Προς το περιεχόμενο

PC Gaming (Συζήτηση)


Psycho_Warhead

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα σας !!!

Εν'όψει γιορτών , σκέφτομαι να αξιοποιήσω όσο μπορώ ένα κομμάτι του ελεύθερου χρόνου που μου απομένει στο pc gaming. Όμως , λόγω του χρονικού διαστήματος που διανύουμε έχουμε και τα... δώρα προς συγγενείς και φίλους , και θα ήθελα να κάνω έξυπνη αγορά.

 

Έτσι σκέφτομαι να αγοράσω από ελληνικά καταστήματα σε μορφή CD Box τα εξής παιχνίδια :

The Evil Within 2

MGSV Phantom Pain

RE 7 Biohazard

 

Πλέον συμφέρει στις περισσότερες περιστάσεις η αγορά από κλειδάδικα . Πάρα το γεγονός αυτό εμείς θα πάμε κόντρα στην νέα αυτή συνήθεια. To πρόβλημα ίσως που αντιμετωπίζουμε είναι το εξής.  Το/α CD των συγκεκριμένων παιγνίων άμα αγορασθούν box θα περιέχει/ουν όλο το περιεχόμενο του παιχνιδιού για κατέβασμα + κωδικό ενεργοποίησης ή μόνο το κωδικό ενεργοποίησης και δίσκο/ακια με περιεχόμενο τελείως αδιάφορο (όπως addons , τραγούδια , dlc) και αναγκαστικό κατέβασμα από Steam?

 

Αν γνωρίζει κανείς για τα 3 αυτά παιχνιδάκια ας με φωτίσει , ώστε να ξέρω τι θα αποκλείσω και όχι και για να διευκολυνθεί βεβαίως η τσέπη μας.

 

Ανανέωση : είναι γνωστό πια τώρα ότι όλα τα παιχνίδια ενεργοποιούνται στο Steam.

 

 

Δεν αξιζει αγαπητε.Για το MGS V μπορω να σου πω σιγουρα οτι θελει download ανεξαρτητως απο που το αγορασεις.

 

Και εγω συμφωνω με το παραπανω.Ειναι ξενερα πλεον στα περισσοτερα κουτατα παιχνιδια να σου εχει μεσα ενα δισκακι ολο και ολο και τιποτα αλλο.Αν θες να τιμησεις κουτατη εκδοση να παρεις μια που να αξιζει οπως του GTA V,witcher 3,καποιο παιχνιδι της blizzard ή στην χειροτερη ενα steelbook.

Συμφωνώ... Witcher 3 και από εμένα.

 

Iδέες για casual παιχνιδια "καναπε",να παιζω ξαπλα με χειριστήριο στον projectorα?

Αν εχουν και local co op,ακομα καλύτερα.

Επίσης,επειδή ειναι μεσω steam link,έχει ενα απειροελάχιστο delay,οποτε platform που θελουν εξαιρετικο timing ,απορριπτονται δυστυχώς.

 

 

Witcher 3 παίζεται στον καναπέ. 

 

Duck Game, ολα τα λεφτα, πολυ κλαμα το παιχνιδι. Μετα SpeedRunners ευχαριστο παιχνιδακι. Broforce αλα Metal Slug φαση. Και φυσικα τα 2 παραπανω που αναφερει ο Greygore. Ολα παιχνιδια που "χαλανε" φιλιες.  :P

Πραγματικά όλα τα λεφτά το Duck Game.

 

Κάνε με add αν θες να παίξουμε καμιά μέρα

steamcommunity.com/profiles/76561197994604944/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 13,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

καλησπερα παιδια δεν ξερω αν πρεπει να το αναφερω εδω.εχω ενα game στο steam το οποιο εχω αγορασει στο λογαριασμο μου αλλα δεν το εχω κατεβασει μπορω να το δωσω καπως ή πρεπει να δωσω ολο το account μου?

Πρέπει να δώσεις όλο το account

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ένα παράξενο πράγμα. Τόσα χρόνια παίζοντας στα 30fps δεν είχα κανένα θέμα κίνησης κτλ. Τον τελευταίο μήνα έπαιξα 100 120 ώρες στα 60fps διάφορα παιχνίδια και δοκιμασα χθες το okami HD το οποίο είναι στα 30 fps capped. Κατευθείαν με ενόχλησε η κίνηση ενώ πριν θα έλεγα ότι είναι μια χαρά. Τόσο γρήγορα συνηθίζει ο εγκέφαλος και κακοφαινονται όλα τα υπόλοιπα μετά?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι δυστυχως... αντιστοιχα εγω επαθα κοκομπλοκο οταν επαιξα για καμια εβδομαδα σε 144 gsync monitor και οταν επεστρεχα την οθονη και γυρισα στα 60hz δε μπορουσα να κοιταω καν στην οθονη....

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι δυστυχως... αντιστοιχα εγω επαθα κοκομπλοκο οταν επαιξα για καμια εβδομαδα σε 144 gsync monitor και οταν επεστρεχα την οθονη και γυρισα στα 60hz δε μπορουσα να κοιταω καν στην οθονη....

Κατάλαβα τι σου είναι ο εγκέφαλος. Στα 144 πάντα θα θες τούμπανο κάρτα για τόσα fps η τουλάχιστον 100+ αλλά σίγουρα αξίζει η όλη εμπειρία από όσο έχω διαβάσει γιατί ακόμα δεν έχω παίξει σε τέτοια οθόνη. Πως γίνεται όμως πριν τόσα χρόνια στα 30fps να έπαιζα άνετα ειδικά στο ps3 έχω 70 παιχνίδια τερματισμενα και τώρα να νιώθω το σκάλωμα. Παράξενα πράγματα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εννοείτε διαφορα dude, μιλάμε για παραπάνω από μισά fps πάνω. Προσωπικά δεν έχω κανένα πρόβλημα, πηδάω από PS σε PC χαλαρά χωρίς να έχω θέμα με τα fps. Δεν σημαίνει επειδή παίζεις στα 60 τώρα δεν θα μπορείς στα 30 μετά, μέσα σε ένα λεπτό gameplay το έχεις ήδη ξεχάσει. Απλά Heybro το έχεις κάψει τελευταία από ότι φαίνεται :D no judgement ;)

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

t7sjZ6Bf07YKBKNcxrV53EzZQEw7xM-1du00CQ4e


Εννοείτε διαφορα dude, μιλάμε για παραπάνω από μισά fps πάνω. Προσωπικά δεν έχω κανένα πρόβλημα, πηδάω από PS σε PC χαλαρά χωρίς να έχω θέμα με τα fps. Δεν σημαίνει επειδή παίζεις στα 60 τώρα δεν θα μπορείς στα 30 μετά, μέσα σε ένα λεπτό gameplay το έχεις ήδη ξεχάσει. Απλά Heybro το έχεις κάψει τελευταία από ότι φαίνεται :D no judgement ;)

 

His peasantry is fading away..

He was drawn into PCMR :D

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εννοείτε διαφορα dude, μιλάμε για παραπάνω από μισά fps πάνω. Προσωπικά δεν έχω κανένα πρόβλημα, πηδάω από PS σε PC χαλαρά χωρίς να έχω θέμα με τα fps. Δεν σημαίνει επειδή παίζεις στα 60 τώρα δεν θα μπορείς στα 30 μετά, μέσα σε ένα λεπτό gameplay το έχεις ήδη ξεχάσει. Απλά Heybro το έχεις κάψει τελευταία από ότι φαίνεται :D no judgement ;)

Και εγώ παίζω αλλά πριν δεν καταλαβαινα την κίνηση τώρα το νιώθω και μου τι σπάει. Νέο σύστημα πήραμε να μην το χαρούμε λίγο. Από Μάρτιο και μετά ίσα που θα προλαβαίνω 1 2 ώρες τη μέρα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παίδες εγώ παρακολουθώ αυτού του τύπου το κανάλι σχεδόν από τις αρχές! Είναι πολύ καμμένος με horror παιχνίδια. Για όποιον του αρέσουν τέτοιου είδους παιχνίδια. Ορίστε και το λινκ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι λάθος έχω κάνει στις ρυθμίσεις του steam και κάθε φορά που έχει update κάθε παιχνίδι το εγκαθιστά όλο από την αρχή και χάνω και τα save μου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σχετικά με αυτό που λέγατε για τις οθόνες: Αυτός είναι ο κυριότερος λόγος που δεν θέλω να φύγω από το 1080p gaming, το οποίο είναι άκρως ικανοποιητικό για τα μάτια μου. Για τον απλούστατο λόγο ότι προτιμώ να παίζω με μια πολύ δυνατή κάρτα στα 1080p με αντοχή στο χρόνο παρά να παίζω σε μεγαλύτερες αναλύσεις και να πέφτουν τα fps μαζί με όλα τα φίλτρα του εκάστοτε παιχνιδιού. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σχετικά με αυτό που λέγατε για τις οθόνες: Αυτός είναι ο κυριότερος λόγος που δεν θέλω να φύγω από το 1080p gaming, το οποίο είναι άκρως ικανοποιητικό για τα μάτια μου. Για τον απλούστατο λόγο ότι προτιμώ να παίζω με μια πολύ δυνατή κάρτα στα 1080p με αντοχή στο χρόνο παρά να παίζω σε μεγαλύτερες αναλύσεις και να πέφτουν τα fps μαζί με όλα τα φίλτρα του εκάστοτε παιχνιδιού. 

ποια καρτα εχεις?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...