχεδον HD στο dolphin .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βρίσκω μεταχειρισμένες 200-220 ευρώ r9 280x και gtx770.Ποιά να προτιμήσω?Κάποιες 770 έχουν 4gb γιατί αν και 2gb περισσότερα από άλλες 770 δεν έχουν και μεγάλες διαφορές στην τιμή?

Πανε ρε φιλε σε μια 32αρα πχ σ αυτην εδω http://www.asus.com/Monitors/PB328Q/ για να μας πεις και μας εντυπωσεις. ;) Που πας να μπλεξεις τωρα με τρεις οθονες, καλωδια και βαβουρα και θα γονατισεις και την ΚΓ και μετα θα αναγκαστεις να πας σε 980

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...