Προς το περιεχόμενο

PC Gaming (Συζήτηση)


Psycho_Warhead

Προτεινόμενες αναρτήσεις

εντάξει λογικό, όπως και λογικό να υπάρχουν μόνο στα 10αρια 

 

πρέπει να δοθούν κίνητρα για να γίνουν γενικότερα αναβαθμίσεις μιας και παίζουν αρκετά παλιά pc στην αγορά και τα 7αρια πάνε σύννεφο

 

εγώ πάντως είμαι αρκετά δεκτικός στην αλλαγή, αλλά θα περιμένω να δω τι ακριβώς θα πρέπει να κάνω ώστε οι αγορές μου να κρατήσουν αρκετό καιρό 

 

θυμίζω πάντως ότι αρκετοί gamers είχαν βάλει ακόμα και vista τότε για το dx10 αν είχαν κάρτες που το υποστήριζαν και ένας από τους λόγους που τα 10αρια δεν τα πήγαν τόσο καλά είναι επειδή δεν υπήρχε dx12 σε αυτά 

 

όταν πολλοί προχωρημένοι χρήστες δεν έκαναν την αλλαγή, η διάδοση από στόμα σε στόμα απλά δεν υπήρξε (συν τα επικοινωνιακά λάθη της ms βέβαια) 

 

βέβαια η ms συνεχίζει να μην ασχολείται όσο θα έπρεπε με το pc gaming και εδώ και καιρό ρίχνει το βάρος της στα xbox 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 13,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δεν βλέπω τον λόγο γιατί να μην υπάρχει dx12 στα 7.Αν θέλουν να μου δώσουν κίνητρο για αναβάθμιση ας κάνουν τα 10 καλύτερα, ταχύτερα, ομορφότερα με καλύτερη εμπειρία χρήσης. Όχι να κόβουν features.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

όπως δεν υπήρχε και λόγος να μην έχεις dx10 σε xp

 

γενικά πάντως θέλω να πιστεύω ότι θα αξίζουν τα 10 για να κάνει ο κόσμος τη μετάβαση, δε γίνεται να είσαι με το ίδιο λειτουργικό καμιά 10ετια πάλι 

 

μέχρι να βγουν και να στρώσουν τα 10 εγώ θα έχω κλείσει 6ετια+ με τα 7αρια, χρονικό διάστημα που το θεωρώ λογικό για να πάω παρακάτω 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Specs αλλά όχι ομαλότητα. Στους περισσότερους αυτό είναι το ζητούμενο. Παρόλο που είμαι φανατικός PC gamer δεν μπορώ να αντιτάξω κάτι σε αυτόν που μου λέει ότι στη κονσόλα του όλα παίζουν όπως πρέπει χωρίς παρέμβαση ρύθμιση κτλ. Βέβαια το κόστος αυτής της ομαλότητας είναι πολύ μεγαλύτερο. Παρόλαυτα υπάρχει..Αποστολή από το GT-I9100 με τη χρήση Insomnia App

 

Όταν λες «ρύθμιση» τι εννοείς; Να αλλάξεις π.χ. την ανάλυση θεωρείται «ρύθμιση» που για έναν console gamer είναι πολύπλοκη;

 

Αν εννοείς κάτι τόσο βασικό, τότε όχι, ούτε στην κονσόλα παίζουν όλα χωρίς την παραμικρή ρύθμιση. Π.χ. στο The Last of Us, ένα από τα καλύτερα παιχνίδια της προηγούμενης γενιάς, έπρεπε να μπω στις ρυθμίσεις για να ενεργοποιήσω τους υπότιτλους, καθώς χωρίς αυτούς είναι unplayable το παιχνίδι για μένα.

 

 

 

όπως δεν υπήρχε και λόγος να μην έχεις dx10 σε xp

 

γενικά πάντως θέλω να πιστεύω ότι θα αξίζουν τα 10 για να κάνει ο κόσμος τη μετάβαση, δε γίνεται να είσαι με το ίδιο λειτουργικό καμιά 10ετια πάλι 

 

μέχρι να βγουν και να στρώσουν τα 10 εγώ θα έχω κλείσει 6ετια+ με τα 7αρια, χρονικό διάστημα που το θεωρώ λογικό για να πάω παρακάτω 

 

 

Ο Gabe ξέρουμε τι έχει πει για τα 10άρια; Θα τα υποστηρίζει κομπλέ το Steam ή θα έχουμε παρατράγουδα πάλι;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

η απάντηση Kinguin και G2A για την ενέργεια της σιχαμερής ubisoft

 

http://www.dsogaming.com/news/g2a-kinguin-issue-official-statements-about-ubisofts-decision-to-deactivate-their-keys-from-uplay/

 

δεν προκειται να αγοράσω παιχνίδι της ubisoft εάν δεν αλλάξει παντελώς την αντιμετώπιση απέναντι στα pc, εγκατάλειψη τέτοιον πολιτικών, παιχνίδια με καλη βελτιστοποίηση που θα μπορεις να τα παιξεις σαν άνθρωπος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και γω εντυπωσιαζόμουν απο τέτοια βιντεο το θεμα ειναι πως ποτε αυτη η ποιότητα δεν ανταποκρινεται στην πραγματικότητα ενος παιχνιδιού.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχουμε δει αρκετές φορές τα microtransactions να προκαλούν την οργή των gamers αλλά νομίζουμε πως αυτή τη φορά η ΕΑ το πήγε σε άλλο επίπεδο. Στο Need for Speed No Limits, το free-to-play τίτλο της σειράς για τα iOS και Android, ζητείται από τους παίκτες να γεμίσουν το ψηφιακό ντεπόζιτο των αυτοκινήτων τους με αληθινά χρήματα, αλλιώς θα πρέπει να περιμένουν αρκετή ώρα μέχρι να γεμίσουν από μόνα τους. 


Σίγουρα έχουν υπάρξει ενοχλητικά microtransactions και η μέθοδος τους είναι πλέον γνωστή στους διάφορους F2P mobile τίτλους με διαμάντια, χρυσό, coins και άλλα, όμως η ψηφιακή βενζίνη του NFS No Limits είναι η πιο "ευφάνταστη" από όλες. Kudos στην EA!


http://www.unboxholics.com/news/gaming/h-ea-xrewnei-tous-paiktes-gia-na-gemisoun-me-pshifiakh-benzinh-ta-autokinhta-tous


  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...