Προς το περιεχόμενο

PC Gaming (Συζήτηση)


Psycho_Warhead

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 13,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

100 fps διαφορα σε καρτες που δεν εχουν βγει ακομα ενω στις σημερινες ειναι γυρω στα 40 fps η διαφορα συμφωνα με τα benchmarks που εχουμε δει. Καταλαβινεται τι γραφικαρες θα δουμε σε dx 12 αν τα παιχνιδια τρεχουν τοσο καλα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ρε παιδια ειμαι ο μονος δυσαρεστημενος εδω μεσα που βλεπει πρωτον σιγα σιγα τις κονσολες να παιρνουν την θεση των υπολογιστων οσον αφορα το gaming και δευτερον το δυνατο Hardware ταυτοχρονα να παραγκωνιζεται και να ακριβαινει?δλδ ρε ιντελ χρυσο μου παιδι και nvidia-amd,πρεπει δλδ να μειωσεις να την καταναλωση και την επιφανεια του μιμημενου chipset?δν μπορεις στην ιδια επιφανεια να βαλεις πιο πολλα τρανσιστορς?μπορεισ...γιατι δν το κανεις?δν θελω μετα απο λιγα χρονια το gaming πψ μου να χωραει στην τσεπη μου...θελω ενα μεγαλο μονοληθικο πραγμα στο γραφειο μου που να το βλεπω και να με γεμιζει χαρα και αυτοπεοιθηση...οχι μια σβουρναι σαν τις κονσολες...δν ξερω ποιοι θα συμφωνησουν μαζι μου παντως εγω αυτα ειχα να πω.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για το hardware δεν ξέρω, αλλά εγώ δεν βλέπω πουθενά να αντικαθιστάται το pc gaming με τις κονσόλες πάντως. Τα τελευταία χρόνια επίσης βρίσκεται σε μεγάλη άνθιση. Είδαμε και προβλέψεις πολλά χρόνια πριν, ότι θα πεθάνει το pc gaming (όπως τα point and click adventures :mrgreen:), μέσα έχουν πέσει στα πάντα μέχρι στιγμής.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ρε παιδια ειμαι ο μονος δυσαρεστημενος εδω μεσα που βλεπει πρωτον σιγα σιγα τις κονσολες να παιρνουν την θεση των υπολογιστων οσον αφορα το gaming και δευτερον το δυνατο Hardware ταυτοχρονα να παραγκωνιζεται και να ακριβαινει?δλδ ρε ιντελ χρυσο μου παιδι και nvidia-amd,πρεπει δλδ να μειωσεις να την καταναλωση και την επιφανεια του μιμημενου chipset?δν μπορεις στην ιδια επιφανεια να βαλεις πιο πολλα τρανσιστορς?μπορεισ...γιατι δν το κανεις?δν θελω μετα απο λιγα χρονια το gaming πψ μου να χωραει στην τσεπη μου...θελω ενα μεγαλο μονοληθικο πραγμα στο γραφειο μου που να το βλεπω και να με γεμιζει χαρα και αυτοπεοιθηση...οχι μια σβουρναι σαν τις κονσολες...δν ξερω ποιοι θα συμφωνησουν μαζι μου παντως εγω αυτα ειχα να πω.

Κοιτα η λιγοτερη καταναλωση που πχ βαζει στο παιχνιδι τωρα η Nvida ειναι κατι καλο γενικα για μας. Οσο για το Console gaming που αναφερεις να μου λειπει οταν οι κονσολες με το ζορι βγαζουν 1080p και 30fps απο τωρα(φαντασου δηλαδη αργοτερα τι θα πρεπει να μειωνουν για να βγαζουν 1080p),και να μου λειπουν τα 60ρια για τα παιχνιδια που πρεπει να πληρωνεις και το Online. Κοινως το pc ακομα και τωρα που ναι μεν παιζουμε αθλια console ports,τουλαχιστον εχουμε περισσοτερα απο ποτε Multiplattform παιχνιδια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για το hardware δεν ξέρω, αλλά εγώ δεν βλέπω πουθενά να αντικαθιστάται το pc gaming με τις κονσόλες πάντως. Τα τελευταία χρόνια επίσης βρίσκεται σε μεγάλη άνθιση. Είδαμε και προβλέψεις πολλά χρόνια πριν, ότι θα πεθάνει το pc gaming (όπως τα point and click adventures :mrgreen:), μέσα έχουν πέσει στα πάντα μέχρι στιγμής.

εγω βλεπω γενικα μια στροφη προς τις κονσολες ειδικα εδω στην ελλαδα.εχω 3 φιλους που παιζουμε πια pc,ολοι οι αλλοι εχουν κονσολες.εχει καταντησει σπαστικο καθως ειλικρινα αντιπαθω τις κονσολες οσο αντιπαθω και τον παναθηναικο ... :DDDD.οσον αφορα το hardware ,μου ερχεται να την παρω τηλεφωνο και να τις πω να κανει επεξεργαστες για dekstop users me καταναλωση 200-250 watt,να ειναι τουμπανοι οσο δν παει και να εχει μεγαλη επιφανεια επαφης.anyway εχω τετοια εμμονη που σημερα πριν ξυπνησω για να παω σχολειο ειδα το dream pc μου.αστα να πανε...(και μην με λετε για ρευματα και δεη,το εχω δει και αλλου.ο υπολογιστης τραβαει mikroamper απο τον τοιχο.δν λεω οτι δν καιει αλλα φυσικα δν κανει μεγαλη διαφορα στη δεη(αλλο να εισαι επαγγελματιας και να εχεις το pc ανοιχτο 24/7)και φυσικα ειμαι διατεθειμενος να δωσω παραπανω λεφτα στη δεη παρα να χασω επιδοσεις

Κοιτα η λιγοτερη καταναλωση που πχ βαζει στο παιχνιδι τωρα η Nvida ειναι κατι καλο γενικα για μας. Οσο για το Console gaming που αναφερεις να μου λειπει οταν οι κονσολες με το ζορι βγαζουν 1080p και 30fps απο τωρα(φαντασου δηλαδη αργοτερα τι θα πρεπει να μειωνουν για να βγαζουν 1080p),και να μου λειπουν τα 60ρια για τα παιχνιδια που πρεπει να πληρωνεις και το Online. Κοινως το pc ακομα και τωρα που ναι μεν παιζουμε αθλια console ports,τουλαχιστον εχουμε περισσοτερα απο ποτε Multiplattform παιχνιδια.

θα συμφωνησω τελειως στο δευτερο σκελος οσον αφορα τις κονσολες.θα διαφωνησω μερικως ομως για το hardware.γνωμη μου θα επρεπε να καθοριζει ο χρηστης ποσο max ρευμα θα τραβαει ο επεξεργαστης η να κανει ξεχωριστη σειρα για τους gamers-enthusiasts που θα καιει χ ρευμα παραπανω.δν με ενδιαφερει η δεη.ας παει να μαμηθει.στο mobile φυσικα να χαμηλωσει την καταναλωση αλλα οχι ρε παιδια στα desktop....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

These Fan-Made Unreal Engine 4 Videos Show Forests Rivalling Those of CRYENGINE

 

 

 

 

 

 

Επεξ/σία από Psycho_Warhead
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ωραια φαινονται και οσο περναει ο καιρος γκαβλω*ω ακομη περισσοτερο....κριμα που του χρονου δινω πανελλαδικες και δν θα εχω πολυ χρονο :D .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βάλε spoiler στο quote σου ή σβήσε τα βίντεο μιας και είναι σπαστικό να σκρολάρει κάποιος για να δει τα ίδια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βάλε spoiler στο quote σου ή σβήσε τα βίντεο μιας και είναι σπαστικό να σκρολάρει κάποιος για να δει τα ίδια.

οκ φιλε...(σποιλ πως κανουμε by the way?)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...