Προς το περιεχόμενο

PC Gaming (Συζήτηση)


Psycho_Warhead

Προτεινόμενες αναρτήσεις

θα δουμε ποτε ΡΕΑΛΙΣΤΙΚΑ ΓΡΑΦΙΚΑ η οχι?ολο στη θεωρια μενουν και στα demos...

Όταν έρθει η καινούργια γενιά κονσολών ίσως,μέχρι τότε τα γραφικά θα είναι τόσα όσα για να ικανοποιούν τις εκεί ανάγκες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 13,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Oculus Rift – Recommended Requirements Revealed

 

Oculus Rift Recommended Requirements:

  • NVIDIA GTX 970 / AMD 290 equivalent or greater
  • Intel i5-4590 equivalent or greater
  • 8GB+ RAM
  • Compatible HDMI 1.3 video output
  • 2x USB 3.0 ports
  • Windows 7 SP1 or newer

Είμαι σίγουρος ότι θα χρειαστεί κάτι πολύ παραπάνω από μια 970/290 για να το ευχαριστηθείς όπως πρέπει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Oculus Rift – Recommended Requirements Revealed

 

Oculus Rift Recommended Requirements:

 

  • NVIDIA GTX 970 / AMD 290 equivalent or greater
  • Intel i5-4590 equivalent or greater
  • 8GB+ RAM
  • Compatible HDMI 1.3 video output
  • 2x USB 3.0 ports
  • Windows 7 SP1 or newer

Είμαι σίγουρος ότι θα χρειαστεί κάτι πολύ παραπάνω από μια 970/290 για να το ευχαριστηθείς όπως πρέπει.

εμενα γιατί μου φαίνονται εξωφρενικά "υ9ηλες" oi απαιτήσεις?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

εμενα γιατί μου φαίνονται εξωφρενικά "υ9ηλες" oi απαιτήσεις?

 

Αν σου φαίνονται εξωρφενικές αυτές οι απαιτήσεις, τότε μάλλον δεν έχεις κατανοήσει τι είναι το Occulus Rift και τι είναι ικανό να κάνει. Οι απαιτήσεις προσωπικά μου φαίνονται πάρα πολύ χαμηλές. Δεν υπάρχει περίπτωση η 970 να μπορεί να ανταπεξέλθει επαρκώς.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ερωτηση:

 

Θελω να συνδεσω το Dualshock 4 με το PC με καλωδιο... Υπαρχει κανενα προγραμματακι που να το κανει συμβατο με το PC... Free κι offline υποστηριξη (να μην χρειαζεσια να εισαι συνεχω συνδεμενος σο ιντερνετ-κατι τετοια μου εμφανιζει-) και αν γινεται να ειναι σε μορφη portable?

 

Ευχαριστω..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Ερωτηση:

 

Θελω να συνδεσω το Dualshock 4 με το PC με καλωδιο... Υπαρχει κανενα προγραμματακι που να το κανει συμβατο με το PC... Free κι offline υποστηριξη (να μην χρειαζεσια να εισαι συνεχω συνδεμενος σο ιντερνετ-κατι τετοια μου εμφανιζει-) και αν γινεται να ειναι σε μορφη portable?

 

Ευχαριστω..

 

http://www.insomnia.gr/topic/223154-gamepads-controllers-χειριστήρια-για-pc-προτάσεις-αγαπημένα-απορ/?p=53971500

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν σου φαίνονται εξωρφενικές αυτές οι απαιτήσεις, τότε μάλλον δεν έχεις κατανοήσει τι είναι το Occulus Rift και τι είναι ικανό να κάνει. Οι απαιτήσεις προσωπικά μου φαίνονται πάρα πολύ χαμηλές. Δεν υπάρχει περίπτωση η 970 να μπορεί να ανταπεξέλθει επαρκώς.

όταν έχεις χρόνο διαφώτισε με please ....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

για 200 δολλαρια επεξεργαστη και 350 ευρο καρτα γραφικων μια χαρα ειναι οι απαιτησεις!μην κοιτατε τιμες ελλαδας...και ασε που αν βαζαν χαμηλοτερες απαιτησεις θα ειχαμε γκρινιες του τυπου εγω με την 960 μου η την 280 εχω 20fps και δεν μπορω να παιξω τπτ χαλια ειναι ο occulus και τετοια...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχει μεγαλες απαιτησεις λογω του οτι στην ουσια απαιτειται να μην πεφτεις κατω απο τα 90 fps και μαλιστα σε μεγαλη αναλυση. Απο οτι λενε τουλαχιστον οτιδηποτε παρακατω ειναι μεγαλη ζαλουρα με το rift, δεν ειναι οπως σε μια κανονικη οθονη

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχει μεγαλες απαιτησεις λογω του οτι στην ουσια απαιτειται να μην πεφτεις κατω απο τα 90 fps και μαλιστα σε μεγαλη αναλυση. Απο οτι λενε τουλαχιστον οτιδηποτε παρακατω ειναι μεγαλη ζαλουρα με το rift, δεν ειναι οπως σε μια κανονικη οθονη

που συνδέεται και πως?πριν έρθει το σήμα στην σύσκεψη γίνεται κάποιο process?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

που συνδέεται και πως?πριν έρθει το σήμα στην σύσκεψη γίνεται κάποιο process?

 

Στο DK2 τουλαχιστον με HDMI, σαν κανονικη οθονη το βλεπει το pc. Η εικονα ερχετε χωρισμενη στα δυο για αριστερο και δεξι ματι (απο το software, μπορεις να δεις στο youtube) και περναει απο τους οπτικους φακους που εχει το headset ωστε να εχει μεγαλυτερο fov

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 21 Μαΐου η αποκάλυψη του επόμενου Need for Speed

 

Η Electronic Arts αποκάλυψε πριν από λίγο, μέσω της επίσημης σελίδας του παιχνιδιού στο facebook, πως το επόμενο Need for Speed θα αποκαλυφθεί στις 21 Μαΐου.

Σύμφωνα με περσινές αναφορές, την ανάπτυξη θα αναλάβει η Ghost Games, η οποία μας έδωσε το NFS Rivals, προσθέτοντας πως θα είναι “μια εμπειρία βασισμένη σε θεμέλια που γνωρίζεται και θα περιμένετε πώς και πώς“.

 

nfs.jpg

34siib8.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δειτε το και απο την καλη πλευρα.

Οσοι θελετε γραφικα που δειχνουν σε παρουσιασεις κλπ ποσα fps νομιζετε οτι θα πιανατε με μια 970 ας πουμε;

Τουλαχιστον με τα console ports εχουμε 60+fps,συν οτι δεν χρειαζομαστε αναβαθμισεις καθε τρεις και λιγο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η 970 θα μπορουσε σιγουρα να τρεξει τα παιχνιδια με γραφικα που δειχνουν στις παρουσιασεις. Ας αρχισουν να φτιαχνουν τα παιχνδιια με τετοια γραφικα και δεν πειραζει αν περιμενουμε χρονια για να τα παιξουμε στο ultra. Τα crysis 1 doom3 & fear 1 που ειχαν γραφικα πολυ μπροστα για την εποχη τους και δεν μπορουσαμε τοτε να τα παιξουμε στο ultra τι καναμε? Τα παιξαμε με τα υψηλοτερα settings που μπορουσαμε τοτε και οταν τα pc εγιναν τοσο δυνατα οσο χρειαζοταν για ultra τα ξαναπαιξαμε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δειτε το και απο την καλη πλευρα.

Οσοι θελετε γραφικα που δειχνουν σε παρουσιασεις κλπ ποσα fps νομιζετε οτι θα πιανατε με μια 970 ας πουμε;

Τουλαχιστον με τα console ports εχουμε 60+fps,συν οτι δεν χρειαζομαστε αναβαθμισεις καθε τρεις και λιγο.

Τελείως λάθος η λογική σου . Εάν δεν ήταν ports και καθόντουσαν να ξεψαχνίσουν τον κώδικα τα +60 fps που αναφέρεις θα γινόντουσαν 160 η πιο απλά θα είχες 60fps με γραφικά άλλου επιπέδου++
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...