Προς το περιεχόμενο

PC Gaming (Συζήτηση)


Psycho_Warhead

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλα εδω στο Rift με Gtx 770 και i7 4770k και οταν ειχε μεγαλα rifts ή events τα Frames πεφτανε κατακορυφα....

 

Το 4κ βγηκε να πουλησει μονο μιας και δεν τραβηξε καθολου το 1600p και σου λενε ας βγαλουμε το 4κ,θα χωσουμε και φουλ διαφημιστικα και μια χαρα.Γιατι ολως τυχαιως δεν εχουν πεσει οι τιμες στα 1440p??? Εδω υπαρχουν πολλοι που παιζουν σε αναλυσεις λιγοτερες των 1080p πχ http://store.steampowered.com/hwsurvey


Ασχετο αλλα μολις παρατηρησα οτι στο παραπανω λεει 0.01% οτι εχει 12πυρηνο επεξεργαστη  :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 13,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

απο steam
 
1920 x 1080
32.94%
-0.46%

trans.gif
1920 x 1200
1.85%
-0.06%

trans.gif
2048 x 1152
0.08%
+0.01%

trans.gif
2560 x 1080
0.13%
+0.01%

trans.gif
2560 x 1440
1.01%
+0.02%

trans.gif
2560 x 1600
0.11%
0.00%

trans.gif
2880 x 1800
0.01%
0.00%

trans.gif
3440 x 1440
0.02%
+0.01%

trans.gif
3840 x 2160
0.04%
+0.01% :-D

trans.gif
5760 x 1080
0.06%
0.00%

trans.gif
5760 x 1200
0.01%
+0.01%

 

 

εντυπωσιακο ποσοστο και τα 768p  :-D 26.68%

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ενδιαφερον βασικα εχει το 1366χ768 που ειναι αναλυση Laptop και ειναι κοντα 27%.Γιαυτο το λογο και θα παει απατο το 4κ,ειδικα οσο εχουμε και τοσο λαμπρα Ports απο εταιριες οπως Ubisoft.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για κάποιον που δεν έχει χώρο και απαιτήσεις (φοιτητής πχ) ένα καλό laptop είναι πλέον μια αξιόπιστη λύση για 2 - 3 χρόνια, αν συμβιβαστείς (πολύ) στα γραφικά. Οπότε δε με εκπλήσσει καθόλου το ποσοστό.

 

Δε συγκρίνω σε καμία περίπτωση αποδόσεις, αίσθηση κλπ, απλά λέω πως το gaming σε laptop είναι εδώ και χρόνια εφικτό και βελιώνεται, χωρίς να χρειάζεσαι Alienware απλά για να τρέξεις κάτι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για κάποιον που δεν έχει χώρο και απαιτήσεις (φοιτητής πχ) ένα καλό laptop είναι πλέον μια αξιόπιστη λύση για 2 - 3 χρόνια, αν συμβιβαστείς (πολύ) στα γραφικά. Οπότε δε με εκπλήσσει καθόλου το ποσοστό.

 

Δε συγκρίνω σε καμία περίπτωση αποδόσεις, αίσθηση κλπ, απλά λέω πως το gaming σε laptop είναι εδώ και χρόνια εφικτό και βελιώνεται, χωρίς να χρειάζεσαι Alienware απλά για να τρέξεις κάτι.

Κοιτα να δεις στην Ελλαδα τουλαχιστον οταν οι πιο πολλοι παιζουν Pro,L2,Lol,Dota 1 και 2,Diablo και λιγο Wow τοτε λογικο ειναι να κοιτανε σε Laptop.Για τιποτα παραπανω ομως δεν ειναι δεν χρειαζεται να το λεμε 100 φορες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλά, το ποσοστό που παίζει σε λάπτοπ με 768 ανάλυση προσωπικά δε νομίζω πως είναι τόσο μεγάλο.Θεωρώ ότι μεγάλη μερίδα αυτών έχει απλά το steam και ολοκλήρωσε το survey από εκεί.Κι εγώ για παράδειγμα έχω λάπτοπ και σταθερούς και δε μου βγάζει ποτέ μα ποτέ το survey στο καλό το pc να πουλήσω μούρη.  :-D

Μονίμως σε ένα από τα λάπτοπ.Ε τι να κάνω κι εγώ, πατάω next. ^_^

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εντάξει, απλά τραγικό. Εχω που προσπαθώ εδώ και ώρες να παίξω το Blood Dragon που αγόρασα στο steam. Το βάζω να κατέβει, όλα οκ. Πατάω play...μου κάνει κάτι update και μου πετάει τη το U-play της ubisoft. Οκ, φτιάχνω λογαριασμό και ξαναπατάω play μετά τις 2312323 ώρες update που κάνει και...τίποτα. Ξανα τρέχω το steam και μου κλάνει auto-update εκείνη τη στιγμή...Βάζω πάλι το παιχνίδι και μου ανοίγει ταμπελάκι λέγοντας μου ότι το app ήδη τρέχει. Σβήνω το u-play και ξανατρέχω το παιχνίδι μέσα από το steam το οποίο μου ξανα ανοίγει το u-play και ΤΕΛΙΚΑ έπαιξε. 

 

Τόσος μπελάς και τόσος σαματάς για κάτι που εξ΄αιτίας της ubi-soft δεν παίζει με ένα μόνο κλικ. Απλά τραγική από κάθε άποψη. Αφού μωρή το παιχνίδι τρέχει μέσα από το Steam, τι διάολο θες και το u-play να τρέχει ταυτόχρονα; Για να μου χογκάρει το σύστημα χωρίς λόγο και να μου δημιουργεί τέτοια προβλήματα; Αυτές είναι οι παπαριές που καταστρέφουν το gaming. 

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλα η Ubisoft εχε χαρη που εχει βγαλει τα αξιολογα Rayman και κυριως περυσι το πανεμορφο Child Of Light,αλλιως....

Το παρακανανε και με το Uplay και με το Origin.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καπου διαβαζα οτι συμφωνα με την Steam, η συντριπτική πλειοψηφία των παιχτών δεν έχουν καν υπολογιστές που να ειναιμισαξιοι τουs4, ποσο μαλλον όταν μιλάμε για hihg end μηχανηματ1.

Iσως, αλλα το steam ειναι και για casual gamers. Σε απολυτους αριθμους σαφεστατα υπαρχουν περισσοτερα PC με καλυτερα specs απο το ps4

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

μα ολοι οι pc gamers ειναι "πειρατές" πως στο pc κυκλοφορούνε περισσοτερα games απο ps4 και xboxone μαζί; γιατι δεν κυκλοφορούνε περισσότερα games στις κερδοφόρες κονσόλες; το pc ειναι χασούρα για τους developers :-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Iσως, αλλα το steam ειναι και για casual gamers. Σε απολυτους αριθμους σαφεστατα υπαρχουν περισσοτερα PC με καλυτερα specs απο το ps4

Δεν είμαι σίγουρος, ένας μόνο γνωστός μου εχει ισάξιο πισι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

NVIDIA: “Ten Million Gamers Around The World Bought Into The GTX680 Class Of GPUs”

http://www.dsogaming.com/news/nvidia-ten-million-gamers-around-the-world-bought-into-the-gtx680-class-of-gpus/

 

φαντάσου και ποσες GTX 760 και πάνω πουλήθικαν καθώς και GTX 970/980 ή HD 7870/79XX και R9 οποτε δεν μου φαινεται και τόσο απιστευτο πολύ κόσμος να έχει pc σαφώς ανώτερο του ps4. Και αυτος ο αριθμος οσο πάει μεγαλώνει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...