Προς το περιεχόμενο

PC Gaming (Συζήτηση)


Psycho_Warhead

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δεν είμαι σίγουρος, ένας μόνο γνωστός μου εχει ισάξιο πισι.

Νταξει, αφου ενας γνωστος σου εχει μονο τοτε προφανως εχεις δικιο. Εμενα απο τους γνωστους μου το 70% θα ψηφισει ΚΚΕ. Να φανταστω θα σχηματισει και αυτοδυναμη κυβερνηση? Ε ρε τι διαβαζω...

 

Οποιοσδηποτε με επεξεργαστη των 150ευρω του 2008 και μετα, και με καρτα 5850/ 6850 / 7790 και πανω εχει specs ισαξια η καλυτερα του ps4 ( και λιγο πιο κατω για xbone). 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 13,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Η Microsoft θα βγάλει γυαλιά ar με την ονομασία Hololens.

 

b.jpg

 

 

Ολογραμματικό Minecraft έρχεται για τη πλατφόρμα Microsoft Hololens, που μάλλον θα ανταγωνίζεται το Oculus Rift..

 

 

Screen-Shot-2015-01-21-at-10.42.11-AM.jp

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

Δεν είμαι σίγουρος, ένας μόνο γνωστός μου εχει ισάξιο πισι.

Νταξει, αφου ενας γνωστος σου εχει μονο τοτε προφανως εχεις δικιο. Εμενα απο τους γνωστους μου το 70% θα ψηφισει ΚΚΕ. Να φανταστω θα σχηματισει και αυτοδυναμη κυβερνηση? Ε ρε τι διαβαζω...

 

Οποιοσδηποτε με επεξεργαστη των 150ευρω του 2008 και μετα, και με καρτα 5850/ 6850 / 7790 και πανω εχει specs ισαξια η καλυτερα του ps4 ( και λιγο πιο κατω για xbone). 

Specs αλλά όχι ομαλότητα. Στους περισσότερους αυτό είναι το ζητούμενο. Παρόλο που είμαι φανατικός PC gamer δεν μπορώ να αντιτάξω κάτι σε αυτόν που μου λέει ότι στη κονσόλα του όλα παίζουν όπως πρέπει χωρίς παρέμβαση ρύθμιση κτλ. Βέβαια το κόστος αυτής της ομαλότητας είναι πολύ μεγαλύτερο. Παρόλαυτα υπάρχει..Αποστολή από το GT-I9100 με τη χρήση Insomnia App
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το εχουμε πει πολλες φορες ρε παιδια οτι οταν υπαρχουν αψογες προτασεις σε used καρτες και λιγα χρηματα,προφανως και ο ενδιαφερομενος πρεπει να κοιταξει εκει.Απο εκει πχ που καποιος μπορει να δωσει μεχρι 130με 140ευρω και να παρει μια μετρια καρτα,παιρνει μια 7970 ή R9 280x used και ειναι αρχοντας σε 1080p .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Από AMD μεριά ποιες κάρτες είναι συμβατές με DX12;

 

Όχι ότι έχει σημασία, θα περάσει καμια δεκαετία για να βγαίνουν όλα τα games exclusive σε dx12 και πάνω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Από AMD μεριά ποιες κάρτες είναι συμβατές με DX12;

 

Όχι ότι έχει σημασία, θα περάσει καμια δεκαετία για να βγαίνουν όλα τα games exclusive σε dx12 και πάνω.

Για όλα μπορεί, για αρκετά όμως σίγουρα όχι, θυμίσου πότε βγήκε το crisis 3 που ήταν συμβατό μόνο για dx11...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

trololol, αναμενόμενο

Indeed.. Αλλα ρε φιλε, με 40 ευρακια πηρα 8,πηρα 8.1 και τωρα εκτος συγκλονιστικου απροοπτου θα παρω 10.. Respect για τις κινησεις τους σε επιπεδο λειτουργικου τα τελευταια 2-3 χρονια, τοσο σε επιπεδο marketing οσο και επικοινωνιακο..

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Specs αλλά όχι ομαλότητα. Στους περισσότερους αυτό είναι το ζητούμενο. Παρόλο που είμαι φανατικός PC gamer δεν μπορώ να αντιτάξω κάτι σε αυτόν που μου λέει ότι στη κονσόλα του όλα παίζουν όπως πρέπει χωρίς παρέμβαση ρύθμιση κτλ. Βέβαια το κόστος αυτής της ομαλότητας είναι πολύ μεγαλύτερο. Παρόλαυτα υπάρχει..Αποστολή από το GT-I9100 με τη χρήση Insomnia App

Δεν ισχυει αυτο, με συγχωρεις. Αν εχεις ασχοληθει εστω και ελαχιστα με κονσολα, πολλα μα παρα πολλα παιχνιδια εχουν ακριβως τα ιδια προβληματα με το PC. FPS που τρεμοπαιζει (πχ. σειρα Gran turismo, οπου στη μιση πιστα παιζεις με κατω απο 30 και στην αλλη μιση με 60), fps στο πατωμα (farcry, skyrim, fallout και τωρα και το AC, rise κλπα). Ποια ομαλοτητα μου λες λοιπον? Το οτι οι κονσολακηδες δεν ΑΝΤΙΛΑΜΒΑΝΟΝΤΑΙ οτι παιζουν με 20 και 30 fps δεν κανει τα παιχνιδια ομαλα, κανει τους ιδιους να εχουν λιγοτερες απαιτησεις, και αρα να ειναι ΟΚ με αυτο που βλεπουν. 

 

Επισης, δεν υπαρχει παιχνιδι ΣΗΜΕΡΑ που να χρειαζεται ΟΠΟΙΑΔΗΠΟΤΕ ρυθμιση στο PC για να τρεξει ομαλα, και οποιος το λεει ειναι μεγαψευτης. Ολα ρυμιζονται αυτοματα και δουλευουν ΡΟΛΟΙ (σταθερο 60) με τις default ρυθμισεις. ΕΣΥ πας και ψαχνεις τα settings, που σημαινει οτι και κονσολα να ειχες, θα ηθελες να το ψαξεις, απλα δεν θα ειχες την επιλογη. ΤΕΛΟΣ. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η εποχή που console gaming = βάζω το δισκάκι και παίζω πέθανε με την εισαγωγή των κλειστών online δικτύων, σε 360 και PS3. Από τη στιγμή που αποκτήθηκε η δυνατότητα patching, ήρθαν και τα τεχνικά προβλήματα παρέα με το Τζόνι Γουόκερ.

 

Εξαιρούνται οι φορητές κονσόλες και τα μηχανήματα της Nintendo.

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η εποχή που console gaming = βάζω το δισκάκι και παίζω πέθανε με την εισαγωγή των κλειστών online δικτύων, σε 360 και PS3. Από τη στιγμή που αποκτήθηκε η δυνατότητα patching, ήρθαν και τα τεχνικά προβλήματα παρέα με το Τζόνι Γουόκερ.

 

Εξαιρούνται οι φορητές κονσόλες και τα μηχανήματα της Nintendo.

Σωστος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...